2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
canım senin plasenta benim gibi aşağıdaydı galiba . benim ki son kontrolde yukarı cıkmış doktor en son öyle dedi .

Masallah canim. Benim hala aşagidaydi son kontrolde. bu cumartesi detaylıda doktor yine söyler herhalde.

Zaman zaman ozellikle cok ayakta kalirsam agrilarim oluyor bir kac gun sonra geciyor. Sonra yine geliyor gidiyor öyle alıştım ama kasılma nasıl oluyor hic bilmiyorum yaşamadım sanırım. Son zamanlarda hem sağ hem solda çekme batma tarzı şeyler de oluyor bu da normalmiş.
Kasılma, adet olacakmış gibi ağrı oluyor.

Arkadaşlar ben hamileliğimin başından beri kan ilacı kullanıyorum. Kan değerlerim iyiydi ama 20.ci haftada ferritin ve Demir değerim çok düşük çıkmış aynı durumda olan var mı yada bilgisi olan

Son düzenleme:
Kizlar yakin zamanda ev tasidik ve yardim eden de yoktu. Dikkat ettim, su anda da kotu bir durum yok ama yorulmam, egilip kalkmam vs bebege zarar vermis midir? Cuma da ayrintiliya giricem.

Kizlar yakin zamanda ev tasidik ve yardim eden de yoktu. Dikkat ettim, su anda da kotu bir durum yok ama yorulmam, egilip kalkmam vs bebege zarar vermis midir? Cuma da ayrintiliya giricem.
daha önceden doktor hareket kısıtlılığı önermediyse korkmayın bir şey olmaz. ben de gelecek hafta taşınıcam, şimdiden hazırlanmaya başladım.

Arkadaslar merhaba ben bugun bebegimi hissetmedim yani normalde baya hareketli ama bugun 1-2kere tikladi o kadar normalmidir acaba?sizin de oluyor mu oyle

Kızlar merhaba akıntı şekliniz nasıl benim akıntım 1 haftadır kıvamsız su gibi sizinde oluyomu
merhaba mesajların hepsini okuyamadım da kanama mı beyaz şeffaf akıntıdan mı bahsediliyorsunuz. Ben de 18 haftadayım ve baya su gibi akan kanamam oluyor bazen de büyük pıhtılar çıkıyor. Enfeksiyon vardı ilaç kullanıyorum ama bebeğin suyu da yarıya inmiş o yüzden durum riskli.

Arkadaslar merhaba ben bugun bebegimi hissetmedim yani normalde baya hareketli ama bugun 1-2kere tikladi o kadar normalmidir acaba?sizin de oluyor mu oyle
Normal canım bende bazı gunler hiç hisetmiyorum gece 12/3 arasi basliyor kimildamaya sabahta uykumda bir iki kipirdama hisediyorum okadar normalde bebekler gece daha aktiv oluyormus gunduz uyuduklari icin

Yok canım en fazla yorgunluk işte takma öyle dinlen güzelce. Bu haftalar bizim hareketlerimiz bir beşil gibi olurmuş gün içerisinde yaptığımız, amniyon sıvısı bildiğin dalgalanıyormuş o da bebeğin uyumasını sağlıyormuş gün içinde özellikle. Sen cebelleşirken o mışııl mışııl uyumuştur içini rahat tut :) 🧿

Herkese çok teşekkür ederim☺️ Hastanede yatıyoruz hala suyum bir daha gelmedi o günden sonra kanamam devam ediyor tabi tuvalet harici kalkmıyorum ama rahimde 2 cm’lik açılma olduğu için ne kadar daha dayanırız bilmiyorum kuzenimde burada asistan yarın gelecek o daha güzel bilgi verir gidişatla ilgili inşallah bekliyoruz şu an Allahtan hayırlısını dilemekten başka yapacak bir şey yok
Geçmiş olsun rabbim koruyup kollasın ikimizde

Sizlere birsey danismak istiyorum doktorumu yeni degistirdim ilk doktorum ikili tarama testim temiz çıkınca yeterli olduğunu söyleyip 3lü tarama testine gerek olmadığını söyledi fakat simdiki doktorum keske yapılsaydı dedi sanırım 18. Hafta gibi yapılıyordu ama ben şuan 20+5 im çok mu geç mi kaldım acaba 20+ larda tarama testi yaptiran var mi?

Akıntı konusu konuşulmuş. Şimdiye kadar sanırım bu üçüncü olacak başlarda su gibi şeffaf geliyor bir iki hafta sonra sarıya dönüyor ve enfeksiyon çıkıyor. Artık korkar oldum akıntıdan falan. Aslında şeffaf akıntı için normal demişti doktorum ama bi şekilde enfeksiyon oluşuyor. Gerçi bende serklaj var belki ondandır.
Geçmiş olsun benim de öyle bi kere lökosit yüksekliği çıktı ama kültür temiz çıktı. Yarın bir daha vereceğim kısmetse ama şüpheleniyorum çok ciddi. Sizinki sadece lökosit yüksekliği mi?

X