2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhabalar biz de iyiyiz herşey güzel gidiyor ama kafamı taktığım bir konu var sizde durum nasıl öğrenmek isterim. Oğlum sese aşırı duyarlı. Evde ikimizsek asla süpürge çalıştıramıyorum. Mutlaka bi başkası olup onunla diğer odada durması lazım yoksa ağlıyor. Apartmandan komşulardan gelen seslerden korkuyor. Diğer odadan Bi eşya alması için yolluyorum çoğu zaman ses gelir diyerek gitmiyor. Başka bişey almak için Süpürgenin olduğu kileri açsam hemen uyarıyor anne süpürge çıkarma sakın diye. Birlikte kek yapıyoruz mikser çalışırken bana sarılıyor bekliyor falan artık sinirim bozulmaya başladı. Sizde de varmı bu tarz korkular? Süpürgeyle falan herhangi bişeyle hiç korkutmadık neden böyle oldu anlamadım. Öneriniz var mı nasıl aşabiliriz bu ses korkusunu acaba
Bizdede vardı hala var aslında çok yüksek dese duyarlı ama artık süpürgeden korkmuyor mikserden korkuyor komşuda tadilat var ondandan korkuyor. Ben çok önemsemiyorum çocuk sonuçta dış dünyada neler oluyor. Bana göre 4 yaşına kadar bebekler hala 🙄

Bizdede vardı hala var aslında çok yüksek dese duyarlı ama artık süpürgeden korkmuyor mikserden korkuyor komşuda tadilat var ondandan korkuyor. Ben çok önemsemiyorum çocuk sonuçta dış dünyada neler oluyor. Bana göre 4 yaşına kadar bebekler hala 🙄
Doğru diyorsun aslında ama işte çoğu çocuğun süpürge sesine bu kadar tepki vermediğini bildiğim için kafama taktım biraz. Tebrik ederim bu arada sağlıkla bebeğine kavuş inşallah 🥰

Doğru diyorsun aslında ama işte çoğu çocuğun süpürge sesine bu kadar tepki vermediğini bildiğim için kafama taktım biraz. Tebrik ederim bu arada sağlıkla bebeğine kavuş inşallah 🥰
Teşekkür ederim canım 🥰🥰 ay çok istiyorum sağlıkla gelsin inşallah sürekli düşük yaptığım için çok korkulu geçiyor günlerim. Ama kısmet işte 😏

Benim kızım da küçükten beri seslerden korkuyordu istemiyordu bende pek haz etmem seslerden o nedenle onun yanında pek calistirtmiyordum süpürgeyi sonra sonra eşim küçük supurgelerden açarak alistirdi kurutma makinesinden vs de ağlıyordu onu da pek kullanamiyordum yavaş yavaş sonradan sonraya alıştı ben kurutma makinesi kullanmak zorunda kaldım saçım için ağlasa da çalıştırdım.Supurge birde Fransa'da bir çocuk dergisinde geçiyordu çocuklar korkuyor ya öyle şeyleri anlatıyor dergi birde Bing diye bir çizgi film var bir bölümün adı vou vou çok konuşma yok içinde izleyebilirsiniz belki süpürge tavşan bingin oyuncağını yutuyor sonra içini açıp çıkarıyorlar korkmasın diye ondan sonra da kızım artık birşey demiyor eşim artık süpürge demiyor vuvu diyor süpürgeye.

Herşey çok iyi geçen yıl bi düşük yaptım yine şuan bi daha hamileyim bakalım kısmet. Senin ki nasıl? Sen nasılsın?
Öyle mi çok geçmiş olsun, yeni bebişiniz de sağlıkla gelsin inşallah 🙏 benimki gayet iyi ve yaramaz onun dışında bir sorunumuz yok çok şükür. Tipik erkek annesi sorunsalları 😅

Öyle mi çok geçmiş olsun, yeni bebişiniz de sağlıkla gelsin inşallah 🙏 benimki gayet iyi ve yaramaz onun dışında bir sorunumuz yok çok şükür. Tipik erkek annesi sorunsalları 😅
Kaan dı sanırım ismi yanlış mı hatırlıyorum 😬

Bu aralar kızımda karanlık korkusu var benim ses korkusuda arabalarin yakınından geçtiği parklarda motor sesinden korkuyor birde gök gürültüsünden his gök gürültüsünden bende korktum disardayien

Merhabalar biz de iyiyiz herşey güzel gidiyor ama kafamı taktığım bir konu var sizde durum nasıl öğrenmek isterim. Oğlum sese aşırı duyarlı. Evde ikimizsek asla süpürge çalıştıramıyorum. Mutlaka bi başkası olup onunla diğer odada durması lazım yoksa ağlıyor. Apartmandan komşulardan gelen seslerden korkuyor. Diğer odadan Bi eşya alması için yolluyorum çoğu zaman ses gelir diyerek gitmiyor. Başka bişey almak için Süpürgenin olduğu kileri açsam hemen uyarıyor anne süpürge çıkarma sakın diye. Birlikte kek yapıyoruz mikser çalışırken bana sarılıyor bekliyor falan artık sinirim bozulmaya başladı. Sizde de varmı bu tarz korkular? Süpürgeyle falan herhangi bişeyle hiç korkutmadık neden böyle oldu anlamadım. Öneriniz var mı nasıl aşabiliriz bu ses korkusunu acaba
Merhaba canım.
Süpürgeden değil ama kapı çalınca (zil ve tokmak)ve komşulardan gelen ufak tefek tak tak seslerine hâlâ çok korkuyor kızım. Kapıyı çalanın bina görevlisi olduğunu bilse de korkuyor. Biz de 1 yıldır var ve hâlâ çözemedik bu durumu.

Merhaba canım.
Süpürgeden değil ama kapı çalınca (zil ve tokmak)ve komşulardan gelen ufak tefek tak tak seslerine hâlâ çok korkuyor kızım. Kapıyı çalanın bina görevlisi olduğunu bilse de korkuyor. Biz de 1 yıldır var ve hâlâ çözemedik bu durumu.
Sadece benimkinde var böyle korkular sanıyordum ya biz çok nazik yetiştiriyoruz çok korkak ürkek oluyo diye endişe ediyordum ama sanırım geçici korkular bunlar. Nasıl ki 8-10 aylık bir bebek korkuyu bilmiyorsa bunlar da bilmiyodu ve yeni yeni öğreniyorlar, kimisi bu duyguyu daha içselleştiriyor diye düşünmeye başladım

X