2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım ben 32 yaşındayım evleneli 5 yıl oldu, kurumdaki 6.yılım ilk gebeliğim....hamile olduğumu duyan amirim şu zamanda acelesi neymişşş demiş 😂 yani konuşmak isteyen her türlü bir şey buluyor önemli olan niyet ve bakış açısı...bizlik bir durum yok yani kendi içsel problemlerinden kaynaklı 😂
5 yıllık evlisin ve bunu mu dediler 😂 Hay Allahım yaa

Sanki asistanina 4.8 gibi bişey söyledi ama tam hatırlamıyorum sayıyı. Bakalım hayırlısı direkt karnımdan baktı, haftaya duyamazsa belki alttan bakalim der hic istemem ama 🤷
Arkadaşlar benim doktorum hep vajinal baktı. Vajinalin hiç bir sakıncası yok dedi ve tercih edilen bir doktor. Vajinal bakılsa bu streslere girmeyeceksiniz aslında 🤷‍♀️ B bitkiselhayat

Arkadaşlar benim doktorum hep vajinal baktı. Vajinalin hiç bir sakıncası yok dedi ve tercih edilen bir doktor. Vajinal bakılsa bu streslere girmeyeceksiniz aslında 🤷‍♀️ B bitkiselhayat
Benimki direkt karından bakmak istedi ben hazirlikliydim ama önümüzdeki hafta yine karından duyamazsa ben teklif edicem vajinal bakalim ben strese giriyorum kalp atışı duymadığım icin dicem

Benim doktorumda hep bakardı karşı değildi. Ama bu gebeliğimde bakmıyor düşüğün var bakmayalım diyor. Yoksa bende bakmasından yanayım, herşey net görünüyor öyle içimde kuşku kalmıyor

Kızlar merhaba ben 9. Haftadayım fikir vermesi için size yaşadığım süreçleri söylemek istedim. 5+0 da keseyi gördüm beta hcg değerim 5000 lerdeydi, 7+0 da bebek 6+4 görünüyordu kalp atışını duyduk, 8+1 de de bebek normal gelişim gününe gelmişti. Arada kahverengi akıntılarım oldu. Doktor normal olduğunu kanama alanı bulunmadığını söyledi. 12. Haftaya da kadar arada bu renkli akıntıların olabileceğini söyledi. Hepimiz için dua ediyorum Allah herkesin bebeğine sağlık versin inşallah. Hiç umutsuzluğa kapılmayın herkesin süreci farklı işleyebiliyor ama hayırlısı olsun hepimiz için ❤️

Benim ilk gittigim doktor kasık ağrım var diyince (adetim gecikeli ve idrar testinde pozitif goreli birkaç gün olmuştu) dur bakalım belki düşecek, baksana agrin varmış dedi ve ne kan testi ne başka bir şey. Aksama kadar ağladım o gün. Forumları okuyup okuyup daralıyordum, madem düşecek neden progestan vermiyor, neden kan testi bile yapmadı, vs. Daha sonra test yapılınca sonuç çıkana kadar toksoplazmaya taktım kafamı, kedilerle biraz fazla haşır neşir olduğum için. Sonra ölçümlere göre 3 gün geriden geliyordum bu sefer ona taktım. Yani okuyup okuyup takacak şeyler bitmiyor. Arkadaş çok doğru söylemiş keşke ben de daha rahat olabilsem. Geçen gün biri yazmış kanamam oldu ama sallamadim, normal herhalde diye. Biz her ayrıntıyı kurcalayip, olumsuz yön bulduk mu ona odaklaniyoruz. Bazen gerçekten bilmemek en iyisi. Kafana takip da üzülme sen de. İçini ferah tut ❤ Daha önümüzde o kadar çok test var ki, inan 9 ay geçmez böyle. Keşke biri gelse bizi bi silkelese de kendimize gelsek 🙈
Takoplazma ya kanayan yaram en çok onu merak ediyorum evde kedim var sokakta kedilerim var. Benim de sıra ona geliyor sanırım panik konusunda... Çok haklısın canım biraz sallamamayı öğrensek daha zevkli geçecek şu dönemler.. Şurada 3 gün var Dr kontrolüne 3 günü sabredemiyorum 9 ay geçmez böyle... Çok şükür ki sizler biraz beni silkeliyorsunuz 😂

Doğru canım ya pazartesi vajinal isteyeceğim zaten, yoksa dayanamam 10 gün daha fazla. 😊

Takoplazma ya kanayan yaram en çok onu merak ediyorum evde kedim var sokakta kedilerim var. Benim de sıra ona geliyor sanırım panik konusunda... Çok haklısın canım biraz sallamamayı öğrensek daha zevkli geçecek şu dönemler.. Şurada 3 gün var Dr kontrolüne 3 günü sabredemiyorum 9 ay geçmez böyle... Çok şükür ki sizler biraz beni silkeliyorsunuz 😂
Canım toksoplazma bi sorun degil ki benim de kedim var, cok kez sokaktan kedi alıp evde bakıp tedavi ettim yolladım epey haşır neşir oldum ama iki sene önce meraktan yaptırdım toksoplazma hic gecirmemişim, kimisi ishaldi afedersin kakasini temizledim falan ona rağmen. Evdeki kedime de çiğ bisey yedirmiyorum ve uzun süredir kumunu eşim temizliyor ben dokunmuyorum tuvaletine. Hala gecirmemissem bu düzende devam edip kakasina temas etmeyerek gecircem hamileligi. Ama gecirmissem zaten risk yok sanirim daha rahat olurum. Kedimle birlikte uyuyorum ben hala

Canım toksoplazma bi sorun degil ki benim de kedim var, cok kez sokaktan kedi alıp evde bakıp tedavi ettim yolladım epey haşır neşir oldum ama iki sene önce meraktan yaptırdım toksoplazma hic gecirmemişim, kimisi ishaldi afedersin kakasini temizledim falan ona rağmen. Evdeki kedime de çiğ bisey yedirmiyorum ve uzun süredir kumunu eşim temizliyor ben dokunmuyorum tuvaletine. Hala gecirmemissem bu düzende devam edip kakasina temas etmeyerek gecircem hamileligi. Ama gecirmissem zaten risk yok sanirim daha rahat olurum. Kedimle birlikte uyuyorum ben hala
Ben de kedimle uyuyorum hala, totosunu yüzüme dayıyor 😂 inşallah geçmişte geçirmişimdir. Kumunu kabını vs ben temizliyorum eşim yok.

Ama doğru çiğ beslemiyoruz, aşıları tam.. . O yüzden içim rahat biraz sadece sokaktan ben getiririm diye korkuyorum. Bu arada 500 de 1 ihtimalmiş zaten ama o bile geriyor😂

Ben hiç kedi bakmadım ama geçirmişim çok şaşırmıştım. Dediğin gibi kakayla temas etmeyince bişey olmuyormuş. Bi de çiğ yenen sebzeleri çok iyi yıkamak gerekiyormuş sirkeli suda falan bekletmek gerekiyormuş

Ben de kedimle uyuyorum hala, totosunu yüzüme dayıyor 😂 inşallah geçmişte geçirmişimdir. Kumunu kabını vs ben temizliyorum eşim yok.

Ama doğru çiğ beslemiyoruz, aşıları tam.. . O yüzden içim rahat biraz sadece sokaktan ben getiririm diye korkuyorum. Bu arada 500 de 1 ihtimalmiş zaten ama o bile geriyor😂
Ya ista annelik duygularıyla en ufak ihtimali bile düşünüyoruz. Yeşillikleri cok iyi yıkayıp hafif çiğ yumurta bile yememek lazim toksoplazma icin, çiğ kıyma veya ete dokununca ellerimizi cok iyi yikamamiz lazim, kediden cok bunlar riskli aslında

Toksoplazma konusu beni de geriyor geçen eşim söylemesi ayıp lahmacun yiyordu canım istedi sadece bir lokma aldım, maydanoz ya yıkanmamışsa diye boğazıma dizildi 😅

Merak etmeyin 2.5 yaşında kedim var ve dip dibeyiz uzun süredir öperim bile aşıları tam tabi toksoplazma çıkmadı. Gebeliği öğrendiğimden beri tuvaletini eşim temizliyor hep. Öncesinde ben temizlerdim. İçiniz rahat olsun.

Tam da ismimi listeye ekletmiştim kızlar ama benim bugün lekelenmem başladı kahverengi doktorumu aradım gel bakalım dedi. Gittim ve bebeğin gelişmediğini öğrendim. Kese büyümemiş düşük başlamış. Umarım kendiliğinden düşer dua edin olur mu? Hamişlerin duası kabul olur🌸 şükür bir oğlum var Rabbim onu bize bağışlasın🙏 1 hafta sonra tekrar gideceğim düşmemişse kürtaj olacağım😔 hepiniz sağlıkla yavrucaklarınıza kavuşursunuz inşallah 🙏
Merhaba çok geçmiş olsun kalp atışını duymuş muydunuz

Canım benim de her şeye midem bulanır normalde Ben de beşinci haftaya giriyorum yarın ben de de hiç bulantı yok sadece kasık ağrısı var sağ taraf. Özellikle geceleri. Bulantı yedinci haftadan sonra başlıyor genelde bir de kendini çok aç bırakmıyorsan sık sık ve az yiyorsan bulantı olmaz ben buna çok dikkat ettim yatağımın yanına ceviz ve leblebi koydum çünkü çok sık mide kazıntım oluyor sabahları eşim işe giderken bir tane atıyorum ağzıma yatmaya geri devam ediyorum
aslında uyanır uyanmaz kahvaltı ediyorum boş bırakmıyorum hiç ama geçen hamileliğimde de öyleydim. insan bi bulansın da hamile olduğunu anlasın istiyor. gerçi az önce okudum boş gebelikte de bulantı oluyormuş belki de hiç ilgisi yok konunun içinde bebek olup olmamasıyla. seninle 4 gün var aramızda bakalım nasıl ilerlicek canım :)

X