2021 Aralık Anneleri

5+6 dün öğrendim ve koşarak ultrasona gittim, 2 hafta sonrası için randevu verdi. Kalp atışına da o zaman bakalım dedi. Multivitaminli, zencefilli bi folik asit verdi sadece.
Dün doktoru aradığımda biraz adet ağrım var dedim. Yarın hemen gel düşük önleyici ilaçlarını yazalım dedi hemşiresi. Gereksiz ilaç kullanmak istemiyorum o yüzden emin olamadım. Kanamam yok çok şükür. Ben de merak ediyorum ama daha çok yeni olduğu için birşey görünmez diye acele etmek istemiyorum.

Herkese selam 🙋🏻‍♀️
Hayırlısı ile 2. Gebeliğim 😌 ama henüz doktora gitmedim. Pazartesi günü gideceğim.
farklı 3 marka ile test yaptım 3 gün aralıklarla. Hepsinde tam koyu olmasa da çıktı.
Umarım kan sonucunda da iyi bir sonuç çıkar.
beklemek istedim, diğer türlü yükseldi yükselmedi stres olmak istemiyorum :)
Gayet belli çizgiler. Hayırlı olsun, sağlıkla gelsin inşallah🙏

Dün doktoru aradığımda biraz adet ağrım var dedim. Yarın hemen gel düşük önleyici ilaçlarını yazalım dedi hemşiresi. Gereksiz ilaç kullanmak istemiyorum o yüzden emin olamadım. Kanamam yok çok şükür. Ben de merak ediyorum ama daha çok yeni olduğu için birşey görünmez diye acele etmek istemiyorum.
Benzer ağrı, kasıklarımda baskı var benim de ama doktorum gayet iyi her şey dedi. Ki adetim gecikti diyordum bi beklentim yoktu bebeğe dair (yaza tüp bebek düşünüyorduk) o yüzden çok ağır sporlar yaptım birkaç gün öncesine kadar ☺️umarım hepimiz bebeğimizi sağlıkla kucağımıza alırız 🙏

Merhaba herkese benim birkaç sorum olacaktı. İlk kontrole ne zaman gittiniz ya da gitmeyi düşünüyorsunuz? Gidenler için folik asit dışında başka birşey verdi mi doktorunuz? Şuan 4+2deyim tam 2 hafta sonra doktora gitmek geç mi sizce?
2 hafta sonra giderseniz hem keseyi hem kalp atışını duyarsınız. Folik asit almayı ihmal etmeyin bu surecte

Benzer ağrı, kasıklarımda baskı var benim de ama doktorum gayet iyi her şey dedi. Ki adetim gecikti diyordum bi beklentim yoktu bebeğe dair (yaza tüp bebek düşünüyorduk) o yüzden çok ağır sporlar yaptım birkaç gün öncesine kadar ☺️umarım hepimiz bebeğimizi sağlıkla kucağımıza alırız 🙏
İçim rahatladı biraz, sağolun :) İnşallah 👼

Gebelik oncesi folik asit kullanmış miydiniz? Gebeliğe hazırlık surecinde
Geçen sene şubat başı gibi başlamıştım, yani gebelik düşünmeden 2 ay kadar önce. 6 ay kullandım ama bebek olmayınca bıraktım. sonraki 6 ay da olmayınca tekrar doktora gittik. Hormon tahlili, rahim filmi falan çekildi. Doktora sordum folik asit vermiyor musunuz diye, şimdilik gerek yok ama para harcamak istiyorsan al demişti. Ben de olmaz düşüncesiyle almadım açıkçası. Geçen cuma pozitifi görünce gidip aldım hemen.

Geçen sene şubat başı gibi başlamıştım, yani gebelik düşünmeden 2 ay kadar önce. 6 ay kullandım ama bebek olmayınca bıraktım. sonraki 6 ay da olmayınca tekrar doktora gittik. Hormon tahlili, rahim filmi falan çekildi. Doktora sordum folik asit vermiyor musunuz diye, şimdilik gerek yok ama para harcamak istiyorsan al demişti. Ben de olmaz düşüncesiyle almadım açıkçası. Geçen cuma pozitifi görünce gidip aldım hemen.
Hayırlısı olsun bebişiniz sağlıkla büyüsun 🙏

Merhaba ilk 3 ayda spor yapılmalı mı sizce? Reformer arada da Fitnes yapıyordum, düzenli şekilde de evde bisiklet. Ancak bebek haberi ile bıraktım Leslie yaparım diyordum havalar ısınıp yürüyüşe başlayana kadar ama 10 dk. sonra belim ağrıdı bıraktım 😞
Kondisyon bisikleti zararlı olur mu acaba?

Bende spor yapıyordum bıraktım.zarari yok diyorlar ama yanlış hareket yapayım nolur nolmaz diye.. havalar güzelleşsin yürüyüş yaparız🥰
Merhaba ilk 3 ayda spor yapılmalı mı sizce? Reformer arada da Fitnes yapıyordum, düzenli şekilde de evde bisiklet. Ancak bebek haberi ile bıraktım Leslie yaparım diyordum havalar ısınıp yürüyüşe başlayana kadar ama 10 dk. sonra belim ağrıdı bıraktım 😞
Kondisyon bisikleti zararlı olur mu acaba?

İlk
Herkese selam 🙋🏻‍♀️
Hayırlısı ile 2. Gebeliğim 😌 ama henüz doktora gitmedim. Pazartesi günü gideceğim.
farklı 3 marka ile test yaptım 3 gün aralıklarla. Hepsinde tam koyu olmasa da çıktı.
Umarım kan sonucunda da iyi bir sonuç çıkar.
beklemek istedim, diğer türlü yükseldi yükselmedi stres olmak istemiyorum :)
İlk Aralık annesi😍

Merhaba ☺️ hepimiz için sağlıklı hayırlı haberler ile devam edecek gebelik ler diliyorum🤲

Çarşamba sabahı hayalet çizgi ile gebe olduğumu öğrendim dün sabah bir tık daha koyu olunca akşam kan verdim değerim 56 çıktı inşAllah sağlıkla artar🤲

Adetlerim düzensiz o yüzden malesef ne kadarlık tahmin edemiyorum

Merhaba kızlar benim de adetime 4 gün kala idrar testi yaptım silik çizgi çıktı, kan testi verdin 14 çıktı, doktor gebelik var ama daha birşeyler demek için çok erken dedi, inşallah hayırlısı ile süreç sağlıkla devam eder.
Hayırlı olsun ben ilk gebeliğimi öğrendiğimden hcg 7 çıkmıştı🤩 bol bol dinlenin bu aralar.. bende 2 farklı markanın testini yaptım evde pozitif sonuç şükür ama kan vermedim

X