2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sıkıntı yapma canım gayet iyi bence rahat 2 ay atlatırsın ben 0.8 mm ile 1 bucuk ay atlatım 20 günde 1.5 cm 0.3mm oldu 😁 hala da taşıyorum çok şükür bazen fazla kımıldıyorum ama allah iyidir ben allaha emanet ettim yavrumu çok şükür 22+6 dan 30+3 kadar geldik 🙏 olabildigince yatakta kalmaya çalış ayaklarını günde 1 defa yarım saatlik yukari kaldir bana doktor tavsiye etti ozaman rahim rahatliyormus agirlik yukara cikinca baski olmuyormus
Bacaklarımı yukarı kaldırmamıştım hiç onu da deneyeyim bari. Zaten çok aşağıda duruyor bebekler

Israrla park yatağa çirkin diyosunuz :) bir sürü anne ( bende dahil ) aldığımızı söylememize rağmen :) canınız sağ olsun siz en güzel beşiği alın :) biz zaten zar zor bebek sahibi olduğumuz için park yatağa ( şu çirkin olana ) evin en güzel eşyası muamelesi yapıyoruz . Bize bebek için aldığımız her şey dünyanın en güzel şeyi geliyo . Bebek bezleri ıslak mendillerde dahil . :) umarım sizde bu gözle bakabilirsiniz ve aradığınız “güzel” beşiği bulabilirsiniz . Sevgilerle
🤣🤣🤣🤣valla cirkin esyaya cirkin derim😬😬😬ayrica zar zor gebe kalanlardan biri de benim...yillarca bebek istedik 3 kuretajim var...tup bebek tedavisi esnasinda gebe kaldim🙄ama her esyayi da begenmeyim yahu🤣🤣her insan aldigi esya gozune guzel gelir...rahat birakiverin beni canim surekli bir baski surekli bir dayatma🤣🤣🤣tecrit altindayim resmen.....herkes aldigi esyayi saglikla kullansin insallah🤲ama park yataklar guzel degil 😌🤤

Hanımlar bem dogum yaprım 28+4 920 gr alsilar bebegimi bugun nst si bozuldu diye dua edin olur mu meyra bebegime hepinize zamanında 4saglikli dogumlar dilerim
Ah kuzuum sağlıkla kavusmussunuz yine şükür ikiniz de iyisiniz biraz büyüsün kucağına da alıp evinize gideceksiniz inşallah 🙏
Bilmiyorum ki kontrole gitmedim bi daha salı günü gidicem tekrar. Sancım devam ediyor ama özellikle ilaca 2 saat kala zorluyor inatla hastaneye gitmiyorum yapılacak hicbir şey kalmadı çünkü gidersem beni doğuma alırlar diye korkudan
Vaktiyle sağlıcakla gelsin minnoslar inşallah 🙏
Simdilik bisey soylemedi doktorum ama evet 32 de biraktirir gibi geliyor bana da. Aslında perinatolog aspirine bile gerek yok dedi ama onlem amacli kullandirdi kendi doktorum. Tüp bebek olunca iğne bile veriyolar yine iyi sadece aspirin vermisler size.

Sagolun 7 haftalikken kalp atisi yavasti, hic kanamam yoktu, 3 gün hastanede yattim dusuk olmasin diye igneler yaptilar hep yattim, 1 hafta sonra kontrole gittim durmustu kalbi, 9-10.haftaya kadar bekletti doktor kurtaj olma bosuna kendin dusur dedi, o sirada pandemi basladi zaten evde dusuk yaptim. Baya yipratici oldu embriyo ve kese dahil herseyi gormek ama bugüne şükür, sağ salim kucagimiza alacagiz insallah bebeklerimizi 🙏🏻
Cok cok zorlu bir süreç atlatmıssin canım Rabbim sağlıcakla bebisini kucağına almayi nasip etsin inşallah 🙏

🤣🤣🤣🤣valla cirkin esyaya cirkin derim😬😬😬ayrica zar zor gebe kalanlardan biri de benim...yillarca bebek istedik 3 kuretajim var...tup bebek tedavisi esnasinda gebe kaldim🙄ama her esyayi da begenmeyim yahu🤣🤣her insan aldigi esya gozune guzel gelir...rahat birakiverin beni canim surekli bir baski surekli bir dayatma🤣🤣🤣tecrit altindayim resmen.....herkes aldigi esyayi saglikla kullansin insallah🤲ama park yataklar guzel degil 😌🤤
Ben beğenin demedim zaten “çirkin” kelimesinin güzel olmadığını anlatmaya çalıştım . Anladık siz park yatağı beğenmiyorsunuz :) bu zaten çok normal herkes herşeyi beğenmez ama belkide ben normal hayatımda o kelimeyi sizin kadar sık kullanmadığım için bana tabiriniz “çirkin” gelmiş olabilir :) Neyse ben uzatmayayım bari. sağlıcakla kalın

Ben de ekim gibi antalyaya falan gitmek istiyorum orda sezon kapanmamis oluyor o aylarda, cok asiri bunaldim normalde sezonda 3 4 tatil yapardim, salgin korkusundan gidemedim hicbir yere bunalimdayim🙁 bebisi saglicakla kucagimiza alsak alissak da cesaretimizi toplayip gitsek keske🥰
Benimde aklima gelen ilk yer Antalya olmustu😅 Gercekten cok bunaldik,benimde gebeligin basindan beri riskli oldugindan memlekete bile gidemedim. Dedigin gibi saglikla kucagimiza alalim da 🥰🙏

Eylül ayında havalar sıcak oluyor ki geçen sene eylül ayı çok sıcaktı tabi bu sene ne olur bilinmez. Ağustos 18 görünüyo benim doğumum en azından yarı kırkımız çıkmış olur diye düşünüyorum. Onun için Eylül ayına bakıyorum. Ağustos ayı çok erken olur bana göre. Sezaryen olacağım ancak toparlanırım.
Yok kesin sicak olur bencede hatta ekimde bile. Ben bebek acisindan tereddut ermistim acaba cok kucuk olur dayanabilir mi diye 🤷 Bir de seninle haftalarimiz ayni sezeryan olacagim diyorsun agustos 18den once olmaz mi. Benim tam 40. haftam 16 agustos 😀

Oglumda ebe bavuldan kendi seçti. İc zıbın ,alt üst zıbın ,ellik ,şapka,1 tane bez ve battaniye aldı.
Ben de hepsinden koyucam valize. Bu arada dogilum yaklastikca insan daha da bilincleniyor. Ebe cok onemli ya hele ilk gebelikse, doktoru secebiliyoruz da ebede oyle bi şansimiz yok😕 Sezeryan icinde anestezi ekibi cok onemli. Allah im sen sonumuzu hayreyle 🙏😀

Ben tam olarak anlayamadım doğumdan sonra hemşireye verilecekleri. Benim de takım altı üstü ayrı . İçine kısa kollu zıbın vermek gerekiyor mu acaba
ya ben şoyle anladim buradaki arkadaslarin yardimlari sayesinde🥰 Alt ust ya da tek parca tulum farketmiyor(alt ust daha kullanisli olabiliuomus tabiki) Ama ben hem alt ust hem tek parca tulum da koyucam valize. Zaten tek takimjn kesinlikle yetmiceni soyluyolar. Hemşireye versigin takim hemen kirleniuomus kusuyomus falan😊 Kısa kollu zibin valize koyarim ama hemsireye vermeye gerek yok heralde yaz bebegi olacagi icin

ya ben şoyle anladim buradaki arkadaslarin yardimlari sayesinde🥰 Alt ust ya da tek parca tulum farketmiyor(alt ust daha kullanisli olabiliuomus tabiki) Ama ben hem alt ust hem tek parca tulum da koyucam valize. Zaten tek takimjn kesinlikle yetmiceni soyluyolar. Hemşireye versigin takim hemen kirleniuomus kusuyomus falan😊 Kısa kollu zibin valize koyarim ama hemsireye vermeye gerek yok heralde yaz bebegi olacagi icin
Hımm anladım teşekkür ederim. Doğru ağustos ayında çok da kat kata gerek yok doğuma kadar çözücem bu işi 😃💪🏼

Ben tam olarak anlayamadım doğumdan sonra hemşireye verilecekleri. Benim de takım altı üstü ayrı . İçine kısa kollu zıbın vermek gerekiyor mu acaba
Canim ben hastaneyle gorusup sormustum ne koymam gerekiyo diye, ic çıtçıtlı atlet ve alt ust dediler, tulum da olur dediler. Ama ben surekli alt degistirme ihtimali olacagindan alt ust seklinde alicam cogunu yanima. 3takim alirim yedek alt ve atlet alirim diye dusunuyorum☺️

Ben beğenin demedim zaten “çirkin” kelimesinin güzel olmadığını anlatmaya çalıştım . Anladık siz park yatağı beğenmiyorsunuz :) bu zaten çok normal herkes herşeyi beğenmez ama belkide ben normal hayatımda o kelimeyi sizin kadar sık kullanmadığım için bana tabiriniz “çirkin” gelmiş olabilir :) Neyse ben uzatmayayım bari. sağlıcakla kalın
Gebelik hormonlari sebebiyle insanlarin size yonelik dogrudan olmamasina ragmen kullandiklari kelimelere takildiginiz bir donem diye dusunerek ben de uzatmiyorum.aksi takdirde benim tabirimden cok , sizin tavrinizin " cirkin" oldugunu belirtirdim😊 ah hormonlar herkeste farkli etkiler birakiyor demekki ...saglikla alin yavrunuzu kollariniza...esen kalin ...

X