2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben varım canım ağustos ortalarında olacak inşallah bizimkisi de 24.haftada idari izine ayrılmak istiyorum mayıs ayında ayrılmak istiyorum.Ağustosta doğum olacağı için doğum öncesi iznimizi doğum sonrasına aktaramıyormusuz yanı boşa gidiyor.fiilen çalışmadığımız için yaz tatilinde
Zaten 24. Haftadan sonra korona izni veriyorlar.24. Haftadan sonra çalışmıyorsun oda yanlış hesaplamadıysam hazirana filan denk geliyor.

Peki ücretli doğum izni bitikten sonra raporlarla ne kadar uzatabiliriz benim ücretsiz izne ayrılma imkanım yok çünkü mecbur çalışmam lazım bebişte çok küçük olacak 😟
Cnm bir arkadaşım vardi ogretmen. Okulu ders programini 2 gun derslere girecek sekilde ayarlamisti. Senin oyle bir imkan olamaz mi? O 2 gun icin de ilgilenecek birini bulurdun belki. Cunku o kdr uzun sure rapor almak gercekten zor olur ama tanıdık varsa o ayri tabi. Yalniz tanidiklar bile kolay kolay yardimci olmuyorlar maalesef

Canım ben aşırı tatlı,kahve düşkünü bir insandım.Cikolata vs çok yerdim.Simdi hiç için almıyor canım çekmiyor.Hep ekşili,limonlu sirkeli çorbalar çekiyor özellikle bir ara zeytine çok dadandim.Cinsiyet erkekmiş.Birde derler ki ye ekşiyi çıkar Ayşe'yi:)
Birde hiç mide bulantım yok.14 .haftadayim.
Benim 2 hafta kadar midem bulandı normale döndüm çok şükür canım

Cnm bir arkadaşım vardi ogretmen. Okulu ders programini 2 gun derslere girecek sekilde ayarlamisti. Senin oyle bir imkan olamaz mi? O 2 gun icin de ilgilenecek birini bulurdun belki. Cunku o kdr uzun sure rapor almak gercekten zor olur ama tanıdık varsa o ayri tabi. Yalniz tanidiklar bile kolay kolay yardimci olmuyorlar maalesef
Bir gün boş gün veriyorlar bizde daha fazlasını yapmazlar artık eşimle idare edeceğiz birimiz sabahçı birimiz öğlenci olup beraber bakacağız gibi gözüküyor

Bir gün boş gün veriyorlar bizde daha fazlasını yapmazlar artık eşimle idare edeceğiz birimiz sabahçı birimiz öğlenci olup beraber bakacağız gibi gözüküyor
Süt iznin var canım 12 ay ders programını ona göre ayarlamak zorunda idare. Ilk 6 ay 3er saat ister öğleden sonralarını boşaltır ister bütün dersleri toplar gün boşaltır.
Ilk 6 ay nöbet de tutamıyorsun.

Bende kız hissediyorum.. ramzi teorisine göre erkek 11. Haftanın ultrason görüntüsüne göre kız 😅 belki betadan da bir şey yakalarım dedim ama ihtimal yok gibi. Yine sabra düştük :)
Benim bütün teoriler testler erkek diyordu. Nub teorisine göre kız dediler sadece nub tuttu diğerleri cortladı🤣
Kız olma ihtimali var yani🤗

Ya hayırlısı işte, biz de kızımız olsun istedik çin takvimine göre ilerledim ama dr erkeğe benziyor çıkıntı görüyorum dedi 😂 nasipten öte köy yok yani 🤲

😬😬oyleymis bazen cikmiyormus inanin doktorum saka da yapmis olsa suan hep kizim olacak diye alistirdim kendimi kiyafet bile yavastan bakarken kiz icin bakiyom ama almiyom tabi favorilere ekliyom simdilik🤣

İnanın kendimi o kadar çok kıza alıştırmışım ki, hala kız bebiş kıyafetlerine bakıyorum istemsizce, sonra aklıma geliyor aa bu da oğlandı diye 😃

Gebeler için 24. Haftada idari izne ayrılır genelgesi devam ettiği sürece 33. Haftadan itibaren doğum izni kullanmak durumunda kalıyoruz, 37. Haftaya kadar çalışıp doğumdan sonraya aktarma şansımız kalmıyor sanırım demi kızlar.

Gebeler için 24. Haftada idari izne ayrılır genelgesi devam ettiği sürece 33. Haftadan itibaren doğum izni kullanmak durumunda kalıyoruz, 37. Haftaya kadar çalışıp doğumdan sonraya aktarma şansımız kalmıyor sanırım demi kızlar.
Hayır böyle bir zorunluluğumuz yok. Zaten 24-32 arası idari izin. Doğum izni 32 de başlar eğer 32 de doktor çalışır raporu verirse işe devam edip 37 de ayrılabiliriz

X