2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Detayli ultrasinla kacinci haftada bakiliyor. Ben bu gun 12 haftayi doldurdum. Yarin randevum var. Cok heyecanli ve endiseliyim. Acaba yine bebegimi sag salim glrucem mi. Kusmalarim uca rahatliyorum. Bebek sag salim ki kusuyorum diye. Acaba yarin cinsiyeti de bilinir mi?
Doktoruna bagli ama ogrenme ihtimalin var 😊😊insallah hersey yolunda for.. detayli 18 ile 22. Haftalar arasinda diye biliyorum benim randevum 8 ocakta 19+2 olmus olacam o zaman..

Doğru geleceği için çok önemli, eğitimi ve kariyeri için bulunmaz nimet ama bende korkuyorum ilk olunca, ne yaşayacağım bilmiyorum.
Açıkçası bende biraz da anne düşkünlüğü var, annemsiz yaban ellerde napayım nası doğurayım diye direniyorum sanırım korona bitse de gidemem ben 🙈
Sen annene düşkünsün, uzaklaşamıyorsun ama çocuğun Amerika’da okusun, yaşasın istiyorsun. Çok özlemez misin ? Eleştirmek için yazmıyorum. gerçekten benim çok aklıma takılan bir konu. Kızım 3 yaşına geldi. İngilizce eğitimine başlasam mı? Eşim akademisyen. Anaokulundan itibaren yurt dışına mı taşınsak diye aklımı kurcalıyor

B banu41 @Huysuzd kızlar kan sulandırıcı iğne yapıyorsunuz ya siz, acaba göbekten mi yapıyorsunuz? Bir de diğer vuranlarda göbekten mi vuruyor? Benim bugün yaptığım iğne çok kan toplamış... morarmış baya.. bebeğe bişey olmuşmudur ki?
Bende kullaniyorum gobekten en az acitan yer gobek ilacin havasini aldiktan sonra.ilaci cok yavas veriyorum o.zaman hic morarma yapmiyor ilk ay karnim mosmordu sukur artik.olmuyor

Göbekten vuruyordum ben canım ve morarması gayet normal benimde mosmor olmuştu:)
Canım ben bitürlü göbekten yapamıyorum hep koldan ilk günden beri morarmadığı nadir oluyor bazen aşırı morarıyor druma sormuştum kanı sulandırıyor yinede morarması tehlike oluşturmuyo demişti
Bazen benim de morarıyor, normal gayet. Hele corasprin kullanırken tamamen mordu, artık sadece oksapar kullanıyorum o kadar sık olmuyor. Ben hep göbekten yapıyorum.
Bende kullaniyorum gobekten en az acitan yer gobek ilacin havasini aldiktan sonra.ilaci cok yavas veriyorum o.zaman hic morarma yapmiyor ilk ay karnim mosmordu sukur artik.olmuyor
Kızlar resmini doktora attım, muhtemelen damara gelmiş dedi, 2 gündür coraspirine de başlamıştım. Onunda etkisiyle baya morarmış... Ama bebeğe bi zarara yokmuş şükür

Öyle düşünme canım. Sağlıkla doğduğu günleri hayal etmeye çalış. Ben de 37 ay bekledim. Tüp bebekle kavuştum. Karnım kocamanken bile hayal edemiyordum kucağıma almayı ama aldım çok şükür. Sen de alacaksın inşallah 🤲

B banu41 @Huysuzd kızlar kan sulandırıcı iğne yapıyorsunuz ya siz, acaba göbekten mi yapıyorsunuz? Bir de diğer vuranlarda göbekten mi vuruyor? Benim bugün yaptığım iğne çok kan toplamış... morarmış baya.. bebeğe bişey olmuşmudur ki?
Canım göbekten yapıyorum ilk başlarda çok morarıyordu şimdi daha iyi birde sertlikler var bir ara çok ağrım olmuştu bir kaç gün koldan yaptım şimdi tekrar göbekten yapıyorum son zamanlarda kola geçerim zaten şimdiden kollarda mahvolmadın dedim damara geldimi çok açtır kanda toplar canım

Benimde bebek arabasi duruyor bir de oyun yatagimi deniyor nedir o duruyor ama onu kurmayacagim yeni alacagim yer cok kapliyor o da biberonlar bile cok pahalanmis ya ben evdeyken herseye zam gelmis sanki 5 10 yil uyumusumda hersey degismis gibi
Aynen öyle her sey iki kati artmis fiyati ben de çoğu şeyi vermistim baston araba bisikletleri iki besigi var birisi park yatak ben de anne yanı alırım oyuncakların cogu duruyor emzirme yastigi puset minderi felan var battaniyeler duruyor ama alırım baştan alacak kadar olmaz ikinci olunca yine bize

Canım göbekten yapıyorum ilk başlarda çok morarıyordu şimdi daha iyi birde sertlikler var bir ara çok ağrım olmuştu bir kaç gün koldan yaptım şimdi tekrar göbekten yapıyorum son zamanlarda kola geçerim zaten şimdiden kollarda mahvolmadın dedim damara geldimi çok açtır kanda toplar canım
Benimki bu sefer damara denk gelmiş muhtemelen çünkü acayip kan toplamış... dr uma attım resmi öyle dedi. Bide 2 gündür coraspirin hapa başladım. Daha beter olmuş ondan ☹️

Benimki bu sefer damara denk gelmiş muhtemelen çünkü acayip kan toplamış... dr uma attım resmi öyle dedi. Bide 2 gündür coraspirin hapa başladım. Daha beter olmuş ondan ☹️
Evet damara gelince çok kötü oluyor bir de coraspirin içiyorsun daha çok morarır birde ovuşturmamak gerekiyormuş o zaman daha çok morarıyor sadece bastırıyorum 1-2dk benim kanadığıda çok oluyor

Geçmiş olsun canım. Benim de olmuştu. Yemek yaparken karnım lavabonun mermerine değdi ve inanılmaz acıdı. Bir açtım ki siyaha yakın mor olmuş ve şişmiş. Çok korkmuştum. Dört beş güne geçti. İğneyi yaptıktan sonra beş dakika kadar bastır oraya

Sen annene düşkünsün, uzaklaşamıyorsun ama çocuğun Amerika’da okusun, yaşasın istiyorsun. Çok özlemez misin ? Eleştirmek için yazmıyorum. gerçekten benim çok aklıma takılan bir konu. Kızım 3 yaşına geldi. İngilizce eğitimine başlasam mı? Eşim akademisyen. Anaokulundan itibaren yurt dışına mı taşınsak diye aklımı kurcalıyor

Aslında çok haklısın, hiç o açıdan düşünmemiştim 🙄
Muhtemelen henüz anne olmadığım için, evlat nasıl bir şey tatmadığım için aklıma bile gelmedi göndermek 👀
Evet düşününce çok özlerim, gönderemem muhtemelen 👀
Yurt dışında yaşama fikri için yorum yapamam şartlarınızı aile yapınızı bilmediğim için ama bence fındığın ingilizce eğitimine başlamalısın 😇
Yurt dışı düşünmeseniz bile Türkiye deki eğitim hayatına çok katkısı olacaktır, olur da yurt dışı düşünecek olursanız temeli olduğu için alışması kolaylaşır 🤗

Geçmiş olsun canım. Benim de olmuştu. Yemek yaparken karnım lavabonun mermerine değdi ve inanılmaz acıdı. Bir açtım ki siyaha yakın mor olmuş ve şişmiş. Çok korkmuştum. Dört beş güne geçti. İğneyi yaptıktan sonra beş dakika kadar bastır oraya
Bastırıyodum da o kadar uzun bastırmıyodum, öyle yapayım artık. Bi de o var dimi. Göbeklerimiz zaten büyüdü bi yere çarpınca zaten acısı oluyo, bide kan sulandırıcılarla daha da morarıp, iğne yerlerin de ağrıyo bu sefer 😔 Rabbim inşallah emeklerimizin karşılığını gösterir de inşallah mutlu sona ulaşırız 🤲

Evet damara gelince çok kötü oluyor bir de coraspirin içiyorsun daha çok morarır birde ovuşturmamak gerekiyormuş o zaman daha çok morarıyor sadece bastırıyorum 1-2dk benim kanadığıda çok oluyor
Morarmaması icin iöneyi duz yapmayın, 90 derece asagiya egin enjekteyi. O zaman morarma olmuyor. Bende cok olmaz morarma.

Ben ovuşturmak değil de iğne dağılsın diye sallıyodum vurduktan sonra, pamuğu bastırıp... o da mı morartır acaba

Hadi ya bende de migren var canım atak başladığı zaman kafamı tutamıyorum gozlerimi tulbentle kapatıyorum kızımı başıma otutturuyorm atağı kesiyor bıraz norolojı doktorm migrex hapını verdı dozu yuksekti bıraz hıc değilse gözlerimde tulbentle karanlık odada atagımı kesiyor ılac
Benimde normal atakta öyle geçiyor ama bu ayda yılda bir yaşadığım fena olanlardan halüsinasyon görme boyutuna ulaşıyor..şu an dünya falan dönüyor beynimdeki sağ ve sol loblar yer değiştiriyor sanırım:KK43:

Kizlar bebeğinizin hamilelikte kilo almasını istiyorsanız özellikle son aylarda süt ve muz yiyin.
Benim bebeğim erken doğduğu için(34 haftalikti) 2.5 kilo doğdu haftasına göre kilosu iyiydi ama şöyle bi 4 kilo çocuk doğurmak isterdim. 😁
Evet muz gercekten mukemmel. Ben 6 haftamda gittigimde bebek iki hafta geri gösterdi. Delirdim, acaba yine sorun mu var diye. Sonra burdakə formlarda muzun faydalı olduöunu okudum. Simdi aksine bebegim 5, 6 gun ileri gösteriyor. Her gun birer muz yiyorum, bazen yiyince kusmamak icin zir tutuyorum keneimi ama bebek icin zorluyorum kendimi. Kuzenim de gamileyjen muz yemis bebek 4 kiloya yakindi.

X