2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benimde çook uzadı canım bana kalsa bende kesitireceğim ama annem kesme dedi bebeğin omrunden kesiyorsun dedi inanmam normalde ama yine de rahat etmem kesersem diye kesmedim doğumdn sonra artık ☺️
Hem bilimsel olarak, hem dini olarak araştırdım ve asla böyle birşey olmadığını fark ettim.
Saçlarım aşırı bir biçimde dökülüyordu, bakımı zorlaşmaya başlamıştı ve kestirdim.
Hurafe imiş kızlar.

Hem bilimsel olarak, hem dini olarak araştırdım ve asla böyle birşey olmadığını fark ettim.
Saçlarım aşırı bir biçimde dökülüyordu, bakımı zorlaşmaya başlamıştı ve kestirdim.
Hurafe imiş kızlar.
Bunu gördüğüm iyi oldu. Benimde saçlarım çok dökülmeye başladı annemle teyzem kestirme dedi diye bekledim..

Bunu gördüğüm iyi oldu. Benimde saçlarım çok dökülmeye başladı annemle teyzem kestirme dedi diye bekledim..
Pandemiden beri çalışamayan eğitimci anne kişiliğime bir de araştırmacı anne özelliği eklendi.
Ayrıntılı araştırdım, bununla ilgili hiçbir veri yok. :anneadayı:

Hanımlar günlük süt ve yoğurt tüketiminiz nedir acaba🙋🏼‍♀️

Mrb. Ben yoğurt yiyemiyorum. Ama diger süt ürünleriyle dengelemeye calisiyorum . her sabah 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ve 1 ince dilim kaşar
arada 1 bardak tarçinli ılık süt
aksamda 1 bardak kefir iciyorum.

Bence de, en güzeli insanın kendisinin araştırıp ikna olması. Zira çocuk konusu başka hiçbir şeye benzemiyor.
Ah bu pimpirikli hallerimiz. :KK36:
Kesinlikle o kadar süre bekleyip küçük mucizler ile karşılaşıncca adımlar 40 düşünme ile atar olduk. :KK68: :KK68:

Hurafe imiş kızlar.
Gel de bunu anneme anlat iste. Yok izin vermiyor anacigim. Yillardir kisa sac kullanan biriydim ve cok rahattim. Omuzlari gectimi boguluyorum resmen.

Gel de bunu anneme anlat iste. Yok izin vermiyor anacigim. Yillardir kisa sac kullanan biriydim ve cok rahattim. Omuzlari gectimi boguluyorum resmen.
Annemi ikna etmek zor olmadı çok şükür ki. Anneler de iyiliğimizi istiyorlar, kendileri ne gördülerse onu uyguluyorlar, onlara da kızamıyorum ki. :KK36:

Ayy bende dün gece bişi hissettim gibi geldi bana.
Sonra nette araştırdım 16. haftadan sonra başlar diye görünce değildir diye düşünüyorum ama çok heyecan yapmıştım.. :KK68: :KK68:
Ben geçen haftadan beri sağ tarafta hep aynı yerde hissediyorum kontrole gidince ultrasonu doktorun hissettiğim yere tuttuğunu fark ettim 🥰 bugün de ilk defa soldaki bebeği hissettim

benim sormak aklıma gelmedi. zararlı diye biliyorum. bende de ev tipi lazer var. onunla kollarımı bacaklarımı yapıyordum.

gebelikten sonra tüy artışı oldu bende.
O kadar yıl epilasyon yaptırıp tam %95 kurtulmuşken, hamile kaldığımda başa dönme şoku. :KK51: :KK12:

Ya ben yazmiyim diyorum ama birseyler durtuyor bir yandan😂 Ya arkadaslar hamileyken sacini kestirme bebegin omru kisalir diyenler bizler icin saci uzun akli kisa da diyorlar, yenidogan bebekleri de tuzluyorlar ayni zmnda. Onlari ne kdr ciddiye aliyorsaniz bunu da o denli ciddiye alin bence ama herkesin kendi tercihi benim dusuncem bu yönde.

Hic icmiyorum ve tuketmiyorum😕 süt ürünleri midemi bulandiriyor özellikle yogurt yiyince Okadar eksiyorki midem direk kustugum icin korkuyorum yemeye.. peynir yiyorum bazen kahvaltida iyi oldugum zamanlar okadar
laktozsuz denge sütünü dene bide bende süt yoğurt tüketemiyorum sadece laktozsuz içebiliyorum bazen muzla birlikte iyi oluyor. Normal süt ağır geliyor bulandırıyor.

Mrb. Ben yoğurt yiyemiyorum. Ama diger süt ürünleriyle dengelemeye calisiyorum . her sabah 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ve 1 ince dilim kaşar
arada 1 bardak tarçinli ılık süt
aksamda 1 bardak kefir iciyorum.
Yillardir yogurtsuz yemek yemem yogurt yoksa 2 bardak ayran icerim her aksam😋😋bir de yatmadan 1 bardak sut eklendi gebe kalinca....yogurdu makarnaya ,mantiya ,dolmaya sulu yemegin yanina herseye yakisyiriyorum ...gebelikten once kendim mayaliyordum haftalik 5 litre sut alir yogurt yapardim ama artik sutcumuz gelmiyo diye hazir almak zorunda kaliyorum ama genelde icerigine guvendigim.markadan aliyorum👌

X