Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    40
Off keşke benim de canım cekse normalde özellikle kahveyi asırı severim ama tüm hamileliklerimde en tiksindiğim iki sey kahve ve cay oluyor. Burnumu tıkıyorum eşim içerken görüntüsü bile fena yapıyor. Kahve keyfi yapmayı cok özledim😊
aaaa ben ba yı lı rımmm😃😍😍

Kızlaaaar, ben doktora sormayı unuttum. O da bişey söylemedi. Folik asit kullanmaya devam ediyorum. Başka bişey kullanmıyorum. 3 Hafta sonra tekrar kontrolüm. Şu anda 12+1 haftalık oldu.
Siz nasıl ilerliyorsunuz?
Ben folik asiti kullanmayı bıraktım doktorum onun yerine farklı bir multivitamin yazdı

O nasıl oluyor kız ☺️senin isteğine bağlı mı
İlk kontrolde ben ne zaman geleyim diye sormasam 11 haftalıkken dememişti mesela resmen kafama göre takıl kafasılar 🤦 ama 5 hafta önce geldiğimi yeni gelmişsin etti doktor bugün mesela

Merhaba hanımlar 9+4 haftalık hamileyim bu gün Dr kontrolundeydim bebeklerin aralarında 2 gün fark var ama başından beri böyle gidiyordu

Bir bebeğimin kesesi diğerine göre küçük dedi Dr da pek anlayamadı tüp Bebek Dr sor dedi onlarda kalp atışı ve gelişimi normalse sorun yok dedi ama birinin kesesi diğerine göre baya küçük benzer durum yasayaniniz var mı korkuyorum bebeğime birşey olur diye

Eklentiler

• IMG-20240430-WA0006.jpeg
    IMG-20240430-WA0006.jpeg
    72,8 KB · Görüntüleme: 41
İlk kontrolde ben ne zaman geleyim diye sormasam 11 haftalıkken dememişti mesela resmen kafama göre takıl kafasılar 🤦
Benimde öyle bi kese bi kalp dinledik birdaha gel bile demedi bana Bnde kendimce 12.hafta gidiyim bari dedim haftaya 12oluyorum onada gidiyim başka doktor arayışında olucam

Benimde öyle bi kese bi kalp dinledik birdaha gel bile demedi bana Bnde kendimce 12.hafta gidiyim bari dedim haftaya 12oluyorum onada gidiyim başka doktor arayışında olucam
Ulaşımı en rahat hastane orası bana arabamız da yok ee bende çocuk da var anneme yada kaynanama bırakmam lazım yani çok seçeneğim kalmıyo mide bulantısından uzun yolculuklar da yapamıyorum yoksa hiç istemiyorum buraya gitmek

Ulaşımı en rahat hastane orası bana arabamız da yok ee bende çocuk da var anneme yada kaynanama bırakmam lazım yani çok seçeneğim kalmıyo mide bulantısından uzun yolculuklar da yapamıyorum yoksa hiç istemiyorum buraya gitmek
Sıkıntıma çok yakın hissettim seni benim içinde ulaşım falan için mecburi ama adam Tarkan gbi kafayı gözü sallayacagına şu hafta gelin bile demedi😂sinirlendim yine

Sıkıntıma çok yakın hissettim seni benim içinde ulaşım falan için mecburi ama adam Tarkan gbi kafayı gözü sallayacagına şu hafta gelin bile demedi😂sinirlendim yine
Çok haklısın sinirlenmekte biz telaş içindeyiz doğru düzgün bilgiyi cımbızla çekiyoruz 🤦

Hayır özel sektör. Yasalar gereği bir gebeyi 7.5 saatten fazla çalıştıramıyorlar. Mesai de uygulayamıyorlar zaten. Bence sizde konuşun ve haklarınızı bildiğinizin üzerinde durarak konuşun. Ben toplu kullanmak istedim hafta da bir güne denk geliyor zaten olmaz gün içinde 7.5 saatten fazla burda duramazsın denetime gelseler ya da biri şikayet etse açıklayamayız dediler.
Ay ne güzelmiş valla hangi sektör ? meslek neydi sizin yorucu bir iş mi ?

Başınız sağsolsun . Size bişi sormak istiyorum bunu ancak doktor kontrolünde mi anlayabilmiştiniz ? Yoksa kendiniz anlamış mıydınız belirti oldu mu ? O süreci anlayabiliyor muyuz ? Daha çok var kontrole korkuyorum açıkçası :KK43:
hayır kendim anlayamamıstım doktora gidince soylemişti, fakat sağlıklı dogum yaptıgım hamileliğimle kıyasladıgımda sunu soyleyebilirim. o gebeliğimde hafif kahverengi kanamalarım oluyordu doktor progestaron tablet baslatmıstı ve dinlenmemi soylemıstı buna rağmen ilerlemedi gebelik.
Sağlıklı hamileliğimde kanamam hiç olmadı hiçbirsey kullanmadım. Tek farkı buydu diyebilirim

X