2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
herkese merhaba, uzun zamandır yazamıyorum ama hemen hepinizin yazdıklarını yakın takip ediyordum: ) 3 ağustos doğumlu benim oğlum. meme, mama, katı gıda şeklinde devam ediyoruz. gündemin yaş itibariyle katı gıda olması gerekiyor ama bizim uyku..
gece 1 buçuk saatte bir şanslıysak 3 saatte bir kalkıyor: ) uyku eğitimini denedim, dayanamadık ağlamasına pes ettik. gündüz 3 uyku uyuyor, bazen 45 dakika bazen 1,5 saat bir uykusu.19.00 civarı uyuyor. ha en önemlisi, sallanarak uyuyor, hem de anakucağında, sistemki bir şekilde. öyle alıştırdık maalesef.
ya "normaldir geçecek bugünler, uykuları uzayacak" ya da "eğitimi tekrar dene, çocuğa hiçbir zararı yok o kadar ağlamanın" denmesine ihtiyacım var galiba: )
sallayarak uyutanlar, nasıl bıraktınız acaba sallamayı?
başta MadammS MadammS olmak üzere önerilerinize ihtiyacım var: )

Pırasayı küçük parçalar halime getirip buharda pişirdim. Çatalla ezdim. Ama ezerkem böyle muz gibi bişe olmasını bekleme. İpliksi yapısı var biraz uzun kalıyor. Pişirmeden önce minik parçalar haline getirmek gerekiyor bilgin olsun. Yoksa zor bölünüyor. Yoğurtla birlikte yedirdim. Arkasından hemen zeytinyağı verdim. Ben yemeklerine eklemiyorum çünkü baskın bir tat zeytinyağı sebzeleri baskılıyor ve tadını almasını engelliyor. Sonrasında kaşıkla içiriyorum. Bir sorun yaşamadım şuana kadar. Suyu çok içiyor bebeğim ondan olabilir. Ben ne zaman au içsem ona da teklif ediyorum bir yudumda olsa ferahlasın diye.
Suyu içerken teklif etmek mantıklıymış ben de veriyorum arada ama kendim içerken ona da vermek aklıma gelmemişti. Yoğurda geçemedim ben hala ya süt ve yoğurda karşı hassasmış gibi geliyor gerçi bir ara 2 gün verdim doktor ertele deyince bıraktım alerjisi olsa o zaman çıkardı herhalde dimi

herkese merhaba, uzun zamandır yazamıyorum ama hemen hepinizin yazdıklarını yakın takip ediyordum: ) 3 ağustos doğumlu benim oğlum. meme, mama, katı gıda şeklinde devam ediyoruz. gündemin yaş itibariyle katı gıda olması gerekiyor ama bizim uyku..
gece 1 buçuk saatte bir şanslıysak 3 saatte bir kalkıyor: ) uyku eğitimini denedim, dayanamadık ağlamasına pes ettik. gündüz 3 uyku uyuyor, bazen 45 dakika bazen 1,5 saat bir uykusu.19.00 civarı uyuyor. ha en önemlisi, sallanarak uyuyor, hem de anakucağında, sistemki bir şekilde. öyle alıştırdık maalesef.
ya "normaldir geçecek bugünler, uykuları uzayacak" ya da "eğitimi tekrar dene, çocuğa hiçbir zararı yok o kadar ağlamanın" denmesine ihtiyacım var galiba: )
sallayarak uyutanlar, nasıl bıraktınız acaba sallamayı?
başta MadammS MadammS olmak üzere önerilerinize ihtiyacım var: )
Merhaba canım ben de uyku eğitimi vermiştim sonra hastalanınca değişti durumumuz ya memede ya sallayarak ya da yatağında uyutuyorum gündüz uykuları 1.5-2 saatti gece de 3-4 saatte bir uyanıyordu emip uyuyordu ama atak haftasına mı girdi nolduysa iki gündür uyumuyor hatta bu gece 1.5-2 saatte bir uyandı hem de ağlayarak MadammS MadammS çok başarılı maşallah bilgi verir sana da

Kızlar ben whatsap grubu için bi 8-10 kişiye yazdım yani aktif olan gördüğüm ama takdir edersiniz ki herkese yazamam:) katılmak isteyen bana mesaj atsın lütfen böyle tek tek beni zorlar

Grubun öyle bir özelliği mi varmış 😁 walla yasak mı değil mi bilmiyorum ama isteyen olursa ben katılırım whatspp grubuna

Normal şartlarda telefon numarası paylaşmak yasak ama bunu gruplarda yapan bir çok kişi evet var

Hepimiz 1 kişiye yazarız o da grup açar
Zahmet olmazsa tabi 😅

uyarısız ve süresiz hesaplarınızı kapatılır bilginiz olsun .... sonra görmedim, duymadım, sen bizi uyarmadın olmasın

Merhaba canım ben de uyku eğitimi vermiştim sonra hastalanınca değişti durumumuz ya memede ya sallayarak ya da yatağında uyutuyorum gündüz uykuları 1.5-2 saatti gece de 3-4 saatte bir uyanıyordu emip uyuyordu ama atak haftasına mı girdi nolduysa iki gündür uyumuyor hatta bu gece 1.5-2 saatte bir uyandı hem de ağlayarak MadammS MadammS çok başarılı maşallah bilgi verir sana da
kolaylık diliyorum hepimize: ) ben alıştım uykusuzluğa, yakında işe başlıycam, o da sorun değil nasıl osla aynı saatlerde uyanıcam da, kesintisiz uyku beyin gelişimleri için şöyle iyi böyle iyi diye bişeyler okudukça işte içime dert oluyor.. durumu kabul mü etmek lazım acaba, bizimkiler de böyle işte diye..

Ben yarım saat bile bırakamıyorum uykusu dahil 😭

Benimki uzun zamandır emekliyor sanırım 4 aylıktı ger geri emeklemeye başladı sonra ileri gitti kah dönerek yuvarlandı falan derken fakat aşırı yorucu, kafasını çarpacak bir yerden düşecek bir yere uçacak diye devamlı diken üstündeyim. Gece rüyasında da koşup düşüyor sanırım uyuduğu yerde hop kendini emekler hale getirip uyanıyor. Kah ağlıyor kah kahkaha atıyor kah içleniyor, uykularım 15-20 dakikaya düştü. Yakında ben de yuvarlanıp düşeceğim. Her çocuk farklıdır. Dişi de 3 aylıkkenden beri eziyet çektiriyor fakat çıkmadı eli ağzında gezmekten harap oldu.

İlki olduğunda 3 aylıktı galiba; beni kesmişler gibi oluk oluk gelmişti, hasta pedi bile yetmemişti baya korkmuştum ben. İki ay düzenli oldu sonra bi şaştı benim de aklım uçtu baya korktum testler havada uçtu, stresten gecikti galiba. Neyseki yanlış alarm çıktı. Test alın içiniz rahat etsin.
+bez değiştirmek dönmeye- emeklemeye başlayınca çok çok çok zor

Suyu içerken teklif etmek mantıklıymış ben de veriyorum arada ama kendim içerken ona da vermek aklıma gelmemişti. Yoğurda geçemedim ben hala ya süt ve yoğurda karşı hassasmış gibi geliyor gerçi bir ara 2 gün verdim doktor ertele deyince bıraktım alerjisi olsa o zaman çıkardı herhalde dimi
Hassas olsa 2 gün vermişsin muhakkak belirti gösterir sen de anlardın bence. Doktorun ertele demişse bişe diyemem tabiki. Bir bildiği vardır muhakkak tekrar danışmanda fayda var ama özellikle patates pırasa gibi sebzelerin yanında yoğurt iyi gidiyor. Hem ağza yapışmıyor hem de lezzetli oluyor. .

Kızlar ya, bizim kız tırnak keserken hiç rahat durmuyor.
O kadar dikkat etmeme rağmen bugün parmağını acıttım galiba, bir iki damla kanadı geçti, şimdi minik bi çizgi gibi duruyor.
Batikon falan mı sürsem acaba? Ne yapsam?

O kadar dikkat etmeme rağmen bugün parmağını acıttım galiba, bir iki damla kanadı geçti, şimdi minik bi çizgi gibi duruyor.
Bir sey olmaz canım küçücük geçer belki batikon içeriği risklidir bilemedim 🤷‍♀️ Bende bi kere kıstırmıştım minicik eller cidden zor oluyor 🙈
Uykudan yeni uyanınca kesmeni tavsiye ederim mahmurlukla çıt çıt gidiyor ben öyle yapıyorum 🤣

Bide çığlık dışında ses yok kulaklarımızın pası silindi sesi bile kısılıyor o derece ama aaa bile demiyor aguda olmadı 🤣 konuşmaya yönelmiş sizin bebiş annesi seçimini yapmış 😂
Evet ya hepsinin dikkatini farklı şeyler çekiyor☺️ Birinin hoşuna giden öbürünün gitmiyor. Sağlıkla büyüsünlerde hepsi olur inşallah☺️

Bir sey olmaz canım küçücük geçer belki batikon içeriği risklidir bilemedim 🤷‍♀️ Bende bi kere kıstırmıştım minicik eller cidden zor oluyor 🙈
Uykudan yeni uyanınca kesmeni tavsiye ederim mahmurlukla çıt çıt gidiyor ben öyle yapıyorum 🤣
Hanımlar merhaba bende grubu sessisden takip eden bi agustos annesiyim bu tırnak kesme olayı korkulu rüyam o yuzden yazayım dedim ben oglusumun minicik tırnaklarını doğduğundan beri kagit bebek torpusuyle torpuluyorum kesme sıkıştırma gibi bir risk yok ve hiç acıtmıyor tavsiye ederim sizede

X