2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim önceleri benimde hapsururken çok fena kramp giriyordu. Magnezyuma baslayinca geçti. Hapşururken oturur pozisyona geç yada yatiyorsan yan dönüp dizlerini karnına çek. Birde sakın hapşuruğunu tutma bir tanıdığın hamileyken göz damarları patlamiştı. Benimde belim çok ağrıyor geceleri.
Ya çok özür dileyerek söylüyorum kişisel algılanmasın ama "Birde sakın hapşuruğunu tutma bir tanıdığın hamileyken göz damarları patlamiştı. " cümlesi tarzinda seyler soylemesek buralarda ??? Allah askiniza bakin ben panikatak hastasiyim, burada duydugum bi kelime yuzunden 2 gece uyuyamiyorum korkudan kafamda kuruyorum, ilac da kullanamiyorum haliyle cok zor geciyor hamilelik benim icin. Son zamanlarda rahim agzi acilmasi, erken dogum vs.. zaten baya psikolojim bozulmus durumda, hepimizin olumlu seyler duymaya ihtiyaci var birbirimze destek olmaya calisiyoruz burada. Zaten pandemiden evlere tıkıldık, hic bir sosyal hayatimiz kalmadi, biraz olsun icimiz rahatlasin diye buraya bakiyoruz hani bizle ayni durumda olan var mi diye. Rica ediyorum duydugunuz ya da yasadiginiz kötü deneyimler varsa en azindan üstü kapalı abartmadan anlatin 🙄

Canım fl uzunluğunu 7 ile çarpınca mm cinsinden boyu çıkıyor tahmini tabii ki ama fikir veriyor

Allah ım ne cahilim 😂. 42.7×7=298 yapiyor. Demekki yaklasik 29 30 cm boyu. Bencede tahmini çünku 1 hafta arayla 2 doktora gittim ikiside kilo ve boyu farklı hesapladı.

Ya çok özür dileyerek söylüyorum kişisel algılanmasın ama "Birde sakın hapşuruğunu tutma bir tanıdığın hamileyken göz damarları patlamiştı. " cümlesi tarzinda seyler soylemesek buralarda ??? Allah askiniza bakin ben panikatak hastasiyim, burada duydugum bi kelime yuzunden 2 gece uyuyamiyorum korkudan kafamda kuruyorum, ilac da kullanamiyorum haliyle cok zor geciyor hamilelik benim icin. Son zamanlarda rahim agzi acilmasi, erken dogum vs.. zaten baya psikolojim bozulmus durumda, hepimizin olumlu seyler duymaya ihtiyaci var birbirimze destek olmaya calisiyoruz burada. Zaten pandemiden evlere tıkıldık, hic bir sosyal hayatimiz kalmadi, biraz olsun icimiz rahatlasin diye buraya bakiyoruz hani bizle ayni durumda olan var mi diye. Rica ediyorum duydugunuz ya da yasadiginiz kötü deneyimler varsa en azindan üstü kapalı abartmadan anlatin 🙄

Ben kötü niyetle hic birsey yazmadim hamilelikte hapsurdugu icin bebek zarar görür diye tutan bir çok kisi var. Asıl yazmazsan icim rahat etmez. Cunkü belki burda biri aynisini yaşarsa ben uyarmadigim icin vicdan azabı çekerim. Ne yapsin kanamasi olan rahim agzi kısaligi olan hastanede yatan siz panik ataksınız diye yazmasinmi. Siz beni gözardı et seçenegiyle engelleyebilirsiniz. Ben gecendede ilk hamileligimde şeker yükselesinde bayildigimi o yüzden erken gidin diye uyardim uyarmasamiydim.
. Evet buraya rahatlamaya giriyoruz ama aynı zamandada doğruyu yanlışı ögrenmek icinde giriyoruz . Ozaman kimse yaşadigini veya bildigini yazmasin herkes olmaz birsey desin birbirine. Bende panik atak var ve intrakranial hipotansiyon hastasiyim etkileniyorum ama kimseye müdahale hakkini kendimde görmuyorum. Cok etkileniyorsaniz bence bir süre girmeyerek kendinize iyilik yaparsınız çunku illaki insanlar bildigini yasadigini yazacak. Yada dedigim gibi beni engelleyin kimsenin uykusuna zarar vermek istemem

Son düzenleme:
Gercekden panik atagi olan girmese daha iyi herkesin düsüncesi farkli ama duydugumuz basimiza gelen seyleride yazmassak ve baska birinin basina gelirse vicdan azabi cekeriz,, daha önce enfeksiyon sorunu yasadigim icin belirtileti biliyordum S Sarisinmelekk arkadasimiz agrisindsn bahsedince enfeksiyon olabilir yazmisdim ne yani korkutmamak icin sussamiydim ,, hepimiz sussaydik git demeseydik bisey olsaydi Allah korusun bizde vicdan azabi cekmezmiydik,,, gercekden yanlis anlamasin kimse etkilenen girmese keske hep iyi seyler olmuyor malesef,, biri etkilenecek diede sudmam yasadigim seyler baskasinin basinada gelmesin diede uyaririm , bu benimle vicdanim arasinda istemeyen okumaz

Ben kötü niyetle hic birsey yazmadim hamilelikte hapsurdugu icin bebek zarar görür diye tutan bir çok kisi var. Asıl yazmazsan icim rahat etmez. Siz beni gözardı et seçenegiyle engelleyebilirsiniz
. Evet buraya rahatlamaya giriyoruz ama aynı zamandada doğruyu yanlışı ögrenmek icinde giriyoruz . Ozaman kimse yaşadigini veya bildigini yazmasin.
Anlamamişsiniz demek istedigimi, örnek vereyim göz damarları patlamis demek yerine, hapsiriğinizi tutmayin iyi degil diye duydum deseniz daha az korkutucu olurdu. Ben yasadiklarinizi yazmayin anlatmayin demedim ki 🤷🏻‍♀️ Tabiki anlatmak ögrenmek icin buradayiz. Benim gibi durumu hassas olan bir cok kisi var burada yazik günah kul hakkına girmeyelim, korku stres iyi degil bebekler ve anneler icin.

Gercekden panik atagi olan girmese daha iyi herkesin düsüncesi farkli ama duydugumuz basimiza gelen seyleride yazmassak ve baska birinin basina gelirse vicdan azabi cekeriz,, daha önce enfeksiyon sorunu yasadigim icin belirtileti biliyordum S Sarisinmelekk arkadasimiz agrisindsn bahsedince enfeksiyon olabilir yazmisdim ne yani korkutmamak icin sussamiydim ,, hepimiz sussaydik git demeseydik bisey olsaydi Allah korusun bizde vicdan azabi cekmezmiydik,,, gercekden yanlis anlamasin kimse etkilenen girmese keske hep iyi seyler olmuyor malesef,, biri etkilenecek diede sudmam yasadigim seyler baskasinin basinada gelmesin diede uyaririm , bu benimle vicdanim arasinda istemeyen okumaz

Bende ilk kanaman oldugunda sagolsun burdaki arkadaşlar uyardılar Allah razi olsun.

Bende ilk kanaman oldugunda sagolsun burdaki arkadaşlar uyardılar Allah razi olsun.
Yeterince iyi acikladigimi dusunuyorum 🤦🏻‍♀️ Ama anlaşılmadım hala galiba. O arkadasimiza ben de soyledim ağrın eğer gecmiyorsa doktora git diye. Ama soylemek var soylemek var. Yine ornek vereyim, ben ona aaa benim bir tanidigimin bebegini son anda kurtardilar onun da agrisi vardi, koş hemen doktora git deseydim ona ekstra stres yaptirip korkutacaktim hakkina girecektim. Sadece dikkatli olalim kelimeleri secerken diyorum yanlis miyim?

Ilk zamanlarda biliyorsun cok spor konusu vardi herkes tecrubesizdi benim önceki hamileligimde rahim agzi kisaldigi icin uyarmisdim riskli hamileligi olan dikkat etmeli cok yuruyus cok spor her hamileye iyi degil ben yasamisdim cünkü uyardim zaman gecdi cok kisi bu sorunu yasadi belki riskleri oldugunu bilmeden agirda tasidilar yordularda kendini , ben uyarmasaydim vicdanen cok rahatsiz olurdum cünkü zamaninda yasadim 2 kaybimda var riskli bir hamilelikde gecirdim basima gelenler baskasininds basina gelmesin die yasiyorum,, yasiyan bilir Allah kimsenin basina getirmesin her ultrasyona girdigimde o korkuyu kalbi atiyirmu korkusunu hastaneye yolluycaklar korkusunu,,, hepimiz saglikla kucaklarimiza alalim insallah hep duam bu🤲

Yeterince iyi acikladigimi dusunuyorum 🤦🏻‍♀️ Ama anlaşılmadım hala galiba. O arkadasimiza ben de soyledim ağrın eğer gecmiyorsa doktora git diye. Ama soylemek var soylemek var. Yine ornek vereyim, ben ona aaa benim bir tanidigimin bebegini son anda kurtardilar onun da agrisi vardi, koş hemen doktora git deseydim ona ekstra stres yaptirip korkutacaktim hakkina girecektim. Sadece dikkatli olalim kelimeleri secerken diyorum yanlis miyim?
Ben senin icin yazmiyorum ama burda cok kötü seylerde yasadik yasayanlarda oldu Allah korusun belki olucakda gercekden etkilenen insanlar okumazsa daha iyi anlsminda dedim

Ben senin icin yazmiyorum ama burda cok kötü seylerde yasadik yasayanlarda oldu Allah korusun belki olucakda gercekden etkilenen insanlar okumazsa daha iyi anlsminda dedim
Panikatagim olduguna gore bana da demis oluyorsunuz 😁 hassasım diye benim ne suçum var ki neden giremeyecekmişim buraya 😁 bana da faydası oluyor yazılanların, ayni zamanda benim de birilerine faydam dokunuyor seviniyorum biraz olsun rahatlatabiliyorsam yardimci olabiliyorsam. Ama hapsirirken gözünün damarı patlamış falan diye okuyunca herkesin ödü bi kopar yani 😂 onu demek istiyorum anlaşılamadım bi türlü.

Hamilelerin hepsine çıkmış mı🤔
Sen ne düşünüyorsun canım çıkarsa yaptıracak misin?
Bana çıkmış ben kendi doktoruma da sordum başka birkaç doğum doktoruna da hepsi aynı şeyi söyledi, özellikle biontech aşısı için hamilelerde gelecekteki etkisini ön göremiyoruz o yüzden çok ağır kronik hastalığı olmayan annelere önermiyoruz dediler. Sinovac olsa belki yaptırmayı düşünürdüm çünkü tetanoz aşısı ile aynı mantık demişti bi doktor ama sinovac yok biontechi de yaptırmayı düşünmüyorum

Son zamanlarda rahim agzi kisaligi erken dogum nedeniyle uyuyamiyorum yazdiginizdada yazan kisilerin hakkina girmis oluyorsunuz emin olun. Cünkü bu tarz yazilar yüzunden insanlar paylasim yaparken hak hukuk telasina giriyorlar ve yazmiyorlar. Daha oncede bebegini kaybeden bir arkadaş yasadigini yazdi diye sizmiydiniz hatirlamiyorum insanlari korkutuyorsunuz diye terslenmisti. Ben rahatsiz oldugum üyeleri engelliyorum. Lütfen sizde beni engelleyinki bende tekrar ayni şeyi duymayayim. Cözüm cok basit.

Hamilelerin hepsine çıkmış mı🤔
Sen ne düşünüyorsun canım çıkarsa yaptıracak misin?

Canim benim doktorum bayan ve 2 cocugu var . Ona sordum ben olsam yaptirmam dedi. Ankarada detaylimi doçent doktora yaptirdim o da önermedi. Gittigim hastanede 4 doktorda hamile hastalarina önermemis. Saglik ocagindaki doktorda önermedi. O yüzden yaptirmayi ben düsünmüyorum. 3 ayimiz kaldi biraz daha dayanabiliriz diye düsünüyorum. Herkes doktor tavsiyelerini yazarsa belki ortak fikrimiz olur aşıyla ilgili.

X