2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tabii ki gittiğimde soracağım size de yazarım ben romatizma geçirmedim bilmiyorum ama altta yatan bi rahatsızlığınız var ise ekstra görünün siz de
Canım ben ağrımı mesaj olarak kadın doğumcuma yazdım o dönmedi sağolsun başka bir doktora ulaştım. O da ailede kalp krizi geçiren olup olmadığını, kızarıklık şişlik ya da varis olup olmadığını sordu. Bende bunlar yoktu ama ailemde kalp krizi geçirmiş olanlar var. Ağrımın şiddetini bölgesini sordu. Gebelik embolisi olabilir pıhtı atmış olabilir ama ihtimal çok düşük dedi. Yarın doppler yapan bir yere gidip kadın doğumcunun yönlendirdiğini söyle dedi. Önce dahiliye sonra da kalp damar cerrahisine gideceğim. Bebeğimin durumunu ise hiç bilmiyorum 🤷‍♀️😭

Sanırım bende 10. Hafta da bıraktım ama biran da kesmedi günde 4 tane kullanıyordum son 1 hafta 2 tane kullandım sonra bıktım. Ağrı falan da arada oluyor ama fitil kullanırken de vardı. Fitil kullanmaktan çok sıkılmıştım bırakınca rahatladım
Benim bir anda estroferm ve lutinus ikisini de bir anda bıraktırıyor. Gerçi bugün konuştum doktorum ile istersen bir hafta daha kullan dedi. Ama azalt falan demedi. Şu ilaçlardan kurtulsam diyordum şimdi nasıl bırakacağım diyorum kendime bi anlam veremiyorum 🙃🙃🙃

unutmusum bu trickleri :) haftaya 1 defa ulstrasona girme hakkim var zaten, sağol hatirlattigin icin :) gerci kucuk olacak 8+3te olacak ama yine de guzel goruruz insallah :)
Bizimki 9. Hafta kıpır kıpırdı mucize gibi. Siz de görebilirsiniz ❤️

Kızlar yarın sabah adanaya perinatoloji uzmanına gideceğim kontrole. Ense kalınlığından dolayı(2.1) orada cvs veya fetal dna ya karar vermeye çalışacağız muhtemelen. Lütfen duanıza ihtiyacım var bir mucize olsun da gerek duyulmasın bir mucize olsun da ense kalınlığı düşmüş olsun nolur bana dua edin, ben de hepinizin bebeğine sağlıkla kavuşmasına duacıyım 🤲

Bir hafta ilerde veya geride normal diyorlar bi de 1 mm ölçümlerde 1 gün fark ettiriyor. Her ölçümde aynı çıkmayabiliyor bebeğin pozisyonuyla alakalı galiba. Benimkiler bir gün ileri iki gün geri çıktıkları oluyordu ona çok takılma normal yani 😊
yok ben ondan demedim ikili test için erken der 11+0 için diye onun endişesi

ben de oyleyim. vakit gecsin diye uyuyorum bence. bende omega eksikligi de olamaz hazirandan beri takviye kullaniyorum, bu ara cok sık balik yiyoruz 2 3 aydir, haftada 2den bile sık.

ben sosyal bir devlette yasiyorum. hamilelik ile ilgili herseyimi (seker test striplerime kadar ) devlet oduyor. gidip masaj dahi yaptirdigimda odeyen de bir ozel saglik sigortam var. yine de nipti karsilamiyorlar kendimiz oduyoruz hepsini.

cok sevindim iyi oldugunuza :)
Iyi ki varsiniz...cok tesekkur ederim...binlerce kere Rabbim razi olsun sizden🤲🤲🤲

Mrb kızlar bu pzt ikili için gittim 11+4haftalıktım fakat 11+1 çıktı ölçümü ikili için bebeğin 45 mm ile 84 mm boyunda olması gerekiyor dedi. Daha küçük dedi gelecek pzt gel yapalım dedi 🤷
Canım bende 11+2 de gittim tarama için fakat testte 12+0 yazıyor bana da enteresan geldi 🙄🤷‍♀️

Mrb kızlar bu pzt ikili için gittim 11+4haftalıktım fakat 11+1 çıktı ölçümü ikili için bebeğin 45 mm ile 84 mm boyunda olması gerekiyor dedi. Daha küçük dedi gelecek pzt gel yapalım dedi 🤷
Canim merhaba. Bu konu benim de kafamı cok karıştırıyor. 11+0 da bas popo mesafesi 41.9mm iken testimi yaptirdi doktor. Hatta yarin çıktıysa kontrole gideceğim. Senin söylediğin değerleri ben de ınternette okudum icim pek rahat değil.

Çok zor kararsızlık, testin guvenilir olmaması, piyasada bir sürü farklı seçenek olması insanı daha da zorluyor. Dediğim gibi ben de düşündüm düşündüm en son usg ölçümlerine göre karar vercem dedim. Cok şükür hepsi normal çıkınca adet yerini bulsun diye ikili yaptırayım dedim doktor da önemli olan detaylı ultrason deyince.
Bence sen de ikili teste göre değil de ölçümlere göre bi yol çizebilirsin. Burda ense kalınlığı riskli çıkan arkadaşları direkt cvs amniyosenteze falan yönlendirdiklerini okudum ikili yapmadan. Inşallah öyle bir şey olmaz da en azından ölçümlere bakarak da riski az çok tahmin ediyor insan.
Down sendromunda mesela burun kemiği ya oluşmazmış ya geç oluşurmuş. Bu haftada burun kemiğinin oluşmuş olması ve ense kalınlığı down ihtimalini ortadan kaldırabilir dedi doktorum.
Anladım daha mantıklı ama usg olcumu ne zaman yapılıyor benim doktorum hic anlatmadı , tup bebek doktorumda biraey demedi. yarım yamall bilgi veriyorlar insanin psikolojisi bozuluyo resmen

Canım bende 11+2 de gittim tarama için fakat testte 12+0 yazıyor bana da enteresan geldi 🙄🤷‍♀️
Dr ların anlık ölçümleri de bile değişiklik olabiliyor cnm biraz daha büyüdüklerinde ölçümleri daha kolay olacak şöyle onumuzde ki 2,3 haftayı da atlatsaydık bii

Canim merhaba. Bu konu benim de kafamı cok karıştırıyor. 11+0 da bas popo mesafesi 41.9mm iken testimi yaptirdi doktor. Hatta yarin çıktıysa kontrole gideceğim. Senin söylediğin değerleri ben de ınternette okudum icim pek rahat değil.
Dr bana çıkacak olan sonuçlar yanıltıcı olur dedi o yüzden 1 hafta sonrasına çagırdı. ne yalan soylüm içim içimi yedi acaba bebişe Bi sıkıntı mı var diye şimdi takvime bakınca 41 mm olduğu yazıyor onu görünce rahatladım valla sende Bi sor bakalım ne diyecek

X