2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Annem Ağustos ayının başında gelecek o gelince yıkayıp ütüler diye düşünüyorum. Abimizden kalanlar var onları falan da ayırmam lazım yıkayıp kaldırdım ama tekrar yıkarım. Ütü falan yapmayı hiç gözüm almıyor. 34-35. Haftalarda da kendim için göğüs pedi, hasta pedi, terlik gibi ihtiyaçlarımı alırım. Tabi bebiş sürpriz yapıp erken gelmek istemezse şimdilik düşüncem bu şekilde.
Cnm agustos çok geç olmaz mı yaa bence yavastan yavaştan başla sen benden de geç başlıyacan🌸

Bilmiyorum nst kagidini dr. aliyor ne hikmetse hic bana vermediler. Kac kere cektik halbuki. Devlet mi ozel mi sizin hastaneniz? Sanirim ozelde yatirmak icin ellerinden geleni yapiyorlar.
Özel canım ben de ona şaşırıyorum zaten. Normalde o sancıya beni hemen yatırmaları lazımdı özelde. Acilden giriş yapmıştım bi de muayene ücreti bile talep etmediler.

Özel canım ben de ona şaşırıyorum zaten. Normalde o sancıya beni hemen yatırmaları lazımdı özelde. Acilden giriş yapmıştım bi de muayene ücreti bile talep etmediler.
Keşke her özel oyle olsa. Bende yatisi gereksiz buluyorum. Serumu yatis yapmadan da verebilirler. Ben yatinca daha kotu cikiyorum hastaneden. Uykusuz kaliyorum, ayrica giren cikan vs...

Merhaba kızlar ben normalde progestani doktorum bırak demişti ama bıraktıktan sonra ağrılarım olduğu için tekrar başladım. Şimdi ilacım bitti normalde sağlık ocağı yaziyordu ama 6.-7. Aydan sonra hormon ilaci ben yazamam Allah korusun bebek ölümü falan olsa müfettiş beni gelip bulacak niye yazdin diye dedi kendi doktoruna yazdir dedi kendi doktoruma da temmuzun başında gidecem kendi doktorumda ilaç yazmam için 300 tl muayene ücreti ödeme sağlık ocağına yazdir demişti önceden. Şimdi ben bugün gitsem kendi doktoruma yazdiririm fakat sağlık ocaginda ki kafami karıştırdı ağrılar olur artik son aylara girdin diyor progestan hormon ilaci bebeğin metebolizmasiyla oynama diyor. Kullansam bir dert kullanmasam bir dert
Bende 36. haftaya kadar kullanicam, yani neden öyle bisey söylediki anlamadim

evet biraz geç gibi ama inan ütü falan yapmak gözümde büyüyor. eşime bi gömlek bi pantolon ütüleyene kadar bile canım çıkıyor. :işsiz:
Bende ütüyü çok seviyorum o kırışıklar dümdüz oluyor yaa çok hoşuma gidiyor valla Neyse ki annen yetişecek imdadına cnm😊

Merhaba kızlar ben normalde progestani doktorum bırak demişti ama bıraktıktan sonra ağrılarım olduğu için tekrar başladım. Şimdi ilacım bitti normalde sağlık ocağı yaziyordu ama 6.-7. Aydan sonra hormon ilaci ben yazamam Allah korusun bebek ölümü falan olsa müfettiş beni gelip bulacak niye yazdin diye dedi kendi doktoruna yazdir dedi kendi doktoruma da temmuzun başında gidecem kendi doktorumda ilaç yazmam için 300 tl muayene ücreti ödeme sağlık ocağına yazdir demişti önceden. Şimdi ben bugün gitsem kendi doktoruma yazdiririm fakat sağlık ocaginda ki kafami karıştırdı ağrılar olur artik son aylara girdin diyor progestan hormon ilaci bebeğin metebolizmasiyla oynama diyor. Kullansam bir dert kullanmasam bir dert
Cnm kesinlikle Drnu dinle ne olur ne olmaz

imreniyorum boyle gören arkadaslara🤗 Ama bende bilemedim doktordan mi cihazdan mi kaynakli. Fakat bana bir keresinde işte yüzü tam açık olsunki oyle fotosunu vereyim,diger türlü kagida yazik demişti😖 Ona gore kagit bana gore dünyalar ! Hayir birde hastaneye her gittigimde 200 tl para veriyoruz az da degil. Neyse sabır 😀 Ama dalga dalga mi gozukuyo yaa cok tatlıı 😊 Allah saglicakla bize bagişlasin bebeklerimizi
Evet dalga dalga gozukuyor🤤sizin doktor da safmidir nedir...kagida yazik demek de nedir...hamile psikolojisiyle iyi kavga etmemisiniz🤣🤣yani devlet hastanesine de ozel hastaneye de ozel klinige de gitsek bize vermeleri lazim...bizimkinin fotograf veremiyor ama 5 .haftasindan beri her gidisimizin video kaydini veriyor...flash bellek vermisti bize her gittigimizde goturyoruz hemsiresine veriyoruz ve hemsire doktor neyi goruyorsa.cihazindan kaydedip flasa aktariyor...bu daha cok hosuma gitmisti...ilerde nasip.olursa.eger oturur izler tum gelisimini🤣🤣

Kızlar hastane çantalarınızı kaçıncı haffada hazırlamaya başlayacaksınız. Bizim hala beşik araba dolabımız da yok acaba geç mi kaldık?
Cnm ben haftasonu kıyafetleri yıkayacagım.,çantayı da haftasonu hazırlayacağım. Başka eksiğimiz kalmadı şükür çünkü 2. bebiş olduğu için abisinden kalan şeylerde var o yuzden beşik, araba vb. sıkıntılarımız yok ama şğnu söylüm imkanın varsa şimdiden al beşiği, arabayı, kafan rahat olur. hem fiyatlarda günlük artıyor senin için 1 gün 1 gündür

Cok afedersiniz de saglik ocagindaki dr larin bisey bildigini sanmiyorum...ayrica kadin dogumcunuz al diyirsa alin mutlaka...progestani ben de 26.haftamda biraktim.ve gebeligin devamini destekleyen bir hormondur...saglik ocagindaki doktor.ne bilecek.ki bebegi bransi degil bisey degil...onlarin gorevi grip teshisi koyup antibiyotik yazmak veya disardan gelen direktiflerle ilac yazmak🙄...sizin aile hekimi de bahanesi olmus...benimki sagolsun ne dediysem yazdi yani kadin dogum doktorumun istedigi her ilaci yazili olarak ona verince.mutlaka yazar

Cnm ben haftasonu kıyafetleri yıkayacagım.,çantayı da haftasonu hazırlayacağım. Başka eksiğimiz kalmadı şükür çünkü 2. bebiş olduğu için abisinden kalan şeylerde var o yuzden beşik, araba vb. sıkıntılarımız yok ama şğnu söylüm imkanın varsa şimdiden al beşiği, arabayı, kafan rahat olur. hem fiyatlarda günlük artıyor senin için 1 gün 1 gündür
Evet canım sürekli artıyor neyi beğenip favorilesem bi bakmışım artmış fiyatlar.

Kızlar ben de dün sancı hissetmem üzerine acile gittim, gerçekten de sancım çıktı 70lere falan çıktı korktum 😭 Serum takıldı ikinci kez nstye girdikten sonra düzeldi çok şükür gene de 20nin üzerine çıkıyordu. düzelmeseydi yatış olacakti

kendinizi çok yormayin, ben hamile değilmişim gibi tüm işlerimi yapmaya çalışıyorum hala detay temizlik, eğilip kalkma uzun süre ayakta kalma. Sonuç böyle oluyor zaten yapim da stresli. Gerçekten artık çok yormamak gerekiyor bünyeyi.
d
Ben sancılı olsam da bebeğin keyfi yerindeydi 1900 gr 40 cm olmuş kısa mı olacak acaba oğlum 🤣

Aman dikkat et canım. Son haftalar tetikre olmaliyiz

Bende en son 28+5 de gitmiştim 32. Haftayı bekliyorum bu cuma gidicem. Bende çok merak ediyorum. Son zamanlarda da hiç kilom artmıyo acaba diyorum bebek de mi kilo almıyo 🧐 bir an önce cuma olsa da bi görsem 😊
Ben son kontrolümde yarım kilo vermişim bebek 400 gram almış 1hafta 10 gün de.Makarna,pilav,ekmek kesince😊Bebek içinde faydalı şeyler yiyince.
Kızlar hastane çantalarınızı kaçıncı haffada hazırlamaya başlayacaksınız. Bizim hala beşik araba dolabımız da yok acaba geç mi kaldık?
Ben daha başlamadım.Ama bu hafta sonu düşünüyorum yada pazartesi.Hemen hemen herşey hazır gibi.Yanli kızlar o kadar doğum çantası videosu izledim ki hepsinde tonlarca liste abartılı abartısız çevremde soruyorum doğum yapanlara şu lazım oldumu bu lazım oldumu diye..hiç öyle yazılanlar gibi değil yok gümüş kapakmiş, göğüs pompasıymiş 10-20 adet bezmiş 30 çeşit gecelik pijama🤦🏻‍♀️
Herkesin ihtiyacı farklı oluyor demek ki..O yüzden abartmadan koyucak herşeyi o an lazım olursa eşim arabayla çıkar alır hemen zaten.Sizinde kafanız karişmasin diye yazmak istedim.

biz 31. haftamizdayiz daha 1 tane bile vermedi. Hayir bu haftalarda cocuk aetik zaten cenin pozisyonunda,illaki eli olur ayagi olur😊 Ama siz cok şansliymişsiniz doktor acisindan 🤗
Bir sonraki randevuya inşallah görüntü alabilir doktorunuz 🙏🏻🤗

X