2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Gitmeyi düşünmüyor sanırım canım o yüzden yazdım :)
İmm bu çok kötü o zaman Allah korusun iltihaplı kanama bebeğe zarar da verebilir bebeğin suyuna kaçsa o apse anfeksiyin yazık bebeğe inşallah gider bu işler ertelenme ye gelmez doktor da çok rahat vallahi foto ya bakarak konuşuyor cevaplıyor sorunu
İns bİrdaha yaşanmaz o kanama iltihap 🙏🤲🤷

Canım okuduğum kadarıyla günde 6 saat filan uyanık kalıyorlarmış zaten, gerisi uykuyla geçiyormuş. Belki senin bebişler gece sen uyurken daha hareketlidirler. Geçen bir eğitimde de yemeğinizi yiyin, yaklaşık 1 saat sonra solunuza doğru uzanıp bekleyin 3 kere hareket hissederseniz sıkıntı yok filan demişlerdi. Gerçi benimki sabah o aç halimleyken daha hareketli, yemeklerden sonra sanki ona da rehavet çöküyor gibi oluyor bazen hissetmiyorum bir hareketini 😅

Her gün bir şekilde hissediyorum ama her gün aynı oranda değil kesinlikle. Senin haftan da daha düzenli hissetmek için biraz erken diye biliyorum, o yüzden çok kafayı takma şimdilik.

Ben de acken daha cok hissediyorum hareketlerini.

Açlık tokluk şükür temiz çıktı kızlar, hiçbir sorun yok. Vücudun çok güzel kaldırıyor şekeri değerin çok iyi dedi şükürler olsun 🙏 idrarda enfeksiyon çıktı yine, ona da şase verdi diye. Belki de su içmeden idrar verdiğin için çıkmıştır, bol suya devam dedi doktor.

Gozun aydin cnm. Darisi bizlere ins

Ya bendede var o sorun artık ystsktan kalkınca zorlanıyorum biryeri tutup destek alıyorum yüzüm gözüm şiş bu aralar ayaklarım parmaklarımda sis oluyor sıcak basıyor Allah'tan 1 ay dil kursu tatil rahat yatıyorum erken kalkma derdi yok 😁

Maşallah 🧿 çok sevindim csnim bebeğin icin maşallah kilosu iyi 😍🙏 bende tok karna yapmıştım şeker testini 300gr kafan şekerli su içtim bardak büyüktü yani. 1 saat bekledikten sonra kan aldılar o 1 saat içinde yemedim içmedim birşey bakalım sonuçları 9 temmuzda gidince değerimiz öğrencem ins iyidir sonuçlar 🤲😊

E nabiza dusmesi lazim cnm ordan bakabilirsin sonuclara

Kızlar bugün birden iltihapla karışık kanamam oldu, şimdi çok azaldı ama çok korktum. Doktorumu aradım ama hala 1,5 saattir cevap vermesini bekliyorum. Elli kere de asistanı aradım foto da attım, hala cevap yok. En son eşim gelince bir hastaneye gidicem artık, bu doktorlar konusunda benim yüzüm gülmeyecek herhalde anlaşılan, lafa gelince herkes “Beni geceyarısı bile arayabilirsin” diyor ama pratikte ulaşabilene aşk olsun.

Cok gecmis olsun. Sen yine de kontrole git doktor kist dediyse kisttir ama tedbirli olmak en iisi hem bebisi de gorursun icin rahat olur

Kızlar selamlar. Ben 24 haftalık oldum. Sunu merak ediyorum sizler hareketleri duzenli hissediyor musunuz? Yani ben bu konuya biraz kafayi taktim bazen 1 saat bekliyorum bi hareket olsun diye. Bir de ikiz benimkiler. Sizde durumlar nasil?
Gecen gun benimde hareketler cok belli belirsizdi baya endiselenmistim.
Kızlar doktor bana döndü şimdi, kist varmış o patlamış endişe edilecek bir şey değilmiş. Allahım daha neler öğreneceğiz bakalım, hiç kist olduğunu bile anlamamıştım. 😱

Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Bebiş de daha da hareketlendi zaten o da içimi ayrıca rahatlattı. Hepimiz kazasız belasız bu süreci atlatırız inşallah bundan sonrasında da...
Daha once kist oldugundan bahsetmismiydi canim.

Ben de acken daha cok hissediyorum hareketlerini.

Gozun aydin cnm. Darisi bizlere ins

E nabiza dusmesi lazim cnm ordan bakabilirsin sonuclara

Cok gecmis olsun. Sen yine de kontrole git doktor kist dediyse kisttir ama tedbirli olmak en iisi hem bebisi de gorursun icin rahat olur
Canım Almanya'da yim doktor sadece dedi 1 hafta sonra çıkar sonuç zaten zar zor anladım onları 😁 neyse bekleyim randevu günü konuşuruz artik

İmm bu çok kötü o zaman Allah korusun iltihaplı kanama bebeğe zarar da verebilir bebeğin suyuna kaçsa o apse anfeksiyin yazık bebeğe inşallah gider bu işler ertelenme ye gelmez doktor da çok rahat vallahi foto ya bakarak konuşuyor cevaplıyor sorunu
Canim zaten paniklemistir endisesi vardir biraz korkutucu bir yorum olmamismi ? Malum en ufak seyi kafamiza takip tum gun dusunuyoruz

Canım bebeğe zarar verebilecek bir yerde değilmiş, ben de ondan korkmuştum başta iltihabı görünce. Doktor yavaş yavaş azalır sonra kesilir kanama, korkma demiş, şimdi kesildi gerçekten de. Bugün gitmicem ama durumumu takip edicem, olmadı yarın hastaneye giderim. Sorun devam etmezse Cumartesi de detaylıya gireceğim için çok gidesim yok açıkçası, inşallah bununla kalmış olur.

Daha once kist oldugundan bahsetmismiydi canim.

Yok canım, ilk hamile olduğumu öğrendiğimde alttan muayene yaptırmıştım zaten onun dışında yapılmadı, bu da rahmin dışında bir şey olduğu için alttan muayenede belli olabilecek bir şeymiş. Belki de yeni oldu, ben de bilemedim. 🤷🏻‍♀️

Kızlar bugün birden iltihapla karışık kanamam oldu, şimdi çok azaldı ama çok korktum. Doktorumu aradım ama hala 1,5 saattir cevap vermesini bekliyorum. Elli kere de asistanı aradım foto da attım, hala cevap yok. En son eşim gelince bir hastaneye gidicem artık, bu doktorlar konusunda benim yüzüm gülmeyecek herhalde anlaşılan, lafa gelince herkes “Beni geceyarısı bile arayabilirsin” diyor ama pratikte ulaşabilene aşk olsun.
Çok geçmiş olsun umarım her şey yolundadir 🙏🙏

Csnim benimki asitli değil idi şekerli şuydu gozumun önünde suyun içine toz birşey kattılar kaşıklar karıştırdılar iç dediler

Bebeği kiloları da nasıl hesapliyon 🤣😂🙈 her birine 1 er kilo yaptın rahme plasenta suya inşallah oyledir ya bende bilmiyorum ne ne kadar olcak 9 aya kadar şimdilik ben 76 dan 81 e geldim sanırım 90 i bulurum 😁🙈 geriye kaldı 3 ay bakalım o 9 kg nereye kime gidecek 😁 sağlıklı olsunlar da insallahi benim kilolarda bebeğe gider daha öğrenemedim kilosunu inşallah 10 gün sonra gidince öğrenirim o zaman 1 kg yu bulur birazcık da geçer inşallah 😍🙏🤲
Benim sirke şişede verdiler, hazır birşeydi. Hafife içerken boğazımı yaktı. 🤭
Valla kafama göre hesapladım canım. 1kg bebek, 1kg şu 1kg bu diye. Aldığım kiloları öyle içime sindiriyorum, azcık rahatlattım kendimi 😆gebe eğitiminde doktor zaten bana senin vücut kitle indeksin çok düşükmiş hamile kaldığında dedi. Şuan normal kilona gelmişsin dedi. 26 hafta için kilo alman bir tık fazla ama sıkıntı olmaz, bundan sonra 8-9 kilon daha var, dikkat etmelisin dedi. Ondan da içim rahatladı biraz 🤭

Valla kafama göre hesapladım canım. 1kg bebek, 1kg şu 1kg bu diye. Aldığım kiloları öyle içime sindiriyorum, azcık rahatlattım kendimi 😆gebe eğitiminde doktor zaten bana senin vücut kitle indeksin çok düşükmiş hamile kaldığında dedi. Şuan normal kilona gelmişsin dedi. 26 hafta için kilo alman bir tık fazla ama sıkıntı olmaz, bundan sonra 8-9 kilon daha var, dikkat etmelisin dedi. Ondan da içim rahatladı biraz 🤭
26 haftadan sonra 8-9 kilo mu alınıyormuş canım normalde 🤔😁

Canim zaten paniklemistir endisesi vardir biraz korkutucu bir yorum olmamismi ? Malum en ufak seyi kafamiza takip tum gun dusunuyoruz
Öyle canım ama ne yapayim annelik iç güdüsü insan hem cinsi içinde endişe eder korkar 🤦🤗Allah korusun tabi dahakucuk bebiş kimse istemez zarar gelsin 🤗
Canım bebeğe zarar verebilecek bir yerde değilmiş, ben de ondan korkmuştum başta iltihabı görünce. Doktor yavaş yavaş azalır sonra kesilir kanama, korkma demiş, şimdi kesildi gerçekten de. Bugün gitmicem ama durumumu takip edicem, olmadı yarın hastaneye giderim. Sorun devam etmezse Cumartesi de detaylıya gireceğim için çok gidesim yok açıkçası, inşallah bununla kalmış olur.

Yok canım, ilk hamile olduğumu öğrendiğimde alttan muayene yaptırmıştım zaten onun dışında yapılmadı, bu da rahmin dışında bir şey olduğu için alttan muayenede belli olabilecek bir şeymiş. Belki de yeni oldu, ben de bilemedim. 🤷🏻‍♀️
İnşallah canım kesilir devam etmez koku falan olursa da dikkat et Rabb'im göstermesin bİrdaha☺️ 🤲🙏
Sen zayifsin ya oyüzden kafan rahat ilk gebelik 😁🙈 bebek sayesinde kilo indeksi tam oturur vermesen de o kiloları kilo indeksin kapatır farkı zaten düşükmuş çok iyi vallahi 🤗alacağın kilo da süper bizim gibi kilosu olanlar ancak düşünür ben gibi 🤣🙈benimde hedef 10 kg almak9 aya kadar 🙈 ama öyle gözükmüyor 76 dan başladım şuan 81 daha 3 ayım var yani yine buu gidişle 12 kg almış olurum ya çünkü son aylar bebek de klhizli kilo alacak diğer gebeliklerde hep 15 aldım kaldılar yağlar sarkiklar 🤕🙈

Kızlar covid aşısı olacak mısınız ? Olan var mı ?
Ben oldum 10 gün kadar oldu. İkinci doz 31 temmuzda.
Merhaba, ben oldum, ikinci doz 26 Temmuzda.

1. Doz biontech aşımı oldum 10 haziranda.bayramdan sonra 2. Dozu bekliyorum

Aşı sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamadım, kolda biraz ağrı hariç. İkinci dozdan sonra yan etkiler biraz daha fazla olabiliyor diyorlar, ona da hazırlıklı olacağız artık.
Bana da hep covidin riski aşının getireceği risklerden daha fazla gibi geliyor bu nedenle aşı olmayı tercih ettim. Danıştığım tüm doktorlar da bu yönde konuştular. Hepimiz için hayırlısı neyse o olsun artık napalım :)

26 haftadan sonra 8-9 kilo mu alınıyormuş canım normalde 🤔😁
Senin kilona göre o kadar alman lazım deid doktor 🤭 63le falan doğuma gitsen, doğumdan sonra 55e düşersin rahat edersin dedi amiiin dedim 🤭🤭
Öyle canım ama ne yapayim annelik iç güdüsü insan hem cinsi içinde endişe eder korkar 🤦🤗Allah korusun tabi dahakucuk bebiş kimse istemez zarar gelsin 🤗

İnşallah canım kesilir devam etmez koku falan olursa da dikkat et Rabb'im göstermesin bİrdaha☺️ 🤲🙏

Sen zayifsin ya oyüzden kafan rahat ilk gebelik 😁🙈 bebek sayesinde kilo indeksi tam oturur vermesen de o kiloları kilo indeksin kapatır farkı zaten düşükmuş çok iyi vallahi 🤗alacağın kilo da süper bizim gibi kilosu olanlar ancak düşünür ben gibi 🤣🙈benimde hedef 10 kg almak9 aya kadar 🙈 ama öyle gözükmüyor 76 dan başladım şuan 81 daha 3 ayım var yani yine buu gidişle 12 kg almış olurum ya çünkü son aylar bebek de klhizli kilo alacak diğer gebeliklerde hep 15 aldım kaldılar yağlar sarkiklar 🤕🙈
Aynen canım doktor da bebek sayesinde indeksin normalde dönmüş, bundan sonra doğuma kadar 8-9 kilo alsam boyuna ve hamile kalma kilona göre normal olur dedi. Çok zayıf olduğunuz için 20ye kadar normal sayabiliyoruz zayıf gebelerimiz de dedi 🤭
Valla ben hep diyordum boğazımı tutamam diye, tutamıyorum da ya. Hele bulantılar bitti, azcık iştahım açıldı ya yedikçe yiyorum 🤭benim de He ryerim çatlak dolu valla, daha da çatlıyor ne olck bakalım 🤕😬

Senin kilona göre o kadar alman lazım deid doktor 🤭 63le falan doğuma gitsen, doğumdan sonra 55e düşersin rahat edersin dedi amiiin dedim 🤭🤭

Aynen canım doktor da bebek sayesinde indeksin normalde dönmüş, bundan sonra doğuma kadar 8-9 kilo alsam boyuna ve hamile kalma kilona göre normal olur dedi. Çok zayıf olduğunuz için 20ye kadar normal sayabiliyoruz zayıf gebelerimiz de dedi 🤭
Valla ben hep diyordum boğazımı tutamam diye, tutamıyorum da ya. Hele bulantılar bitti, azcık iştahım açıldı ya yedikçe yiyorum 🤭benim de He ryerim çatlak dolu valla, daha da çatlıyor ne olck bakalım 🤕😬
Senin boyun kaçtı canim😁

Maşallah 🧿😁 malesef göbek sistikce çatlar canım engel olamıyoruz hele son aylar dahadaolur birşey olmaz benim de bu gebelikte çıkmadı hep eski cstlaklar var birde göbek ciZgim de çıkmadı ona şaşırdım 😁bebeğim vücudumu çirkin yapmamsya çalışıyor annesinin kuzusu 😂🙈

Amin ins canım Rabbim gönlümüze göre versin inşallah 🙏🤲🙈 senin boyun kaç .kaç kg ile başladın şuan kaç kg oldun
Aslında benim işler karışık 😁 56 idim hamile kalmadan önce, bulantı vs derken 52 indim. Su an tekrar 56 yim. Aslına bakarsan hamilelik öncesine göre 0 kilo gibi gözükse de 52ye göre hesaplayinca 4 kilo almış gibi oluyorum bilemedim 😂 boyum da 170 i biraz geçiyor işte 😁

Aslında benim işler karışık 😁 56 idim hamile kalmadan önce, bulantı vs derken 52 indim. Su an tekrar 56 yim. Aslına bakarsan hamilelik öncesine göre 0 kilo gibi gözükse de 52ye göre hesaplayinca 4 kilo almış gibi oluyorum bilemedim 😂 boyum da 170 i biraz geçiyor işte 😁
Aynibenim ilk gebelik gibi 64 le başladım kustum hep 62 leri gördüm sonra kusma durunca habire yedim iştah açıldı 🙈 75 i gördüm benim de 1.70 dir boy sonrası o kilolar en fazla 67 ye düştü doğumdan sonra 😂

• Beğen
Reactions: The
X