2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet kadın düşünceliydi bence esas sorun kocası ama kenara çekip konuşabilir bebeğim haklısın ahshsjsja sahte bir adanaya gidiş nereye gidiyoruz tam kapanmanın ardından biz tam çalışmaya geçeceğiz yıllık izni de bebişe saklıyorum ben doğum sonrası bebeleri alıp adanaya gitme kebapçıya gitme taraftarıyım ne dersin

İnşallah mayıs için uygulayacağım bu durumu evet çok var ne yazık ki ve yaşları çok genç gebelerin şu korona bitene kadar yatılı matılı adetleri ülkecek bıraksak harika olacak ama yok yani Avrupalı olsak bari sadece bu konuda otel rezervasyonumuzu yaptırsak ne iyi olur

Arkadaslar su gibi akintim oluyor ara ara..kac kere dr sordum amniyon mu diye degil dedi...15 gundw idrar veriyom sukur enfeksiyin da degil...benim gibi bu haftalarda su gibi akintisi olan varmi..hani.cok degil ama camasirim islaniyor goruyom yani
Canım benimde var akıntım başladı şu 1.5 haftadır falan. Geçen doktorum su gelmesini idrar gibi bi anda boşalır dedi. Bu haftalarda normal sanıyorum. Birde progestan kullanıyosan o da akıntıyı fazlalaştırıyormuş. Bebeğin hareketlerini de hissediyorsan kendini strese sokma.

Kizlar ustunuze saglik sol kasigimda arada bi agri oluyor hastanede son gecemde bi kramp girmisti kimildayamamistim doktora soyledim bakti hic birsey demedi . Agri boyle yumurtaliklarinizi usutursunuzde agrirgibi bi agri kaldi aniden hareket yapinca agriyo az birsey gecen burda konusuluyordu kasik agrisi falan boyke birsey miydi ?

Ben de kolay yemekler olmak.uzere kendim yapiyorum. Supurme ve toz alma camasir asma vs. Sadece supurme.esimde. Zor isleri de cekme vs esime soyluyorum. Nevresim takarken.esimle takiyorum mesela. Ama hafif de bir sey yapsam pimpirikleniyorum.
Bende öyleyim canım yapıyorum ama pinpirikleniyorum özellikle çamaşır suyu kullanırken nefesimi tutarak yapıyorum zararlı diye ama az kaldı önümüzdeki günler kendi çorabımızı giyemeyecek kdr ağırlaşıcaz eş desteği şart. Yardım ediversinler sonuçta çocuğu tek başımıza yapmadık

Arkadaslar su gibi akintim oluyor ara ara..kac kere dr sordum amniyon mu diye degil dedi...15 gundw idrar veriyom sukur enfeksiyin da degil...benim gibi bu haftalarda su gibi akintisi olan varmi..hani.cok degil ama camasirim islaniyor goruyom yani
Vajinal akinti 18 haftamdan beri var gunde 2 defa camasir degisiyorum komple su oluyor camasirim ama doktor normal dedi ani bosalma olursa o zaman sorun canim ama tum gun icinde iki camasir degisiyorsan oyle bosalma olmuyorsa sorun yok demektir :)

Benimde o şekilde sağ kısımda kramp gibi birden giriyor hareket edemiyorum nerdeyse durup dinlenince, uzanınca geçiyor. Bana da bişey yok dedi doktor

Benimde o şekilde sağ kısımda kramp gibi birden giriyor hareket edemiyorum nerdeyse durup dinlenince, uzanınca geçiyor. Bana da bişey yok dedi doktor
Aynisi demekki valla bi geliyor 1/2 dk gitmek bilmiyor hareketsiz kaliyorim o dakikalar gecsin diye 1 defa oldu ama simdi arada bi aniden yataktak kalkiyorken oturuyorken falan geliyo 1 2 saniyelik geciyor ama gecen konusuldu mersk ettim acaba yeni bi sorunla mi karsi karsiyayim malum her gun yeni bi olay yasiyorum gunum iyi gectiginde bile sasiriyorum artik .

S Sarisinmelekk Allah korusun her şey yolundadır umarım Rahim genişlemesi, bebek büyüme gibi durumlardan olabiliyormuş. Birde magnezyum verdi bana kasılmaların olabilir artık diye. Vitaminlerin fln varsa düzenli kullan ihmal etme bu haftalarda eksikliler hissediliyor sanırım artık.

Ben annemleri bile eve almadim yeri geldiginde koronadan dolayi .on bahcede ki pencereden gelip cocuklari gorup gittiler aylarca.ben cocuklarimi korumakla yukumluyum siz de tabi ki.onlara birsey olsa vebali Benim boynumadir.gerekirse esimle tartisirim kuserim yine de eve misafir almam bu donemde.o insanlar nereden gelmis gecmis, kimlerle temas Kurmus ne bilelim .hatirladigim kadariyla Sizin esiniz de doktordu.zaten riskin kendisi esiniz.gunde kac hastayla IC ice.pozitif oldugu halde sirf randevusu gecmesin diye Bunu saklayip muayeneye gelen hasta dolu ulkemiz ne yazik ki.o misafirin Bunu dusunerek korkup gelmemesi gerekir aslinda.umarim bir daha ki sefere temkinli olursunuz.

Canim magnezyum 16 haftamdan beri ssnirim kulaniyorum ultrogestan hamileligimi ogrendigim ilk gunder beri Onun disinda agri kesici de kulaniyorum insallah dedigin gibi dir ama bi sorun olsaydi doktor soylerdi herhalde hersey yolunda dedi bugun evine gidebilirsin dedi eve gonderdi demekki hersey yolunda .aman iyi olalim kizlar az kaldi yolun ysrisindan fazlasini yariladik saga salik birde sonunu getirelm insallah

Vajinal akinti 18 haftamdan beri var gunde 2 defa camasir degisiyorum komple su oluyor camasirim ama doktor normal dedi ani bosalma olursa o zaman sorun canim ama tum gun icinde iki camasir degisiyorsan oyle bosalma olmuyorsa sorun yok demektir :)
Anladim canim o zaman amniyotik su olmuyor bu anladigim kadariyla ..insan elinde olmadan telas yapiyor iste...cok tesekkur ederim..saglikla burdaki herkes yavrusunu kollarina alir insallah

Sukur hissediyom bebegimj ve evet sabah aksam duphaston aliyorum bir de haftada 1 kalcadan proluton ...insan elinde olmadan stres yapiyor normal mi diye..cok tesekkurler cevabinz icin

Bu ara bacaklarımda huzursuzluk var normal mi acaba özellikle yatarken hareket ettirme ihtiyacı duyuyorum. Yaşayan var mı aranızda?
Günaydın cnm benimde oluyor birde sol bacakta damar çekilmesi gibi bişey oluyor arada. Artan kilo artışı ayakta uzun süre yürümek uzun süre ayakta kalmakta tetikliyor.

Bidahakine esiniz rahatsiz dedin hatta Korona olabilir belirti var desin gercekden bilemezsiniz o kiside varmi yokmu bu salgin hastalikda sizi düsünmeyen yarin dogurursunuz bebeginiz varkende gelirler,,, bukadar ölümler artmisken ve bu mutasyon hamileleri ve bebegi etkilerken kabul etmeyin,

benimde oluyor her gittiğimde suyumu olctüruyorum gayet iyi diyor doktorum. hala oluyor kuruyunca hafif sarıya dönüyor sık iç çamaşırı değiştiriyorum idrar testimde temiz.alistim artık 10. haftadan beri var bende.

Günaydın kızlar Dün ilk çatlaklarım oluştu. Kaşınıyor ve hafif acıyor gibi ufaklar şimdilik ama sanki cok erken gibi çatlamak için karnım harita gibi olacak diye korkuyorum Saf vazelin ve Lierac kullanıyorum ama sanırım genetikmis tamamen bu çatlak olayı. Benim ergenlik döneminden kalma bacaklarımda felan da vardı çatlaklarım. Daha çok büyümesin çoğalmasın diye ne yapmam lazım acaba? Şimdiden çatlayan var mı benim gibi ?

Merhaba canım benim genetik mi bilmiyorum ailemde annem 3 cocuk dogurmus 1 catlagi yok. Anne tarafimda baba tarafimda oyle hepsinin teni sut gibi okadar cocuk dogurmalarina ragmen ama bende ergenlikten kalma bacaklarim catliyordu simdi bacaklarim harita gibi oldu karın bolgemde yan taraflara hiç birşey yok her akşam duştan sonra ben bunu kulaniyorum o mu fayda ediyor yoksa daha catlamaya basladimmi bilmiyorum ama bacaklarima gec kaldim simdi sursemde bi etki olmuyor komple bacak ve popo kismim catlak

Eklentiler

• 03B810FA-CABD-4634-A978-57FA087E7042.png
    374,1 KB · Görüntüleme: 15
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…