2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
6 aya kadar tras etmememiz gerekiyor aslında, bingildaga ve boynuna zarar verebiliriz, bebeklerin ilk saçları çoğunlukla dökülür, ama bence doktora göstermekte fayda var, bingildak bu kadar büyük mü oluyor ki, hem de kapanması lazım değil midir? bir de d vitamini kullanıyor mu?
D vitamini kulaniyoruz on bingildak 1 yas arka bingildak 4 ay diyorlar bende bilmiyorum ama yarn arayacagim dktoru

Kizlar bir sey sorucam. Benim dogumdan sonra sirt ve bel agrilarim artti. Sirt agrim icin doktora gittim. Mr cekildi ve fitik varmis. Fizik tedavi onerdi ama bebegime ben baktigim icin gidemem. Onu gectim. Simdi bel agrilarim basladi acayip derecede. Bebegimi kucagima almakta bile zorlaniyorum. Sizde de boyle bir sikayet var mi hamilelik deformasyonu mu acaba? Neden boyle oldum anlayamadim.

Benimki de hep sırtüstü yatmaya çalışıyor bu gidişle benimkinde de düzleşme olcak. Sen doktorla görüş eğer tatmin olmazsan bir doktora daga götür mutlaka
Almanyadayim baska doktora gitmek zor ya dolu diye almiyorlar ya da bir kac ay sonra icin termin veriyorlar gelen ay izine gidecegim orda insallah goturecegim

Kizlar bir sey sorucam. Benim dogumdan sonra sirt ve bel agrilarim artti. Sirt agrim icin doktora gittim. Mr cekildi ve fitik varmis. Fizik tedavi onerdi ama bebegime ben baktigim icin gidemem. Onu gectim. Simdi bel agrilarim basladi acayip derecede. Bebegimi kucagima almakta bile zorlaniyorum. Sizde de boyle bir sikayet var mi hamilelik deformasyonu mu acaba? Neden boyle oldum anlayamadim.
Ben bu yaşıma kadar bel ağrısı ne bilmezdim ama şimdi bazı günler bel ağrısından dogrulamiyorum, hamilleikten olduğunu düşünmüyorum ben, bebeği sürekli eğil al doğrul yapıyoruz, kucagimizda tutarken de yanlış tutuyoruz ondan diye düşünüyorum, özellikle geceleri uykudan uyandığımızda kucağa alırken dikkatli almak lazım, çünkü kaslar aktiviteye hazır olmuyor, spordan önce normalde ısınma yaparız sonra ağırlık çalışırız ama şimdi öyle bir imkan olmuyor o yüzden belden değil de bacaklardan güç almak lazım.

Ben bu yaşıma kadar bel ağrısı ne bilmezdim ama şimdi bazı günler bel ağrısından dogrulamiyorum, hamilleikten olduğunu düşünmüyorum ben, bebeği sürekli eğil al doğrul yapıyoruz, kucagimizda tutarken de yanlış tutuyoruz ondan diye düşünüyorum, özellikle geceleri uykudan uyandığımızda kucağa alırken dikkatli almak lazım, çünkü kaslar aktiviteye hazır olmuyor, spordan önce normalde ısınma yaparız sonra ağırlık çalışırız ama şimdi öyle bir imkan olmuyor o yüzden belden değil de bacaklardan güç almak lazım.
Aynen ben de bu agrilari daha once yasamadim hic. Evet dedigin gibi bebegi surekli kaldirmaktan da olabilir. 2 dk zor tasiyorum bebegimi, yorulup geri yatirdigimda da bu sefer agliyor ne yapacagimi sasirdim

Bebişin kilosu kaç da sıkıyor 3 numara bez ben d bez alacağım da 3 numara ne kadar daha gider anlamaya çalışıyorum
Bebeğim tam 3 aylıkken doktora gittiğimizde 6900 dü kilosu 2 hafta önce gitmiştik şimdi kaç bilmiyorum 🤷🏾‍♀️ ama bacaklarında fln bez iz yapmaya başladı. 4 numaraya geçsem daha rahat edicek gibi.

Bebeğim tam 3 aylıkken doktora gittiğimizde 6900 dü kilosu 2 hafta önce gitmiştik şimdi kaç bilmiyorum 🤷🏾‍♀️ ama bacaklarında fln bez iz yapmaya başladı. 4 numaraya geçsem daha rahat edicek gibi.
Oy maşallah kiz mi oğlan mi kilosu çok iyi biz de perşembe günü doktordaydık 5450, 61cm kiz bnimki doktor ekgıdaya geçmemi onerdi ki zaten yavaş yavaş her gün bir kaşık veriyorum şimdi aşagı yukari yarim pure bitiyor ama kilosu bana gore az geldi sanki benim kizin

Bizim iyilesme epey surdu. Hatta pipisinim altinda sislik oldu o hala var. Ama onun da sunnetle ilgisi yokmus. Pipi buyudukce sislik yayilacakmis
Sizin s0nnet sonrası nasıl bezlediniz? Karton bardak koydunuz mu
Çok kısa sürede iyileşti bizimkisi sadece 3 gün karton bardak koyduk gerek kalmadi bi daha da. Bir de krem vermişti doktor onu kullandık 1 hafta kadar .
Ne güzel 🙏🏻 biz dün olduk. Baya ağladı gece 10 da fitil verdim rahatladı. Şimdi gülücükler saçıyor çok şükür 🙏🏻 ams dün hiç bitmicek gibiydi çok korktum. Bzm doktorumuz karton bardak önermedi altını değiştirirken bolca krem sıkıyorum o bölgeye kapatıyorum

Bende zaten fıtık vardı. Doğumdan sonra daha da arttı şikayetlerim. Kızım uyumamakta ısrar edince ayağımda sallıyorum. Ağrım 1se 3 oluyor. O uyuduktan sonra ben uyuyamıyorum o zaman da dizlerimin ağrısından 😬

Cnm bak benim bebeğimde yeni alıştı asla almıyordu kaç tane emzik denedim. ben aldığım emziğin resmini atıyorum emziğin ucunun attığım şekilde olması lazım bana da arkadaşım söyledi hep dua ediyorum. Eğer evindekilerin ucu öyleyse ona rağmen almıyorsa hiç uğraşma eğer değilse hemen bu emziği al ve dene derim. Emzik büyük rahatlık yaa. Ama yine de pes etme bir kaç gün sürekli ağzına ver
Bu da var canım avent soft air sanırım bu
En samimi bununla ama çiğniyor emmek yok😅

X