2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu gün kafamı kaldırmadan yattım tüm gün baş dönmesi kalp çarpıntısı vardı. Eşim bembeyaz olduğumu söyledi durdu sanki kan çekildi vücudumdan. Ben kan ilacının yaptığını düşünüyorum öncesinde maltofer flakon kullanıyordum. Son kontrolde doktorum gyno ferro sanol ile değiştirdi B12 vitamini var diye. Çok ağır geldi bana hem mide ağrısı hem de beni bi ağırlaştırıyor. Günde iki kullanıyorum birde kullanan varmı bu ilacı? Bende mi yan etkisi bu kadar fazla oldu acaba 😞
Bana 18.haftadan itibaren gyno ferro sanol yazdılar kullandım. Başlarda sıkıntı yoktu ama son bir aydir yoğun kabizlik yapti. Kan değerlerim iyi olunca ve decavit de kulaninca en son ki kontrolde oroferona geçirdiler. Daha rahatım şükür. Birde gün de iki kez gyno ağır gelir söylediğin sikayetleri yapar mide bulantısı da dahil bir tanedir normal kullanımı, iki tane değerlerine göre mi söyledi dr tatlım?

Kızlar ben de dün sancı hissetmem üzerine acile gittim, gerçekten de sancım çıktı 70lere falan çıktı korktum 😭 Serum takıldı ikinci kez nstye girdikten sonra düzeldi çok şükür gene de 20nin üzerine çıkıyordu. düzelmeseydi yatış olacakti

kendinizi çok yormayin, ben hamile değilmişim gibi tüm işlerimi yapmaya çalışıyorum hala detay temizlik, eğilip kalkma uzun süre ayakta kalma. Sonuç böyle oluyor zaten yapim da stresli. Gerçekten artık çok yormamak gerekiyor bünyeyi.

Ben sancılı olsam da bebeğin keyfi yerindeydi 1900 gr 40 cm olmuş kısa mı olacak acaba oğlum 🤣
Cnm kendini hiç yorma bu haftalardan sonra extra dikkat et kendine hareketlerine

Bilmediğim için soruyorum keten tohumu hamilelikte tüketiliyor mu? Hamile kalmadan önce almıştım duruyor dolapta kullanılıyorsa hemen başlayım ben de.
Rahime iyi geldiği için ilk 3 ay kullanmıştım. Şimdi de hem omega 3 hemde şekere iyi geliyor ayrıca bağırsakları çalıştırıyor. Yalnışım varsa bilmiyorum. Ben kullanıyorum.

Acildeki doktor hem haftasıyla uyumlu diyo hem zayıf diyo dün. Ben de anlamadım ki.
Sensin zayıf diyecektin orda🤣 bilmiyorum ki kuzum bana normal geldi cihazların da hata payı olduğunu unutma. Kilo da genetik bu arada sen de esin de normalde zayıfsanız 4 kilo doğmaz zaten bebek. 2-4 arası doğum kilosunu normal buluyorlar seninki en az 2900 doğar gibime geldi

Acildeki doktor hem haftasıyla uyumlu diyo hem zayıf diyo dün. Ben de anlamadım ki.
Son kontrolde doktorum da bana aynı yorumu yaptı baya bi canım sıkılmıştı kilolu değil de zayıf bi bebek doğacak dedi sağlıklı olsun ve haftasıyla uyumlu olsun zayıf doğsa da olur sen de kafana çok takma biraz beslenmene dikkat et süt muz kaşar yeşil mercimek kuruyemiş vs gibi son aylarlardayız zaten moralimizi yüksek tutalım 💓

Öğretmen olan arkadaşlar biz 32. Haftada çalışabilir raporu alsak okullar tatil olduğu için izinlerimizi doğum sonrasına aktarabiliyor muyuz? Gerçi okulların durumu da daha net değil ama.

Merhaba kızlar ben normalde progestani doktorum bırak demişti ama bıraktıktan sonra ağrılarım olduğu için tekrar başladım. Şimdi ilacım bitti normalde sağlık ocağı yaziyordu ama 6.-7. Aydan sonra hormon ilaci ben yazamam Allah korusun bebek ölümü falan olsa müfettiş beni gelip bulacak niye yazdin diye dedi kendi doktoruna yazdir dedi kendi doktoruma da temmuzun başında gidecem kendi doktorumda ilaç yazmam için 300 tl muayene ücreti ödeme sağlık ocağına yazdir demişti önceden. Şimdi ben bugün gitsem kendi doktoruma yazdiririm fakat sağlık ocaginda ki kafami karıştırdı ağrılar olur artik son aylara girdin diyor progestan hormon ilaci bebeğin metebolizmasiyla oynama diyor. Kullansam bir dert kullanmasam bir dert
Ben 31+4 haftalıkım hala kulanıyorum doğuma kadar da kulanacağim buyuk bir ihtimal .Her gece 200mg bende 1doktorla kalmayin baska doktora da danışın

Kızlar ben de dün sancı hissetmem üzerine acile gittim, gerçekten de sancım çıktı 70lere falan çıktı korktum 😭 Serum takıldı ikinci kez nstye girdikten sonra düzeldi çok şükür gene de 20nin üzerine çıkıyordu. düzelmeseydi yatış olacakti

kendinizi çok yormayin, ben hamile değilmişim gibi tüm işlerimi yapmaya çalışıyorum hala detay temizlik, eğilip kalkma uzun süre ayakta kalma. Sonuç böyle oluyor zaten yapim da stresli. Gerçekten artık çok yormamak gerekiyor bünyeyi.

Ben sancılı olsam da bebeğin keyfi yerindeydi 1900 gr 40 cm olmuş kısa mı olacak acaba oğlum 🤣
Çok geçmiş olsun. Ben de nst de sanci cikmasi nedeniyle 2 kere hastanede yattim. Ama ben sanciyi hissetmiyordum cihazda cikiyordu. Ogrenebilir miyim siz sanciyi nasil hissettiniz? Nedir sancinin tarifi yani?

Öğretmen olan arkadaşlar biz 32. Haftada çalışabilir raporu alsak okullar tatil olduğu için izinlerimizi doğum sonrasına aktarabiliyor muyuz? Gerçi okulların durumu da daha net değil ama.
Çalışabilir raporu aldıktan sonra fiilen çalışmak gerekiyor diye biliyorum. Biz tatile girdigimiz için doğum sonrasına aktaramıyoruz o izni. Ama zaten 2 Temmuz'a kadar telafi eğitimi devam edeceği için o tarihe kadar olan izin doğum sonrasına aktarılabilir. Müdürün detaylı bilgi verir bu konuda.

Kizlar en son 28+0da gordum bebisimi simdi 31+5im sanki aylardir gormuyormusum gibi özledim ya🙁 birde uzun zaman gormeyince insan cok merak ediyor, son defa aylik kontrole gidicem sonra kontrollerin sıklasacak neyseki🥰 simdi uzun zamandir gormedim ya kafamda hep bi soru isareti var ya, kilo almis midir hersey yolunda midir, suyu normal midir, durusu normal midir diye surekli dusunuyorum valla😅 sizde de oluyo mu bu ya cok stresliymis zaman yaklastikca insan daha cok merak ediyor😍

Evet benim doktorum 2 dir gosteriyor saclarini🤤ama alakasi yok mide yanmasiyla..deli sacmasi🤣😬
nasil bisey ya ultrasonda saclari🤷🥰 nasil gozukuyo tarif edermisin ,valla merak ettim😀 bizim doktor da sürekli pozisyonu uygun degil diyip duruyo. Bir tane bile renkli foto vermedi henüz. Elini yüzüne götürmüş diyo,ama yuzunun diger yarisi acık. Boyle olunca netlim olmuyo diyo. Beni mi yiyor bu dr anlamadim🤔😂 tamam hocam olsun eli orda ,bunu verin metlestirip diuorum.Boyle flu diyo,fikri olan arkadaslar aydinlatin lutfen 🙏

X