2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar acil. İlk reglinizi nasıl oldunuz. Ben daha olmadım ama bugün pembe leke gibi bişey gördüm yerleşme kanamsı fln değildir inş. Daha birini büyütmeden öbürü gelsin istemiyorum hazır değilim..
Valla lohusalık biter bitmez oldu. Değildir regl öncesi durumudur stres yapma. Nette reglin gelmesi için bir masaj var, onu uygula.

Kızlar acil. İlk reglinizi nasıl oldunuz. Ben daha olmadım ama bugün pembe leke gibi bişey gördüm yerleşme kanamsı fln değildir inş. Daha birini büyütmeden öbürü gelsin istemiyorum hazır değilim..
Normalde de öyle başlar mıydı adetiniz
Benimki kahve lekeli başlardı
Bu seferde öyle başladı
Şüpheniz varsa bilemedim tabi 🙈

Kızlar bebişlerin gelişimi ne durumda? Emekleyen bebişimiz var mı? Bizim ki henüz emeklemiyor yüz üstü dönüyor popo havaya kaldırıyor ama emekleme sürünme henüz yok. Ne zaman emeklerler ki. Onun dışında kayınvalideme ne kadar zararlı desemde yürüteç almış. 2 güne bir falan arayınca koyuyorum bi 10 dk. Yürüteç çok hoşuna gidiyor bütün odaları geziyor onunla. Ama 8. Aydan önce bel çıkıklığı yapabileceğinden fazla koymuyorum bana kalsa almayacaktım zaten. Ben bişeyler yerken mama diyor bizimki ve istemsiz olarak bababababa diyor baba bu konudan çok mutlu tabi 😅 her bebeğin gelişimi farklıdır tabi ama kimisi 5 aylıkken emekledi falan diyor moralim bozuldu. Biz 7 aylık olucaz daha sürünme vs bile yok😃 popoyu kaldırıp bırakıyor. Yüz üstü çok rahatsız oluyor ağlıyor bazen. Sanırım bizimki zor emekleyecek. Emeklese kafasını çarpmasın o bu diye telaş edicem aslında ama rahat batıyor 😅
Bizimkinde de tam emekleme yok ama dizleriyle birazcık ilerleyebiliyor, kolları tam ayarlayamıyor henüz, sürünüyor gibi daha çok 😀 bizimki de baba hariç herseyi diyor, anne, anneanne, dedelere 🤦‍♀️ eşim baba baba dedikçe dede diyor sıpa 😀 daha emeklemesinler ya sürekli kafa göz carpacaklar peşinde koşacağız artık.

Normalde de öyle başlar mıydı adetiniz
Benimki kahve lekeli başlardı
Bu seferde öyle başladı
Şüpheniz varsa bilemedim tabi 🙈y
Yok canım daha önce böyle bişey olmamıştı. Şüphede yok aslında korunuyoruz. Ama ilk defa pembe lekelenme oldu. Yakın arkadaşım korunurken hamile kaldı daha bir kaç gün önce söyledi bana üstüne böyle birşey olması şüphe ettirdi ya

Bizimkinde de tam emekleme yok ama dizleriyle birazcık ilerleyebiliyor, kolları tam ayarlayamıyor henüz, sürünüyor gibi daha çok 😀 bizimki de baba hariç herseyi diyor, anne, anneanne, dedelere 🤦‍♀️ eşim baba baba dedikçe dede diyor sıpa 😀 daha emeklemesinler ya sürekli kafa göz carpacaklar peşinde koşacağız artık.
O açıdan düşününce bende emeklemesin diyorum. Ama benim bebeğim şu ay emeklemişti diyenler bitmeyince insan çılgına dönüyor her bebek farklı desemde içimde ukte kalıyor bişeyi yanlışmı yapıyorum diye

Bence panik yapma. Dogumdan sonraki ilk regli alisilmisin disinda oluyor. Benim ilk reglim.cok farkli olmustu hatta dogum sonrasi kanama tekrar mi basladi diye dusunmustum. Ayiptir soylemesi lekelenmeyle normaldr baslardi ama dogum sonrasi ilk reglim kipkirmizi ve cok akiskandi ve cok yogundu. Zamanla diger aylarda azaldi ve normale dondu

Amin😂😂 valla cok sukur süt konusunda sorun yok ama 3 4 saatten fazla biryere birakamiyorum😅 o 3 4 saat bile oyle iyi geliyoki bir 6 7 saat kacamak yapsak ne olur bilmiyorum😂😂
Ben yarım saat bile bırakamıyorum uykusu dahil 😭
Kızlar bebişlerin gelişimi ne durumda? Emekleyen bebişimiz var mı? Bizim ki henüz emeklemiyor yüz üstü dönüyor popo havaya kaldırıyor ama emekleme sürünme henüz yok. Ne zaman emeklerler ki. Onun dışında kayınvalideme ne kadar zararlı desemde yürüteç almış. 2 güne bir falan arayınca koyuyorum bi 10 dk. Yürüteç çok hoşuna gidiyor bütün odaları geziyor onunla. Ama 8. Aydan önce bel çıkıklığı yapabileceğinden fazla koymuyorum bana kalsa almayacaktım zaten. Ben bişeyler yerken mama diyor bizimki ve istemsiz olarak bababababa diyor baba bu konudan çok mutlu tabi 😅 her bebeğin gelişimi farklıdır tabi ama kimisi 5 aylıkken emekledi falan diyor moralim bozuldu. Biz 7 aylık olucaz daha sürünme vs bile yok😃 popoyu kaldırıp bırakıyor. Yüz üstü çok rahatsız oluyor ağlıyor bazen. Sanırım bizimki zor emekleyecek. Emeklese kafasını çarpmasın o bu diye telaş edicem aslında ama rahat batıyor 😅
Benimki uzun zamandır emekliyor sanırım 4 aylıktı ger geri emeklemeye başladı sonra ileri gitti kah dönerek yuvarlandı falan derken fakat aşırı yorucu, kafasını çarpacak bir yerden düşecek bir yere uçacak diye devamlı diken üstündeyim. Gece rüyasında da koşup düşüyor sanırım uyuduğu yerde hop kendini emekler hale getirip uyanıyor. Kah ağlıyor kah kahkaha atıyor kah içleniyor, uykularım 15-20 dakikaya düştü. Yakında ben de yuvarlanıp düşeceğim. Her çocuk farklıdır. Dişi de 3 aylıkkenden beri eziyet çektiriyor fakat çıkmadı eli ağzında gezmekten harap oldu.
İlki olduğunda 3 aylıktı galiba; beni kesmişler gibi oluk oluk gelmişti, hasta pedi bile yetmemişti baya korkmuştum ben. İki ay düzenli oldu sonra bi şaştı benim de aklım uçtu baya korktum testler havada uçtu, stresten gecikti galiba. Neyseki yanlış alarm çıktı. Test alın içiniz rahat etsin.

benim ilk bebeğim. hala regl olmadım.
resmen 4 aylık gibi de göbeğim kaldı. sezeryan olup göbeği azalan arkadaşlarım var .Ben gerçi b 12 kullanıyorum hamilelikten daha fazla kilo aldım. şu 6 buçuk ayda .
kimisi de.adet olunca geçer göbeğin iner diyor bilemiyorum.
bebeler ile gün nasıl geçer diye konuşulmuş. Ben Bi de bebis uyuyunca ev işi falan yapmıyorum kpss e hazırlanıyorum.
erken kalkınca 8 gibi gündüz 2 uyku yapıyor toplamda 3 saat olacak şekilde.
o zaman ya da akşam 9 da uyuduktan sonra çalışıyorum.
birlikte uyanıkken sürekli egzersiz yapıyorduk tortikollisten dolayı. şuan o da geçti gibi artık takmıyorum .
artık daha çok oyun şeklinde.ilerliyoruz.yerde tek kalabiliyor önceden bağırır çağırırdi.
hareketli kaktüs oyuncağı da baya arkadaş oldu.
Sabah erken kalkarsa hersey yolunda gidiyor şimdilik çok şükür. hoş şuan covid ile uğraşıyoruz. ateşi bir gün 38.5 a kadar cikti zor indirdik. esim ve bende.pozitifiz.
deliler gibi geziyorduk. gündüz parka bebek arabası ile gezdirmeye çıkarıyordum. artık sadece açık hava.takilma kararı aldık. kalp rahatsızlığı olduğu için bir.daha.covid.e bulaştırmak istemiyorum. hafif hafif parklarda salıncak zamanı da geldi. şuan destekli oturuyor.desteksiz daha oturmadı ama birlikte çok eğleniyoruz. sürekli konuşan cevap veren Bi bebek.
hatta 3 aylıktan beri anne diye ağlıyor bilinçsiz Bi şekilde. şu sira daha belirgin diyor anne .
baba da diyor ama babildama seklinde:)
ama anne deme ses tonu çok net :):)
sağlık problemleri olmasa ve bazen aşırı ilgi istemese çok kolay Bi bebek.
zaten onlarda olmasa kusursuz Bi bebek olur.
çocuk.buyutmek konusunda biraz da olsa herkes zorlaniyordur . beni zorlayan etrafımda yardıma koşacak kişilerin olmaması:)
annem.mesela biraz daha ilgili olsa çok sağlıklı.bi insan olurum . çocuk kolay da.olsa sürekli sizin bakmanız işi zorlaştırıyor.yeni yeni emrivaki yapıp umursamayarak.birakiyorum.
(yazılar için kusura.bakmayin klavye problemlii)

Ya kızlar ek gıda miktarlarınıza bakıyorum da ben neredeyse hiç vermiyorum kızıma öğlen tadım yapıyoruz akşam bizimle yemekte de sebze karışımı veriyorum içine bir küp et suyu atarak bir de ilk defa bugün ikindi vakti elma püresi verdim yarıma yakın. 2-3 saatte bir emziriyorum hala takip ettiğim sayfalarda max 1 ya da 1.5 çay bardağı diyor günlük doktorum da aşırı verme emmez dedi yanlış mı yapıyorum acaba?
Bir de 6. ayda hangi sebze ve meyveleri yiyebiliyorlar doktor vs güvendiğiniz bir kaynaktan aldığınız bir listeniz varsa benimle paylaşabilir misiniz? Havuç kabak patates brokoli tatlı patates yumurta elma muz bitti. Brokoli ve tatlı patatese güvenmedim kusmuştu bir kez tekrar gözlem yapmam lazım! Çocuk 20 gündür havuç patates kabak üçlüsünü aşamadı yemekte😒
canım bence yanlış yapmıyorsun çünkü benim doktorumda aynısını dedi. Günlük 1 çay bardağını geçmemeli adı üstünde ek gıda dedi. 1 yaşına kadar önemli olan anne sütü dedi. Kapya biber pırasa da 6. Ay besini. Biz kapya biber deniyoruz bugün 1. Gündü patatesle beraber verdim yanında yoğurtla. Pırasayı da aynı şekilde. Sonrasında yumurtaya geçeceğim. Lor vereceğim. Enginar vereceğim. Soğan ve sarımsak deneyeceğim. Pirinç deneyeceğim. Kabız riski yüksek besin pirinç. En sona ekleyeceğim. Kuru Kayısı ve ki boynuzu özğ de deneyeceğim. Büyük ihtimal pirinçten sonra muhallebi yapar kayısı ve keçi boynuzunu eklerim. Doktor onaylı değil ama elimde böyle bir tablo var belki işine yarar.

Eklentiler

• 6220127E-A341-406C-8DC4-2736BFDD6D90.jpeg
    6220127E-A341-406C-8DC4-2736BFDD6D90.jpeg
    125 KB · Görüntüleme: 56
canım bence yanlış yapmıyorsun çünkü benim doktorumda aynısını dedi. Günlük 1 çay bardağını geçmemeli adı üstünde ek gıda dedi. 1 yaşına kadar önemli olan anne sütü dedi. Kapya biber pırasa da 6. Ay besini. Biz kapya biber deniyoruz bugün 1. Gündü patatesle beraber verdim yanında yoğurtla. Pırasayı da aynı şekilde. Sonrasında yumurtaya geçeceğim. Lor vereceğim. Enginar vereceğim. Soğan ve sarımsak deneyeceğim. Pirinç deneyeceğim. Kabız riski yüksek besin pirinç. En sona ekleyeceğim. Kuru Kayısı ve ki boynuzu özğ de deneyeceğim. Büyük ihtimal pirinçten sonra muhallebi yapar kayısı ve keçi boynuzunu eklerim. Doktor onaylı değil ama elimde böyle bir tablo var belki işine yarar.
Harika bir liste tam aradığım şey teşekkür ederim ☺️ Kapya biberle pırasayı nasıl verdin? O kadar az vermeme rağmen kabızlık var şu an. Bugün 2.gün yatmadan önce azcıcık yaptı o kadar ıkınmaya yapamadı tam yavrum. Bakalım bugün iki gün kurusunu haşlayıp püre yapıp verdim inşallah yarın işe yaradığını görürüm. Çişi de berrak su da teklif ediyorum ama kabız oldu yine de ya😞

Harika bir liste tam aradığım şey teşekkür ederim ☺️ Kapya biberle pırasayı nasıl verdin? O kadar az vermeme rağmen kabızlık var şu an. Bugün 2.gün yatmadan önce azcıcık yaptı o kadar ıkınmaya yapamadı tam yavrum. Bakalım bugün iki gün kurusunu haşlayıp püre yapıp verdim inşallah yarın işe yaradığını görürüm. Çişi de berrak su da teklif ediyorum ama kabız oldu yine de ya😞
Pırasayı küçük parçalar halime getirip buharda pişirdim. Çatalla ezdim. Ama ezerkem böyle muz gibi bişe olmasını bekleme. İpliksi yapısı var biraz uzun kalıyor. Pişirmeden önce minik parçalar haline getirmek gerekiyor bilgin olsun. Yoksa zor bölünüyor. Yoğurtla birlikte yedirdim. Arkasından hemen zeytinyağı verdim. Ben yemeklerine eklemiyorum çünkü baskın bir tat zeytinyağı sebzeleri baskılıyor ve tadını almasını engelliyor. Sonrasında kaşıkla içiriyorum. Bir sorun yaşamadım şuana kadar. Suyu çok içiyor bebeğim ondan olabilir. Ben ne zaman au içsem ona da teklif ediyorum bir yudumda olsa ferahlasın diye.

Kapya biberi de yazmayı unutmuşum. Kabuğuyla haşladım sonra kolayca soyuldu çatalla ezip verdim. Patatesle güzel oldu. Kabuğunu soyma kısmında dikkat etmek gerekiyor boğazına yapışma durumu var.

O açıdan düşününce bende emeklemesin diyorum. Ama benim bebeğim şu ay emeklemişti diyenler bitmeyince insan çılgına dönüyor her bebek farklı desemde içimde ukte kalıyor bişeyi yanlışmı yapıyorum diye
Ama şimdi bebekten bebeğe çok fark eder, beceri ya da gelişim açısından değil, yerde çok vakit geçiren bebek daha erken dönmeye emeklemeye başlar, Kucakta ya da mama sandalyesinde vakit geçiren daha erken oturmaya başlar, bir de kilo da önemli, zayıfsa erken döner emekler, kilosu varsa bunları daha geç yapar, o yüzden hiç önemli değil ne zaman döndüğü emekledigi oturduğu.

X