2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hastaneden ciktim ikili test için kan verdim çok şükür bebeklerin burun kemikleri çene kemikleri oluşmuş. Ense kalınlığı da iki bebeğin de 1 mm altında cıktı şükürler olsun.
Biri nubunu göstermedi ama digeri için kız gibi dedi. Bugün maşallah sakinler dedim ağzımı acar açmaz ikisi de içerde zıplamaya başladılar. Ikidir ultrasonda hareketli yakalıyoruz 🤗
Ya bak bende aynısını demiştim sana ya senin kızını sevsinler ❣️❣️

Eklentiler

• 3C8E90D9-387C-4A7C-A88B-D9F2654F18FE.jpeg
    3C8E90D9-387C-4A7C-A88B-D9F2654F18FE.jpeg
    122 KB · Görüntüleme: 29
Kızlar hastaneden ciktim ikili test için kan verdim çok şükür bebeklerin burun kemikleri çene kemikleri oluşmuş. Ense kalınlığı da iki bebeğin de 1 mm altında cıktı şükürler olsun.
Biri nubunu göstermedi ama digeri için kız gibi dedi. Bugün maşallah sakinler dedim ağzımı acar açmaz ikisi de içerde zıplamaya başladılar. Ikidir ultrasonda hareketli yakalıyoruz 🤗
oy mashallah ☺️ cok sukur hersey yolunda darisi hepimizin basina inshallah . Benimkilerde birtanesi cok haretkli birtanesi cok sakin . kacinci haftaydi seninki, sen ikili teste karar verdin ozaman duruma goremi digerlerini dusunueceksin . bende iyle yapicam galiba

38 yaşında bir tanıdığımın düşük riskli çıktı geçenlerde, doktor yüksek çıkar demişti ben hala çözemedim bu test olaylarını.

Valla bende anlamadim bazi hastaneler 500tl aliyor 2li testten güvenilirmi diye soruyorsun sadece olasılik veriyor deniyor. Fetal dna testi %99.76 güvenilirmis. Ozaman neden bizim ülkemizde yapilmiyor anlamiyorum. Testi yapan gorevli cihazi 250milyon dolar dedi. Yinede en azından hersehirde bir üniversite hastanesinde yapılabilir olmalı. Bir kişinın ssk si aylık 1000tl .

Arkadaşlar yarın kürtaj olacağım bebeğimin kalbi atmiyormus yine olmadı ama Allah'a şükür iki evladım var rabbim onlara sağlık sıhhat ömür versin hepiniz hakkınızı helal edin rabbim sizlerin evlatlarını bağışlasın insallah hoşçakalın ❤️❤️

Canımmmm rabbim kolaylık versin bende temmuzda yaşadım aynısını. Sükürler olsun 2 evladın var rabbim onlara uzun ömür versin. Benimde ilk cocukta problem yok sonrasindaki 5 gebeliklerim hep başarısız genetik test yaptirmanı öneririm.

Canımmmm rabbim kolaylık versin bende temmuzda yaşadım aynısını. Sükürler olsun 2 evladın var rabbim onlara uzun ömür versin. Benimde ilk cocukta problem yok sonrasindaki 5 gebeliklerim hep başarısız genetik test yaptirmanı öneririm.
Sağol canım ben daha düşünmüyorum aslında çünkü ikidir bunu yasamak yordu beni ama eşim istiyor onun için belki dört beş sene sonra cesaret edebilirsem yaparım tabi Allah önce ömür verirse ve tekrar hamileliği nasip ederse genetik test konusunda da haklısın kendimi hazır hissettiğim zaman tedavilerimi olacağım mutlaka

Cok sevindim canim darısi bizlere. Biri kız biri erkek olur inşallah

oy mashallah ☺️ cok sukur hersey yolunda darisi hepimizin basina inshallah . Benimkilerde birtanesi cok haretkli birtanesi cok sakin . kacinci haftaydi seninki, sen ikili teste karar verdin ozaman duruma goremi digerlerini dusunueceksin . bende iyle yapicam galiba
Ben açıkçası ense kalinliklarina göre karar veririm diyordum riskli çıksaydı fetal dna yaptıracaktım. Cok şükür ikisininki de iyi cıktı doktor da yine önemli olan detaylı ultrason deyince ikiliye karar verdim.
Benimkiler 11+3 ultrasonda da aynı çıktılar iki bebek arasında 0.4 mm fark var 🤣

Ben açıkçası ense kalinliklarina göre karar veririm diyordum riskli çıksaydı fetal dna yaptıracaktım. Cok şükür ikisininki de iyi cıktı doktor da yine önemli olan detaylı ultrason deyince ikiliye karar verdim.
Benimkiler 11+3 ultrasonda da aynı çıktılar iki bebek arasında 0.4 mm fark var 🤣
Ya bnde 11+3 te gidecem keşke bna da söylese

Valla bende anlamadim bazi hastaneler 500tl aliyor 2li testten güvenilirmi diye soruyorsun sadece olasılik veriyor deniyor. Fetal dna testi %99.76 güvenilirmis. Ozaman neden bizim ülkemizde yapilmiyor anlamiyorum. Testi yapan gorevli cihazi 250milyon dolar dedi. Yinede en azından hersehirde bir üniversite hastanesinde yapılabilir olmalı. Bir kişinın ssk si aylık 1000tl .
Kesinlikle öyle direk fetal DNA yaptırsam dedim o da pahalı, doktor önce ikili test dedi onun da fiyatını bilmiyorum hala. Dün devlet hastanesine gittim burada olmuyor özel hastane ya da kliniğe gideceksin test için dedi. Özel sağlık sigortası olmayanlar için baya zorlayıcı süreç.

Bizede onerildi ama yaptirmayi dusunmuyoruz pgt oldu embryolar 99% garanti vaad etmelerine ragmen ikilem de kaldik.. smdi yaptirsak bu cocugu aldirmayi dusunemem icimide kurt yer durur tum hamileligim boyunca.. sen bilirsin yinede bir arastir icin rahat edicekse yaptir ama bizim merkeze guveniyorum bu konuda.. yanilma payi cok az gbi 👍🏻
canım, çocuk aldırma konusunda senin kadar net değilim, mevzu derin: ) ben yaptırcağım, pahalı olmasa bir an düşünmezdim, bir kan vermek değil mi..

canım, çocuk aldırma konusunda senin kadar net değilim, mevzu derin: ) ben yaptırcağım, pahalı olmasa bir an düşünmezdim, bir kan vermek değil mi..
Fiyatlar konusunda bilginiz var mi? Biz bir yere sorduk 3500 tl belki daha uygun yapan firma da vardir bilemiyorum ama kesinlikle emin olmak istiyorsaniz bence fazlasıyla deger.

Arkadaşlar yarın kürtaj olacağım bebeğimin kalbi atmiyormus yine olmadı ama Allah'a şükür iki evladım var rabbim onlara sağlık sıhhat ömür versin hepiniz hakkınızı helal edin rabbim sizlerin evlatlarını bağışlasın insallah hoşçakalın ❤️❤️
Yaşayan birisi olarak sizi çok iyi anlıyorum 9 haftalık kalbi durmuştu kürtaj olmuştum ben de şükür sizin evlatlarınız varmış Allah onlara hayırlı uzun ömür versin🙏🏻Rabbim yine verir nasipse çok geçmiş olsun 💝🙏🏻🌸

Yaaa dilerim benimki de kız olur .. usglere bakıp zevk alıyorum artık nasıl mutlu olduğumu anlatamam tanımadığım insanların mercimeklerini seviyorum😂😂
Rabbim gönlümüzdekini versin inşallah 🤗 ben bugün kız gibi deyince bi heyecan yaptım sonra kendime geldim dedim saçmalama daha çok erken 🤣
Sağlıklı olsunlar inşallah 😍🤗

X