2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İçim rahat değildi kontrole geldim arkadaşlar yine korkttuğum başıma gelmiş serviks açılmış hastaneye yatırıp acil dikiş attılar daha 1 Ay olmadı diye erteliyordum kontrolü lütfen sizler ihmal etmeyin sıkıntı varsa gidin
Gunumuz bile ayni sizinle benim de gecen hafta 2 gun çatı agrisi gibi alt karnimin sag ve solunda agri acı oldu, adet agrisi gibi agrilarim oldu ama geçti. Kontrolüme daha 11 gun var. Sizin tam olarak nasil bi agriydi ? Gecmedi mi hic?

Gunumuz bile ayni sizinle benim de gecen hafta 2 gun çatı agrisi gibi alt karnimin sag ve solunda agri acı oldu, adet agrisi gibi agrilarim oldu ama geçti. Kontrolüme daha 11 gun var. Sizin tam olarak nasil bi agriydi ? Gecmedi mi hic?
Benim de sizin gibi agrilarim vardi bugun idrar yollarinda enfeksiyon çıktı tahmin etmistim öyle bi anormallik oldugunu aklınızda bulunsun.

Benim de sizin gibi agrilarim vardi bugun idrar yollarinda enfeksiyon çıktı tahmin etmistim öyle bi anormallik oldugunu aklınızda bulunsun.
Ben artık bunalıma gircem galiba 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ olumsuz o kadar şey duyuyorum ki napcagimi sasirdim. Idrar tahlili yaptirmistim temiz cikti, rahim boynu uzunlugu da normaldi. Devam etseydi gidecektim doktora ama geçti. Bakalim kontrole kadar bir terslik olmazsa bekleyecegim.

Kızlar bugün şeket yüklemesi yaptırdım 75mg.
0.dakika 83
60.dakika 89
120 dakika 100

Ben bir şey anlamadım valla bu, sonuçlardan doktoruma da ulaşamadım daha sizce normal mi bana çok düşük geldi 😂
Düşük değil hayır ben de 75 mg içtim
0. Dk 75
60. Dk 77
120. Dk 75 çıktı
70 in altı hipoglisemik oluyor o tehlikeli değerleriniz gayet normal 👍🏻🌸

Kizlaaaar off doktordan çıktım şimdi rahim ağzı uzunluğu 0.9 bir buçuk ay kadar önceki kontrolde 2.6 gibiydi. Rahim ağzı kapaliymis. Detayliya gittim iki hafta önce bir şey demedi doktor sanırım salladı zaten 10-15dk baktı 😠 su an için yapılacak bir sey yok bekleyeceğiz yükselmesini dedi daha dikkat et yorma kendini, ağır iş yapma, eğil kalk yapma çok dedi ilişki yasak zaten kanama yaşadığım için hiç yoktu ilişki. Kanama olursa hemen doktora umarım olmaz😕

Lütfen bize de dua edin uzasın 😔 ikimiz açısından da riskli bir doğum süreci bizi bekleyebilirmis bu şekilde kalırsa
Doktorunuz neden progestan müdahalesi yapmadı anlamadım. Benim de 18.haftada kanamam oldu hastaneye gittiğimizde rahim ağzı 2,8mm di doktorum hemen proluton iğne başlattı 37.haftaya kadar haftada bir vuruluyorum iğneyi ve bu süreçte dikkat etmemi fazla kendimi yormamamı söyledi. 21.haftamda detaylı ultrasona gittim bu doktorda kontrol etti rahim ağzını ve çok şükür 3,0mm olmuş. Sizin doktorunuz biraz ihmal etmiş sanırım bu durumu. İnşallah sorun yaşamazsınız ve düzelir🙏🏻

Kizlar ben hamileligin baslarindan beri catlak olmasin diye biooil yag kullandim bi ara da lierac kullandim, catlak olmadi ama simdi biooilin cesitli kimyasallar ve a vitamini icerdigini ogrendim ve hamilelikte a vitamini iceren cilt bakim urunlerini kullanmayin diyorlar😬 asiri vicdan yaptim simdi biraktim kullanmayi artik ama cok korkuyorum ya vicdan azabi cekiyorum resmen su an😭😭😭 siz ne kullaniyorsunuz yag olarak
Mustela çatlak öncesi yağ kullanıyorum sabah ve akşam doktorumun tavsiyesiyle, içeriği temiz. Çatlak oluşmadı şimdiye kadar, umarım böyle devam eder 😊

Her gün akşam saatlerinde karnım inanılmaz sertleşiyor kasık ağrılarım oluyor hatta bazen yürüyüşümü bile engelliyor 1 haftadır böyle yaşayan var mı benzer durum?
Bende aynı problemi yaşadım hatta rahim kasılması mı acaba diye rand. erkene alıp bu hafta gittim dr a. Ayaktayken aniden kasıklarıma bi batma giriyor ayakta durmam imkamsız oluyodu, bazen gece yatakta ayaklarımı kendime doğru çekemiyordum karnım sertleşip ağrıyordu. Muayene de bir sorun cıkmadı şükür ama magnezyum başladı dr ve ben progestan fitili bırakmıştım kafama göre onu kullan dedi. 2-3 gündür fitil ve magnezyumu düzenli kullanıyorum baya rahatlattı farketti. Kasılmalarım azaldı. Belki sizinde böyle bi durumdur dr unuza söyleyin gidince mutlaka

Mustela çatlak öncesi yağ kullanıyorum sabah ve akşam doktorumun tavsiyesiyle, içeriği temiz. Çatlak oluşmadı şimdiye kadar, umarım böyle devam eder 😊
Ben de incia siparis ettim simdi, o da temiz icerikliymis, memnun kalmazsam mustelaya gecmeyi dusundum. Hatta son ay her ikisini de kullanabilirim yeterki catlak olmasin☺️ gerci ne kadar sursen de vucut tipiyle ilgiliymis catlaklar😬

Bende aynı problemi yaşadım hatta rahim kasılması mı acaba diye rand. erkene alıp bu hafta gittim dr a. Ayaktayken aniden kasıklarıma bi batma giriyor ayakta durmam imkamsız oluyodu, bazen gece yatakta ayaklarımı kendime doğru çekemiyordum karnım sertleşip ağrıyordu. Muayene de bir sorun cıkmadı şükür ama magnezyum başladı dr ve ben progestan fitili bırakmıştım kafama göre onu kullan dedi. 2-3 gündür fitil ve magnezyumu düzenli kullanıyorum baya rahatlattı farketti. Kasılmalarım azaldı. Belki sizinde böyle bi durumdur dr unuza söyleyin gidince mutlaka
Haftaya randevum var mutlaka söyleyeceğim magnezyum günlük içmeye başladım daha önceden vermişti ama yeterli olmuyor sanırım belki bana da fitil verir. Gün içinde de yaptığım sadece günlük ev toparlama ve yemek. Temizliği bile eşim yapıyor ben peşinde orası burası diyorum sadece

Haftaya randevum var mutlaka söyleyeceğim magnezyum günlük içmeye başladım daha önceden vermişti ama yeterli olmuyor sanırım belki bana da fitil verir. Gün içinde de yaptığım sadece günlük ev toparlama ve yemek. Temizliği bile eşim yapıyor ben peşinde orası burası diyorum sadece
Bende öyleyim evden çalışma zaten işim temizlik fln da yapmıyorum bol bol dinlenme fırsatım oluyo ama kramplar, sancılar oluyor anlamadım. Rahim ağzı kapalı, uzunluk normal dedi. Her ihtimale karşı idrar kültür testi verdim birde. Birde bebek büyüdükçe baskılardan da olabilirmiş. Başka sorun olmasında büyümelerindendir inş canım🙏🏻Ben öyle olunca hemen uzanıp ayaklarını az kaldırıyorum 15-20 dk uzanıyorum iyi geliyor. Kabızlıkta tetikliyor onu farkettim belki sende de vardır ona da çözüm bulmak gerekiyor

Doktorunuz neden progestan müdahalesi yapmadı anlamadım. Benim de 18.haftada kanamam oldu hastaneye gittiğimizde rahim ağzı 2,8mm di doktorum hemen proluton iğne başlattı 37.haftaya kadar haftada bir vuruluyorum iğneyi ve bu süreçte dikkat etmemi fazla kendimi yormamamı söyledi. 21.haftamda detaylı ultrasona gittim bu doktorda kontrol etti rahim ağzını ve çok şükür 3,0mm olmuş. Sizin doktorunuz biraz ihmal etmiş sanırım bu durumu. İnşallah sorun yaşamazsınız ve düzelir🙏🏻
Aklımız kalmasın eksik olan bir şey olmasın diye başka doktora gideceğim bugün umarım daha güzel olur her şey 😔 benim sağolsun detayliya gittiğim doktor da ihmal etmiş normalde çok beğenilen bir doktordu ama işte denk geldi bize😔 randevu saati bi an önce gelse de gitsek gerçekten çok can sıkıcı ama elden duadan ve dikkatten başka da bir şey gelmiyor hayırlısı olsun kızım için de benim için de her şey inşallah

Ben de incia siparis ettim simdi, o da temiz icerikliymis, memnun kalmazsam mustelaya gecmeyi dusundum. Hatta son ay her ikisini de kullanabilirim yeterki catlak olmasin☺️ gerci ne kadar sursen de vucut tipiyle ilgiliymis catlaklar😬
Evet kişiden kişiye değiştiğini söyleyen çok kişi var, biz elimizden geleni yapalım da... 😊

Bende aynıyım valla yarın aylık kontrolüm var soracam doktoruma bi de acaba sütle mi alakalı diyorum çünkü nerdeyse 1 ay olacak sütüm geliyor 1 haftadır filan da yanmalarım var normal mi acaba

Bilmiyorumki canim benim sütüm falanda yok. Ne yiyeceğimi içecegimi şaşırdım valla

Yarını bekliyorum inşallah güzel bir şeyler söyler

2.6yken takip edeceğiz demişti şu an için normal demişti 17.haftadaydim o zaman. Detaylidaki doktor hiç bakmadı demekki çünkü görürdü baksa muayenede de bişey demedi rahim ağzı uzunlukla ilgili sadece arka duvara tutunmuş plesanta dedi.
Evde de yatış vermedi yorma kendini dedi bakalım yarın riskli gebelik doktoruna gideceğim aynı zamanda periodontolog inşallah daha iyi şeyler duyarım
İnş cnm güzel haberlerle gel 🙏

Yani akinti degil ona eminim saf su gibi ..camasirim.acik renkli zaten akinti olsa belli olurdu ..benim.korkum termi.amniyon sivisi mi anlayamamam
Bende de oluyor öyle çok değil ama oturduğum yerde bile sıcak basıyor terliyorum ona bağlıyorum. Yatıyorken bir şey yok biraz yürüsem iş falan yapsam hemen ıslaklık oluyor. Ama benim suyumda eksilme var. Geçen hafta ayrıntılıda normal çıkmıştı bir hafta sonra kendi doktoruma gittim suyunda eksilme var dedi. Islaklık olayı bir aydır var. Ki ben detaylıya 2 kere gittim o zamanda oluyordu ıslaklık ama suyumuz iyiydi. Anlamadım bi türlü pazartesi tekrar bakacak suya inşallah sızdırma falan değildir. 🤦‍♂️

Aklımız kalmasın eksik olan bir şey olmasın diye başka doktora gideceğim bugün umarım daha güzel olur her şey 😔 benim sağolsun detayliya gittiğim doktor da ihmal etmiş normalde çok beğenilen bir doktordu ama işte denk geldi bize😔 randevu saati bi an önce gelse de gitsek gerçekten çok can sıkıcı ama elden duadan ve dikkatten başka da bir şey gelmiyor hayırlısı olsun kızım için de benim için de her şey inşallah
Guzel haberlerle gelin insallah Allah buyudkdür , insallah saglikla dogar kizin🤲 Enfeksiyondan kaynakli birseyse 2 gunde bile kisalabiliyor,,, senin ilk basda doktorun hep kontrol etmeliydi ve dikkat etmen gerektigini söylemeliydi, resmen oluruna birakmis

X