2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Geceleri sık sık çişi bezinden taşıyor, üstü başı ıslanıyor. Rahatsız olunca uyanıyor. Bugün primanın gece bezini sipariş ettim, gelince deniycem ama işe yarar mı bilmiyorum. Yatmadan 1 saat önce bir maması var, ondan sanırım bu fazla gece çişleri, o mamayı da gündüz nereye sıkıştırıcamı bilemedim, zaten 3 mamadan 2 kereye düştük.. sizde var mı taşmalar?
Ben mama içirmiyorum Taşmıyor ama baya doluyor
genelde gece illaki uyandığı için uyandığı zaman bir kez bezini değişiyorum uyanmazsa değişmiyorum( uyanmadığı nadir) prima premium care kullanıyorum hiç taşma yasamadık 4 numara azıcık büyük sanırım

Ben mama içirmiyorum Taşmıyor ama baya doluyor
genelde gece illaki uyandığı için uyandığı zaman bir kez bezini değişiyorum uyanmazsa değişmiyorum( uyanmadığı nadir) prima premium care kullanıyorum hiç taşma yasamadık 4 numara azıcık büyük sanırım
Molfix ultra soft kullanıyordum, taşma yaşayınca sadece gece için prima premium care aldık, o da taşırınca gece bezi deniycez işte.. mama kesme zamanımız yaklaşıyor bizim de sanırsam: )

Molfix ultra soft kullanıyordum, taşma yaşayınca sadece gece için prima premium care aldık, o da taşırınca gece bezi deniycez işte.. mama kesme zamanımız yaklaşıyor bizim de sanırsam: )
İnşallah işe yarar 🤗 yaramazsa bide bir sadece gece için bir beden büyük denediniz mi? Yani normalde 4 numara giyiyorsa sadece gece için 5 numara gibi yani denemedm ama duymuştum

Akşamları kızçemi ayakta sallıyorum kızlar, ama sallanırken mutlaka mama yemek istiyor
son yemeğini 6-7 civarı yiyor ( artık ne yerse, az buçuk işte )
10 gibi de uyurken mama yiyip yatıyor

Vermeyeyim diyorum sallanırken ama ısrarla yatmaya giderken mam mam diyo aç olduğunu düşünüp yemekte teklif ettiğim zamanlar oldu ama yok asla istemiyor gece uyurken mutlaka mama..

çok iyi değil biliyorum ama nasıl aşıcam onu blmiyorum :)

Akşamları kızçemi ayakta sallıyorum kızlar, ama sallanırken mutlaka mama yemek istiyor

Vermeyeyim diyorum sallanırken ama ısrarla yatmaya giderken mam mam diyo aç olduğunu düşünüp yemekte teklif ettiğim zamanlar oldu ama yok asla istemiyor gece uyurken mutlaka mama..

Canım 7 den 10 a kadar acıkıyordur bence
Bizimde yemek 7 de bitiyor
9 da uyuyor uyumadan mama içip uyuyor yani arada 20 dk falan oluyor uyku ile mama arasında. sallanma anında içmesini sorun dersen
Salla dur yaparak mama içme anında durları arttırabilirsin
Ya da sallamadan yastıkta versen içmiyor mu uyku arkadaşı olarak mı kullanıyor biberonu ?

Geceleri sık sık çişi bezinden taşıyor, üstü başı ıslanıyor. Rahatsız olunca uyanıyor. Bugün primanın gece bezini sipariş ettim, gelince deniycem ama işe yarar mı bilmiyorum. Yatmadan 1 saat önce bir maması var, ondan sanırım bu fazla gece çişleri, o mamayı da gündüz nereye sıkıştırıcamı bilemedim, zaten 3 mamadan 2 kereye düştük.. sizde var mı taşmalar?
Normalde harmonie 5 kullanıyoruz. Çok seyrek taşma oluyor, özellikle çok su içtiyse gece.
1 haftadır gece prima night pants kullanıyorum. Harmonieden taşacak miktar doluluğu burada tutmuş. Çift koruma çizgisi var o şekilde tutuyor, çocuk devasa bir bezle uyandı sabah ama.

Normalde harmonie 5 kullanıyoruz. Çok seyrek taşma oluyor, özellikle çok su içtiyse gece.
1 haftadır gece prima night pants kullanıyorum. Harmonieden taşacak miktar doluluğu burada tutmuş. Çift koruma çizgisi var o şekilde tutuyor, çocuk devasa bir bezle uyandı sabah ama.
Sabah bezlerinin maşallahı var aynı şekilde. Yatmadan önce ne kadar su içse iyidir gibi düşünüp çok teklif ediyorduk galiba ondan..
Benim de sipariş ettiğim night pants işte, umarım bizde de çalışır. Civil'de indirimliydi dün.

Aynı durumu yaşıyorum üç gecedir taşıyor baby turcoydu bizim anlamıyorum noluyor ve çocuk öksürüyor şimdi üşüttü kesin 😔

İnşallah işe yarar 🤗 yaramazsa bide bir sadece gece için bir beden büyük denediniz mi? Yani normalde 4 numara giyiyorsa sadece gece için 5 numara gibi yani denemedm ama duymuştum
Büyük bez kullanıyorum ben aslında kilo aralığından bir numara neden oluyor sizce çok mu sıkıyorum acaba yoksa gevşek mi bırakıyorum

Benimki de mamayı çok seviyor. Tok olsa bile o biberonu görünce neşeyle atılıyor. Yavaş yavaş mamayı bardakta vermeye geçicem ama çok yavaş: )

Sizinki uyumak için sadece sallanmaya değil mamaya da şartlanmış anladığım. Valla fikrim yok bu aylarda bıraktırmaya çalışmalı mı, yoksa zamanla kendi bırakır mı..

mama neden iyi degil uyumadan önce onu anlayamadım ?
Uyumadan hemen önce içince sindirim sorunu hazımsızlık olmasın diye önermiyorlar.
İçerek uyumak zaten alışkanlık o ayrı bi durum
Ama bizde uyumadan mama içiyoruz
Uyku rutini ve yatış cok süre olmuyor yani arada ama bi sorun yaşamadım genelde bebek uykuya zor dalıyorsa 1 saat önce gıda alımını kesmek gerekiyor diye biliyorum rahatsız olduğu için uykuyu etkileme ihtimaline karşı 😊

Doğduğundan beri premium care kullanıyorum hiç taşma yaşamadım, doğru bağlamadığım ya da küçük beden kullandığım zamanlarda kaka sızdı sadece. Molfix, goon, sleepy gibi bezler de kullanıyorum içlerinde sıvıyı en iyi absorbe eden bence premium care.
Diğer kullandığım markalar da aynı şekilde oluyor. Bezin bacak kısmında bulunan iç lastikli yapıyı bezi taktıktan sonra düzeltmeyi deneyin. Ben uyuduktan sonra bezini değiştirip yatırıyorum, sabaha kadar baya doluyor tabi. Sabaha kadar defalarca meme emiyor.

Doğduğundan beri premium care kullanıyorum hiç taşma yaşamadım, doğru bağlamadığım ya da küçük beden kullandığım zamanlarda kaka sızdı sadece. Molfix, goon, sleepy gibi bezler de kullanıyorum içlerinde sıvıyı en iyi absorbe eden bence premium care.
Diğer kullandığım markalar da aynı şekilde oluyor. Bezin bacak kısmında bulunan iç lastikli yapıyı bezi taktıktan sonra düzeltmeyi deneyin. Ben uyuduktan sonra bezini değiştirip yatırıyorum, sabaha kadar baya doluyor tabi. Sabaha kadar defalarca meme emiyor.
Sabaha kadar defalarca meme emme olayı ne zaman biticek ya ben bittim çünkü de 😰

Bizde de çiş cok oluyor sabah kadar bez 3 kilo oluyordur ama taşma hiç yaşamadık
Sleepy bio kullanıyorum 5 numara
Erkek bebişlerin anatomik yapısının etkisi de vardır belki 😂
yine sen demiştin galiba sleepy bio'yu, denedik onu da. o dönem taşmalar başlamamıştı zaten, o da bez de güzel bezdi ama molfix pure softumuza döndük yine sonra niye hatırlamıyorum: )

X