2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
laktozsuz denge sütünü dene bide bende süt yoğurt tüketemiyorum sadece laktozsuz içebiliyorum bazen muzla birlikte iyi oluyor. Normal süt ağır geliyor bulandırıyor.
Deniycem canim ama meyve hic yiyemiyorum hele muz tam eksiyor midem🤐 gercekden cok uzulüyorum yetersiz besleniyorum die ama elimde degil,,, Allahdan hamilelikden önce koronadan dolayi cok saglikli beslendimde depo dolu bebek ordan besleniyor yoksa vicdan azabi cekerdim

O kadar yıl epilasyon yaptırıp tam %95 kurtulmuşken, hamile kaldığımda başa dönme şoku. :KK51: :KK12:
Dogumdan sonra dökülür diyorlar insalah dökülür seninkide. Bende yaptirmak istiyordum cocuk düsünüyorsan tavsiye etmem dedi yapacak kisi bende dogumdan sonra yaptirmaya karar verdim.. Allahdan yaptirmamisim bu hamilellogimde asiri derecede tüylendim Okadar hizli uzuyorki ileri haftalarda cok zorlanicam😕

Yillardir yogurtsuz yemek yemem yogurt yoksa 2 bardak ayran icerim her aksam😋😋bir de yatmadan 1 bardak sut eklendi gebe kalinca....yogurdu makarnaya ,mantiya ,dolmaya sulu yemegin yanina herseye yakisyiriyorum ...gebelikten once kendim mayaliyordum haftalik 5 litre sut alir yogurt yapardim ama artik sutcumuz gelmiyo diye hazir almak zorunda kaliyorum ama genelde icerigine guvendigim.markadan aliyorum👌
Bende yogurdumu hep kendim mayalarim hazir sütle gayette guzel oluyor tadi 🤗

kızlar, benim iki haftadır baş ağrım var. bazen azalıyor, bazen artıyor. doktorum nörolog görsün dedi, ben de telefonda bir nörologla görüştüm. büyük ihtimal migrendir ama anevrizma olma ihtimalini elemek için mr çektirin dedi. ağrım geçse de çektirmeme gerek kalmasa diyorum ama, geçmiyor. genelde tek taraflı ağrı, gözümün ve gözümün arkasında oluyor, bir iki gündür de dolaşan bir ağrı.. bu kadar uzun süre başı ağrıyan var mı?
Benımde aynı sekılde basım agrıyo bır ara ıkı hafta hıc gecmedı nerdeyse ama suan bır tık daha ıyıyım yıne basımda agro var tabı doktora dedım artan hormonlardan olabılır dedı 🤔

Ben süt içince çok kötü oluyorum kızlar, inanılmaz bir şişkinlik mide rahatsızlığı hamile değilken bile dayanamıyordum. Süt yerine bol beyaz peynir, yoğurt ve ayran tüketmeye calisiyorum. Özellikle ayran çok severim zaten, inşallah oradan alıyorumdur kalsiyum. Yoksa süt içemiyorum diye üzülüyorm bazen.

Deniycem canim ama meyve hic yiyemiyorum hele muz tam eksiyor midem🤐 gercekden cok uzulüyorum yetersiz besleniyorum die ama elimde degil,,, Allahdan hamilelikden önce koronadan dolayi cok saglikli beslendimde depo dolu bebek ordan besleniyor yoksa vicdan azabi cekerdim
Bir kaç haftaya kadar umarım geçer bu tiksinme hali bende bi sürü şeyden tiksiniyorum. En başından beri tatlıya düşkün olduğum için meyve yiyebildim sadece asitliler dışında. bu dönemler için bebek vitaminini alır sen merak etme demişti doktorum.

Ben süt içince çok kötü oluyorum kızlar, inanılmaz bir şişkinlik mide rahatsızlığı hamile değilken bile dayanamıyordum. Süt yerine bol beyaz peynir, yoğurt ve ayran tüketmeye calisiyorum. Özellikle ayran çok severim zaten, inşallah oradan alıyorumdur kalsiyum. Yoksa süt içemiyorum diye üzülüyorm bazen.
Cnm inan yedigin diger şeyler sutten cok daha faydali. Ben de sut icmiyorum ztn cok aram yoktu simdi iyice tiksindim

kızlar proletux u göbekten yapıyor musunuz ? ben biraz göbekten korkuyorum bebek var diye .diger en iyisi neresi kol bacak ? nereye vuruyorsunuz ya da vurdunuz belkş cogunuz bırakmıştır
Ben 13 e girene kadar göbekten vuruldum şimdi kanma alanım oldugu için kalpadan haftada bir olan iğneden vuruluyorum tüp bebek doktoru 12 bitince bırakıcaz demişti

Yillardir yogurtsuz yemek yemem yogurt yoksa 2 bardak ayran icerim her aksam😋😋bir de yatmadan 1 bardak sut eklendi gebe kalinca....yogurdu makarnaya ,mantiya ,dolmaya sulu yemegin yanina herseye yakisyiriyorum ...gebelikten once kendim mayaliyordum haftalik 5 litre sut alir yogurt yapardim ama artik sutcumuz gelmiyo diye hazir almak zorunda kaliyorum ama genelde icerigine guvendigim.markadan aliyorum👌

Bende evde hazır yogurt kutu süt kullanmiyorum. Sütçü amcamız var her hafta 10kg süt ve köy yumurtası getiriyor. 10 kilo sütten 1 ufak tabak kaymak 5kg yoğurt kalan sütüde kücük kavanozlara kaynarken vakumluyorum . Ayda 1 kerede salamur köy peynir yapiyorum kahvaltiya.. Oğlum kutu süt içmez. Ama ben 2 hamileligimdede yoğurt yiyemiyorum. Midem dönüyor.

Cnm inan yedigin diger şeyler sutten cok daha faydali. Ben de sut icmiyorum ztn cok aram yoktu simdi iyice tiksindim
Aynen sütlü kahveler falan çok kötü yapar içmesi zevkli olmasına rağmen.. Kalsiyum takviyesi için badem, kuru incir yiyebilirsiniz. Yeşilliklerden de brokoli ve ıspanak. Hatta brokoliyi haslayip üzerine biraz zeytinyağinda kızdırılmış kırmızı biber salça karışımı yapiyorum. Üzerine de sarımsaklı yoğurt. Brokoli tadını sevmeyenler için önerebilirim ben öyle yiyorum anca 🤣

Ya ben yazmiyim diyorum ama birseyler durtuyor bir yandan😂 Ya arkadaslar hamileyken sacini kestirme bebegin omru kisalir diyenler bizler icin saci uzun akli kisa da diyorlar, yenidogan bebekleri de tuzluyorlar ayni zmnda. Onlari ne kdr ciddiye aliyorsaniz bunu da o denli ciddiye alin bence ama herkesin kendi tercihi benim dusuncem bu yönde.

O tuzlama işini benim kaynanamda söylemisti. Doktor asla yapma dedi.

Valla ben korkmaya başladım terslikmi var diye. Allahtan evde kalp ritim cihazi var. Dur bur bakıyım kızımın kalbi atiyormu. :KK76::KK71:
Çaktırmadan sende attın havanı 😂😂😂 şaka bir tarafa da her ne kadar emin olsamda bir o kadar da emin olamıyorum bebiş miydi diye 🤷😂

Benim k.v 100yıl öncesinde yaşiyor hala. Ama benimle başedemiyor bu konularda
😂 Tuz olayına bende karsıyım valla Allah tan bizim bu taraflarda tuzlama yı herkes bilmez
Benim kaynanam da oğlumda su verelim diye israr etmişti temmuz doğumlu oğlum ben emziriyorum diye izin vermemişti.m.bir gün laf lafı açtı dedim ben hiç su vermedim dedim.. Kaynanam da sen öyle san demişti gülerek . ama kızmadım o dönemde biraz düşündüm bazı şeyler de Dr ları nasıl dinliyorsak bazi konularda da büyüklerin tecrübesine güvenmeliyiz ben öyle düşünüyorum. bu bebeğime su vermeyi düşünüyorum mesela Tabii benim düşüncem 🤗

Hem bilimsel olarak, hem dini olarak araştırdım ve asla böyle birşey olmadığını fark ettim.
Saçlarım aşırı bir biçimde dökülüyordu, bakımı zorlaşmaya başlamıştı ve kestirdim.
Hurafe imiş kızlar.
Olabilir aka ben yinede korkuyorum 🤣 sonra aklimda kalir fln en iyisi beklemek ama yardim aliyorum annemden saçimi yikarken cok zor oluyo benim icin ama yinede korkuyorum ya

X