2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İYa bende böyle düşünüyorum gece özellikle 2 saatte bir uyandırılan bebekler sonra hep uyanmaya büyüse bile devam ediyormuş
Ben Yenidoğanken bile uyandırmadım ilk 1 ay 3 saate 1 uyanırdı sonra 4 saatte 1 e çıktı şimdi blok uykuya geçti bana sağlıklı gibi geliyorda bakalım doktorumuz ne diyecek buraya da yazarım

Kesinlikle harika bir sey
bizde aldık bizim kızın bacakları hiç durmuyordu kıpır kıpır bi arkadaş önerdi bari kendini oyalamış olur diye şimdi sevmez diye paraya da kıyamadım 2. El aldım ben cidden demir parçasına göre çok pahalı şimdi kurdan iyice yükselmiş 2. Elini bile 1000 e aldık
Min 1 saat duruyor içinde kendi kendini salladığı için çok eğleniyor ve oyalanıyor bende o arada her işimi hallediyorum 2 kedimiz var onlar biraz rahat bırakmıyor kıpır kıpır olunca oynamaya çalışıyorlar
Sonra da güzel uyuyor çok hareket ettiği için sanırım

Memnun musunuz ebati küçük diye yorumlarini okudum bendr bunu alacaktim kararsiz kaldim yorumlari okuyunca
Ben memnunum zaten büyük bir şey beklemedim.Halısı çok ince ben yerde değil koltukta kullanıyorum hatta halısını çıkardık direkt oyuncaklı tuşlu kısmı kullanıyorum.Tuşlu kısıma rahat basabilsin diye koltuğun kenarına dayadım aynı işi yapıyor zaten.İsterseniz özelden çekip atabilirim size.

Bizim doktorumuz 2. Ay kontrolünde televizyonseyrettirin demişti hatta demet akalın gibi ekranın sürekli değiştiği reklamlar çizgi film gibi. Biz şok tabi televizyon hani sakıncalıydı dedik. Algısını ve konuşmasını geliştiriyormuş. Ne zaman zararlı dedik kendisi şu çizgi filmi aç diyene kadar demişti. Gerçekten izlettirmiştik öyle videolar çektik hatta. Çok konuşkan bir kız olarak geri döndü

Ne kadar güzel ya tam hayalim nasıl başardın bunu benimki başından beri bırakınca ağlıyordu
Benim kiz da başinda agliyordu ama 1 defa 2 defa derken almiyordum poposuna hafiften vuruyordum oyle alisti aldiginizda aglayinca dedigini yaptiriyorlar alisiyorlar ilk gunden itibaren hic kucaga aliştirmadim almadim yedirirken bile yatiyor yemekten sonra 5 dk için aliyorum gazi cikinca tekrar brakiyorum kendi de simdi kucaga hic istemiyor gecen parka ciktik kucagima aldim biraz etrafa baksin diye aglamaya basladi kucak istemiyor arabasina brakinca sustu odada tek brakiyorum uyanik olsa bile halisinda oynuyor orda sikilinca salingaca brakiyorum oyuncaklar cazib geliyor kendi kendine oynuyor cok rahat isimi yemegimi yapiyorum

Aynen cnm şimdi doktordan ciktim yemiyor diye getirdim gecen ayin 15 inde gelmstik tam 30 gun icinde 600gr almis doktor iyi diyor ama bana az geliyor 20gr gunluk almis cok az degilmi birde 4 saate bir beslemeye basla diyor manyak buda daha az yemek yani ben 2 saate bir beslemeyi dusunurken 4 saat diyor o zaman 10gr bile almaz yavrum

Atarsaniz çok sevinirim trenyolda gördüm e bebekte de satiliyormus. E bebeğe gitsem orda da kutulu olacak yine ebatini goremeyicem en iyisi internetten almak. Pili içinde varmi yoksa biz ayricami aliyoruz pil tipi nasil

Arkadaşlar selamlar çok aktif olamasam da okuyorum yine de burayı sizlere bişey danışmak istiyorum ,bebeğim(1.5 aylık) en son dün sabah kakasını yaptı su saat oldu halen yok .(mama+meme şeklinde besliyorum hep böyleydi) Ne yapabilirim normal mi acaba ? Bu arada uyumamazlik vs gibi huysuzlugu yok

Normal canım bir günde 8 kere yapsa 8 günde bir kere yapsa da normalmiş.

Atarsaniz çok sevinirim trenyolda gördüm e bebekte de satiliyormus. E bebeğe gitsem orda da kutulu olacak yine ebatini goremeyicem en iyisi internetten almak. Pili içinde varmi yoksa biz ayricami aliyoruz pil tipi nasil
Kalem pil içinde yoktu ben evdekini taktım.Takma yerleri vs de çok kolay hemen monte ettim.Gönderiyorum size.

Benim bebeğim de bazı günler öyle uyuyor doktor artık uyandırmanıza gerek yok acıkınca uyanır dedi bana onun için takmıyorum. Bence doktorları dinlemek daha mantıklı çevredikler eleştirecek yer arıyor.

Ben bunu aldım içinde pil yoktu pili ayrı aldım ornek olarak brakıyorum çok memnunum hiç sıkılmıyor farki sesler de ayaginla vurunca cikardigi icin hosuna gidiyor oyuncaklara dokunmaya vurmaya basladi evt ince bende yerde degil koltukta yatak uzerinde kulaniyorum

Eklentiler

• EB7215B9-1B4B-40D4-AE31-19EA89F41784.png
    297,7 KB · Görüntüleme: 31
Uyandirmana gerek yok aç olsa kendi uyanir zaten benim kizimda 12 de yedikten sonra gece normalda 3 te besliyordum ama artik uyantirmiyorum sabah 5/6 gibi kendi acikinca uyaniyor zaten gece uyanmamasi cok guzel geceyi rahat geciriyoruz bana kilosu az geldigi icin biraz daha devam edecegim gece beslemeye cunku sadece gece uyku halinde fazla içiyor ama bebeginizin kilosu iyise uyanirmaniza gerek yok

Benim doktorum 3 saatte bir hesapladı beslenmeyi yine. Yani günde 8 kereden hesapladı. Doktorların kullandıkları formüller oluyor, bebeğe göre miktar ve sıklığı ayarlıyorlar sanırım. Aslında yeterli mama alabilseler 4 saatte 1 de olabilir ama endişeni anlıyorum İnşallah bir sonraki kontrole kadar daha güzel kilo alır annesi

İnşallah

Biz hep aynı durumdayız galiba şu kolik geçsin şu çocuğun düzeni otursun diye dua ediyorum sana da edeceğim artık
İnşallah ben de sana edeyim o zaman. Bir yandan yavaş yavaş büyüsün istiyorum bu zamanlarını özlerim diye Bir yandan Bir an önce 4 aylık olmasını istiyorum bu sancılardan kurtulsun diye.

İnşallah ben de sana edeyim o zaman. Bir yandan yavaş yavaş büyüsün istiyorum bu zamanlarını özlerim diye Bir yandan Bir an önce 4 aylık olmasını istiyorum bu sancılardan kurtulsun diye.
Edelim Orası öyle tabi ki her anları çok güzel ama ben kolik ağlama saatlerinden bazen anneliğimin tadına varamıyorum 4. Ayda mı geçiyormuş birçok yerde genelde 3. Ayda geçtiği yazıyor bazen 6. Aya uzuyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…