2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dün doktora gittim, bebeğim bir hafta öndeymiş doktor hiç takılmadı bile artı eksi bir iki normal dedi. Önde giden geride çıkan varsa hiç canını sıkmasın.
Benim de ilerdeymis ama benim gebelik sekerim de var...doktora ondan mi dedim yok dedi oyle olsa karin olcusu genelde ilerde olurdu geri kalan kisim olmazdi dedi...normal olarak iri bir bebis dedi...insan zayif olsa ayri korkuyo kilolu olsa ayri korkuyo🤣

Off bana bi sor onu valla her an cikacak gibi wc gidince bile kalkarken toalete bakiyorum korkudan

Benimde aynı canim resmen yatağa hapis oldum 😦. Resmen ayağa kalkınca canım yanıyor düşecek gibi. Evde çocuk var kalkmasam olmuyor .32+0 olduk ama gel bana sor. Cuma günü 32+5 de kontrolüm var bakalım ne diyecek doktor

ya ben şoyle anladim buradaki arkadaslarin yardimlari sayesinde🥰 Alt ust ya da tek parca tulum farketmiyor(alt ust daha kullanisli olabiliuomus tabiki) Ama ben hem alt ust hem tek parca tulum da koyucam valize. Zaten tek takimjn kesinlikle yetmiceni soyluyolar. Hemşireye versigin takim hemen kirleniuomus kusuyomus falan😊 Kısa kollu zibin valize koyarim ama hemsireye vermeye gerek yok heralde yaz bebegi olacagi icin
Canım ben onların hepsini paketledim hemşireler seçsin artık hangisi lazımsa onu mu düşüncem 🤣 battaniye, alt üst takım, kısa kollu badi, iç zıbın, eldiven, çorap, önlük koydum. Onun dışında yedekler var baya baya aldım yedek takım da. Doğum yapan arkadaşlardan da bol bol ağız mendili koyun dediklerini duydum aklında olsun. Üstünü degistirmektense mendili değiştirmek daha kolay olur kusunca

Kızlar günaydın gebelikte tüy dökücü krem kullanan var mı kollarıma kullanıcam acil cvp verirseniz sevinirim😇
Ben normalde her yerimi sir ağdayla alıyordum geçen ay zorlanmaya başladim dedim bi dahaki ay hayatta yapamam bu isleri. Nitekim de öyle oldu göbek izin vermiyor artık, pandemiden dolayı da başka yere gidip yaptırmayı düşünmüyorum, mecbur jilet kullandim bikini bölgeme, ki onu da zorlanarak yaptım. Nasil olcak bu isler bilmem 😭 o kadar seyrekleşmişken şimdi jilet kullanmak çok uzuyor beni.

Kızlar günaydın gebelikte tüy dökücü krem kullanan var mı kollarıma kullanıcam acil cvp verirseniz sevinirim😇

Ben gecenlerde kullandim . Bazisi iyi bazisi kötü diyor . evdeyken idare ediyorum ama hastaneye giderken veya acil durum icin Simdi 2 kutu daha aldim 1 tanesini cuma kontrole giderken kullanicam digerinide artık doğuma giderken kullanirim.

Canim ben hastaneyle gorusup sormustum ne koymam gerekiyo diye, ic çıtçıtlı atlet ve alt ust dediler, tulum da olur dediler. Ama ben surekli alt degistirme ihtimali olacagindan alt ust seklinde alicam cogunu yanima. 3takim alirim yedek alt ve atlet alirim diye dusunuyorum☺️
Bende farkında olmadan 5 li hastane çıkışı almıştım 3 tane üçü de alt üst ayrı olarak almışım zıbın değilde :) burda yazılanları okuyunca farkettim 😃 bide çıtçıtlı atletlerden koyarım ozaman

Canım ben onların hepsini paketledim hemşireler seçsin artık hangisi lazımsa onu mu düşüncem 🤣 battaniye, alt üst takım, kısa kollu badi, iç zıbın, eldiven, çorap, önlük koydum. Onun dışında yedekler var baya baya aldım yedek takım da. Doğum yapan arkadaşlardan da bol bol ağız mendili koyun dediklerini duydum aklında olsun. Üstünü degistirmektense mendili değiştirmek daha kolay olur kusunca

Agiz mendili sapka ellik çok kullaniliyor . ev ortami olmadigindan Yere düşüyor leke oluyor biryere sürtünüyor insan pimpirikleniyor.

Gebelik hormonlari sebebiyle insanlarin size yonelik dogrudan olmamasina ragmen kullandiklari kelimelere takildiginiz bir donem diye dusunerek ben de uzatmiyorum.aksi takdirde benim tabirimden cok , sizin tavrinizin " cirkin" oldugunu belirtirdim😊 ah hormonlar herkeste farkli etkiler birakiyor demekki ...saglikla alin yavrunuzu kollariniza...esen kalin ...
Keşke okuduğunuzu anlayabilseydiniz ozaman bu konuşmayı tatlıya bağlar bir iletişim kurabilrdik :)

Ben normalde her yerimi sir ağdayla alıyordum geçen ay zorlanmaya başladim dedim bi dahaki ay hayatta yapamam bu isleri. Nitekim de öyle oldu göbek izin vermiyor artık, pandemiden dolayı da başka yere gidip yaptırmayı düşünmüyorum, mecbur jilet kullandim bikini bölgeme, ki onu da zorlanarak yaptım. Nasil olcak bu isler bilmem 😭 o kadar seyrekleşmişken şimdi jilet kullanmak çok uzuyor beni.
Ben de jilet kullaniyorum mercburi bir adet ayna alin yere gazete serin oturun ayna karsisinda oyle yapmaya calisin...🙄bir de hormonlardan mi veya bana ozelmi bilmiyorum cinsel organimin rengi kararmis .normalmidir bilemiyorum da😬🤣🤣

Bence kullanmayın internette zararli diye okumustum 🙏🏻cok kimyasal var
Teşekkür ederim cevabın için canım kimi sitelerde kullanabilirsiniz diyor kiminde kkullanmayındiyor.ne yapacagimi bilemedim valla.agda bende aşırı alerji yapıyor cildimde kabarcıklar çıkıyor ve kızarıyor kaşınıyor geçmiyor 15 gün.zaten bikini bölgemi artık jiletle alıyorum allah ne verdiyse 😃

Bende aynı durumdayım ya uzun yıllardır ağdayla hallediyodum hem seyrekleşmiş hem artık güçsüzleşmişyi tüyler ama en son alamadığım için göbek sebebiyle jilet kullandım. Önce bebek yağı sürdüm sonra jilet kullandım en azından yumuşak oldu

Ben de jilet kullaniyorum mercburi bir adet ayna alin yere gazete serin oturun ayna karsisinda oyle yapmaya calisin...🙄bir de hormonlardan mi veya bana ozelmi bilmiyorum cinsel organimin rengi kararmis .normalmidir bilemiyorum da😬🤣🤣
Öyle yapicam artık teşekkürler canım 😁 .kararması hormonlardandır kimilerinde oluyormuş gerçekten.

Keşke okuduğunuzu anlayabilseydiniz ozaman bu konuşmayı tatlıya bağlar bir iletişim kurabilrdik :)
Bence fazla uzatiyorsunuz...anlamakta zorluk cektiginizin farkindayim son kez cevap verceegim...aldiginiz bir esya birine cirkin gelebilir, birinin aldigi esya da size cirkin gelebilir....bunu insanlar belirtirken sizin kirilgan veya duygusal yapinizi dusunmek zorunda degil...cirkin kelimesi yerine begenmiyorum tabirini kullanmak zorunda da degil ....burasi bir platform ve cirkin kelimesini kullanmak yasak da degil...bu tarz kelimeler sebebiyle incinmek istemiyorsaniz da girmeyin bu platforma bence...laf kalabalikligi yapip okudugunuzu anlasaydiniz tarzi konusmalara hic gerek yok...hic kimse tabirini size begendirmek zorunda degil...lutfen artik anlayin....bel alti bir kelime degil ,hakaret degil kullanilan tabir...benim gozume cirkin geliyor kisa ve net bunu da acaba kirilan olur mu diye belirtmekten cekinmem cunku boyle bir kelimeden kirilan da varsa yapabilecegim bir sey yok ....herkes sizin gibi duygusal bir donemden geciyor ama kimse kimseyle maksat satasayim derdinde de degil... acitasyon yapip" bizim gibi gebeligi zor elde edenler" demeniz bile sacma cunku dunya etrafinizda donmuyor burdaki herkesin yasadigi zorluklar var...gebeligini elde etmek icin yillarca ugrasanlar var ...bebegini kaybedenler var ....kimse kimsenin ne zorluklarla gebelgini elde ettigini konusmuyoruz...ama kimsenin neden cirkin kelimesini kullandin demeye de hakki yok birbirine...

Teşekkür ederim cevabın için canım kimi sitelerde kullanabilirsiniz diyor kiminde kkullanmayındiyor.ne yapacagimi bilemedim valla.agda bende aşırı alerji yapıyor cildimde kabarcıklar çıkıyor ve kızarıyor kaşınıyor geçmiyor 15 gün.zaten bikini bölgemi artık jiletle alıyorum allah ne verdiyse 😃
Çok rahatsiz ediyosa epilatörle alın kollarınızı 🙊 cok acitir ama yapcak bisey yok krem köklere kadar iniyor deriden kana da karisabilir aman dikkat ☺ ayy valla kimisinin eşleri yapiyormus bikini bolgesi agdasını ya da jiletini ama ben yaptiramam galiba 😁 utanirim
Bende aynı durumdayım ya uzun yıllardır ağdayla hallediyodum hem seyrekleşmiş hem artık güçsüzleşmişyi tüyler ama en son alamadığım için göbek sebebiyle jilet kullandım. Önce bebek yağı sürdüm sonra jilet kullandım en azından yumuşak oldu
Hmm bebek yagini dusunmemistim hiç duşta duş jeli surup yapmistim. Ne surulebilir baska acaba bikini bolgesi icin ozel jeller vardi temizlik icin onlardan almak lazim ya da.
Ayy korkuyorum da jiletten keserim biyerlerimi diye cok zor, renk degisikligi ve hatta sekil degisikligi bende de var malesef bi tombikleşti falan sanirim rahim baskisindan daha once onu hic oyle gormemistim 😂

X