2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben daha mont almadım Ankara ayaza başlayacakmış. Sizler hangi markanın montlarını aldınız? Astronot kozmonot tarzı olan özellikle.

Çok bilinen m ile başlayan markanın pişik kremi ilk kullanımda çocuğun altı hem kızarttı hem sivilce gibi şeyler çıkardı baya kötü yaptı daha da asla kullanmam. İnternetten şikayetleri okudum tek değilmişiz.

K

3 kullanın 4 büyük gelir, Ben bayadır 3 kullanıyorum, elimdeki 200 civarı bez bitince 4’e geçeceğim(premium care).
Ben de mont almadım gerek olur mu onu da bilmiyorum, kışın dışarıda gezdirmem biryere gidersek de arabayla gidiyoruz, arabada onu çıkart giydir baya zor olur, kışa uygun hırka ceket tarzı kıyafetleri var onları giydiririm, pusetine de battaniye örter arabada alırım üzerinden diye düşünüyorum şimdilik.

Son düzenleme:
Ben daha mont almadım Ankara ayaza başlayacakmış. Sizler hangi markanın montlarını aldınız? Astronot kozmonot tarzı olan özellikle.

Çok bilinen m ile başlayan markanın pişik kremi ilk kullanımda çocuğun altı hem kızarttı hem sivilce gibi şeyler çıkardı baya kötü yaptı daha da asla kullanmam. İnternetten şikayetleri okudum tek değilmişiz.

K

3 kullanın 4 büyük gelir, Ben bayadır 3 kullanıyorum, elimdeki 200 civarı bez bitince 4’e geçeceğim(premium care).
Doğduğundan beri sebamed kullanıyorum hiç pişik olmadı. Ben e bebekten yumoş birşey aldım onu giydiriyorum baya sıcak tutuyo.

Kızlar 6-7kg olunca 3 numara bez mi kullanmalı 4 numara mı? (Prima için soruyorum) Kız çocuklarında dar olmamalı dedi danışmanlık aldığım ebe sizler kaç numara kullanıyorsunuz
prima 3 kullanıyorum 7 buçuk kilo olmuşuzdur. (2 hafta önce 6.900) Doktor büyük bez kullanmanın bel yapısına zarar vereceğini söylemişti.
Cnm bak benim bebeğimde yeni alıştı asla almıyordu kaç tane emzik denedim. ben aldığım emziğin resmini atıyorum emziğin ucunun attığım şekilde olması lazım bana da arkadaşım söyledi hep dua ediyorum. Eğer evindekilerin ucu öyleyse ona rağmen almıyorsa hiç uğraşma eğer değilse hemen bu emziği al ve dene derim. Emzik büyük rahatlık yaa. Ama yine de pes etme bir kaç gün sürekli ağzına ver
bu emziği almıyorsa hiç birini almaz diye bir şey yok ki, arkadaşımın bebeği bunu almadı yani avent markayı ama damaklı emziği kabul etti. Benim bebeğim ne bu emziği ne de damaklıyı almadı. Bebekten bebeğe değişiyor.

Ben doğumdan beri weleda ürünler kullanıyorum, doktorumuz m…. tester hediye etmişti denemek istedim ama fiyasko yani. Çok övülen kullanılan bir markanın böyle çıkması ne tuhaf. bebeği yıkayıp weleda kullanmaya devam ediyorum yavrum acısını çekti durduk yere.

Bebişin kilosu kaç da sıkıyor 3 numara bez ben d bez alacağım da 3 numara ne kadar daha gider anlamaya çalışıyorum
Bez üstünde referans kilo oluyor alt sınırına geldiğinde değiştirebilirsiniz misal 3 beden 6-10 kg aralığında, bebek 6 ya yaklaşınca 3 beden kullanmaya başladım. 4 beden 9-14 kg aralığında bebek 9’a yaklaşınca 4 bedene geçerim.

Ben mustelanın pişik kremini kullanıyorum bebeğim hiç pişik olmadı ama mustela çok yoğun kalın geldi bana yapı olarak. Hastane bepantol vermişti simple olarak o çok hafif, mustela bitince ondan alcam. Mustela da maşallah ne bereketli daha yarıya ancak geldik 4 aylık olcak haftaya. Bitmiyor mübarek. Bit dersin bitmez ki durumu yani.

Mustelanın köpük şampuanından çok memnunum. Bitince başka marka alayım dedim çok pahalı diye ama başka marka 1 kullanımda konak yaptı hemen mustelaya geri döndüm. Aynı hızda yok oldu konak.

Kızlar 6-7kg olunca 3 numara bez mi kullanmalı 4 numara mı? (Prima için soruyorum) Kız çocuklarında dar olmamalı dedi danışmanlık aldığım ebe sizler kaç numara kullanıyorsunuz
Bizimki erkek 6.700 dü en son 4 kullanıyorduk şimdi 5aldik daha rahat olsun diye ama biz Molfix kullanıyoruz.

Ben mustelanın pişik kremini kullanıyorum bebeğim hiç pişik olmadı ama mustela çok yoğun kalın geldi bana yapı olarak. Hastane bepantol vermişti simple olarak o çok hafif, mustela bitince ondan alcam. Mustela da maşallah ne bereketli daha yarıya ancak geldik 4 aylık olcak haftaya. Bitmiyor mübarek. Bit dersin bitmez ki durumu yani.

Mustelanın köpük şampuanından çok memnunum. Bitince başka marka alayım dedim çok pahalı diye ama başka marka 1 kullanımda konak yaptı hemen mustelaya geri döndüm. Aynı hızda yok oldu konak.
Ben de mustelanin pişik kremini kullanıyorum gerçekten çok bereketli daha yarıdan fazlası duruyor, kızarıklık gördüğümde sürüyorum ben hemen geçiriyor zaten 2. Ye surmeye bile gerek kalmıyor, şampuan olarak da mustela kullanıyordum ama konak oldu bebegimde yine mustelanin köpük şampuanını aldım benimki de anında geçti 👍

Kizlar kizimin arkanbngildagi boyle belirgin resimde cok beli olmuyor canli daha cok belli sizinde oylemi ?

Eklentiler

• 02CFFB0F-29B8-4B58-A5AD-F0D04365EECF.jpeg
    02CFFB0F-29B8-4B58-A5AD-F0D04365EECF.jpeg
    79,7 KB · Görüntüleme: 78
  • DC382F5D-0764-4740-8B12-12B0D3B7049B.jpeg
    DC382F5D-0764-4740-8B12-12B0D3B7049B.jpeg
    101,5 KB · Görüntüleme: 78
Benim bebegimde böyle bisey yok, gerçi saçlı benimki o yüzden de gözükmez zaten ama elimle de baktım, bu pek bingildaga da benzemiyor doktora gösterdin mi?
Saçi varken belli olmuyordu ama ben tras ettim 2 aylikken saclari dokulmustu ve cok kotu gozukuyordu bir de daha sik ve duzenli gelmesi icin tras ettim kel kalinca ortaya cikti dun doktordaydik normal mi diye sordum normal dedi doktor ama hiç eliyle falan bakmadi bu yuzden de rahat degilim

Saçi varken belli olmuyordu ama ben tras ettim 2 aylikken saclari dokulmustu ve cok kotu gozukuyordu bir de daha sik ve duzenli gelmesi icin tras ettim kel kalinca ortaya cikti dun doktordaydik normal mi diye sordum normal dedi doktor ama hiç eliyle falan bakmadi bu yuzden de rahat degilim
6 aya kadar tras etmememiz gerekiyor aslında, bingildaga ve boynuna zarar verebiliriz, bebeklerin ilk saçları çoğunlukla dökülür, ama bence doktora göstermekte fayda var, bingildak bu kadar büyük mü oluyor ki, hem de kapanması lazım değil midir? bir de d vitamini kullanıyor mu?

X