2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar, selam. Geniş kalıplı ayakkabı arıyoruz: ) Popüler markalardan internetten aldıklarımın kalıpları uymadı, bugün bebek ayakkabısı satan bir yere gittik, oğlumun ayağına olan tek model azcık çikin bi spor ayakkabıydı, almadık: )
Patatesli poaça ayaklılara uygun ayakkabı önerisi olan var mı? Ayağının uzunluğuna göre 20 fakat ayağının üstünde bir kemik çıkıntısı ve işte tombişlik..
Adidas ilk adım ayakkbısı oldu bize ama 2 numara büyük aldım bizim de üzeri şişman.bi de kızlar balık yapı başladınız mı

Kızlar oğlum bugün ilk adımlarını attı 🥲🐥🧿 ellerini bıraktı gel gel dedim ve bana doğru patır patır yürüdü duygular şelale Sağlıkla büyüsün kuzularımız çok çok güzel bi duygu 🥲❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Dün benimki de aynı şekilde yaptı çok güzel bi duygu🙏🏻 Geçen sene bu zamanlar nasıl olacak diye düşünüyorduk şimdi resmen yanımıza arkadaş oldular

Her fırsatta lokma lokma bir şeyler yedirmeye çalışıyorum artık en son iki ay önce kontrolde herşey yolundaydı bir yaş dolunca tekrar gideceğiz bakalım artık büyük kızım hiç böyle değildi yemek yerken görseniz şaşardınız kuru soğanı bile cips gibi yerdi 😫
Hey maşallah: ) Kardeşi de benzer belki sonradan diycem ama gerçekten mizaç diye bir şey var, aynı koşullarda farklı farklı huylar, olaylar: )

Selamlar kızlar benim kız yemiyor bu ara delircem sabah ağladım sinirimden kocam bey de emzirme o zaman yemek yemesine bu kadar takıyorsan ne var emiyor en azından dedi müthiş önerilerle geliyor😒 sadece kendisi yemek istiyor pankek mücver dışında eline lokmalık verebileceğim tarifleriniz var mı acaba?
Bugün bezelye yedirecektim bağırdı hep. Sonra tane tane önüne koydum 1 tabak yedi.
Ben artık aşırı sıvı olmayan her şeyi ona yemesi için veriyorum. Eliyle yiyor kaşıkla değil. Yerler ve üstü başı da yiyor tabi ama kendi yemek istiyor napalım.

Sonunda ilk dişi geliyor. Aşağıdan beyazca kesin bir şey çıkıyor. Ama aşırı huzursuz. Gece 1.5 saat boyunca uyumaya çalıştı olmadı. Tetagil verdim rahatladı. Bu diş çıkartma kaç gün sürüyor ortalama acaba?

Selamlar kızlar benim kız yemiyor bu ara delircem sabah ağladım sinirimden kocam bey de emzirme o zaman yemek yemesine bu kadar takıyorsan ne var emiyor en azından dedi müthiş önerilerle geliyor😒 sadece kendisi yemek istiyor pankek mücver dışında eline lokmalık verebileceğim tarifleriniz var mı acaba?
Bu aralar ortak derdimiz bu sanırım ve eşin çok haklı. Benimki sadece meyve yiyor ayran içiyordu şakasız sadece. Her şeyi bırakmıştı. Ben bi eşimle dışarı çıktım anneme bıraktık çocuğu löp löp yemek. Saatsiz smziriyorsan benim gibi ve hep dip dibeysen memeye güvenme durumları oluyor ne yazık ki. Bugün de meyve harici yediği tek şey biraz tarhana çorbası oldu şükür. Meyveye asla hayır demiyor bizimki onun dışında her şey kafa çevirme ittirme masadan atmalık.

Sonunda ilk dişi geliyor. Aşağıdan beyazca kesin bir şey çıkıyor. Ama aşırı huzursuz. Gece 1.5 saat boyunca uyumaya çalıştı olmadı. Tetagil verdim rahatladı. Bu diş çıkartma kaç gün sürüyor ortalama acaba?
Bizim max iki gün sürdü o iki gün uyku haramdı tabi ama ordan bi patladı mı diş tüm huzursuzluk bitiyor çok şüküd😅 tam 1 yaşına gelmeden de diş çıkarması müthiş olmuş 🫶🏻❤️ Bizimki sekiz dişli bi canavarlğğlğlğlğlü

Bugün bezelye yedirecektim bağırdı hep. Sonra tane tane önüne koydum 1 tabak yedi.
Ben artık aşırı sıvı olmayan her şeyi ona yemesi için veriyorum. Eliyle yiyor kaşıkla değil. Yerler ve üstü başı da yiyor tabi ama kendi yemek istiyor napalım.
Bizde de durum aynı kaşıkla veriyorum eline çıkarıyor sonra ağzına atıyor önüne koyuyorum bende ama her yer batıyor 😅
Kaşık kullanma denemesi yaptırıyorum da yok yine kasıktan eline alıp yine eliyle yiyor 🤣
Pilavı hele avuçla yiyor oh bide saçına başına sürüyor değmeyin keyfime 🤪🤪
Hep BLW isterdim ama fazla istedim heralde 😂

Bizimde böyle mümkün olduğunca balkonda yemeye çalışıyoruz. Sürekli üst değiştiriyoruz.Birde giyinmek istemiyir neden anlamadım sıcaklardan mı acaba?

Maşallah bende deneyeyim bezelyeyi önüne koymayı.

Bizimde böyle mümkün olduğunca balkonda yemeye çalışıyoruz. Sürekli üst değiştiriyoruz.Birde giyinmek istemiyir neden anlamadım sıcaklardan mı acaba?
Dönemsel bir huy sanırım giyinmek ve alt değiştirmek çok zorlaştı bizde de
Yalandan ağlamayı öğrendi çokta komik oluyor ama giydirene kadar ter atıyorum valla maraton gibi 😅

Dönemsel bir huy sanırım giyinmek ve alt değiştirmek çok zorlaştı bizde de
Yalandan ağlamayı öğrendi çokta komik oluyor ama giydirene kadar ter atıyorum valla maraton gibi 😅
Evet bizim canı yanmadı birşeyden korkmadı ve ya onun yaptığı bir şeye gülmediysek ağlamalar yalandan kıyafet giydirip alt değiştirirken baya baya bağrırıyor inşallah çabuk geçer. Aynen maraton çok zor birde komşular hediye almış elbise vs giydirip göstermek lazım ama çok zor.Bi body giydirsem rahatça bana yetiyor ama hep body giydiriyorsun diye kafama taş geliyor 😁😅.

Bezelye nohut ve fasulye yi güzel yiyorlar canım bende suyunu süzüp önüne koyuyorum
Vereyim bende önüne koyayım burgu makarnayı guzel yiyor ne verirsem avuclayacak ama ne verecegimi bilemedim pilavı yiyor demissiniz ben yiyemez diye dusunup avucladiginda cekmistim.Şu an kaldığımız yerde bazen bahcede yiyoruz bu sefer karincalarda besleniyor artiklarimizdan.

X