2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Olabilir evet altını acil popo masajı yapıp elimle poposunun yanaklarını siktiginda gaz atıyor ama ona bile izin vermedi bacaklarını bir geriyor gücüm yetmiyor sanki 6 aylık bebek gibi çok kuvvetli.

Tamamen normal dedi günde 1 kere yapmasıda ,1haftada bir kere yapmasıda.

Benimkide öyle durmuyor sadece kucakta duruyor ve uyanıkken hicbirseyimi yapamıyorum.Ablamin bebeği ufakken koyardı anakucavina etrafı izlerdi.Bizimkini koyuyorum Hemen sıkılıp ağlıyor yatağa bıraktığında bile çok keyifliyse bile 5dk zor duruyor.Henuz bebek arabası kullanmadim ama ondada durmayacak biliyorum.Kucukler diyemi acaba.
Hiçbir yere gidemiyorum bôyle olduğu için ağlıyor hep eşimle bir yerlere gitmek istesek cesaret bile edemiyoruz çünkü kucağımda olmasını gectim ayakta gezinmek istiyor oturunca anlıyor ve ağlıyor 😩
Sling almıştım onda da durmadı. Doktor kontrolü dışında evden çıkamıyorum. Yürüyüş yapmayı bile çok özledim

Dün doktora gittik canım kafama çok takıldı bu kusma işi kilosuna baktı 20 günde 1100.gr almış minik kuzum kilo alımı çok güzel reflü değil dedi reflüde kilo alımı az oluyormuş canım büyük ihtimal fazla içtiğini kusuyordur dedi inşallah öyledir kuzum
Canım benim bebeğim de bazen fışkırtarak bazen sızıntı şeklinde kusuyor. Doktorum bana reflüsü var dedi sorduğumda kilo alımı da bayağı iyi üstelik. Kilo ile ilgisi var mıymış reflünün ?
Olabilir evet altını acil popo masajı yapıp elimle poposunun yanaklarını siktiginda gaz atıyor ama ona bile izin vermedi bacaklarını bir geriyor gücüm yetmiyor sanki 6 aylık bebek gibi çok kuvvetli.

Tamamen normal dedi günde 1 kere yapmasıda ,1haftada bir kere yapmasıda.

Benimkide öyle durmuyor sadece kucakta duruyor ve uyanıkken hicbirseyimi yapamıyorum.Ablamin bebeği ufakken koyardı anakucavina etrafı izlerdi.Bizimkini koyuyorum Hemen sıkılıp ağlıyor yatağa bıraktığında bile çok keyifliyse bile 5dk zor duruyor.Henuz bebek arabası kullanmadim ama ondada durmayacak biliyorum.Kucukler diyemi acaba.
Hiçbir yere gidemiyorum bôyle olduğu için ağlıyor hep eşimle bir yerlere gitmek istesek cesaret bile edemiyoruz çünkü kucağımda olmasını gectim ayakta gezinmek istiyor oturunca anlıyor ve ağlıyor 😩
Aynı benim bebeğim. Uyumazsa asla yatakta anakucağında durmuyor. Hemen kucak istiyor başlıyor ağlamaya. Kucakta da sabit durmayı sevmiyor illaki gezecek. Oda oda geziyoruz ayaklarımıza kara sular indi. Sling sipariş verdm ben onu deyeceğim. Ne zamana kadar kucakta durmak isteyecek kucağa alışır mı hepsi soru işarti 🤷‍♀️

Bizim doktorumuz da aşıdan sonra sorun olmaz emzir demişti. Ama kızım kolik gibi oldu o gece. Sabaha kadar uyumadı ağladı sürekli. İkinci dozu olduğumda dondurucuya koyduğum sütlerden vericem artık.
Biz dün hiç bir sorun yaşamadık gece çok şükür. Ben de takipteyim bakalım eğer etki görürsem 2. dozdan sonra ben de dondurucadan vereyim.

Sıkma canını bana da hiçbir doktor emzirme demedi ben de emzirdim hem dediğin doğru zaten vücutta aşı ilk sütü vermesen ne!
Gerçekten öyle bir sıkıntı olmadı şükür ben huzursuz olursam bebek de huzursuz o yüzden takmıyorum bu aşıyı olmak zorundayız, hasta olursam daha uzun süre bebekten ayrı kalmam gerekecek Allah korusun hepimizi herkesi.
Benim de bebeğimin dün 1 aylık aşısı vardı o aşı oldu ardından ben de aşı oldum olduktan hemen sonra acıktı emzirdim . Bana da emzirebilirsin dediler. Öyle hemen süte geçip geçmediğini kaç saatte geçtiğini söyleyen bi veri yok ki 🤷‍♀️ Bu arada eşim eczacı görümcem çocuk doktoru sorun olmaz emzir demişlerdi.
İçimi rahatlattınız teşekkür ederim ikinize de
Ben de Prof dr kaç kişiye sordum hem pediatristlere hem kadın doğum uzmanlarına hep emzir hiç bir şey olmaz dediler hayta hamileyken aşılan dediler.

A arven84 Bugün ikinci ay kontrolümüze gittik önce sorularımı sordum doktora günde 7-8 kez kaka yapmanın normal olup olmadığını konuştuk ilk ay için normaldi ama bu aydan sonra azalması gerekir kilo alımı azsa sık kaka yapmak iyi değil araştırıriz önce kilosuna bakalım dedi kilo alımı iyi çıkınca da emzirme aralıklarını artık açın dedi.. Çünkü ben ne zaman istese emziriyordum..

Dün doktora gittik canım kafama çok takıldı bu kusma işi kilosuna baktı 20 günde 1100.gr almış minik kuzum kilo alımı çok güzel reflü değil dedi reflüde kilo alımı az oluyormuş canım büyük ihtimal fazla içtiğini kusuyordur dedi inşallah öyledir kuzum
Benim kizimda da kusma cok vardi, cok arastirdim doktorla epey gorustum bu konuyu. Reflu 2ye ayriliyor biri fizyolojik reflu biri patolojik reflu. Kilo alimi yeterli degilse patolojik reflu oluyor, digerleri ise fizyolojik. Bebeklerin cogunda fizyolojik reflu var, mide kapakcigi tam gelismedigi icin. Benim kizimda da var maalesef, emzirdikten sonra yarim saat dikey pozisyonda tutuyorum bi nebze azaliyor kusmasi

Canım benim bebeğim de bazen fışkırtarak bazen sızıntı şeklinde kusuyor. Doktorum bana reflüsü var dedi sorduğumda kilo alımı da bayağı iyi üstelik. Kilo ile ilgisi var mıymış reflünün ?

Aynı benim bebeğim. Uyumazsa asla yatakta anakucağında durmuyor. Hemen kucak istiyor başlıyor ağlamaya. Kucakta da sabit durmayı sevmiyor illaki gezecek. Oda oda geziyoruz ayaklarımıza kara sular indi. Sling sipariş verdm ben onu deyeceğim. Ne zamana kadar kucakta durmak isteyecek kucağa alışır mı hepsi soru işarti 🤷‍♀️
Çok akıllılar oturduğum an ağlıyor.Uyanikken hep kucak istediği ve gezinmek istediği için yorucu oluyor o yüzden mamadan sonra uyutmaya çalışıyorum.Mesela sallarken yerine koyuncada anlıyor basıyor çığlığı uyanıyor 😬Hadi şimdi mamadan sonra ağırlık çöküp uyuyorlar birazdaha büyüdüklerinde bu kadar sık beslenmeyecekler ve uyutmasi zor olacak haliyle bir an önce beşikte yada yatakta uyutmaya orda durmaya alışması lazım 🙄Yoksa bizim için çok zor olacak🤯

A arven84 Bugün ikinci ay kontrolümüze gittik önce sorularımı sordum doktora günde 7-8 kez kaka yapmanın normal olup olmadığını konuştuk ilk ay için normaldi ama bu aydan sonra azalması gerekir kilo alımı azsa sık kaka yapmak iyi değil araştırıriz önce kilosuna bakalım dedi kilo alımı iyi çıkınca da emzirme aralıklarını artık açın dedi.. Çünkü ben ne zaman istese emziriyordum..
Öncelikle maşşallah yavrunuza 💜🧿Aralıkları açın derken ne demek istiyor acaba her istediğinde vermeyin mi tam olarak açıklayabilir misiniz

Kizlar merhaba.. daha once de yazmıştım hala care bulamadim.. bebegim emerken sinir krizine giriyor.. ne zaman emzirmeye baslasam aglamaya başlıyor.. artik emzirmeyi birakmak uzereyim.. depresyona girdim resmen 😔

Kizlar merhaba.. daha once de yazmıştım hala care bulamadim.. bebegim emerken sinir krizine giriyor.. ne zaman emzirmeye baslasam aglamaya başlıyor.. artik emzirmeyi birakmak uzereyim.. depresyona girdim resmen 😔
Agzında pamukcuk falan varmı? Meme reddi burun tukanık oldumu yada kulak agrıdımı oluyor yada yedıgınız bıseyın tadını begenmıykr olabılır sogan sarmısak vb….

Öncelikle maşşallah yavrunuza 💜🧿Aralıkları açın derken ne demek istiyor acaba her istediğinde vermeyin mi tam olarak açıklayabilir misiniz
Evet her huzursuzlugunda her istediğinde artık vermeyip en azından 1,5-2 saat aralıklarla uzun süreli emzirin dedi.. Tek göğsün iyice boşaltın arkadaki yağlı kısmı iyice alsın dedi.. Sürekli ön sütü alması da kaka sıklığını arttırır ve köpüklü, gürültülü kakaya sebep olur dedi.. Ben doktorumuza kakalarin hem fazla hem de sesli, mukuslu olduğundan bahsetmiştim.. Mukuslu kaka içinde takipte olalım kan görürsek durumu tekrar değerlendiririz dedi..

Agzında pamukcuk falan varmı? Meme reddi burun tukanık oldumu yada kulak agrıdımı oluyor yada yedıgınız bıseyın tadını begenmıykr olabılır sogan sarmısak vb….
Hergun agzini karbonatli suyla temizliyorum.. pamukcuk mu bilmiyorum ama dilinde beyaz lekeler oluyor.. silmeye çalışıyorum ama cok beceremiyorum sanirim.. yedigim seylerden etkileniyor mu onu da anlamiyorum.. her aksam kuruyemis yiyorum gaz mi yapiyor anlamadim..
Birde burnuna bakiyorum acik gibi.. gercekten sorun tam olarak neyden kaynaklaniyor anlayamadim.. o da caresizce agliyor kıyamıyorum:KK43:

Hergun agzini karbonatli suyla temizliyorum.. pamukcuk mu bilmiyorum ama dilinde beyaz lekeler oluyor.. silmeye çalışıyorum ama cok beceremiyorum sanirim.. yedigim seylerden etkileniyor mu onu da anlamiyorum.. her aksam kuruyemis yiyorum gaz mi yapiyor anlamadim..
Birde burnuna bakiyorum acik gibi.. gercekten sorun tam olarak neyden kaynaklaniyor anlayamadim.. o da caresizce agliyor kıyamıyorum:KK43:
Benım oglumunda gazı oldumu öyle yapıyor , süt içmek ıstıyor bı yandanda gazı sacısı oluyor artık bırakıp çığlığı basıyor,, bazenfr süt hızlı aktımı yutamıo bogulucak gıbı oluyor korkup aglıyor yani bırcok sebebi var malesef

Benımkıde oyleydi sakın bırakma gecıcek emın ol tekmeler yumruklar yedım dayanmak zor gercekten ama suan okadar agresıf degıl cok sukur krıze gırınce kucagına alsan dolastırsan tekrr denesen ben emzıkte verıyorum agzına

İlk doz aşımı oldum, bebeğim acıktı emzirdim. Çocuk doktorumuz emzirmeyle ilgili problem olmaz dedi, hangi doktora sorduysam onlar da emzir dediler. Aşı yapan hemşireler ilk sütü sağ dediler. İçime kurt düşse de emzirdim bile. İnşallah çocuğa zararı olmaz. Ya emzirmesem sağsam bile aşı sistemimde dolaşmaya devam edecek, ne kadar sağıp atabilirim ki? Aşı olsam dert olmasam dert üf. Çocuğun ilk ay aşısı da bugündü. Sorun çıkmasa bari ya.
Sağımla doğrundğzgün süt çıkmıyor benden bebek emince süt çıkıyor o da sağmamamdaki büyük etken tabi.
Bana ne ilk dozda ne ikinci dozda doktor ya da ebe sütünü sağ demedi ben emzirdim bir problem olmadı benim de sütüm sağılırken çıkmıyor emerken geliyo sağ dese de sağamazdım galiba

Kaç ml içiyor benim kiz 90 ml içiyordu simdi azalti bazen 90 bazen 70 ml aralarda çay veriyorum 20/30ml iyi geliyor.mama vermesen okadr kilo alamazdi sutum olmuyor malesef keske bende emzirsem ben 3 tane pompa aldim belki damarlar acilmamistir diye fayda etmedi kizimda gogsum doluyken fazla gelince emiyor zorlanmaya baslayinca yorulmak istemiyor cikartiyor hazir mama bekliyor mememi verince dili ile itiyor 🤣
Emdiği için kaç ml bilmiyorum ama öncesinde 80 ml kadar içtiği oldu. Mama çok kullanmadım. Bende tekrar pompa mı alsam diye düşünüyorum. Benim gibi minumum kilo alan yok gibi 🙈

Son düzenleme:
Selam önceden konuşuldumu bilmiyorum denk gelmedim gebelik şekeri olanlar doğumdan sonra neler yaptı? dr kontorülüne ne zaman gitti? Ölçümlere devam ettinşz mi?

Canım merhaba bizim iki gündür biraz daha azaldı kaka sayımız artık her bezde kakamız yok 5 kaka yaptı mesela bugün, önümüzdeki günlere bakcam böyle devam eder inşallah ben açtım emzirme aralığını gece 4 saatte bir emiyor uyuyor çünkü uyandırmamaya çalışıyorum gündüzde 2 saatte bir genelde uykusuna göre ama ort 2 saat diyebilirim ama sonuç olarak ben de istediğinde emziriyorum açlık ağlamasını anlıyorum artık 🙈 Kilo alımının iyi olmasına sevindim maşallah 🥰🧿 Teşekkür ederim bilgilendirme için 🙏🏻

X