2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Edelim 🙈🙏🏻 Orası öyle tabi ki her anları çok güzel ama ben kolik ağlama saatlerinden bazen anneliğimin tadına varamıyorum 4. Ayda mı geçiyormuş birçok yerde genelde 3. Ayda geçtiği yazıyor bazen 6. Aya uzuyormuş
Genelde 3 ya da 4 de kas kontrolü öğrendiklerinde geçer yazıyor ben en kötü ihtimalle 4. Aya hazırlıyorum kendimi. Uzamaz inşallah 6. Aya.

İlk çocukta yaşamıştım sizi çok iyi anlıyorum. Sürekli sağarak biberonla verdim. Nacizane tavsiyem hastane tipiyle sağmanız. Çünkü normal pompalarda bir süre sonra sütte azalma oluyormuş o dönem çok araştırmıştım. Vicdan azabı duymayın çünkü yarı anne sütü bile alsa bu iyi bişey alcağını alıyor bebekler. Bir süre sonra kızım tekrar tutmaya başlamıştı memeyi o konuda da ümidinizi kesmeyin. Ama benim öyle yeterli sütümde yoktu. Lansinoh biberonla veriyordum. O kadar biberonla beslememe rağmen tuttu memeyi aylar sonra.
Merhaba merak ettim ne kadar sure sagim yaptiniz. Azalma oldumu sutunuzde. Birde ne zaman memeye dondu kac ay sonra. Bende ara ara ataklar yiyorum da 4. Ayda oldurucu sert darbeyi bekliyorum 2. ayinda boyleyse 🥴

Merhaba merak ettim ne kadar sure sagim yaptiniz. Azalma oldumu sutunuzde. Birde ne zaman memeye dondu kac ay sonra. Bende ara ara ataklar yiyorum da 4. Ayda oldurucu sert darbeyi bekliyorum 2. ayinda boyleyse 🥴
Yok azalma olmadı arada power pump(güç pompası) da yapıyordum internette araştırabilirsiniz. 4. Ay gibi döndü memeye. Meme reddi dönem dönem oluyor. Birde bebeğinizin burnunda tıkanıklık var mı baktınız mı aspiratörle. Tıkanıklık olunca da istemiyorlar memeyi.

Arkadaşlar, içerden bildiriyorum. Ana kucağı operasyonu işe yaradı 😅
Ben tatildeyken bir başkasında görüp bebişe denetmiştim. 15 dakika durmuştu içinde. O yüzden parasına bakmadan direkt aynısını aldım. Yalnız ocağa incir ağacı gibi bir fiyatı var. Markası babybjörn. İkinci el alınabilir bir ürün gibi, kılıfları da satılıyor, ucuza kullanılmış bulup yeni kılıf almak mantıklı gibi. İki tane metal çubuğa bu parayı verdiğime inanamıyorum çünkü. Ama bebek aşırı sevdi. Çocuk normalde hiç bir yerde durmuyor. Dün akşam buna koyduk, biz dizi izledik öyle söyleyeyim. O kadar memnundu ki halinden, ben aldım içinden yeter artık biraz hareket et diye. İçinde o kadar zaman geçirmesine rağmen gece de gayet uyudu. Ben bayıldım. Bütçesi olan varsa düşünmeden alsın. Ya da muadillerine bakın derim.
Kaç kiloya kadar kullanılıyor biliyor musunuz? Benim bebeğim kucakta ve ayakta istiyor gezmemi yürümemi yani. Sizin de öyle miydi?

Genelde 3 ya da 4 de kas kontrolü öğrendiklerinde geçer yazıyor ben en kötü ihtimalle 4. Aya hazırlıyorum kendimi. Uzamaz inşallah 6. Aya.
6. Aya sarkarsa ben biterim zaten gücüm tükendi gibi hissesiyorum 😢 ben 4. Ayında işe başlıyorum artık bakıcı rahat eder gerçi düşündüm de bizimkinin saatleri 5-7ya da 8 arası işten gelişimizde müthiş karşılayacak bizi kolik saatleri 😢

6. Aya sarkarsa ben biterim zaten gücüm tükendi gibi hissesiyorum 😢 ben 4. Ayında işe başlıyorum artık bakıcı rahat eder gerçi düşündüm de bizimkinin saatleri 5-7ya da 8 arası işten gelişimizde müthiş karşılayacak bizi kolik saatleri

6. Aya sarkarsa ben biterim zaten gücüm tükendi gibi hissesiyorum 😢 ben 4. Ayında işe başlıyorum artık bakıcı rahat eder gerçi düşündüm de bizimkinin saatleri 5-7ya da 8 arası işten gelişimizde müthiş karşılayacak bizi kolik saatleri
Sarkmaz inşallah gaz en geç 4. Ayda kusma 6. Ayda geçiyor dedi arkadaşlarımda inşallah öyle olur.

Benim kiz da başinda agliyordu ama 1 defa 2 defa derken almiyordum poposuna hafiften vuruyordum oyle alisti aldiginizda aglayinca dedigini yaptiriyorlar alisiyorlar ilk gunden itibaren hic kucaga aliştirmadim almadim yedirirken bile yatiyor yemekten sonra 5 dk için aliyorum gazi cikinca tekrar brakiyorum kendi de simdi kucaga hic istemiyor gecen parka ciktik kucagima aldim biraz etrafa baksin diye aglamaya basladi kucak istemiyor 😁 arabasina brakinca sustu odada tek brakiyorum uyanik olsa bile halisinda oynuyor orda sikilinca salingaca brakiyorum oyuncaklar cazib geliyor kendi kendine oynuyor cok rahat isimi yemegimi yapiyorum
İlk kızımda işe başlayacağım diye doya doya yatıramadım koynumda şimdi 1 yaşına kadar ücretsiz izindeyim 8 yıl sonra yapabildik 2.yi koynumdan çıkamıyorum bence sen de çalışmıyorsan biraz daha al kucağına hemen büyüyorlar ve insan arıyor bu hallerini

İlk kızımda işe başlayacağım diye doya doya yatıramadım koynumda şimdi 1 yaşına kadar ücretsiz izindeyim 8 yıl sonra yapabildik 2.yi koynumdan çıkamıyorum bence sen de çalışmıyorsan biraz daha al kucağına hemen büyüyorlar ve insan arıyor bu hallerini
Tabi cnm sevmek icin aliyorum ama demek istedigim kucaga alişkanlik edinmedi gun içinde babasi ben alıyoruz seviyoruz bol bol konusuyorum bebeklere konuşmak çok iyimiş 5 10 dk televiziyon da izletiyorum kucagimda tabi ister istemez baktigi için bende izin veriyorum zihnini geliştiriyormuşlar oyle

Kızlar biogai damlayı sigorta karşılıyormhş doktor yazınca özel muayenehanede çalışan doktor yazabiliyor mu bir fikriniz var mı?

Arkadaslar aranizda bebegi arada sadi bakan varmi?bazenn gozu mu kayiyor anlamadim..goz kontrolumuz 6.aayda ve internette goz kaymasi normal diyorlar ilk bi kac ay

3.günden bildiriyorum.Dün akşama kadar her şey yolundaydı çok güzel tutuyordu eda ile devam ettik ne olduysa akşam oldu asla asla asla istemedi memeyi eds 5 numara yetersiz 6 çok geldi boğulacak gibi oldu ve belki de korktu.Her yolu denedim parmakla beslemeye çalıştım gezdirdim ya da oyalamaya çalıştım ama yok!Meme uçlarım doğum sonrasına döndü yaradan acıdan ben ağladım o ağladı sonuç yine biberon😣Kendimi suçluyorum sürekli hiç vermeyecktim biberonu gerçi bu sefer de beslenmiyordu süt gelmeyince eds de işe yaramıyordu.
Anne sütünün çok kıymetli olduğunu biliyorum onun için sağıp vermeye çalıştım çalışacağım ama bazen bazı söylemlerin çok katı olduğuna inanıyorum.Söylemlerdeki bebek anne sütü almazsa sağlıksız olabilir eğilimleri bence anneleri ya da beni çok üzüyor.Çevremde 2 yaşa kadar emziren zorla bırakan insanlar dolu bu da kemdimş hepten yetersiz hissetmeme yol açıyor.Çok minik daha 2 ay emmek ne demek 😞Sağıp vermek ne derece yetecek bilmiyorum.Pff annelik sürekli vicdan azabı duymak demişti biri çok haklıymış.
Benim bebeğim ilk 1 ay emmesi ememedi belki yenidoğan güçsüz çene kasları diye bilemiyorum ama uğraşmıştık ememedikçe sinirlenip ağlıyordu.
Hep sagarak verdim biberonla çok zor gunkerdi benim için koltuğa yapışıp sürekli göğsümü sağiyordum bıkkınlık gelmişti hiçbir şey yapamaz olmuştum.Tabi ayriyetten de mama veriyordumm yetmiyordu saatlerce uğraşıp sagdigim sütleri anında tüketiyordu.
Sonra bir gün tekrar denicem dedim silikon uçla pat tutuverdi ğöğsümü sonra bir iki gün silikon uçla devam edip sonra silikonlari cikarttim şimdi nerdeyse 2.5 aylık olucak o günden beri meme+mama gidiyoruz bende çok korkuyorum meme reddi yapar diye ama sadece biberonu verince kafası karışıyor artık çekemiyor başta sonra alışıyor ama memede sıkıntı yok.Bazi bebekler ikisinide bir arada götürüyormuş sanırım benimki ondan.
Siz üzülmeyin doktor sitesinde bir doktorun yorumunu okumuştum 2 yaşına kadar emzirme terimi Afrika gibi yeterli gıda kaynağı bulunmayan ülkeler için diyordu.En azından 6aya kadar sagabildigin kadar sağın verin.

Kaç kiloya kadar kullanılıyor biliyor musunuz? Benim bebeğim kucakta ve ayakta istiyor gezmemi yürümemi yani. Sizin de öyle miydi?
13 kg diye yazıyor. 2 yaşa kadar oluyor ortalama sanırım. Evet benimki de full ayakta ve öne bakarak gezinme istiyor. Ama bu alet bir miktar tatmin etti. Sakince duruyor içinde. Tabii %100 gitmedi gezinme isteği (gitmesin zaten nasıl keşfedecek dünyayı 😅) ama günde 1 saat oyalanacak gibi duruyor. Yani en azından yalnızken tuvalete gidebilir ve yemeğimi yiyebilirim, bunlar önemli şeyler.

3.günden bildiriyorum.Dün akşama kadar her şey yolundaydı çok güzel tutuyordu eda ile devam ettik ne olduysa akşam oldu asla asla asla istemedi memeyi eds 5 numara yetersiz 6 çok geldi boğulacak gibi oldu ve belki de korktu.Her yolu denedim parmakla beslemeye çalıştım gezdirdim ya da oyalamaya çalıştım ama yok!Meme uçlarım doğum sonrasına döndü yaradan acıdan ben ağladım o ağladı sonuç yine biberon😣Kendimi suçluyorum sürekli hiç vermeyecktim biberonu gerçi bu sefer de beslenmiyordu süt gelmeyince eds de işe yaramıyordu.
Anne sütünün çok kıymetli olduğunu biliyorum onun için sağıp vermeye çalıştım çalışacağım ama bazen bazı söylemlerin çok katı olduğuna inanıyorum.Söylemlerdeki bebek anne sütü almazsa sağlıksız olabilir eğilimleri bence anneleri ya da beni çok üzüyor.Çevremde 2 yaşa kadar emziren zorla bırakan insanlar dolu bu da kemdimş hepten yetersiz hissetmeme yol açıyor.Çok minik daha 2 ay emmek ne demek 😞Sağıp vermek ne derece yetecek bilmiyorum.Pff annelik sürekli vicdan azabı duymak demişti biri çok haklıymış.
Bi an kendimi gördüm😟 Küvöz ve covid süreci yaşadığımız için mecbur biberon verildi bebeğime. Soran herkes anne sütü gibi var mı, anne sütü alsa sadece vah tüh edip duruyor. Sosyal medyada anne sütü mucizesi gibi yazılar düşüyo önüme hep. İstemsizce üzülüyorum bende. Kim istemez ,olsa da sütü hep emzirmeyi. Mamayla uğraşmak, sağmak daha yorucu. Hele bazı çok katı söylemler var süt gelmiyo, bebek emmiyo diye birşey yoktur anne hatası vardır diye, bende mi bi sorun var diyorum. Bende eds ile devam ediyorum ilk zamanlara göre daha iyi alıştı oğlum. 5 numara kullanıyorum kabloyu biberonun içerisine bırakıyorum 90cc kendi öyle çekiyo bu arada emmişte oluyor. Kabloyu vermeden öncesi ve sonrasında da emiyo bu şekilde.Oğlum iştahlı bi bebek 6 dan 5 e geçtim bende alıştı. Meme ve biberon emmesi farklı oluyormuş, muhtemeten yoruluyordur ama alışır bence biraz daha deneyin. Ayrıcı hiç olmazsa da üzülmeyin sağlıklı olsunda meme mama farketmeyecek napalım☺️🌸
Sizi çok iyi anlıyorum, ben de 90 içince çok mutlu oluyorum 🤗 Bazen 90’dan sonra çok kustuğu oluyor bizim de. Az önce 90 verdik, 60 içti, 30’u bıraktı, özenle nerede duracağını biliyor bu kız 😂 Sizin atak haftasına da denk gelmiş olabilir bu arada o 15 gün. İştahsız olabiliyorlar 8. Hafta atak haftasında 15 güne kadar da sürebiliyormuş. Mevsim geçişi olduğundan hafif üşütme olunca da kusuyor bizimki bazen. Yavaş yavaş yoluna girecektir inşallah, hele şu 3. Ayı da bir atlatalım da 🙏🏻🥰🥰 En önemlisi doktorların kontroller sonrası sorun yok demesi, bu bebişler çok akıllılar, kendileri için ne zaman ne isteyeceklerini iyi biliyorlar 😇 Son olarak ben de mamayı değiştirmeye karar verdim, daha temiz içerikli bir mamaya geçmeyi deneyeceğim, doktor önce 2 mamayı karıştırarak vermemi, sonra bir eski mama, bir yeni mama şeklinde aşamalı olarak geçmemi söyledi. Sindirim sisteminin alışması için önemliymiş bu. Şimdi bu sürece başlayacağım. İnşallah yeni mamasının tadını sever de daha iştahlı içer 🙏🏻 Yavaş yavaş mideleri genişledikçe de daha fazla mamayı kendileri isteyeceklerdir inşallah 🥰
Bende mama değişimi yapmak istedim baya da araştırdım mama getirttim ama değiştirdiğim gün kustu bende bıraktım eskiye döndüm. Böyle yavaş mı geçmek gerekirmiş dr bişey dememişti :KK43:
Arkadaşlar, içerden bildiriyorum. Ana kucağı operasyonu işe yaradı 😅
Ben tatildeyken bir başkasında görüp bebişe denetmiştim. 15 dakika durmuştu içinde. O yüzden parasına bakmadan direkt aynısını aldım. Yalnız ocağa incir ağacı gibi bir fiyatı var. Markası babybjörn. İkinci el alınabilir bir ürün gibi, kılıfları da satılıyor, ucuza kullanılmış bulup yeni kılıf almak mantıklı gibi. İki tane metal çubuğa bu parayı verdiğime inanamıyorum çünkü. Ama bebek aşırı sevdi. Çocuk normalde hiç bir yerde durmuyor. Dün akşam buna koyduk, biz dizi izledik öyle söyleyeyim. O kadar memnundu ki halinden, ben aldım içinden yeter artık biraz hareket et diye. İçinde o kadar zaman geçirmesine rağmen gece de gayet uyudu. Ben bayıldım. Bütçesi olan varsa düşünmeden alsın. Ya da muadillerine bakın derim.
Bende 2 gündür buna bakıyorum kararsız kalmıştım sevindim bu yazıya🙂 Artık bu tarz bişey gerekli kucakta olmuyo . 4moms ve babybjorn baktım 4 moms güzel sallanması fln ama kısa vadeliymiş herkes öyle demiş björnler daha uzun vadeli demişler. Oyuncaklı olandan mı aldınız ?

Arkadaslar aranizda bebegi arada sadi bakan varmi?bazenn gozu mu kayiyor anlamadim..goz kontrolumuz 6.aayda ve internette goz kaymasi normal diyorlar ilk bi kac ay
Geçiyor canım normalmiş evet👍benimkinin de sol gözü kayıyordu ve şaşı bakıyordu arada,bende başlarda panik yapmıştım ama kendiliğinden düzeldi. Lambaya baktirma ve hangi gözünde kayma varsa zıt taraftan baktır.

Denediniz mi bilmiyorum ama uykuluyken deneyin bende biberon sebebiyle bir kaç gün meme reddi yaşadım ne çok ağlamıştım bidaha emmeyecek diye şöyle bi çözüm buldum önce uyutup sonra meme verdim öyle öyle aldı memeyi
Memeler açık gezdim hep memeye yakın tuttum uyurkende öyle uyudum şimdi emzik gibi kullanmaya bile başladı beni. Bide memeyi verirken direk ağzına tutmayın çok hırçınlaşıyor burundan aşağı sürtün ozamn ağzını kendi açıyor bana ebemiz öyle yapmamı söylemişti.
Stres yapmayın önemli olan tek öğün bile olsa bir şekilde anne sütü alması olmadı zaten biberonla devam ederseniz o da bebek için sağlıklı sonuçta 🥰

13 kg diye yazıyor. 2 yaşa kadar oluyor ortalama sanırım. Evet benimki de full ayakta ve öne bakarak gezinme istiyor. Ama bu alet bir miktar tatmin etti. Sakince duruyor içinde. Tabii %100 gitmedi gezinme isteği (gitmesin zaten nasıl keşfedecek dünyayı 😅) ama günde 1 saat oyalanacak gibi duruyor. Yani en azından yalnızken tuvalete gidebilir ve yemeğimi yiyebilirim, bunlar önemli şeyler.
Benimki yüzü dışarı dönük istemiyor hep omzumda kafası ve sadece ben gezdirince susuyor bildiğin insan seçiyor kğğkğkğ ben de seviyorum açıkçası ama arada 1-2 saat günde kendi kendine takılsa fena olmaz cidden çayı kahveyi sıcak içmeyi çok özledim buna ben de bakacağım çok teşekkür ederim 🙏🏻😊

Kizlar bi sorum var ikitane formul mamam var kizima ikisinden karistirmadan bir ondan bir bundan versem olurmu ? Mamasini degistirmeye kalktim tekrar eski mamaya dondum 1 hafta once aldim agzina kadar dolu 2/3 gun ondan yedi 800gr çop olsun istemem bir ogun bundan bir ogun ondan verebilrmiyim ? 🙄

X