2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeğimin yanına yatmazsam asla uykuya dalamıyor yani kafası kolumdayken ve bende o şekilde yanında uzanırsam baya derin uyuyor ama kalkmayı denediğim anda acıyor gozlerini ya da kalksam da 5 dk icinde uyanıyor ne yapmam gerekiyor ? Aynı durumda olan var mı
Babynest aldım yatağımın yanına onu koydum, aynı yatakta yatıyoruz. Mızmızlandığı an temas edebiliyorum hem yanındayım hem değilim. Babynesti taşıyınca her yerde rahat uyuyor. Gece emzirme yatağa bırakma işlemi pratik. Alt değiştirme örtünüz de yakında duruyor. Bezle, emzir, gaz çıkar, temas kur uyu düzeni oluştu. Bugun beşiğe aldım gece paso memedeydik huysuzlandı.

Kızlar sudocremin hangisi bebek bakim ve pişik kremi var birde pişik kremi va
Kızlar sudocremin hangisi bebek bakim ve pişik kremi var birde pişik kremi var
Valla bende sudocrem bebek bakım kremi yazıyor esim sudokrem antiseptik yazanı almış ama antiseptik olmuyor bebek bakım kremi yazanı kullanıyorum hiç pişik olmuyo olsada geçiriyor hemen. Pişik kremi yazan kutuyu görmedim benimki sudocrem bebek bakım kremi

Kızlar benimki eskisi gibi ağlama atakları yapmiyor herhalde 40 ı çıktıktan sonra düzeldi derken dün berbat bir gece yaşadım.Üstelik birde covit aşısı vurulmuştum.Sabaha karşı 5te uyudu anca pili bitti. 😳
Ama nasıl ağlamak boğazı parçalanırcasına.Ne yapsam kar etmedi sinirimden en son ağladım çaresizlikten susmayinca o ağladı ben ağladım.
Birde aşıdan dolayı 2saat emzirme ilk sütünü sağ dediler.Memede uyurdu susardi onu bile yapamadım.Halbuki düne kadar bize gülücükler arkaya başladı hafiften diye seviniyordum.Bu büyüme atakları dedikleri şey olabilir mi acaba?

Kızlar benimki eskisi gibi ağlama atakları yapmiyor herhalde 40 ı çıktıktan sonra düzeldi derken dün berbat bir gece yaşadım.Üstelik birde covit aşısı vurulmuştum.Sabaha karşı 5te uyudu anca pili bitti. 😳
Ama nasıl ağlamak boğazı parçalanırcasına.Ne yapsam kar etmedi sinirimden en son ağladım çaresizlikten susmayinca o ağladı ben ağladım.
Birde aşıdan dolayı 2saat emzirme ilk sütünü sağ dediler.Memede uyurdu susardi onu bile yapamadım.Halbuki düne kadar bize gülücükler arkaya başladı hafiften diye seviniyordum.Bu büyüme atakları dedikleri şey olabilir mi acaba?
Kendi fikrimi belirteyim cuma günü aksam üzeri beşte ilk doz aşımı oldum ben de tüm gecemiz berbat geçti sürekli ağladı huysuzlandı cumartesi pazar da bu şekildeydi.. Gündüz uykusu pek yok aşı olunca gece uykumuzda 3 gündür berbat durumda.. Kaka rengide hep yesildi bugün normale dönmeye başladı.. Aşıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben..

Kizlar, cay kahve tüketiyor musunuz? Cocuga gaz yada uykusuzluk yapar mi?
Kullanıyorum ben başından beri.Pek farklılık görmedim.
bebeğinize kaç cc mama / sağılmış süt veriyorsunuz biberon ile? 45 günlük olduk 60 cc az geliyor hemen acıkıyor ama tek seferde 90 verince de ağır geliyor bazen kusuyor. 60 verip yarım saat 1 saat sonra 30 veriyorum mesela bu kez de besleme aralığı karışıyor zaten sürekli meme de istiyor ama biberon almadan asla doymuş kıvama gelmiyor. İlk ay doğum kilosu üzerine 650 gram kadar aldık çok değil. hastane çıkış kilosuna göre de 900 gram kadar.
70 CC veriyorum.Emmeye başladığından beri mamayı günde 1-2bazen hiç vermiyorum.Verirsem gece veriyorum çoğunlukla yada emzirmeye müsait değilsem o an.Ama gece emzirmeyi daha çok tavsiye ediyorlar mamayı gece vermeyin emzirin süt üretimi gece daha çok olurmuş tetiklenirmia hormonlardan ötürü .
Kızlar gece bebeğin gazını alıyormusunuz. Benimkini alınca uyaniyor uyanmasin diye alamıyorum
Memede uyudugudunda almıyorum genelde uyanmasın diye çok sorun olmuyir bazen kendi kendine çıkartıyor.
Kızlar bebeklerinizin tırnaklarını naptınız? Annem 40 ı çıkana kadar kesilmez diyor. 🤷‍♀️
2haftalikken fln kestik çünkü yüzünü çok çiziyor ve elini gözlerine sokuyordu.Ayak tırnaklarinu henüz kesmedik.
Kızlar bebeğimin yanına yatmazsam asla uykuya dalamıyor yani kafası kolumdayken ve bende o şekilde yanında uzanırsam baya derin uyuyor ama kalkmayı denediğim anda acıyor gozlerini ya da kalksam da 5 dk icinde uyanıyor ne yapmam gerekiyor ? Aynı durumda olan var mı
Benimkide öyle canım çünkü memede çok kolay uykuya dalıyor benimde işime geliyor birde bende yanımda olmasını seviyorum 🥰beşiğe yatırinca nedense tilki uykusu yapıyor birde kolay uyanıyor.
Birde ben bebeği yanima yan yatirip kendimde yan yatıp öyle emziriyorum bir sorun yaşamadım doyunca kendi birakiyor memeyi.O ara bende uyukluyorum biraz ama tetikteyim uykum hafiftir genellikle.Boykece uykusuz kalmıyorum bende kolumda agrimiyor.

Kendi fikrimi belirteyim cuma günü aksam üzeri beşte ilk doz aşımı oldum ben de tüm gecemiz berbat geçti sürekli ağladı huysuzlandı cumartesi pazar da bu şekildeydi.. Gündüz uykusu pek yok aşı olunca gece uykumuzda 3 gündür berbat durumda.. Kaka rengide hep yesildi bugün normale dönmeye başladı.. Aşıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben..
Benim aşıdan önce ağlama durumu baslamişti o gün içtiğim çorba aciliydi biraz acaba ondan mı oldu dedim.Simdide kolun ağrıyor hafif üşümek var ne kadar sürer bu durum acaba 😔birde aşıyı vuran personel ilk sütünü sağ dedi ama ne kadar sagmam gerek farkeder mi bilemedim o ağlamaya 50 ml zor sagdim.Ama geç emzirdim o 2 saat dedi ,ben 5-6 saat sonra sağıp emzirdim.Bizim olduğumuz aşının bebeğe etkisi var mı acaba?
Dün bütün gece ağlamaktan kirildigi için bugün bütün gün uyudu ama ondanmi bilmiyorum.

İlk doz aşımı oldum, bebeğim acıktı emzirdim. Çocuk doktorumuz emzirmeyle ilgili problem olmaz dedi, hangi doktora sorduysam onlar da emzir dediler. Aşı yapan hemşireler ilk sütü sağ dediler. İçime kurt düşse de emzirdim bile. İnşallah çocuğa zararı olmaz. Ya emzirmesem sağsam bile aşı sistemimde dolaşmaya devam edecek, ne kadar sağıp atabilirim ki? Aşı olsam dert olmasam dert üf. Çocuğun ilk ay aşısı da bugündü. Sorun çıkmasa bari ya.
Sağımla doğrundğzgün süt çıkmıyor benden bebek emince süt çıkıyor o da sağmamamdaki büyük etken tabi.

Annelik ne kadar zormuş. Kızımın reflüsü var. Her şeyine çok dikkat etmeye çalışıyorum. Az önce emzirirken daha memedeyken bütün emdiklerini kustu😞zaten iştahsız bi bebek. Kilosu az. Emdiği de böyle hiç oluyor 😞 çok üzülüyorum. Canı acıyor mudur acaba kusarken 😞
Ne zaman bitecek bu kusmalar😭

Ben de öyleyim iki saatte bir kesin uyanıp kendi istiyor bir de üstüne huzursuzlukla veriyorum ben her koşulda verdim kilo aldı gerçekten öyle hep verince 😂 benimki gece de 10 dk ve daha 5 günlüktü o zaman da 10 dk dururdu 😅 doktor öyle dediyse ben de korkmayım o zaman maşşallah bu bebelere 💜
vet canım merak etme bebekler bence biliyor kendilerine yeteni yoksa benimki 5-10 dklarla 1.2 kilo alamazdı artık süre tutmayı bıraktım süre kısa oldukça çocuğu zorla emzirmeye çalışıyordum tabi çığlık kıyamet baktım memeden soğuyacak kendi haline bıraktım. 😅

Napıcam bilmiyorum hiç... en baştan beri koynuma alıp uyumak hoşuma gidiyor geceleri sanırım o yüzden oldu
Düzeni değiştirmeye çalış canım
Bende hep anne yanı kullandım hiç temaslı uyumadık ve bildiğin temastan hoşlanmıyor 😅emzirme sonrası karnı doyduğu anda bile kendini geri atıyor bende memede uyusa da romantik dakikalar yaşasak istiyorum ama yok 🤣🙈
Yavaş yavaş değiştir derim çünkü doktor alışkanlıkları en çabuk unuttukları dönem bu diyor daha da büyümeden çözebilirsin yoksa böyle devam eder ☺️

Aynı durum benim ilk doz aşımda oldu
Bizim bebiş gece acıkınca bile zor uyanırken
Kolik seviyesinde bir gece geçirmiştik çok huzursuzdu.
Yarın 2.dozum var hiç 1 gün emzirmeyip sağdığım sütleri mi kıllansam acaba diye düşünüyorum bende 🤷‍♀️

X