2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet canım merak etme benim oğlumda sabah 11 gibi olmuştu aşılarını bütğn gün uyudu. O gece çok ateşlendi ve huzursuzdu uyuyamadı. Rotavirüs daha vurdurmadık ama ağızdan bir aşı diye biliyorum

Evet benim oğlumda ilk gün çok halsizdİ ağlamaya bile hali yoktu yavrumun. Bir kaç gün enerjisi düşüktü sonra düzeldi evet ağızdan rotavirüs
İştahsızlık da yaptı mı

Kızlar benim oğlumda dil bağı var bu yüzden tam ememiyor ve gece gündüz memede doymadığı içinmiş dil bağı olunca tam çekemiyormuş memeyi salı günü çocuk cerrahına randevü aldım 😞 çok korkuyorum yavrumun canı yanar emmeyi reddeder diye😞

Kızlar bebeğim anne sütü ile besleniyor ama ben günlük 1 çay kaşığı su veriyorum birşey olur mu su veren varmı

Ben yaklaşık 10 ml kadar veriyorum her gün.. sakın ihmal etmeyin su ççok önemli bebekler için. Verilmez diyenlere de sakın aldanmayın eskidenmiş o öyle su verilemez söylemleri. Bana sağlık ocağı dahil çocuk doktoru da çok önemli su vermek sakın atlamayın dediler.

Arkadaslar merhaba bebegim bugun corba kivaminda kaka yapti?doktorumuz sordum miktari ve sekli onemli degil diyor...sizce de nirmal mi?ilk bebek diye insan evham yapiyor🙄

Kızlar benim sürekli sağ memem şişiyor kafayı yicem ya kaç gündür forumu araştırıyorum yakında işe başlayacağım birde...😰
Bir kaç saat emzirmeyince tıkanıyor sertleşiyor mastit oluyorum yada olmadan öncesi durum.Canim çok yanıyor ağrıyor. Sağsam bebek gibi çekmiyor makina..Ucuda çok hassaslaşti yara olmuş sanirim silikon uçla emziriyorum bir süre iyileşene kadar böyle yapicam.Aksi gibi yara olan göğsüm tıkanan göğsüm.Sürekli sağip emzirmem lazım😟Her zaman sagmaya fırsatım olmuyor.Ne yapicam bilmiyorum gece yarısı uyaniyorum şişmiş ağrılı hassas göğüslerle..Artık takmaya başladım piskolojimi bozdu bu durum.Başina gelen var mı sizler neyapiyorsunuz?

Canım ters emzirme yaptır mastit olan göğsünde

Kızlar çıldırcam artık bana bir akıl verin ya bir emziriyorum yüz tane gaz yapıyor üstten ayrı alttan ayrı bitmiyor bitmiyor bitmiyoooor. Emzirmekten soğudum artık ya. Bu saat olmuş hala uyumadı. Kaç saattir uyku yok kısır döngü mahvediyor beni. Ciddi ciddi emzirmeyi bırakmayı düşünüyorum artık

Kızlar çıldırcam artık bana bir akıl verin ya bir emziriyorum yüz tane gaz yapıyor üstten ayrı alttan ayrı bitmiyor bitmiyor bitmiyoooor. Emzirmekten soğudum artık ya. Bu saat olmuş hala uyumadı. Kaç saattir uyku yok kısır döngü mahvediyor beni. Ciddi ciddi emzirmeyi bırakmayı düşünüyorum artık
Benmki de uyumuyor gece 2 3 den önce

ben hamileliği de bebeğimin her halini de çok sevdim ileride maddi olarak zorluk çekmesini istemediğim için tek çocuk yeter diye düşünüyordum, Allah imkanlarımızı kuvvetlendirsin, Allah kısmet etse de bir kere daha anneliği tatsam diyorum. Her günümüze binlerce şükür. Allah yavrularımızı iyi insanlarla karşılaştırsın…
Yavrumun gün gün gelişimini izlemek çok güzel.
Allah isteyen herkese bu duyguları tattırsın
🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Bana kimse onun kadar güzel bakamaz❤️
Yaa evet ben de ilk defa aşk yaşadım, hem de ne aşk 🧡 kolik bir bebeğim olmasına, haftalarca uykusuz kalmama, aç kalmama hatta saçımı tarayacak vakit bulamama rağmen tekrar aşkı yaşamak istiyorum sanırım. Ama benim rahimde bir problem varmış sezeryan sırasında gördü sanırım doktor, anlattı ama pek anlamadım, hamile kalmam normale göre biraz zormuş, bakalım kısmet artık. Allah, isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Canım mama da gaz yapıyor hatta daha fena, emzirmeye devam et sen, anne sütü bir mucize bebegin bu mucizeden mahrum kalmasın, benim sütüm yok çok üzülüyorum, bebeğinin altını 2 kat giydir belki bacakları üşüdüğü için de gaz yapıyor olabilir, bir de imkanın varsa çorabın üzerine örgü patik tavsiye ederim ya da kiraz çekirdekli patik alabilirsin.

Akşamları göğüsü yumuşayıp sütü azalan var mı? Memeyi almıyor yumuşak diye. Mama veriyorum 2 gündür. Ama hiç doymuyor. 180-200 cc içti daha 45 günlük bebek içer mi bu kadar yoksa doyma hissi mi yok 😭
Benimki gece 200 içiyor, gündüz 120-150 arası, sanırım gece daha çok acıklıyor 🤷‍♀️ doyma hissi vardır annesi olmaz mı, zaten fazla gelse kusar.

Canım mama da gaz yapıyor hatta daha fena, emzirmeye devam et sen, anne sütü bir mucize bebegin bu mucizeden mahrum kalmasın, benim sütüm yok çok üzülüyorum, bebeğinin altını 2 kat giydir belki bacakları üşüdüğü için de gaz yapıyor olabilir, bir de imkanın varsa çorabın üzerine örgü patik tavsiye ederim ya da kiraz çekirdekli patik alabilirsin.
Anne sütünün faydaları say say bitmez ama çok bezdim ya bu kadar gaz olur mu boyundan büyük gazları var. Üstten alttan dünyanın gazını çıkartıyor tamam uyur şimdi diyorum yine yok yine yok hala gaz dayanacak gücüm kalmadı psikolojik olarak çok yıprandm çocuğu sevemez hale geldim. İki kat çorap üzerine yün patik var

Anne sütünün faydaları say say bitmez ama çok bezdim ya bu kadar gaz olur mu boyundan büyük gazları var. Üstten alttan dünyanın gazını çıkartıyor tamam uyur şimdi diyorum yine yok yine yok hala gaz dayanacak gücüm kalmadı psikolojik olarak çok yıprandm çocuğu sevemez hale geldim. İki kat çorap üzerine yün patik var
Benim bebeğim de öyle, çok gazlı sürekli bir gaz çıkartma halinde, ben mamayla besliyorum, uyurken uyanıkken hep kıvranıyor, ama bu geçici bir durum, 3 aydan sonra genellikle kendiliğinden geçiyormuş, geçmeyenlerinde baya azaliyormus, ben de çok yıprandım, o ağladı ben ağladım ama baya hafifledi bizimki, inşallah çabucak geçecek bu günler de.

Kızlar bebeğim anne sütü ile besleniyor ama ben günlük 1 çay kaşığı su veriyorum birşey olur mu su veren varmı
İlk 6 ay anne sütü dışında hiç bir şey vermeye gerek yok. Suyu da zaten anne sütünden alıyorlar. Doktorlar özellikle söylüyo su vermeyin diye . ( sadece anne sütü ile besleniyorsa)

Bizimkinin içi gidiyor ama gazdan uyuyamıyor.
Doktorunuz gaz giderici doğal içerikli şurup verdi mi? Bizde o işe yaramıştı, tabii hala gazı olabiliyor ama eskisi gibi kriz şeklinde değil. Aguline şurup ve Biogaia probiyotik kullanıyoruz bir aydır, bize iyi geldi. Arada yine çok gazlı oluyor. Oyun halısında ayaklarını çok hareket ettirdiği için orada çıkarıyor bir kısmını. Müzik açıp masaj da yapmak iyi geliyor aşırı huysuz değilse. Özellikle ayaklarıyla bisiklet çevirme hareketi. Hareket ettikçe daha rahat çıkarıyorlar. Çok çaresiz kaldığımızda saç kurutma makinesini açıyoruz artık, sesini duyunca bir süre sonra susuyor. Ayaklarını ısıtıyoruz. Aklıma bunlar geldi, inşallah geçer en kısa sürede canım, anne sütünü bırakmayın, ben sadece mama verebiliyorum, mama da gaz yapıyor 🤷🏻‍♀️

Akşamları göğüsü yumuşayıp sütü azalan var mı? Memeyi almıyor yumuşak diye. Mama veriyorum 2 gündür. Ama hiç doymuyor. 180-200 cc içti daha 45 günlük bebek içer mi bu kadar yoksa doyma hissi mi yok 😭
Meme başı çevresi kaşınan var mı? Acaba kurıluktan mı kaşınıyor? Ben de bayağı kaşıntı başladı.
Merhabalar herkese hepimize güzel kolay bir gün olsun 😍
Ben de mama takviye veriyordum.ilk ay kontrolünde (15 gün önce) kilo alımı iyi kes mamayı dedi doktorumuz. Ben gene de bira devam ettim şimdi 1 haftadır vermiyorum. Sütumu solgarin hapiyla çok güzel artırdim ve mamayı bıraktım. Ama stresli bı geceden sonra benim de 2 gecedir memem yumuşadı başa dönmekten korkuyoum. Yumuşamasına rağmen bebeğim az içiyor ve uyuyor (hatta ne meme ne biberon alıyor doğru düzgün) tok diyorlar ama ben inanamıyorum. Aç kalsa ortalığı yıkar dimi?? Keza yıkıyordu da bilemiyorum. Sütün yetiyo demek ki diyolar ama inanamiyorum😔 Emzirmek çok zor bir maratonmus..
Meme başı çevrem benim kaşındı. Duş jeliyle yıkanmayı kestim doğal sabun kullandım ve zeytinyagladim hafif, geçti kendiliğinden.

Benim oğlum çok huzursuz oldu dolayısıyla öğün saatlerimiz ve uyku düzenimiz alt üst oldu zar zor meme tuttu mana takviyesi yaptım onda da kustu
Ben de sağdığım sütten verdim ama ne işkence çektim biberon almadı eds ile almadı en son babası da yardım etti az bişey kaşıkla verebildik ama çok şükür gece yatmadan kendine geldi ateş de olmadı
Kızlar benim oğlumda dil bağı var bu yüzden tam ememiyor ve gece gündüz memede doymadığı içinmiş dil bağı olunca tam çekemiyormuş memeyi salı günü çocuk cerrahına randevü aldım 😞 çok korkuyorum yavrumun canı yanar emmeyi reddeder diye😞
Nasıl anladınız dil bağını benim kızım da tam tutmuyor memeyi şüphelendim ben de
Evet uzun aralıklarla meme istedi ve çok kısa süre emdi normale göre. Ben ateşlenmesini beklemeden ateş düşürücü verdim öyle halsiz görünce .
Benim kız da öyle yaptı çok şükür geçti

X