Popüler Konu 2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    30

alinalara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
286
225
Arkadaşlar dış gebelik yada kimyasal gebelik için risk kaçıncı haftada geçiyor?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-09-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 199 gün kaldı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kopuzcelik

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2021
128
109

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-09-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 195 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bazen bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılmaya devam edecek. Bebeğinizin her bir böbreği 800.000 hassas nefron ve atık tarama hücresi içerir. Anneler, artık hareketlerinizi kısıtlamayacak ve kan dolaşımını engellemeyecek rahat kıyafetler giymeğe başlamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Papatya 93

💙CaNıMdAn CaNsIN💙
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2019
386
544
rica ederim ne demek 🤗 pendik tarafındaysan sana biraz uzak olabilir tabi. Benim özel sigortam var doğum poliçem yok gerçi ama yine de indirim uyguluyorlar baya fark ediyor 335 tl ödüyorum muayenede. Yoksa bu rakamın yaklaşık 2 katı falan sanırım ama emin değilim. Alanında oldukça uzman bi doktor ve beni de çok rahatlattı☺️
Anladım canım.Muayene ücreti yüksekmiş ya.Ozel sigorta bnde yaptiricam daha uygun oluyor.Yoksa baya zorlar bizi😌

alinalara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
286
225
4. haftadan itibaren kese minik de olsa gözükmeye başlıyor vajinal usg ile o zaman dış gebelik ihtimali ortadan kalkar.
Canım henüz doktora gitmedim ve korkularım var Mart’a düşük yaşadım yine aynısı olur diye..bir taraftanda herşeyin hayırlısını rabbim bilir diyorum.şuan 6 olduk haftaya gitsem 7 de kalp atışı duyulur sanırım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 199 gün kaldı.

Bebeğinizin yeni bir refleksi oluştu; Artık bebeğinizin başına dokunulduğunda ağzını açıyor. Buna aranma refleksi denir ve bebeğin besin kaynağını bulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduktan sonra emme işlemini bu refleks ile yapacaktır. Kalıcı dişler için diş tomurcukları ve ses telleri haline dönüşecek mebranlar(zarlar) bu hafta oluşmaya başlarlar. Bugün bebeğinizin mesane kesesi de oluşmaya başladı.

Missmy

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2019
63
50
34
Kızlar grip aşıları gelmiş olacakmısınız?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 200 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık doğum anındaki yapısını aldı ancak henüz daha küçük. Nadir istisnalar dışında bebeğinizin harektlerini hisetmeye başlamamış olmalısınız. Bebeğinizin yeni oluşan kasları henüz çok zayıf ve rahmim zorlukla genişledi. Bebeğinizin yeri hala kalça çerçeveniz içinde. Bebeğinizin bağırsakları gelişiyor.

baltasar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2013
325
149
Merhaba kızlar. Kendimi hasta gibi hissediyorum. Sürekli bulantı var. Yemeklerden sonra başlamıştı. Şu an artmış durumda. Çok halsizim. Hep uykum var ama uyuyamıyorum yatınca da. İnşallah çok sürmez.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 193 gün kaldı.

Bebeğiniz artık hormonlar üretiyor. Bunlardan bir tanesi insülin. Plesanta da bebek kadar hızlı olmasada büyümeye devam ediyor. Bu noktada plasentanın ağırlığı yaklaşık 28 gr. Bu ağırlık doğumda yaklaşık 448-896 gr. olacaktır. Eğer bazı besinlere karşı tiksinti hissediyorsanız, vitamin ve minerallerden mahrum kalmadığınıza emin olun.

Gereksiz06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2017
2.676
3.266
Merhaba kızlar. Kendimi hasta gibi hissediyorum. Sürekli bulantı var. Yemeklerden sonra başlamıştı. Şu an artmış durumda. Çok halsizim. Hep uykum var ama uyuyamıyorum yatınca da. İnşallah çok sürmez.
Ayni ben de öyle hasta gibiyim keyifsizim tam bulanti gibi degil de midem hassas gibi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 202 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 hafta içinde , bebeğinizin böbrekleri tarafından oluşturulan idrar amniyotik sıvı içine atılacaktır. İdrar sterildir ve amniyotik sıvının düzenli değişimi sırasında o da taşınır. Hamileliğin ilerleyen zamanlarında günlük yaklaşık yarım litre idrar atılır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 3-5 cm oldu. Artık mm yerine cm kullanmaya başladık. Bebeğinizin ağırlığı 8 gr civarında.

fuzuli_

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2010
127
74
Aslında olmak mantıklı olabilir. Korona sebebiyle deli gibi korunuyoruz gerçi, ilk defa gripsiz bir kış geçiriyorum ama risk almamak lazım. Doktora da bir danışayım.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-09-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 186 gün kaldı.

Sırt ve pelvik ağrılara ek olarak, relaxin karpal tüneli denilen bilek alanından işaret parmağınıza giden sinirlerde de değişikliğe sebep olabilir. Baş parmağınızda, işaret parmağınızda ve orta parmağınızda karıncalanma, uyuşma ve/veya acı başlıca belirtileridir. Bir düğmeye basarken, fermuar çekerken veya bileğiniz yardımıyla tencere veya kahce fincanı kaldırmaya çalışırken zayıflık hissi meydana gelir. Bu tarz belirtileri değerlendirmesi için lütfen doktorunuzla paylaşınız. Bebeğinizin saç folikülleri gelişmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

kardelen_08

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2008
4.683
6.734

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 185 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin dalağı, karaciğer tarafından denetlenen eski kan hücrelerinin kaldırılması ve antikor üretimi gibi fonksyioları üstlenecek. Hamilelik hormonları bağırsak kaslarını gevşettiği ve sindiriminizin daha yavaş ve az verimli olduğu için kabızlık yaşamanız muhtemeldir. Bebeğinizin cildi çok ince olduğu ve damarları deri üzerinde gözüktüğü için bebeğinizin vücudu lanugo adı verilen inci tüyle kaplanır. Bebeğinizin tırnakları iyice oluştu ve bebeğiniz kollarını ve bacaklarını hareket ettiriyor. Bugünlerde ultrasonda bebeğinizi baş parmağını emerken görebilirsiniz. Uyurken yastığınızı yükseltmeniz reflü ve mide ekşimesi sorununuza yardımcı olabilir.

scrt

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
483
353
26
Canım internette falan kötü bir sey yazmıyor. Ama bir arkadasim anlatti. Tanidigi bir abla hamileyken farkinda olmadan yaptirmis asiyi sonra cocuk engelli dogmus. Ama dogrusunu yalanini bilemem. Malum dogru bilgiye ulasmak zor bu devirde. 😒

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 184 gün kaldı.

Bebeğinizin damak kemiği veya ağız çatısı birkaç hafta içinde tamamlanacak. Emme kasları yanaklarda, diş tomurcukları diş etinde oluştu. Artık bebeğinizin yemek borusu, nefes borusu ve gırtlağı var. Bugün bebeğinizin tükürük bezleri çalışmaya başladı. Önümüzdkei 3 gün içinde bebeğiniz nefes alma, emme ve yutma hareketleri yapmaya başlamış olacak. Bebeğinizin kalbi dakikada 140-160 kere atıyor. Yetişkin bir insanda bu ortalama 70 civarındadır. Bu günlerde sırt üstü yatarak egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır.

BuseVV

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2020
108
84
Ben de aldım ama mide bulantıları başlayınca durdu. Biraz dikkat etmekte fayda var sanırım, bebeğin de fazla bir şeye ihtiyacı yok bu dönem ☺️ Yürüyüş yapın mümkün olduğunca, doktorum önerdi bana da.

Ya bu benim de derdim. 1 litreyi zor içiyorum. Ailem içine salatalık fln atalım belki daha rahat içersin dedi, onu deneyeceğiz. Bir çözüm bulursanız bana da haber verin 🙏
Ben su şişeme bir kaç damla limon damlatarak içmeye çalışıyorum. Bir tık daha iyi sanki. Deneyin belki sizde daha çok işe yarar. Sevgiler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 179 gün kaldı.

Bebeğinizdeki hızlı ve sürekli büyüme onun öncesine göre daha çevik olmasını sağlar. Örneğin şimdi bebeğiniz kafasını döndürebiliyor, ağzını açabiliyor ve dudaklarını sıkıca bastırabiliyor. Bebeğiniz yaklaşık 28 gr ağırlığında ve 8-9 cm uzunluğunda .Muhtemelen sabah bulantılarınız ya çok azaldı yada tamamen bitti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

misophonia_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2015
122
117
Ben de öyle, sürekli halsizim. Bütün vücudum ağrıyor, bacaklarım tutmuyor. Inşallah çok sürmez dediginiz gibi.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 192 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri artık safra üretiyor. Önümüzdeki üç gün içinde, ses telleri bebeğinizin boğazında/gırtlağında oluşacaktır. Bebeğiniz ses çıkaramayacak, ağlayamayacaktır çünkü ses hava içinde yayılabilir sıvı içinde değil. Hamilelik, kadınları mesane eneksiyonlarına daha yatkın kılar. İdrar mesanede daha uzun süre kaldığından bakterilerin çoğalması ihtimali yükselecektir.

joynss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2020
1.250
633
Ayni ben de öyle hasta gibiyim keyifsizim tam bulanti gibi degil de midem hassas gibi
Benim de oyle mide bulantisi degil de bir hazimsizlik bir agri hissi. Hasta gibiyim surekli uzaniyorum 🙁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 189 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri safra salgılamaya ve pankreası insülin üretmeye başladı. Bu arada bazen sırt ağrıları hissetmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni relaxin denilen doğumu kolaylaştırmak için salgılanan bir hormondur. Relaxin büyüyen rahminzin ihtiyacı olan alanı karşılamak için leğen kemiğinizin genişlemesini ve omurgaya bağlanan kalça eklemlerini gevşeterek doğumu kolaylaştırmak için destekler.

beren26

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2011
609
242
Benim de oyle mide bulantisi degil de bir hazimsizlik bir agri hissi. Hasta gibiyim surekli uzaniyorum 🙁
Ya bugün bende öyle oldum grip olucamda olamıyorum gibi elim kolum tutmuyor yemek su hiçbirsey göresim yok midemde de bulantı ve agrı var yara var gibi yarında iş var nasıl yapcam diye düşünür oldum 😔😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-09-2021

Bebeğimi kucağıma almama 193 gün kaldı.

Bebeğiniz artık hormonlar üretiyor. Bunlardan bir tanesi insülin. Plesanta da bebek kadar hızlı olmasada büyümeye devam ediyor. Bu noktada plasentanın ağırlığı yaklaşık 28 gr. Bu ağırlık doğumda yaklaşık 448-896 gr. olacaktır. Eğer bazı besinlere karşı tiksinti hissediyorsanız, vitamin ve minerallerden mahrum kalmadığınıza emin olun.