2021 Aralık Anneleri

Bende olmayı düşünüyorum yaa doktoruma danışacağım mutlaka zaten banada çıkmış Allah korusun yoğun bqkımlıkm olmayalım
Benim doktorum ol dedi eşim de doktor arkadaşlarına veya tanıdık diğer doktorlara saglikcilara ulaştı hepsi aşı olunması yönünde konuştular
Ne bileyim randevu aldım ileri tarihte inşallah olucam karar degistirmezsem

Ben doktoruma sordum yaptır dedi. ama nedense hiç içime sinmiyor. çünkü başka bir kadın doğumcu yaptırma demiş arkadaşa. daha kendi aralarında kesin bir bilgi yok?? Biraz daha araştırıcam
Benim randevum bu akşam. Sorsam yüzde yüz ol diyecek eminim. Avrupa’da gebeleri kesinlikle aşılamıyorlar çünkü orda her can çok kıymetli. Yurtdışında tüp bebek tedavisi olanlar da bilir embriyo prosedürleri bile farklı atmıyorlar, ziyan etmiyorlar, her can koruma altında. Ama ülkemizde hiçbir zaman hiçbir can güvende olmadı. Aşıyla bebeği güvende hissetmiyorum bu yüzden. Devlet memuruyum şuan doğuma kadar ücretsiz izin almayı kuruyorum kafamda. Eşim de evden çalışıyor, güvende oluruz. İzin alma imkanınız yoksa çalışma zorunluluğunuz varsa bana bakmayın kovid de büyük risk

Benim doktorum ol dedi eşim de doktor arkadaşlarına veya tanıdık diğer doktorlara saglikcilara ulaştı hepsi aşı olunması yönünde konuştular
Ne bileyim randevu aldım ileri tarihte inşallah olucam karar degistirmezsem
Bilmiyorum da olmak bana mantıklı geliyor

Kızlar benim gobegim cok cikti bea :KK70: bunu daha sabah cektim birde aksam gorun o_O

Eklentiler

• IMG_20210615_102933.jpg
    IMG_20210615_102933.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 64
Kuzular sgklı çalışanlara aşı çıkmış ben corona olmaktan çok korkuyordum zaten ve insanlarla istem dışı sürekli temas halindeyim aşıyı kesinlikle düşünüyorum aşı olanlar hangi aşıyı oldu doktor randevum 3 hafta sonra doktoruma sormak isterdim fakat yakınlarda gitmeyeceğim için meşgul

Bilmiyorum da olmak bana mantıklı geliyor
Bana da doktorum mutlaka ol dedi. Mutasyonlu virüsün sana vereceği zarar daha fazla olabilir diyor hamileleri daha çok etkiliyormus. Doğum yakın olsa ertelerdim ama daha 6 ay var bunun sonbaharı kışı var çalışırken kendimizi korumamız zor olacak. Bakalım ctesi gününe randevuyu aldim inşallah bir sıkıntı olmaz.

Bana da doktorum mutlaka ol dedi. Mutasyonlu virüsün sana vereceği zarar daha fazla olabilir diyor hamileleri daha çok etkiliyormus. Doğum yakın olsa ertelerdim ama daha 6 ay var bunun sonbaharı kışı var çalışırken kendimizi korumamız zor olacak. Bakalım ctesi gününe randevuyu aldim inşallah bir sıkıntı olmaz.
Aynen doğru diyorsun önümüzde kış var nasıl korucaz kendimizi ben korkuyorum şahsen yaptırmak gerek yaa

Benim randevum bu akşam. Sorsam yüzde yüz ol diyecek eminim. Avrupa’da gebeleri kesinlikle aşılamıyorlar çünkü orda her can çok kıymetli. Yurtdışında tüp bebek tedavisi olanlar da bilir embriyo prosedürleri bile farklı atmıyorlar, ziyan etmiyorlar, her can koruma altında. Ama ülkemizde hiçbir zaman hiçbir can güvende olmadı. Aşıyla bebeği güvende hissetmiyorum bu yüzden. Devlet memuruyum şuan doğuma kadar ücretsiz izin almayı kuruyorum kafamda. Eşim de evden çalışıyor, güvende oluruz. İzin alma imkanınız yoksa çalışma zorunluluğunuz varsa bana bakmayın kovid de büyük risk
Devlet memuruyum bende ama izin almam hiç mümkün görünmüyor. Sizin durumunuzda yaptırmamak mantıklı genede dikkatli olun. Ben ise biraz daha bekleyeceğim. Çalıştığım ofis aman aman kalabalık olmuyor yani bir hastane ya da banka gibi değil. Birde duydunuz mu 4. grupta aşı yaptırmayanları zorunlu tutacaklarmış.

Ya siz hangisinden aldınız benim doktorum bana da ol mutlaka ama taraf belirtmiyorum dedi

Valla ısrarla sordum,biontech var sadece dedim o da ısrarla ol dedi :) virüs kapıp keşke aşı olsaymışım demek istemiyorum.
Aynen öyle demeyelim o kadar uğraş verdik hamiş kaldık güzelce doğumumusu yapalım en azından Eylül ayında ben covit geçirdim hafif geçirdim ama 2. Olupda ağır geçmesin Allah korusun

X