2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yaşayan birisi olarak sizi çok iyi anlıyorum 9 haftalık kalbi durmuştu kürtaj olmuştum ben de şükür sizin evlatlarınız varmış Allah onlara hayırlı uzun ömür versin🙏🏻Rabbim yine verir nasipse çok geçmiş olsun 💝🙏🏻🌸
Kalbi durunca belirtiler azalıyor mu? Doktora gitmeden belli olmuyor değil mi? Yarın doktor kontrolüm var burada kalbi duranları okuyunca nedense içimi bir korku kapladı. Bir an önce sabah olsa da gitsem diye bekliyorum. Allah kimseye yaşatmasın inşallah🙏

Dr bana çıkacak olan sonuçlar yanıltıcı olur dedi o yüzden 1 hafta sonrasına çagırdı. ne yalan soylüm içim içimi yedi acaba bebişe Bi sıkıntı mı var diye şimdi takvime bakınca 41 mm olduğu yazıyor onu görünce rahatladım valla sende Bi sor bakalım ne diyecek
Tamam canım sorarım. Gerekirse yeniden yaptırırım testi. Rabbım saglik versin🤲. Benim de internette yazılanı okuyunca içime kurt düştü, senin doktorunun da söylediğinden sonra danisacagim.

Rahim ağzı açıklığını engelliyormuş o yüzdenmiş. Riske atamazmışız rahim ağzın hassas senin dedi. Bi de ikiz gebeliklerde progesteron takviyesine doğuma kadar genelde devam ediliyormuş erken doğum olmasın diye
Ben gecen cuma gunu doktor duphaston ve progestani biraktirdi . cokkk rahatladjm fitilden sorna, ama ayni haftalardayiz ben biraz erkenmi diye duaunuyom ama bilemedim . Tup bebek yaptirdigim doktora ayri soruyom mesajla herseyi cunku baska sehirde , kendi doktoruma ayri 🤣

Tamam canım sorarım. Gerekirse yeniden yaptırırım testi. Rabbım saglik versin🤲. Benim de internette yazılanı okuyunca içime kurt düştü, senin doktorunun da söylediğinden sonra danisacagim.
aynen cnm Bi sor içine sinmezse tekrardan yaparsın en azından için rahat olur

Kızlar yarın sabah adanaya perinatoloji uzmanına gideceğim kontrole. Ense kalınlığından dolayı(2.1) orada cvs veya fetal dna ya karar vermeye çalışacağız muhtemelen. Lütfen duanıza ihtiyacım var bir mucize olsun da gerek duyulmasın bir mucize olsun da ense kalınlığı düşmüş olsun nolur bana dua edin, ben de hepinizin bebeğine sağlıkla kavuşmasına duacıyım 🤲
Rabbim bebeğine sağlıklıca kavuşmayı nasip etsin canım çok dua edicem güzel haberlerle gelirsin inşaAllah 🤲🏻❤️

Kalbi durunca belirtiler azalıyor mu? Doktora gitmeden belli olmuyor değil mi? Yarın doktor kontrolüm var burada kalbi duranları okuyunca nedense içimi bir korku kapladı. Bir an önce sabah olsa da gitsem diye bekliyorum. Allah kimseye yaşatmasın inşallah🙏
Ben hiç anlamamıştım kontrolde öğrendim oyüzden şuanda hep endişe içindeyim hatta bugün kalbini dinlemek için dayanamayıp doktora gittim halbuki en son ctesi görmüştüm bebişimi ne kadar kendimi durdurmaya çalışsamda Allah’ a emanet desemde içimde hep bir korku yaşayan biliyor işte Rabbim yaşatmasın kimseye sağlıkla kavuşalım inş🙏🏻 Siz de güzel düşünün olumsuz şeyleri okuyup geçin kendinize yormayın bakmayın bana diyorum ya insan yaşayınca ister istemez engel olamıyor hislerine

Ben hiç anlamamıştım kontrolde öğrendim oyüzden şuanda hep endişe içindeyim hatta bugün kalbini dinlemek için dayanamayıp doktora gittim halbuki en son ctesi görmüştüm bebişimi ne kadar kendimi durdurmaya çalışsamda Allah’ a emanet desemde içimde hep bir korku yaşayan biliyor işte Rabbim yaşatmasın kimseye sağlıkla kavuşalım inş🙏🏻 Siz de güzel düşünün olumsuz şeyleri okuyup geçin kendinize yormayın bakmayın bana diyorum ya insan yaşayınca ister istemez engel olamıyor
Allah size de bir daha yaşatmasın sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. 🙏 Ben de yarın herşeyin yolunda olduğunu öğrenirim inşallah.

Gunaydin kızlar. 8+2 yim bugun. Yumurtlamadan 3 gun sonra baslayan meme hassasiyeti ve şişliği artarak pik yapmisti 6-7. Haftalarimda. Ama bu günlerde acının azaldigini hissediyorum. Var mi böyle olan ? En son 7+2 de gordum bebegi hersey yolundaydi ama korkuyorum iste pazartesi kontrolüm var gecmiyor zaman.

Anladım daha mantıklı ama usg olcumu ne zaman yapılıyor benim doktorum hic anlatmadı , tup bebek doktorumda biraey demedi. yarım yamall bilgi veriyorlar insanin psikolojisi bozuluyo resmen
Benim dün yapıldı canım işte 11+3te. ilk ölçümler burun kemigi ense kalınlığı zaten onlar normalse risk de düşüyor

Ben gecen cuma gunu doktor duphaston ve progestani biraktirdi . cokkk rahatladjm fitilden sorna, ama ayni haftalardayiz ben biraz erkenmi diye duaunuyom ama bilemedim . Tup bebek yaptirdigim doktora ayri soruyom mesajla herseyi cunku baska sehirde , kendi doktoruma ayri 🤣
Evet canım tam bir hafta var aramızda. Her kontrolde bir umut fitili bırak diyecek diye gidiyorum bir süre daha böyle devam edicez diyor. Dozunu düşürse yine yeter günde 4 tane fitil alıyorum iğne de var acayip uyku yapıyor.
Benim rahim ağzında hassasiyet de var ama o yüzden ısrarla devam ettiriyor da olabilir. Tüp bebek doktoru ne diyor bu durumda genelde tüp bebek doktoruna sorup biraktiriyorlar ilaçları

Benim bir anda estroferm ve lutinus ikisini de bir anda bıraktırıyor. Gerçi bugün konuştum doktorum ile istersen bir hafta daha kullan dedi. Ama azalt falan demedi. Şu ilaçlardan kurtulsam diyordum şimdi nasıl bırakacağım diyorum kendime bi anlam veremiyorum 🙃🙃🙃
Günde kaç tane alıyordun? Ilaç dozu yüksek olduğu zaman azaltarak bıraktiriyorlar

Canım yarın bende doopler yaptırmaya önce dahiliyeye sonra kalp damar cerrahisine gideceğim. Bacağımın gün gün çok ağrısı arttı. Artık bıçak saplanır gibi ağrıyor şişlik kızarıklık yok. Varis de yok. Kadın doğumcum ailede kalp krizi olup olmadığını filan da sordu. Ama bebeğe bakamadık. Umarım bebeğim sağdır ve birşeyim yoktur😭😔
Canım sen neden hemen panik yaptın geçmeyen bi ağrı mı? İçin rahat etsin istiyorsan tabi git baktır ama stres yapma hamilelik basit bi süreç değil vücutlarımızda gerçekten farklı farklı şeyler olması normal. Benim de ailemde kalp var ama ben açıkçası cuma günü sadece doktoruma sormayı düşünüyorum çünkü geçmeyen bi ağrı bi oluyor bi olmuyor o yüzden tedirgin değilim sen de olma.. bak hareketsizlik de yapabilir dün işe gittim çok iyiydim otoparktan yürüdüm vs çok iyi geldi hareket etmediğim günler oluyor o yüzden sen de korkma bak ben hiç korkmuyorum

Canım sen neden hemen panik yaptın geçmeyen bi ağrı mı? İçin rahat etsin istiyorsan tabi git baktır ama stres yapma hamilelik basit bi süreç değil vücutlarımızda gerçekten farklı farklı şeyler olması normal. Benim de ailemde kalp var ama ben açıkçası cuma günü sadece doktoruma sormayı düşünüyorum çünkü geçmeyen bi ağrı bi oluyor bi olmuyor o yüzden tedirgin değilim sen de olma.. bak hareketsizlik de yapabilir dün işe gittim çok iyiydim otoparktan yürüdüm vs çok iyi geldi hareket etmediğim günler oluyor o yüzden sen de korkma bak ben hiç korkmuyorum
Canım benim geceleri sızlamaya uyandırmaya ve ağrımaya başladı. Sabah uyandığımda ağrıyordu ve uyandığımdan beri ağrıyor. İlk bi kaç gün benim de ağrım belirtilerim azdı. Bir oluyor bir olmuyordu. Şu an fazlalaştığı ve içimin rahat etmesi için geldim doktora danışmaya. Farkedilmesi zor yaşattığı sonuçları ağır olan bi hastalık. Eğer varsa önceden tedbir almak akciğere ulaşmadan önlemek önemli.

Canım benim geceleri sızlamaya uyandırmaya ve ağrımaya başladı. Sabah uyandığımda ağrıyordu ve uyandığımdan beri ağrıyor. İlk bi kaç gün benim de ağrım belirtilerim azdı. Bir oluyor bir olmuyordu. Şu an fazlalaştığı ve içimin rahat etmesi için geldim doktora danışmaya. Farkedilmesi zor yaşattığı sonuçları ağır olan bi hastalık. Eğer varsa önceden tedbir almak akciğere ulaşmadan önlemek önemli.
Haklısın evet eğer arttıysa madem mutlaka görün ben yine de inanıyorum sonuçların güzel çıkacak 🤲🏻Buradan bi gelişme olursa yaz olur mu

aynen cnm Bi sor içine sinmezse tekrardan yaparsın en azından için rahat olur
Canim günaydın. Kontrolden geldim az önce. Cok şükür ki sonuçlarıma iyi dedi doktorum. Rabbım hepimizin bebeklerini hastalıklardan korusun, sag salim kucağımıza almayı nasip etsin 🤲. Doktora 45mm altını sordum cok küçükken mi yaptık acaba dedim. O da dedi ki sorun olsaydı sonuc çıkmazdı. Test geri donerdi.Ama sanki asiri net söylemedi gibi. Kizkardesim doktor ona yazdım şimdi tekrar yaptır derse tekrardan yaptiricam.

X