2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam kızlar. Bir kaç gündür aklıma takıldı. Sizin bebekleriniz de uykuya dalmaya calısırken ellerini ve ayaklarını çok fazla oynatıyor mu?
Benimki ağzında biberon ya da meme varsa bi de bağırıyor. Ben uyumamaya çalışıyor diye düşünüyorum. Yatakta uyutmaya çalışıyorsam kafasını da sağa sola çarpıyor ellerini ayaklarını vururken 🤷🏻‍♀️ kucağımda zor tutuyorum kendini atıyor resmen

İyi geceler herkese benim minik bronşit oldu hafif ateşlendi carpol verdim. Antibiotik ve öksürük şurubu da içiyor. Var mı bize bişey önerebilecek olan☹

İyi geceler herkese benim minik bronşit oldu hafif ateşlendi carpol verdim. Antibiotik ve öksürük şurubu da içiyor. Var mı bize bişey önerebilecek olan☹
Canım geçmiş olsun, havayı nemli tutmani öneririm, bebegimde soğuk algınlığı vardı, ben de salona küçük tüpte çaydanlığa 2 avuç kadar ıhlamur, 2 tane çubuk tarçın, 25-30 kadar tane karabiber koyup salonda sık sık kaynattim, gece de odasında kaynattim( ama oda küçük olduğu için sıcaklığı çok arttırdı uzun süre yapmadım) çok iyi geldi daha rahat nefes aldı, 2 günde geçirdi, bronşitte öksürüğe de iyi gelir deneyebilirsin.

Bir de odasında toz olmasın mümkün olduğunca, elbiselerini de giydirmeden çırpabilirsin tozlardan arinmasi için, yatağının çarşafı ve battaniyesini de.

Kizlar ben travel sistem bebek arabasi kullaniyorum ve bugune kadar hep anakucagini arabaya monte ederek kullandim. Bebek arabasinin kendi koltugunu kullanmadim hic. Arabanin kendi koltugunu kullanmak icin belli hir ay/kilo vs beklemek gerekiyor mu hicbir bilgim yok bu konuda😅

Kizlar ben travel sistem bebek arabasi kullaniyorum ve bugune kadar hep anakucagini arabaya monte ederek kullandim. Bebek arabasinin kendi koltugunu kullanmadim hic. Arabanin kendi koltugunu kullanmak icin belli hir ay/kilo vs beklemek gerekiyor mu hicbir bilgim yok bu konuda😅
Araç koltuğuna geçmek için Oturması gerekmez mi?

Canım geçmiş olsun, havayı nemli tutmani öneririm, bebegimde soğuk algınlığı vardı, ben de salona küçük tüpte çaydanlığa 2 avuç kadar ıhlamur, 2 tane çubuk tarçın, 25-30 kadar tane karabiber koyup salonda sık sık kaynattim, gece de odasında kaynattim( ama oda küçük olduğu için sıcaklığı çok arttırdı uzun süre yapmadım) çok iyi geldi daha rahat nefes aldı, 2 günde geçirdi, bronşitte öksürüğe de iyi gelir deneyebilirsin.

Bir de odasında toz olmasın mümkün olduğunca, elbiselerini de giydirmeden çırpabilirsin tozlardan arinmasi için, yatağının çarşafı ve battaniyesini de.
Teşekkür ederim deneyeyim bunları 🤗

Prima premium care alternatifi önerebileceğiniz bez var mı kızlar? Primaya benzesin ama fiyatı hariç istiyorum çok mu şey istiyorum😂
Normal prima pampers'a geçmiştim, fiyat olarak daha uygundu ama ne olduysa son zam'anlarda fiyat olarak hepsi aynı oldu pure, premium care vs😆Anlamadım ama hiçbir şey olmasa bile kesinlikle birşeyler oldu

Çok geçmiş olsun bizde geçirdik iyi gelen tek şey buhara tutmak branşları açıyor öksürerek biz antibiyotik almadık calpol verdim çünkü 5 gün ve gece ateşledi Çok zordu burnunu temizleyin açık olsun ve çok sık emzirin

Geçmiş olsun. Arkadaşım soğan önermişti. Başucuna bi soğanı ikiye kesip koy demişti. Soğan havadaki pislikleri çekip temizler derler. Denemedim ama

İste onu bilmiyorum, dik pozisyon degil, yarı oturur gibi ayar da var sonucta.
Oto koltuklarında kiloya göre satış yapıyolar mesela ben 9-18 aldım 9 kilo olunca ve 6 ayı da tamamlayınca oturur diye düşündüm ama bildiğimden değil etrafta da herkes 6 aydan sonra oto koltuğuna geçtiklerini söylüyolar acaba erken mi olur 🤭

Çok geçmiş olsun bizde geçirdik iyi gelen tek şey buhara tutmak branşları açıyor öksürerek biz antibiyotik almadık calpol verdim çünkü 5 gün ve gece ateşledi Çok zordu burnunu temizleyin açık olsun ve çok sık emzirin
İştahımız da gitti meme istemiyor ağlıyor. mama zorla gece yarısından beri 150 içirdim yudum yudum bi de benim bebeğim zayıftı iyice süzüldü. Burnu sürekli temizlememe rağmen 10 dk sonra yine kapalı. Ne kadar zormuş. Size de geçmiş olsun inşallah biz de atlatırız hemencecik. Anneliği çocuk hasta olunca hissettim resmen şimdiye kadar oyun gibiymiş meğer☹

Geçmiş olsun. Arkadaşım soğan önermişti. Başucuna bi soğanı ikiye kesip koy demişti. Soğan havadaki pislikleri çekip temizler derler. Denemedim ama
Teşekkür ederim deneyeyim 🤗

İştahımız da gitti meme istemiyor ağlıyor. mama zorla gece yarısından beri 150 içirdim yudum yudum bi de benim bebeğim zayıftı iyice süzüldü. Burnu sürekli temizlememe rağmen 10 dk sonra yine kapalı. Ne kadar zormuş. Size de geçmiş olsun inşallah biz de atlatırız hemencecik. Anneliği çocuk hasta olunca hissettim resmen şimdiye kadar oyun gibiymiş meğer☹

Teşekkür ederim deneyeyim 🤗
Yaa evet benim bebeğim hem mama hem anne sütü alıyor ama hastalandiginda mamayı bıraktı içmedi sütü bırakmadı çok şükür sona doğru ishal olunca emmeyide bıraktı bir gece ve gündüz aç durdu çığlık çığlığa ağladı çok zordu hastalanınca insanın içi eriyor bende onunla birlikte ağladım..sıcak buharı deneyin çok faydası oldu

Kizlar doğum sonrasi bel ağrısı yaşayan varmi. Benim belim çok ağrıyor geçen ay adet olurken sanki yerinden kopmuş gibiydi ağrı kesici içecektim ama emzirdiğim için emin olamadim. Doğum sancisi da hep belden girmişti bana. Bugünde öyle belim agriyor adet günümde değil. Doğumdan kalan bir etki mi. Bebekleri taşıyoruz ondan mi

Benim kızım artık arabanın ana kucağına pusetine sığmıyor :/
Arabanın kendi koltuğunada tam oturur pozisyonda koymam gerektiği için koltuğu tam yatırır pozisyona getirip o şekilde kullanıyorum henüz tam oturamadığı için yatırıyorum mecbur :)))

Kizlar doğum sonrasi bel ağrısı yaşayan varmi. Benim belim çok ağrıyor geçen ay adet olurken sanki yerinden kopmuş gibiydi ağrı kesici içecektim ama emzirdiğim için emin olamadim. Doğum sancisi da hep belden girmişti bana. Bugünde öyle belim agriyor adet günümde değil. Doğumdan kalan bir etki mi. Bebekleri taşıyoruz ondan mi
Ben doğumu epidural oldum, bahsettiğiniz ağrı böyle bir şey ise benim iğnenin grdiği yer ara ara zonkluyor maaesef.. yatarken ya da kalkarken bazen kötürüm olmuş gibi hssediyorum :KK43:

Salya akıyor, eller devamlı ağızda, kimin elini tutsa veya eline ne geçirse ağzına götürüyor. Sıkıntıları dişten kaynaklı mı bilmiyorum. Anneler sizde durumlar nedir 😥
Aynısı bizde de var eline aldığını ağzına atıyor. 1 kürek salya var ağzında sürekli.. ama bu durum 1 aydan fazladır var neden kaynaklı bilmem

X