2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Nasıl oturtucaz bu düzeni bilemiyorum emzirmek lazım sağmak lazım uyumamız lazım beslenmemiz lazım hepsini nasıl yapcaz bilemedim sağlıklı olsunlar inşallah🙏🏼
Gerçekten dinlenmeye asla vakit bulamıyorum sürekli emzir alt değiştir gazını çıkar uyut hoop 1 saat sonra tekrar aynı döngü ne ara yemek yicez de dinlenicez bilmiyorum yapılacak işler zaten hepten kalıyo Allah yardımcımız olsun bu en zor günleri bir an önce atlatmak istiyorum ben bi 3 ay sonrasına gitsek iyi olur gibi 😄

Gerçekten dinlenmeye asla vakit bulamıyorum sürekli emzir alt değiştir gazını çıkar uyut hoop 1 saat sonra tekrar aynı döngü ne ara yemek yicez de dinlenicez bilmiyorum yapılacak işler zaten hepten kalıyo Allah yardımcımız olsun bu en zor günleri bir an önce atlatmak istiyorum ben bi 3 ay sonrasına gitsek iyi olur gibi 😄
Ay ben de aynı düşüncelerdeyim😥

Dun ben bunla alakali bi yazi gormustum bi cok bebek mamayla uyuyomus dhaa uzun falan pes etmeyin emzirmeye devam diyodu yazida
Ben bugün bayaa emzirdim arkadaşım bu sefer en son 12 de 90 cc yaptım 70 içirdim gerisini çektim içerdi de fazla gelir die içirmedim bayaa sonra azcık kustu wc sinii yapmasını bekliyorum umarım tüm bebişler rahatlar 🐬🙏🤲🦋🐬

Aynen 3.aya ışınlanmak istiyorum 😄

Kızlar şimdi bebiş 10:00 mamaa yedii 70 cc kadar sonra 2 saattir ancak uyudu az az da 2 3 keree kustu hıçkırıktan sonra
Emdii bi kaç keree 10 ar dakika
neyse ben şimdi sütümün yetmediğini biliyorum kalkınca emziricemde kalktında mamayı ne zaman vereyim
P pelinn arkadaşım danışmanla görüştünmü bende instagramdan bayaa buldum kararsızım hangisiyle görüşeim die🙏🤲🐬

Kızlar emzirme danışmanıyla görüştüm. Söylediklerini yazayım belki bir faydası dokunur herkese.
1- her emzirmeden sonra mutlaka sağım yapılmalı 15 er dk iki göğüs. Süt çıkıp çıkmaması önemli değil tek amaç memeye diğer emzirme için uyarı vermek. Süt oluşturuyomuş meme.
2- emme süresi vermedi bazen 25 dk emer bazen 10 dk önemli olan aktif emmesi o yutkunma sesini duymamız lazım dedi. Sonra memede rahatlamasına bakın dedi.
3- memeler ne kadar sürede dolar dedim dolmaması lazım yumuşak olsada süt gelir muhakkak dedi. Dolu taş gibi olması demek ön süt olması demek yani yağı azdır bunların dedi. Yarım saatte bir emzirdiğinizde de süt gelicektir dedi.
4- kusması fışkırır tarzda değilse normal fazlasını atıyodur dedi
5- günde en az 5 çişli bez varsa doyuyodur muhtemelen
6- her emzirmeden sonra gaz çıkartmaya çalışın ama her seferinde olmayabilir dedi
7- biberon asla vermeyin günde 1 kere verseniz bile 1 ay sonra şak diye memeyi bırakabilir çünkü şuan algısı açılmadı açılınca meme reddi yaşarsınız kaşık biberonla besleyin dedi
8- sıralama şöyle memeye sıcak uygulaması,masaj,emzirme,sağım
9- gece ve gündüz 1 defa olcak şekilde 15 er dk iki göğüs sağımı 5 dk dinlenme 10 ar dk iki göğüs sağımı 5 dk dinlenme 10 ar dk iki göğüs sağımı
Bu 3 set şeklinde olan gece ve gündüz 1 defa diğer emzirmelerden sonra normal 15 er dk sağımlar olcak.
10- her emmeyi doymak için yapmıyolarmış uykuya dalmak için gaz çıkartmak için rahatlamak için yapıyolarmkş o yüzden memede 2-5 dk da durabilirler bunlardan sonra gaz çıkarmanıza gerek yok dedi
11- sürekli bişey yiyip içmenizle sütünüz artmaz hamilelikte nasıl besleniyosanız öyle devam dedi

E esragirgin canım bunları söyledi dene bakalım
Yani kızlar biz muhtemelen 2 ay boyunca hiç uyumıcaz 🤷🏼‍♀️ 2.aydan sonra bu kadar zor olmıcak dedi

Kızlar şimdi bebiş 10:00 mamaa yedii 70 cc kadar sonra 2 saattir ancak uyudu az az da 2 3 keree kustu hıçkırıktan sonra
neyse ben şimdi sütümün yetmediğini biliyorum kalkınca emziricemde kalktında mamayı ne zaman vereyim
P pelinn arkadaşım danışmanla görüştünmü bende instagramdan bayaa buldum kararsızım hangisiyle görüşeim die🙏🤲🐬
Sen mama veriyosun aktif o sebeple sende görüş biriyle ona özel program çıkarsın canım

Canim mamayi verdikden sonra 20 dakka dik tutucaksin bebegi gazini falan cikaricaksin mamayi verdin uyudu diye yatirma bebegi gogsune yatir kusmasi direkt yatirdigindan olabilir

X