2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Vereyim bende önüne koyayım burgu makarnayı guzel yiyor ne verirsem avuclayacak ama ne verecegimi bilemedim pilavı yiyor demissiniz ben yiyemez diye dusunup avucladiginda cekmistim.Şu an kaldığımız yerde bazen bahcede yiyoruz bu sefer karincalarda besleniyor artiklarimizdan.
Yazlıkta aynı durum oldu ama mama sandalyesi altını karınca basıyor öyle de 😂
Evimizde de 2 kedi var onlar pusuda bekliyor 🙃
Doktor evde ki her yemeği ver artık dedi
Sulu yemeklerde suyunu süzüp gözüme de yağlı gelirse bi peçete ile alıyorum fazlalığını öyle veriyorum bizim yemekleri vereli sanki daha hevesli oldu yemek yemeğe gibi geliyor bana.
Ne kadar yediğini pek ölçemiyorum tabi yere üstüne başına derken mide şaibeli😅

Sonunda ilk dişi geliyor. Aşağıdan beyazca kesin bir şey çıkıyor. Ama aşırı huzursuz. Gece 1.5 saat boyunca uyumaya çalıştı olmadı. Tetagil verdim rahatladı. Bu diş çıkartma kaç gün sürüyor ortalama acaba?
Benim çocuğum çok zor çıkarıyor, alt dişler de aylarca acı çekmişti çıka çıka iki minik dişi çıktı. İki aydır üst diş çıkarmaya çalışıyor hep acı, hep salya, gecesi gündüzüne karışıyor daha da çıkan yok çok üzülüyorum. Bugun yürürken ayağı kaydı popo üstüne düştü devamında başını da çarptı bi de o açıyor galiba. Bi de ben hastayım o da öksürmeye hapşırmaya başladı, burnu akıyor. Çok üzülüyorum inşallah covit değilizdir. Memlekette iyiydik ayrıldık hemen hasta olduk, bu ayına kadar korumuştum oysa 😔

Globber tarzı dönüşebilen bisikletlerden kullanan var mı? Memnun musunuz?
Ben globber almıştım. Çok güzeldi ama katlanamıyor diye geri gönderdim. Arabamız küçük yer sıkıntısı oluyor.
Buradan biri önermişti lorelli katlanırı aldım bende, daha iyi oldu. Globberin tipi ve sürüşü daha iyi gibi gelmişti bana. Yine de dışarda denemediğimden net karşılaştıramıyorum.
Yalnız dolardan hızlı artıyor fiyatı. Ben aldığımda 2700dü şimdi 4000civarı sanırım. Keşke iade yerine 2. Elden satsaydım dedim sonra karaborsacı gibi 🤣

Ben globber almıştım. Çok güzeldi ama katlanamıyor diye geri gönderdim. Arabamız küçük yer sıkıntısı oluyor.
Buradan biri önermişti lorelli katlanırı aldım bende, daha iyi oldu. Globberin tipi ve sürüşü daha iyi gibi gelmişti bana. Yine de dışarda denemediğimden net karşılaştıramıyorum.
Yalnız dolardan hızlı artıyor fiyatı. Ben aldığımda 2700dü şimdi 4000civarı sanırım. Keşke iade yerine 2. Elden satsaydım dedim sonra karaborsacı gibi 🤣
Bu markayı hiç duymadım hemen bakıyorum :) ben 1800 civarıyken pahalı diye almayan kişiyim 😄 scooter için de öyle yaptım 300 liraydı şimdi baktığım model 1900 olmuş 🫣

Kızlar oğlum bugün ilk adımlarını attı 🥲🐥🧿 ellerini bıraktı gel gel dedim ve bana doğru patır patır yürüdü duygular şelale Sağlıkla büyüsün kuzularımız çok çok güzel bi duygu 🥲❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Ay masallah darisi basimiza😍
Bizim kiz gecen ay adim atiyodu sonra bir dustu simdi elimizi birakmak istemiyor bu korkaklikla nasil yuricez bilmiyorum😅 biraz adim atsa ve duşse hemen bize yapisiyor nasil cozcez bunu ya

Kizlar 7temmuzda kizimin ilk disi patladi yani daha dogrusu damagini yardigini gorduk. Simdi alt 2disi damaginda cok net gotunuyor ama hala tam buyumediler. 2 beyaz cizgi gibi gorunuyor hala. Ne kadar zaman sonra tam buyuklugune ulasiyor boyle olmasi normal mi? İlk dis oldugu icin anlamiyorum bilmiyorum hicbisey. Normal mi boyle olmasi?

Kizlar 7temmuzda kizimin ilk disi patladi yani daha dogrusu damagini yardigini gorduk. Simdi alt 2disi damaginda cok net gotunuyor ama hala tam buyumediler. 2 beyaz cizgi gibi gorunuyor hala. Ne kadar zaman sonra tam buyuklugune ulasiyor boyle olmasi normal mi? İlk dis oldugu icin anlamiyorum bilmiyorum hicbisey. Normal mi boyle olmasi?
Normal canım bizim 7. Ayda çıktı ilk dişler şuan 8 dişi oldu boy boylar
Uzaması sürüyor özellikle üst 2 tam 2 ayda tam boyuna geldi diyebilirim 😂

Kızlar bebişlerimizin doğum günleri geliyor ama covid vakalarında patlama yaşanıyor gene etrafımda nerdeyse cogu kişi covid bir kısmıda grip( test yaptırsa muhtemel pozitif)cogu oyuzden hevesim kaçti işin açığı . Hani yapsam açık hava tarzı yaparım ama genede dogum gunu diye bebeği öpmeye sarılmaya calısanlar olacaktır illa. Kim seviyo kim kucağına alıo kim öpüyo diye düşünmekten işin tadını cıkaramam gibi 😂 iki hafta daha var biizmkine.. neyse bakalım belki iki haftaya azalır gibi sizde durumlar neler??

Daha önce de yazmıştım ama bu yabancılama konusu ile ilgili yapabileceğim bir şey var mı sizce?
Hala daha babama tahammülü yok. Önümüzdeki ay 1 ay 5 hafta kadar onlarla kalacağım iş yoğunluğumdan ötürü.
Beni görürse ayrılmıyor zaten odadan çıkamıyorum, o zaman da anneme yapışıyor. Hani şöyle 10-15 dk babamla dursa olacak ama çok zorlanıyor bebişim.
Zaten yabancılara karşı iyice arttı, herkesten korkuyor artık. Ortama yabancı girdiği gibi ağlamaya başlıyor neredeyse. Bayramda çok zor anlar yaşadım bu yüzden😅

Daha önce de yazmıştım ama bu yabancılama konusu ile ilgili yapabileceğim bir şey var mı sizce?
Hala daha babama tahammülü yok. Önümüzdeki ay 1 ay 5 hafta kadar onlarla kalacağım iş yoğunluğumdan ötürü.
Beni görürse ayrılmıyor zaten odadan çıkamıyorum, o zaman da anneme yapışıyor. Hani şöyle 10-15 dk babamla dursa olacak ama çok zorlanıyor bebişim.
Zaten yabancılara karşı iyice arttı, herkesten korkuyor artık. Ortama yabancı girdiği gibi ağlamaya başlıyor neredeyse. Bayramda çok zor anlar yaşadım bu yüzden😅
Biz onu bi 8. Ay gibi yaşadık sanırım
Ben söyle yaptım kırmızı balık şarkısını çok seviyordu
Yabancı biri gelince eve o şarkıyı söyleterek alıyordum odaya baya faydasını gördüm 😂
Sevdiği şeyleri yapsın babanız zaten uzun süre kalacaksınız bence bi nokta da alışacaktır zaten

Kızlar bebişlerimizin doğum günleri geliyor ama covid vakalarında patlama yaşanıyor gene etrafımda nerdeyse cogu kişi covid bir kısmıda grip( test yaptırsa muhtemel pozitif)cogu oyuzden hevesim kaçti işin açığı . Hani yapsam açık hava tarzı yaparım ama genede dogum gunu diye bebeği öpmeye sarılmaya calısanlar olacaktır illa. Kim seviyo kim kucağına alıo kim öpüyo diye düşünmekten işin tadını cıkaramam gibi 😂 iki hafta daha var biizmkine.. neyse bakalım belki iki haftaya azalır gibi sizde durumlar neler??
Sorma ben şu an kafayı takmış durumdayım Türkiye’ye dönüşümüz uzadı biraz kızımın doğum günü kaçtı hatta buradaki tüm arkadaşlarımız da Türkiye’ye izne gitti kimsemiz kalmadı parti yapacak😔

Bir kaç sorum var izninizle :)
Kızım 2-3 haftadır yürüyor ama sürekli düşüyor her an peşinde olmak aşırı yoruyor ne zaman tam dengeyi sağlar acaba? bir de her şeyi ağzına atıyor (diş yok) geçen kv de iken yerden bişey attı ağzına öğürdü kustu çok korktum ya görmeden daha büyük bişey atsa tıkansaydı. dişi çıkınca unutur mu ki?
Bu aylarda bebeklerin kaç kelime bilmesi gerekir 15 kadar kelimemiz var, kelimeleri doğru kişilere, nesnelere veya eylemlere söylüyor ama başka öğretemiyorum bir süredir.
Son olarak mum üflemeyi öğretebilen var mı dün denedim alık alık bakıyor :KK70:

Sorma ben şu an kafayı takmış durumdayım Türkiye’ye dönüşümüz uzadı biraz kızımın doğum günü kaçtı hatta buradaki tüm arkadaşlarımız da Türkiye’ye izne gitti kimsemiz kalmadı parti yapacak😔
Olsun canım zaten hatırlamayacak. Bir fotoğraf çekimi yaptırırsınız anı olarak kalır ben enazından onu yaptırıcam

Kızım 2-3 haftadır yürüyor ama sürekli düşüyor her an peşinde olmak aşırı yoruyor ne zaman tam dengeyi sağlar acaba? bir de her şeyi ağzına atıyor (diş yok) geçen kv de iken yerden bişey attı ağzına öğürdü kustu çok korktum ya görmeden daha büyük bişey atsa tıkansaydı. dişi çıkınca unutur mu ki?
Bu aylarda bebeklerin kaç kelime bilmesi gerekir 15 kadar kelimemiz var, kelimeleri doğru kişilere, nesnelere veya eylemlere söylüyor ama başka öğretemiyorum bir süredir.
Bizimkisi hiç bir şey demiyor çooook işine gelirse ablaya ada diye sesleniyor baba ve gel diyor o kadar 15 kelimesi varmış maşallah daha ne demesini bekliyorsun 1 yaşını bile doldurmadılar daha
Ağzına bir şey atma olayı da uzun süre devam edecek malesef artık sen takip edeceksin sürekli benim büyük kızım minik oyuncaklara bayılır hepsini kaldırdık sadece Deniz uyurken oynayabiliyor
Yürüme meselesine gelince denge de anca oturur benim büyük kız 2 yaşında koşarken sürekli sendeler düşünce de kafayı vururdu kolları güçlü olmadığından kendini durdurtmazdı😂
Olsun canım zaten hatırlamayacak. Bir fotoğraf çekimi yaptırırsınız anı olarak kalır ben enazından onu yaptırıcam
Evet kışa da kalsak cake smash ve aile çekimi yaptırcam inşallah dönünce

Maşallah hem yürüyor hem 15 kelime konuşuyor daha ne yapsın bu bebek 😂 🧿
Benim kız gel diyo bazen annii bazende bababa diye heceliyo ama kişiye bakarak anlamlandırarak değil birde şu ağza atma olayını benfe merak ediyorum sürekli takip etmekten yoruldum ağzına bişeymi atacak die.bizimde daha dişimiz cıkmadı 🤷🏻‍♀️

Maşallah hem yürüyor hem 15 kelime konuşuyor daha ne yapsın bu bebek
:KK70: daha önce hiç bebek görmedim ben yani yeğen kardeş gibi hiç bilmiyorum yaşında ne yapmalı ne kadarı normal veya değil, sadece düzenli öğretirken bir süredir yeni kelime almadı aslında eşimin yeğeni 11 aylık 2-3 kelimelik cümle kuruyormuş bana sürekli bunlar söylenince sanki normal olan o gibi oluyor
Kızlar ne 15 kelimesiii: ))
Valla baya 15 kadar kelimemiz var ama bire bir çıkmıyor tabi, kediye dedi diyor halasına ala diyor gibi

X