2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sadece sol ya da sadece sag yatmadigin surece problem olmaz canım gece saga yatiyorsan gunduz sola yat ya da gece ilk yattiginda sabah uyandiginda falan sola don

Ah ah su haksızlığı ne zaman ortadan kaldiracaklar acaba😣 2 aylık bebeyi bırakıp okula başlamak var 4aylikken baslamak var ya cok sinir bozucu😔

Off gecmis olsun umarım sadece normal bir rahatsızlık atlatiyorsundur negatif çıkarsın
Ay inşallah vallahi boğazım çok kötü sabaha belli olacak sonuç

Aşı konusun da tesadüf bende bugün ikilemde kalacak kadar konusu cok geçti, hamile olupta vurulan arkadaşlarımla görüştüm.Sektörde bulunmuş birisi olarak yan etki dediğimiz şey anlık değil uzun vadede ne göstereceğidir ,üzerine yeterli veri olup olmaması beni kaygılandırıyor yoksa tam tersine aşı taraftari biriyim. Ben olmak istiyorum ancak kendimce emin olamıyorum. Haftaya tekrar enine boyuna görüşeceğim dr la ancak onların bilgisi bile inanın açıklanan verilerden fazlası değildir. Olursam da sinovac tercihim olacaktır sanırım. Çok garip bir dönemde hamileyiz herşey muallak, emzirmeyi de bekleyebilirim evden çıkmıyorum zaten zorunlu haller dışında kimsede gelmeyecek doğuma ama evet ileride zorunlu olacak şubatta okullar açılınca göreve başlarken haliyle aşımı yaptırmış olmam gerek ki zaten yaptırırım. Ben haftaya karar verecegim, bildiğim şey bu hastalık var ve olmadığımız her an hem yavrumuz hem de kendimiz tehlikedeyiz tek sorun aşıların gebelerde ki uzun vadede ki belirsizliği hepimizin kafasını çok bulandiriyor ve asla tam bir cevap henüz yok ve veriler ancak yıllar içinde ortaya çıkacak 💁‍♀️
Evet evet yan etki deyince aşıyı olanlar hemen şey diyor aa ben oldum bana bisey olmadi turp gibiyim bebek de iyi 😁 bendeki yan etki korkusu da bu, evet şimdi bişey olmadı kol agrisindan baska ama ilerisi icin neler olacak. Kadin ve erkek üreme problemlerinde ciddi derece artış yaşanmış mesela bu sene icinde. Spermlerin hareketi azalmis, yumurtalarin döllenme yetenegi bozulmus. Kötülemek degil amacım sadece kaygılarım çok ve belirsizlikten dolayı kafam karisik. Dediginiz gibi yillar sonra ortaya cikacak yan etkiler.

Evet evet yan etki deyince aşıyı olanlar hemen şey diyor aa ben oldum bana bisey olmadi turp gibiyim bebek de iyi 😁 bendeki yan etki korkusu da bu, evet şimdi bişey olmadı kol agrisindan baska ama ilerisi icin neler olacak. Kadin ve erkek üreme problemlerinde ciddi derece artış yaşanmış mesela bu sene icinde. Spermlerin hareketi azalmis, yumurtalarin döllenme yetenegi bozulmus. Kötülemek degil amacım sadece kaygılarım çok ve belirsizlikten dolayı kafam karisik. Dediginiz gibi yillar sonra ortaya cikacak yan etkiler.
Bu da bize faz4 de verilecek cevaplar yani uzun vadede tatlim dedigin gibi keske kol agrisiyla kalan bir yan etki olduğuna emin olabilsek. Hep konuşulan üreme üzerine ama çokta takılmamak lazım böyle söylentilere gerçekliği de belirsiz çünkü yoksa dünyanın sonu son umut filmindekine döner bu da mümkün değil malum insanoğlu tek şeye odaklıdır üreme tüm canlılar gibi, virüsten ölmeyi göze alırlar ama asla ürememeyi alamazlar ☺️ Biz yine şanslıyız son haftalarımızdayız bekleyebiliriz bunca zaman koruduk şükür yine dikkat ederek korunarak zamanı atlatıp öyle oluruz aşılarımızı çünkü hepimizin aklinda tek soru ya bebeğimde ileride birsey cikarsa yoksa eminim kimse kendisinden çekinmiyordur, hastane ortamında da herkes çok dikkatli umarım bebeklerimizi sağlıkla doğurup evimize döneriz. Olana da karşı değilim olmayana da, dilerim bir kaç yıl icin de özellikle hamilelerin içini rahatlatacak veriler çıkar da en azından onlar bizim yaşadığımız bu durumları yaşamazlar emin bir şekilde yaptırırlar aşılarını çünkü uzun yıllar sürecek bir salgın ancak düzenli aşilanmayla bağışıklıkla son bulacak

Bu da bize faz4 de verilecek cevaplar yani uzun vadede tatlim dedigin gibi keske kol agrisiyla kalan bir yan etki olduğuna emin olabilsek. Hep konuşulan üreme üzerine ama çokta takılmamak lazım böyle söylentilere gerçekliği de belirsiz çünkü yoksa dünyanın sonu son umut filmindekine döner bu da mümkün değil malum insanoğlu tek şeye odaklıdır üreme tüm canlılar gibi, virüsten ölmeyi göze alırlar ama asla ürememeyi alamazlar ☺️ Biz yine şanslıyız son haftalarımızdayız bekleyebiliriz bunca zaman koruduk şükür yine dikkat ederek korunarak zamanı atlatıp öyle oluruz aşılarımızı çünkü hepimizin aklinda tek soru ya bebeğimde ileride birsey cikarsa yoksa eminim kimse kendisinden çekinmiyordur, hastane ortamında da herkes çok dikkatli umarım bebeklerimizi sağlıkla doğurup evimize döneriz. Olana da karşı değilim olmayana da, dilerim bir kaç yıl icin de özellikle hamilelerin içini rahatlatacak veriler çıkar da en azından onlar bizim yaşadığımız bu durumları yaşamazlar emin bir şekilde yaptırırlar aşılarını çünkü uzun yıllar sürecek bir salgın ancak düzenli aşilanmayla bağışıklıkla son bulacak
Düşününce bu da eskiden ölümlere sebep olan su çiçegi kizamik difteri gibi bir salgin. Koronavirüs hic bir zaman hayatimizdan cikmayacak. Şu zamanda bile su çiçegi veya kızamık geçirenler oldugu gibi. Sadece suan salgini kontrol altina alip aşılarla ölümlerin önüne geçebilmek amaç. Eninde sonunda hepimiz aşı olacağız kaçış yok 😊 sadece henuz yeni bir aşı oldugu icin korku var. Ayrica kendimle ilgili bir endişem yok fazla evet çocuğumda bir problem olur mu ilerisi icin. Bunu dusunuyorum. Insallah daha cok aydinlatici umut verici bilgiler ediniriz de icimiz rahatlar.

Bugün hep karnım ağrıdı ve karnım hep taş gibiydi. Normal mi ki? her şeye de doktoru aramak yazmak istemiyorum. Bebeğin hareketlerinde de farklılık sezmedim o yüzden gitmedim de hastaneye

kızlar gece uyurken ben sola dönerek uyuyordum .20 inci haftadan beri. ama artık nedense sol tarafımda rahat uyuyamıyorum. sağ tarafıma dönüp uyuyunca cok rahat oluyorum ama kan akışı için en ideal sol yana uyumak diyorlar.
siz neler yapıyorsunuz bu konuda bazı gecele sol kalçam uyuşuyor resmen . saga yatınca da içim huzursuz uyuyorum🙈
Bebeğe bir zararı var mı diye sordum bu konuyu doktoruma nasıl rahat ediyorsan öyle uyu zararı faln olmaz demişti

kızlar gece uyurken ben sola dönerek uyuyordum .20 inci haftadan beri. ama artık nedense sol tarafımda rahat uyuyamıyorum. sağ tarafıma dönüp uyuyunca cok rahat oluyorum ama kan akışı için en ideal sol yana uyumak diyorlar.
siz neler yapıyorsunuz bu konuda bazı gecele sol kalçam uyuşuyor resmen . saga yatınca da içim huzursuz uyuyorum🙈
Cnm ben dönüşümlü olarak yatıyorum. çünkü sürekli Bi tarafa yatmak rahatsız edici olabilir.Bu arada bende sağ tarafta rahat yatıyorum sanırım sürekli sola yatınca kalbe agırlık biniyor ve rahat yatamıyoruz. benim Dr mda sırt üstü yüz üstü olmadığı sürece sagd a da solda da yatabilirsin demişti.

Kızlar bugün bel ağrım var. offf çarşamba kontrol. anlamadım şimdiye kadar hiç böyle ağrı olmadı. Bi de sadece sol taraf ağrıyor.
cnm inşallah böbrekler değildir . Benim kiz saga tarafta bobreklerme baskı yaptıgı için genişleme olmuş şimdi doktor sağa tarafina yatmamaya çalış ve bol su iç dedi ama benim agrım falan yok inşallah senin durum buna benzer değildir

Bu arada kızlar aşıyla ilgili vurulmadan önce bu kağıdı imzalatiyorlar.Herkesin fikrine saygı duyuyorum isteyen vurunsun.Ben çok kararsızım çünkü bu virüsle dünya ilk defa karşılaştı ve ne virüs nede aşısı hakkında kimse yeterli bilgi ve araştırmaya sahip değil..Dolayısıyla sorumlulukta almıyorlar.İsteğe bırakıyorlar.O yüzden aceleci davranmicam hakkında yeterli donanım bilgi olmayan bir virüs ve aşısı için kendimi tehlikeye atmak istemiyorum.En azından doğurana kadar.Emzirme döneminde de aslında düşünmüyorum ama mecburi kılacaklarını biliyorum.
Yarın bir gün avm girişlerinde,havaalanlarında,toplu yerlerde aşı sorgulaması yapacaklar.O yüzden zamanla kararımı vereceğim o günlere gelelim de Allah'ın izniyle..

Ben vuruldum ilk dozu,sinirim bozulmasin diye de verdikleri kagidi okumadim acikcasi direk caktik imzayi...doktorum bana mutlaka yaptir dedi..hic bir zarari yok dedi yaptirdim...yegenim de kayin biraderlerim de doktor...onlar da kar zarar durumuna gore bana vurulmm gerektigini soylediler....gebelikte viruse yakalanmak cok daha kotu dediler....hatta asidan kacan bir ogretmen gebeymis ve suan entube ettik dedi yegenim...yeterli calisma yok dedim doktoruma o da bana var dedi...yeteri caismalar var ve ben tum gebelerime oneriyorum hem de mutlaka biontech olun dedi ..tam 8 gun once yapmis oldum artik
Bunu ilk defa duydum ve cok sasirdim ben 2 dozumu da oldum benimle beraber hamile 2 arkadasim da asilarini oldular
Ne onlara ne de bana boyle bir kagit imzalatmadilar ben ilk defa sizlerden duyuyorum

Bunu ilk defa duydum ve cok sasirdim ben 2 dozumu da oldum benimle beraber hamile 2 arkadasim da asilarini oldular
Ne onlara ne de bana boyle bir kagit imzalatmadilar ben ilk defa sizlerden duyuyorum
Sinovac mı oldunuz siz? Sadece Biontech aşısında boyle bir imza atiliyor nedense. Zaten kafa karistiran korkutan da bu ya 😁

Sinovac mı oldunuz siz? Sadece Biontech aşısında boyle bir imza atiliyor nedense. Zaten kafa karistiran korkutan da bu ya 😁
Aaaa oyle mi
Benim esim doktor esim ve bir cok hocasi hamileyken sinovac vurdurmami istedi
Bebek dogduktan sonra 3. 4. Dozlari biontech olursun dediler
Ben de sinovac vurdurdum demek o yuzden imzalatmadilar

Biontech vuruldum öyle bir kağıt imzalamadım, bahsettiğiniz onam formuna ek bir form mu?
Ben aşı olmadım ama herkes biontech aşısı olmadan önce bunu imzaliyormus. Başka bir form yok.
Ex-ZHTfXIAASziJ.jpg

Korkma canim cok normal bebek pozisyon degistirince sinirlere baski yapiyordur bendede var aynisi.

Nasıl oldun cnm?

cnm inşallah böbrekler değildir . Benim kiz saga tarafta bobreklerme baskı yaptıgı için genişleme olmuş şimdi doktor sağa tarafina yatmamaya çalış ve bol su iç dedi ama benim agrım falan yok inşallah senin durum buna benzer değildir
Teşekkür ederim kızlar. Gündüz hafif hafif ağrıyordu Akşam bir iki saat çok kötü ağrıdı sonra geçti. 4-5 bardak üst üste su içtim biraz da dinlenince öyle geçti. İnşallah tekrarlamaz. Yarın üroloJiye gideceğim artık böbreklerden de şüpheleniyorum. Daha önce de eritrosit az da olsa yüksek çıkmıştı. Bir de hafta ilerledikçe buluttan nem kapar oldum iyice. ☹️🙁

X