2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım kafanı karıstırmak gibi olmasın ama 4 lü testi herkes yaptırmıyor, doktordan doktora yaklaşım değişiyor. Burda çok yazıştık benim 2 lim temizdi 4 lü yaptırdık risk yüksek çıktı bir sürü sıkıntı stres fetal dna yapıldı. Sorduğum başka dr lar 2 li iyiyse 4 lü yapmıyoruz detaylı ultrasona giriliyo zaten dedi.Kimisi de 2 linin doğruluk yüzdesi 3 lü ve 4 lüden yüksek diyor. Haftan ilerlemiş zaten detaylıya gireceksin ben olsam 4 lü yaptırmazdım. Yani riskli çıksa seni yine detaylıya yönlendirip orada da bi sorun var mı görmek isteyecek. Allah korusun detaylında sorun cıkarsa 4 lü değil daha ileri test ister senden. 4 lü test deyince tüylerim ürperiyor aklında olsun istedim 🙂
Çok teşekkürler canım kısacası yaptırsak bi dert yaptırmasak bi dert ama en iyisi galiba detaylıyı beklemek dediğin açıdan düşünmemiştim hiç🙏🏻🙏🏻

Kızlar , temizlik yaparken deterjan meselesini ne yapıyorsunuz 🙄 çamaşır suyu, yağ çöz gibi şeyleri çok kullanmamaya çalışıyorum ama bi süre sonra mecbur kalıyorum. Çok solumamaya özen gösteriyorum ama illaki geliyor kokusu.
Ben en az haftada 1 banyo ve mutfak temizliginde çamaşır suyu, yağçöz gerekirse kireç çözücü kullanma mecburiyetinde kalıyorum ama pencere açıp çift maske ve kalın bulaşık eldiveniyle hızlıca işimi halledip havalandırmaya devam ediyorum yarim saat en az koku geciyor zaten 🙋🏼‍♀️

Benimkinin cinsiyetini de 12 haftalarda Altan bey söylemişti 🙂Ben randevuyu haftaya Perşembe aldım fiyatta ya 700 yada 750 dedi tam hatırlayamadim.Eş almıyorlar zaten gittiğinde galoş maske,bone vs veriyorlar resimlerinide whatsapptan atıyorlar bide çıktisini veriyorlar Ayriyetten.
Ya kimseyi almıyorlar mi bende annemle gidersem o da görür diyordum ☹️ ama olsun video olursa ordan izlerler artık benim ki her gittiğimde yatıyor Dr vurmak durumunda kaldı cinsiyeti kesinlestirememistik son anda döndü 😁 çikolata da yedim o kadar umarim detaylıda hareketli olur bende senden sonraki haftaya alırım büyük ihtimal. Güzel sonuçlar alırız inşallah 🙏☺️

Ya kimseyi almıyorlar mi bende annemle gidersem o da görür diyordum ☹️ ama olsun video olursa ordan izlerler artık benim ki her gittiğimde yatıyor Dr vurmak durumunda kaldı cinsiyeti kesinlestirememistik son anda döndü 😁 çikolata da yedim o kadar umarim detaylıda hareketli olur bende senden sonraki haftaya alırım büyük ihtimal. Güzel sonuçlar alırız inşallah 🙏☺️
Ayın 13'üne kadar yokmuş ama.13ünden sonra var demisti asistan randevu bilgin olsun canım hatta doktor takvimi diye bir site var ya ondan görebiliyorsun tarihleri.
Pandemiden dolayı kimseyi almıyorlar maalesef 🙁 Benim karın yapımda zorlu ikili testte videolarda belli değil di ama resimde belliydi 🙂

Kızlar ya kafama bişey takıldı size soracağım. Benim meme ucum çok belli değil yani nası anlatsam bilemiyorum ama🤣 böyle çıkık değil yani, içe göçük değil ama düz diyeyim, sanki bi kurcalasam çıkacak gibi. Bi biberonun çıkıntısını düşünün ucu var ama uzunluğu yok gibi 🤣 Ya emzirmeye engel bi durum mu acaba bu, ya da son trimesterda falan mı çıkıyo, bişey yapmam doktorla paylasmam gerekir mi, benzer göğüs yapısı olan var mı tanidigii vs olan. Çok kafama taktım yani :KK43:

Kızlar ya kafama bişey takıldı size soracağım. Benim meme ucum çok belli değil yani nası anlatsam bilemiyorum ama🤣 böyle çıkık değil yani, içe göçük değil ama düz diyeyim, sanki bi kurcalasam çıkacak gibi. Bi biberonun çıkıntısını düşünün ucu var ama uzunluğu yok gibi 🤣 Ya emzirmeye engel bi durum mu acaba bu, ya da son trimesterda falan mı çıkıyo, bişey yapmam doktorla paylasmam gerekir mi, benzer göğüs yapısı olan var mı tanidigii vs olan. Çok kafama taktım yani :KK43:
☺️☺️☺️Benimde öyle merak etme bebek emince baya çıkıyor😉😉

Benim de öyle 😁 hani usuyunce filan cikiyor sadece ortaya. Bence de emzirmeye baslayinca cikacaktir

merhaba mesajların hepsini okuyamadım da kanama mı beyaz şeffaf akıntıdan mı bahsediliyorsunuz. Ben de 18 haftadayım ve baya su gibi akan kanamam oluyor bazen de büyük pıhtılar çıkıyor. Enfeksiyon vardı ilaç kullanıyorum ama bebeğin suyu da yarıya inmiş o yüzden durum riskli.
Her şey yoluna girer umarım bebişin de sende sağlıkla kavuş inşallah 🙏

Benimde meme uçlarım küçük 😀 bebek tutamazsa artık mecbur sağacağım biberonla vereceğim ama doğumdan sonra uçlar büyür diye düşünüyorum

Benimde meme uçlarım küçük 😀 bebek tutamazsa artık mecbur sağacağım biberonla vereceğim ama doğumdan sonra uçlar büyür diye düşünüyorum
Gerekirse ilk zamanlar silikon göğüs ucu kullanın ama emzirmekten vazgeçmeyin. Ben çok çektim ama yılmadım kızım ilk zamanlar çok zor tutabiliyordu ama Allaha şükür 1.5 yaşına kadar emzirdim.

Gerekirse ilk zamanlar silikon göğüs ucu kullanın ama emzirmekten vazgeçmeyin. Ben çok çektim ama yılmadım kızım ilk zamanlar çok zor tutabiliyordu ama Allaha şükür 1.5 yaşına kadar emzirdim.
Maşallah bende emzirmek istiyorum inşallah meme uçlarım birazda olsa büyür ama her türlü emzirmeye çalışacağim inşallah memeyi tutar

Kızlar sağ bacağım resmen zonkluyor komple aranızda yaşayan var mı? Kalsiyum magnezyum kullaniyorum neden oluyor acaba hamilelikle alakasi var mi anlamadim.

Ayın 13'üne kadar yokmuş ama.13ünden sonra var demisti asistan randevu bilgin olsun canım hatta doktor takvimi diye bir site var ya ondan görebiliyorsun tarihleri.
Pandemiden dolayı kimseyi almıyorlar maalesef 🙁 Benim karın yapımda zorlu ikili testte videolarda belli değil di ama resimde belliydi 🙂
Bende 13-14-15 i gibi düşünüyorum yarın alayım randevuyu da geç kalmayayim. Benim ikili testteki videoda çok belliydi Dr iyi yakaladi da ben haftam erken diye kafamda kesinlestirememistim ya sonradan erkeğe dönerse diye. 🙈 Ctsi kendi Dr um kesinlrstirdi çok şükür. Detaylıda inşallah renkli resim de verir bazıları çok gerçeğe yakın oluyor sanki ☺️

Bende soracaktım bu soruyu 🙈 benim de ucu çok minik bazen içte duruyor gibi geliyor bazen de hafif çıkabiliyor ama genelde ucu yok yani. Bazen de ucunda beyaz bir kalıntı oluyor sanki kabuk gibi mi desem bilemedim tırnağımla kazıyıp alabiliyorum ama kötü birşey mi acaba hiç Dr a danışmadim hamilelikten önce de vardı kafama takılıyor şuan

Bende soracaktım bu soruyu 🙈 benim de ucu çok minik bazen içte duruyor gibi geliyor bazen de hafif çıkabiliyor ama genelde ucu yok yani. Bazen de ucunda beyaz bir kalıntı oluyor sanki kabuk gibi mi desem bilemedim tırnağımla kazıyıp alabiliyorum ama kötü birşey mi acaba hiç Dr a danışmadim hamilelikten önce de vardı kafama takılıyor şuan
Aynen benimki de öyle canım🤭 Kuruyup pul gibi dökülüyor olabilir, ya da kremleniyoruz duş jeli vs onların kurumuş kalıntıları da olabilir. Benim cildim çok kurudur ona bağlıyorum mesela. Kokulu akıntılı bi durum olmadıkça emzirme döneminde her gün su-pamuk ile temizlersek bi sorun olmaz bence. Göğüs ucu konusuna da çıkıyor dediler bebek emdikçe, ama ben iki tane ürün buldum google göğüs ucu çıkartıcı yaz çıkıyor biri philips aven diğeri lansinoh. Diğer arkadaslara da duyurulur ola ki emzirmek problem falan olursa bizler için meme ucu çıkarıcı da mevcutmuş yani😂

Bayanlar bu gece artık aranızdan ayrılıyorum bebeğim bugün erken Doğumla alındı ve cennete gitti hepinize çok güzel hamilelikler diliyorum herkes inşallah Sağlıkla tam vaktinde bebeğini/bebeklerini kucağına alır zor tabi bugün suni sancıyla doğum yaptım yaşamayacağını bile bile inşallah bir daha çocuk yapmaya cesaret edebilirim aynı şeyleri tekrar yaşayabileceğimi düşünmek şu an çok ağrıma gidiyor bu psikolojiyi atlatırım inşallah ama enfeksiyona dikkat edin benim bebeğimi tek kaybetme sebebim enfeksiyondu hiç belirtisi olmayan enfeksiyon hepinize bebeklerinize güzel bahtlar diliyorum

X