2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar size keşfettigim biseyden bahsedeyim, insallah yanilmiyorumdur. kizimi 2gundur suda yüzdürüyoruz ve 2gundur gunduz uykulari düzenli, gazini cok rahat cikariyor, memede daha uysal. Daha once kolik bebeklere iyi geldigini duymustum bunun, bebegim kolik derecesinde gazli degil ama cok zorlaniyodu gazini cikarirken, ben de denemek istedim, internetten ucuz yollu bi boyunluk aldim, küveti doldurdum suyla icine koydum, ilk gun biraz afalladi ama dun suda cok keyifliydi baya elleri ayaklari oynuyodu yuzuyodu resmen😍 onun icin de bizim icin de cok keyifli oldu. Bundan sonra küveti doldurup suya sokmaya calisicam hergun, size de tavsiye ederim. Küveti olmayanlar icin sisme havuzlar var, kesinlikle deneyin😍
Bende çok istiyordum ama havalar birden soğudu daha 1 aylığız üşütür hasta olur mu korkusu var?

Sezaryan olanlar siz göbeginizi hissedebiliyormusunuz dokunduğunuz da 🙄Ben elimle dokunduğumda o doku sanki benden değil gibi benim derim değil gibi yani anlatabildim mi bilmiyorum ama orası uyuşuk sanki başkasının derisi hissedemiyorum.Birde göbek deliğim kara bunlar sizde de mevcut mu?
Ablama sordum onun 8sene geçti hala hissediyormuş uyuşukmuş orası 😧
Tuhaf bir his.
Aynı şeyleri yaşıyoruz hala uyuşuk his kaybı var göbek deliğim kapkara ve o çizgilerde hala geçmedi sarkmada başladı birde karnım hala çok şiş

Sezaryan olanlar siz göbeginizi hissedebiliyormusunuz dokunduğunuz da 🙄Ben elimle dokunduğumda o doku sanki benden değil gibi benim derim değil gibi yani anlatabildim mi bilmiyorum ama orası uyuşuk sanki başkasının derisi hissedemiyorum.Birde göbek deliğim kara bunlar sizde de mevcut mu?
Ablama sordum onun 8sene geçti hala hissediyormuş uyuşukmuş orası 😧
Tuhaf bir his.
Maalesef hissedemiyorum ilk sezeryandan sonra ameliyat yerinin 1-2 parmak üzerine kadar zaman geçince hissetmeye başlamıştım ikinciyi olunca tekrar o değişik hissi yaşamaya başladım.. Göbek deligim kara değil hamilelikte oluşan aşağı doğru kahverengi çizginin de rengi yavaş yavaş açılmaya başladı..

Doğumdan sonra bende sürekli bir tatlı yeme isteği oluştu normalde tatlıyı sık yiyen biri değildim şimdi her mutfağa gittiğimde tatlı bir şeyler araniyorum eşime sürekli tatlı şeyler aldiriyorum😔 Normal mi bu durum emin olamıyorum sizde durumlar ne?

Merhaba emzirirken vitamin takviyesi alanlar varsa isim yazabilir misiniz? Icinde omega 3 olanlar tercihim. Sanirim sütüm kaliteli degil kilo alamiyor bebegim 600 gram almis 1 ayda 🙄 aslinda iyi besleniyorum ama anlamadim

Aynı şeyleri yaşıyoruz hala uyuşuk his kaybı var göbek deliğim kapkara ve o çizgilerde hala geçmedi sarkmada başladı birde karnım hala çok şiş
Evet çatlaklar da cabası.Ben hamile kaldığım kilodanda 5kilo daha düştüm ama hala sezaryan göbeği var sanırım o geçmiyor🤷🏻‍♀️ama en kötüsü de göbeğime dokunduğumda hissedemiyorum sanki nakil olmuşumda benim değil gibi..😨

Su sicakligini 37ye ayarliyorum, banyo yaptirir gibi ayarliyoruz herseyi o yuzden usutme olmadi, inş olmaz
Bana biri daha söylemişti bunu ben de spa randevusu aldım. Masaj yapmayı da öğretiyorlarmış. Haftaya götüreceğim bakalım faydalı olur ve yüzmeyi severse eve de alayım havuz boyunluk.

Maalesef hissedemiyorum ilk sezeryandan sonra ameliyat yerinin 1-2 parmak üzerine kadar zaman geçince hissetmeye başlamıştım ikinciyi olunca tekrar o değişik hissi yaşamaya başladım.. Göbek deligim kara değil hamilelikte oluşan aşağı doğru kahverengi çizginin de rengi yavaş yavaş açılmaya başladı..
Bende o kahverengi çizgide var ,göbek deligimde karardı o yavaş yavaş geçiyorda çatlaklar hamileyken oluşmadı benim doğumdan sonra oluştu çok kilo vermeme rağmen göbekte cabası😱

Doğumdan sonra bende sürekli bir tatlı yeme isteği oluştu normalde tatlıyı sık yiyen biri değildim şimdi her mutfağa gittiğimde tatlı bir şeyler araniyorum eşime sürekli tatlı şeyler aldiriyorum😔 Normal mi bu durum emin olamıyorum sizde durumlar ne?
Ben de hiç tatlı sevmediğim halde canım tatlı şeyler istiyor emzirdiğimiz için kan şekeri mi düşüyor acaba 🤔

Kızlar saat 13:00 de emzirmeye başladım 13:20 de emzirme bitti. Sonraki emzirme 2 saat ara olacak ya 15:00 de mi emzirmeliyim yoksa 15:20 de mi

Ben
Evet çatlaklar da cabası.Ben hamile kaldığım kilodanda 5kilo daha düştüm ama hala sezaryan göbeği var sanırım o geçmiyor🤷🏻‍♀️ama en kötüsü de göbeğime dokunduğumda hissedemiyorum sanki nakil olmuşumda benim değil gibi..😨
Ben hala +10 kilom var maşallah sana benimki berbat durumda xd

Kızlar benim bebeğim köpüklü kaka yapıyor. Ama biz altını açınca fışkırır tarzda. Hatta bu yüzden bayağı bi eşyamı yıkamak zorunda kaldım halıma kadar gelmişti gazla birlikte çıkıyor. Altını açıp temizledikten sonra yapıyor bezine çok az yapıyor. Uykusunda da sürekli ıkınıyor. Gaz damlası da kullanıyoruz. Nurse harveys sadece akşamları 5 damla. Acaba yetmiyor mu?
Normal mi diye sorgulamaya başladım bi kaç yerde de alerji belirtisi gibi birşey okudum. Var mı bu durumu yaşayan?

Kızlar benim bebeğim köpüklü kaka yapıyor. Ama biz altını açınca fışkırır tarzda. Hatta bu yüzden bayağı bi eşyamı yıkamak zorunda kaldım halıma kadar gelmişti gazla birlikte çıkıyor. Altını açıp temizledikten sonra yapıyor bezine çok az yapıyor. Uykusunda da sürekli ıkınıyor. Gaz damlası da kullanıyoruz. Nurse harveys sadece akşamları 5 damla. Acaba yetmiyor mu?
Normal mi diye sorgulamaya başladım bi kaç yerde de alerji belirtisi gibi birşey okudum. Var mı bu durumu yaşayan?
Mama kullanıyor musunuz ben bir kez mama markasını değiştirdim öyle köpük yaptı altını açınca fışkırır gibi. Sonra eski manasına döndüm ama mama kötü olduğu için değil bebeğim doyma hissini o mama ile alamamıştı. Nurse harveys günde 10+10 şeklinde 2 kez yazıyor ben 7 sabah 6 akşam 7 uyumadan önce veriyorum. Tabi ayrıca bio gaia kullanıyorum

Bende o kahverengi çizgide var ,göbek deligimde karardı o yavaş yavaş geçiyorda çatlaklar hamileyken oluşmadı benim doğumdan sonra oluştu çok kilo vermeme rağmen göbekte cabası😱
Ben de ilk dogumdan sonra hiç catlagim olmadı diye sevinirken bir ay sonra üst bacaklarımın iç kısımlarının catladigini farketmistim bu doğumdan sonra kalan çatlak önleyiciyi kullanacağım diye plan yapmıştım ama 1-2 kere kullanabildim.. Hayaller gerçekler oldu 😏

Ben de hiç tatlı sevmediğim halde canım tatlı şeyler istiyor emzirdiğimiz için kan şekeri mi düşüyor acaba 🤔
Sanırım canım ama benim ki biraz aşırı çikolata stokluyorum her dışarı çıktığımda almayacağım artık diyorum
fırsat bulunca kendimi tatlı yaparken buluyorum mutfakta çocuğun beslenmesine kurabiye kek derken almasam da evde bir şekilde oluyor yine yiyorum 😄

Kızlar saat 13:00 de emzirmeye başladım 13:20 de emzirme bitti. Sonraki emzirme 2 saat ara olacak ya 15:00 de mi emzirmeliyim yoksa 15:20 de mi
Duruyorsa bebek kilo alımı da iyiyse iki saati geçmek mantıklı gibi bence çok saati saatine olsun diye uğraşmayın ben de dünden beri araliklari açmaya çalışıyorum ama çok huysuzsa gezinirken bile durmuyorsa emziriyorum kısa sürede olsa..

Yaaa aynilarini yasiyorduk biz de halımı yıkadım nevresim üstüm başım her yer battı. Köpüklü ve yeşil kaka yapiyordu aşırı tazyikli. Ama zinco gaz damlası kullanirken nurse harveys damlaya geciş yaptiktan sonra oldu bu. Simdi 2 gundur vermiyorum ve duzeldi 🤷🏼‍♀️ zincoya devam

X