2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
💗merhabaa teşekkür ederim🤗 Evet çok şükür bugün kontrolümüz vardı herşey çok güzelmiş. İkili testimiz de güzel çıktı başka teste gerek yok dedi bakalım. Siz nasılsınız sizin de iyidir inşallah 😊
Çok sevindim inşallah hep böyle devam etsin. Benimde 10 gün önce randevum vardı. Bebek bir hafta önden gittiği için ölçümü yapmıştı doktorum her şey güzel çıktı kan sonucumda çıkmış dün ama henüz doktorla görüşmedim. Cinsiyet tahmini yaptı doktorun?🐣

Çok sevindim inşallah hep böyle devam etsin. Benimde 10 gün önce randevum vardı. Bebek bir hafta önden gittiği için ölçümü yapmıştı doktorum her şey güzel çıktı kan sonucumda çıkmış dün ama henüz doktorla görüşmedim. Cinsiyet tahmini yaptı doktorun?🐣
Ben de çok sevindim inşallah böyle güzel geçsin hep😁 erkeğe benziyor dedi ama kesin konuşmadı bakalım hayırlısı 😁 size söyledi mi bişey?

Kızlar Anadolu yakasında hatta Pendik kartal Ümraniye gibi yerlerde iyi uygun fiyatlı perinatolog önerir misiniz 😊

Bana da 15+3 ken doktorum 1 1-5 ay sonraya randevu al dedi. Randevuyu 15 nisana verdiler o zaman 23 24 haftalık oluyorum geç değilmi diye şüphem var.
20-24 arası diyorlar ama 21 için erken dediklerini duydum 22 23 tam sırasıdır herhalde

• Beğen
Reactions: Hhk
Kağan Bey’i tekrar tekrar izleyeyim de içim rahatlasın:) benim doktor da kilo alma diyor, tartıdan memnun ama benim halim yok ki. Myomlar böyle yapıyor, gerekirse serumla besleriz diyor. Keşke bunlara hiç gerek kalmasa.

Sadece folidays alıyorum.
Kan değerlerim normal çıktığı için başka vitamine gerek görmedi, bir iki haftaya kontrolüm var belki o zaman bazı takviyeler verir. Verdiğinde de umarım içimde tutabilirim.
benim de nurtopu gibi miyomlarım var ve maşallah büyüyorlar.
inşallah gerek kalmaz seruma. bir yerde rahim, sindirim sistemi filan aralarında bir denge sağlarlar ikinci trimesterde..
valla Kağan bey hem bilgilendiriyor hem iç rahatlatıyor gerçekten.

Hanımlar çatlak için krem alacagim önleyici, ne tavsiye edersiniz? Bebek yağı sürüyorum şimdilik, lierac mı bio oil mi ya da memnun olduğunuz baska marka varsa paylaşım yapalım 😘 göbeğim benim de kaşınmaya basladi hafiften catlamak istemiyorum😓
ben incia aldım, her duştan sonra kurulanıp sürüyorum. bir de denemek için mustela'nın bi kremini aldım, onu geniş alana yaymak daha zor, ben de yüzüme elime filan sürüyorum.

Yeşillik konusunda tek uyarı toksoplazma bağışıklığımolmadığı için tüketeceğim şeyin iyice yıkanmasıydı. Yasak olan bir yeşillikten bahsetmedi bana doktorlar.
hatta ben (bulantılardan önce,6. Haftaya kadar) gebe olduğumu bilmiyordum, kilo kilo maydonozu limonla yemiştim. Durduk yerde canım istiyordu.
Demekki sıkı sıkı tutunmuş annesine miniginiz canım çünkü.maydanoz idrar söktürücü olduğu için ilk zamanlar düşüğe sebep oluyormuş tabi herşeyi kararında tüketmekle inşallah bir zararı olmaz😊

Kızlar Anadolu yakasında hatta Pendik kartal Ümraniye gibi yerlerde iyi uygun fiyatlı perinatolog önerir misiniz 😊
Benim bir arkadaşım Sultanbeyli Saygı Hastanesinde yaptırmış ama iyi midir bilemiyorum tabi benim doktorum daha yönlendirmedi iki hafta sonra randevum var o zaman konuşacağız ama geçen sene doğum yapan arkadaşımı Caddebostan da bir yere yönlendirdiğini biliyorum .

Ellerimde bileklerimde ve ayak bileklerimde var. Küçükken sıcak tutan şeyleri bende giyemezdim biraz kaşıntıyı tetikliyo canım. Sen çözüm bulabilmişsin ne güzel inşallah bende bulabilirim.
İnşallah deneyerek bulabilirsiniz ama ben haftaya çarşamba randevum var doktora danışıcam yine biodermanın vücudu nemlendiren kremleri var onu sorucam eğer kullanabilirsin derse onu alıcam onlar nem açısından çok iyilermiş birde baya büyük oluyor tüm vücuda kullanılması rahat bakalım inşallah kurtuluruz gece kaşıtı sorun oluyor insanı uykusundan ediyor

Kilo alımlarınız nasıl? ben 2.5 kilo almışım şimdiden. İmza alnında bundan sonra kilo alımı hızlanacak yazınca panikledim galiba. zaten kilolu hamile kaldım. önceki hamilelikte 15 kilo kadar almıştım nerdeyse 100 kilo ile girdim doğuma. inşallah bu sefer o kadar çok almam.

İştahım hiç yok hanımlar neden olur vitaminleride kullanıyorum ama özellikle sabah kahvaltıda hiç birşey canım istemiyor zorla bir yumurta yemeye çalışıyorum sonrasında meyve kuruyemiş falan idare ediyorum bol su akşam yemeğinde iştahım oluyor güzel yiyorum ama gündüz böyle yemek tarzı içimden gelmiyor meyve kuruyemiş yeyim sürekli onu istiyorum ama ondanda vitamin alırmı bebek bilmiyorum sanki karnım böyle yumuşadı yeterince yemiyormuyum acaba ya kiloda alamıyorum 3 kilo aldım durdu kilo almam hareketlerini hissediyorum da endişem yatışıyo biraz bu gün 18+0 ız ama benim iştahım hiç açılacak gibi değil oruç tutsam rahat tutarım yani böyle olan var mı?

İştahım hiç yok hanımlar neden olur vitaminleride kullanıyorum ama özellikle sabah kahvaltıda hiç birşey canım istemiyor zorla bir yumurta yemeye çalışıyorum sonrasında meyve kuruyemiş falan idare ediyorum bol su akşam yemeğinde iştahım oluyor güzel yiyorum ama gündüz böyle yemek tarzı içimden gelmiyor meyve kuruyemiş yeyim sürekli onu istiyorum ama ondanda vitamin alırmı bebek bilmiyorum sanki karnım böyle yumuşadı yeterince yemiyormuyum acaba ya kiloda alamıyorum 3 kilo aldım durdu kilo almam hareketlerini hissediyorum da endişem yatışıyo biraz bu gün 18+0 ız ama benim iştahım hiç açılacak gibi değil oruç tutsam rahat tutarım yani böyle olan var mı?
Bende çok iştahsızım canım 15+6 yım hiç kilo almadım hatta 2 kilo vermiştim hamileliğin başına göre. Canım isteyerek yemiyorum bişeyi açlıktan midem bulanıp kötü olunca yemek geliyo aklıma hatta diyorum tokluk hapları olsa o kadar zor geliyo yemek yemek bazen. Dr kilo alımı bu haftalara kadar beklemem zaten almadığın iyi dedi bebek vitamini alıyordur ama hafta ilerledikçe güzel beslenmeye çalış tabi dedi. Vitamin kullanıyoruz ondan biraz içim rahat. Ben et balık aklıma bile getiremiyorum zorla 2 lokla alıyorum ancak. Zorlamayla da olmuyo walla canım istemeyince zorlamıyorum kendimi artık daha kötü oluyorum. Hem çiğ kuruyemişlerde gayet faydalı meyve de yiyorsan bebek besleniyordur endişe etme🙂

benim doktorum zeki şahinoğlu'na yönlendirdi ama ona gitmiycem. bağdat caddesinde yeri ve 600 lira muayene ücreti. pek uygun fiyatlı klasmanına girmiyor tabi ama, bin lira olan da olduğu için..

X