2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bu arada hamileliğimin 6 ayı dolduktan sonra mı alsam demek istedim yanlış olmasın hani acele mi ederim simdi alsam acaba anlamında sizler ne zaman almayı dusunuyosunuz bu tarz seyleri?

Onu ben de dusundum evet aradım aradım anne yanı ozelligi olan bi park yatak buldum yoyko markası. Çok hosuma gitti

Ben instframdaki bu sayfadaki yataklari cok begeniyorum..hem yenidogan hem 8 yasa kadar buyuyor hem alt acma oluyor hem de masa sandalye yani cok ergonomik

Bunlar görsel olarak çok hoş begeniyorum aslında ama rahatligimi daha cok dusunuyorum ya hem sert olmasin kafasini vurmasin, hem ileride ayaklandiginda aklim kalmasin oyun oynarken ben işimi yapayim rahatça diye dusunuyorum, tasimasi da kolay tatile falan giderken aliriz hep bunlari dusunerek karar verdim

O haftalarda benimde batmalarım olurdu bence rahım genişlediği için oluyordur bende o haftalarda çok şidetli kasık batması be ağri oluyordu adet gorecekmişim gibi bunun sebebi rahim genişliyor diyeymiş
Evet evet çok sık oluyor gerçekten.. teşekkür ederimmm
Ayy darısı bizlerin başına inşaAllah

Bu arada hamileliğimin 6 ayı dolduktan sonra mı alsam demek istedim yanlış olmasın hani acele mi ederim simdi alsam acaba anlamında sizler ne zaman almayı dusunuyosunuz bu tarz seyleri?
Canım ben daha hiçbir şey almadım Sürekli bakıyorum listem hazır ama bir çöp bile almadım daha kızıma 6. Ayı hatta 7. ayı bitirip öyle almayı düşünüyorum benim anne yanı kullanmam çok mümkün değil o kadar boşluğum yok ama park yatak almayı düşünüyorum taşıması kolay pratik tatillerde kullanılır annelere giderken kullanılır diye hemde dediğin gibi sen iş yaparken koy içine kafan rahat eder iki sene kullansa yeter sonra oda yapacağım zaten Bende elle diye bir markaya bakmıştım hem anne yanı hem normal park yataklar var inceleyebilirsin ama almak için acele etme

Elle markasini instagramda gormustum evet o tarz istiyorum, Yoyko markasi da cok iyi ve 1600 den 1000 tl ye dusmus o anne yani olanlar sirf indirimi kacircam diye uzuluyorum insallah o zaman da indirimde yakalariz aldigim seyler hep indirimdeydi zaten o yuzden aldim ben de indirim delisiyim neyse bakalim vazgecelim simdilik part yatagi almaktan illa yine duşer fiyatlar

Tiroid için hala ilaç t
Kullanıyor musunuz? Benim başlarda 4.3 falandı ilaça başladık O zaman estorefem kullanıyordum östrojen hapı 12. Haftada hapı bırakınca 2 ye falan düşmüştü son bakıldığında 1.2 olmuştu ama ilaca devam dedi. Düştüğü halde niye ilaca devam ediyorum anlamadım.

Bilmiyom ki bana cok ergonomik geldi yani kafasini her turlu sert cisimlere carpabilirben o plastik anne yani almam yani verecegim parama yazik ama bu yataklari hic atmam yani en kotu balkonuma masa sandalye olur diye dusunuyorum

Aminnnilk gebeligim heyecani korkusu stresi herseyi bir arada yasiyorum.Rabbim yavrularimizi korusun insallahben tekme gibi degil de duvara surtunuyo hissiyati oluyor ama birden bir karin duvarima surtunuyor gibi hissediyom
Önce balık gibi kayma hissi oluyor sonra ardarda 2-3 ritmik hafif vurma sonra zaten anlıyorsun o olduğunu çok tatlı bir duygu
Omega 3 ne kullanıyorsun? Ben çok uzun süredir ocean mummy kullanıyorum yaklaşık eylülden beri. Artık balık gibi kokuyor tiksiniyorum
Pregnacare plus diye bir marka içinden ayrı ayrı multivitamin ve omega tableti çıkıyor
Kızımda park yatak kullanmıştık doğumundan 2 yaşına kadar ne zaman sığmadı daraldı içinde bazaya geçtik yanına korumalık koyarak tatile otele bile götürdük lansiloh çok güzel krem kullandım yine kullanacağım herkese de tavsiye ederim alışveriş denilen şey çok uzun sürmüyor acele etmeyin 7 aylıkken başlasanız yeter ama herşeyden önce hastane çantanız hazır olsun

evet benim öyleydi.
13. Günde yani bugün geldi sonucum. Amerika’ya gitmişti.
Herhangi bir olumsuzluk yoktur inşallah. İçiniz rahat olsun

Çok sevindim canım inşallah tertemiz gelecek sonuçlar Ben detaylı ultrasona göre hareket etmeye karar verdim.
Teşekkürler canım, kızlar doktoruma uğradım bende çıkmış nipt sonuçlarım çok şükür temiz 15 gündür yaşadığım stresi anlatamam. İyi dileklerde bulunan herkese teşekkür ederim tekrardan o gün yazıklarınızı okumak çok iyi gelmişti biraz içim rahatlamıştı. Sonuç, bekleyen herkese güzel haberler gelsin inşallah

Son düzenleme:
Kızlar müdürün testi negatif çıktı çok şükür
Bu kan ilacı ve vitaminler için bende birkaç sey söylemek istiyorum.
Dr bana Multivitamin, Gynoferon, Decavit ve d vitamini damla şeklinde ilaç verdi. Devaviti saglık ocagı daki Dr yazdı ve sadece 1 tane yedim anında çöpe gerisi zaten diğer Dr sorduğumda kullanmazsan da olur dedi. Multivitamin de aşırı zorlansamda korkumdan dolayı içiyorum nedenine gelirsek oğlumda hamilken yine bu zamanlarda ilaçlar yazılmıştı ve ben tiksindiğim için kullanmadım. sanırım 6. ayda yapılan kan tahlili de kan değerim çok düşmüştü diğer ilaçlar değil ama kan ilacına hemen başladım o zamanlar yine agustos annesiyim sezeryan olduğu için temmuz annesi oldum yani son 3 ay yaza denk geldi. Ee tabii havalar çok sıcak, karnım büyümüş mide asidiyle başım belada yetmezmiş gibi kan ilacı kullanıyorum kabız oluyorum onca sıcaga ek kabızlığın vermiş olduğu hararet inanın o zaman ilaçlar gercekten insana daha Agır geliyor. o yüzden daha havalar ısınmadan, mideler eksimeden ilaçlarınızı aksatmayın çünkü kan tahlili yapılacak hepimize önümüzde ki aylarda değeri düşük olanlar yemediği ilaçları mecburen yemek zorun da kalacak ben ilaçlar bitsin diye gün sayıyorum resmen men 15 günüm kaldı bitmesine tabii sürekli yediğim kuru üzümü saymıyorum bile uzun oldu k. bakmayın

Aynen cok kullanışlı park yatak kesinlikle. Ya alisverisin cok uzun surmesinden degil de belirttigim gibi indirim manyağıyım ben lazım olan seyleri indirimde yakalayınca cok mutlu oluyorum o lansinoh krem de mesela 90 tl ydi her yerde simdi 72 gorunce hemen aldim

Merhaba ,
Tsh değerim yüksek çıktı. Sağlık ocağında tarama testi yapmışlardı pazartesi günü Doktorumla bugün görüşebildim. Sağlık ocağında bazen yanlış çıkabiliyor testi tekrarlayalım dedi. Pazartesi günü hastanede kan vericem.
biraz araştırdım moralim bozuldu. Geçen ay ikili tarama sonucu kötü gelmişti. Neyse ki güzel haber aldım sonrasında. Bu ay da tiroid

Kaç çıktı ki çok mu yüksek? Benim de 2.81 cıktı dahiliyeye gönderdiler, dahiliyeci gebeler için sınır 2buçuk..seninki de sınırın çok üstünde değil dedi.. 3ten yukarı çıkarsa ilaç alınmalıymış..

6.3 çıktı. Baya yüksek. Pazartesi tekrarlayacağız testi

Ben hala kullanıyorum canım çünkü hamilelikten kaynaklı yükseldiği için büyük ihtimalle doğuma kadar devam edeceğim tabi benim bir ayda 3 ten 6 ya çıkmıştı

Canım bu hamilelikte olabilecek bir durummuş bazı hamilelerin tiroidleri yetmiyormuş o yüzden ilaçla takviye almamız gerekiyor bende de 1.5 aydır kullanıyorum Ocak ta 3 şubatta 6 çıkınca hemen başladık ilaca ama takma kafana kendini de bebeğini de strese hiç sokmana gerek yok

Cok sevindim canım. Allah tamamina erdirsin canim

Kızlar şeker yüklemesi yaptiran varmi . Oglumda bayılmistim insallah bunda iyi geçer. benim 13 nisanda yapılacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…