Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar malum kızım cok zayıf erken doğduğu için 2300 e kadar gerilemişti şimdi de biraz kılo aldı çok endişeliyim ya kilo aldıramazsam dıye tek anne sütü ile besliyorum acaba bebeğe kilo aldıracak benım yemem gereken birşey var mıdır ki

Kızlar malum kızım cok zayıf erken doğduğu için 2300 e kadar gerilemişti şimdi de biraz kılo aldı çok endişeliyim ya kilo aldıramazsam dıye tek anne sütü ile besliyorum acaba bebeğe kilo aldıracak benım yemem gereken birşey var mıdır ki
Sütün yetiyorsa sıkıntı yapma canım benim ilk kızımda 2500 dogdu gayet de güzel kilo aldı sıkıntı yapma saglıklı olsun önemli olan o küçücük kız şimdi kocaman oldu boyu posuda gayet yerinde 💗💗

2.gunden bildiriyorum 😅Benim kaynana kucağında benim bebeğim, kendisi ayakta zor durur zaten sakinlestiriyordu. her neyse ben yatarken eşim çocuğun üstüne çay dökersin diye çay vermemişti bana oysa çocuk solumdaya emiyor sağ taraftan alacaktim içecektim her neyse kendi annesi kucağında benim bebeğimle baktım sıcak çayı içti ben başladım gözlerim dolmaya odaya çekildim kimse görmesin diye eşim geldi eşime dedim hani çocuğu yakarsa dedim bu arada kaynanam günde 10 tane benim bildiğim ilaç içiyor birde iğne yapıyor kendisine şeker vs tansiyon ne ararsanız var.. eşim ama sen iyi degildin dedi, dedim ki kaynanam çok mu sağlam sanki günde kaç ilaç iciyo birde ayakta yaptığı şeye bak dedim.. sonra düşündü haklısın uyarcam dedi.. sutumde çok azaldı şarıl şarıl akan sütten eser yok bende durumlar boyle
Kız kov gitsin anam süt bırakmadılar sende kız 😰

Abisi çok mutlu bu sabah gelmiş yanıma anne iyi ki doğurmuşsun diyo 😄🥰 çok tatlı diye seviyor. Ama gözümde birden bi büyüdü, 6.5 yaşında olsa da hala bebek gibi görüyordum şimdi aa dedim kocamanmış meğer ☺️ sizin nasıl gidiyo?
Ay o bana iki yaşındaki bebem için bile geldi. Bi anda bu çocuk mu birden boy attı yoksa gözümüze mi büyümüş geliyor moduna girdik eşimle. Meğer cidden doğan büyüyormuş ta bizimkiler gözümüze küçük geliyormuş. Çok sevindim kardeşini seviyo olmasına az ele gelsin şöyle 1 sene geçsin en yakın arkadaşı olacak 😍 bizde nolsun herşey bombok 😂😂
Benimkine çiçek almadın hiç dedim, gitmiş kocaman salon çamı almış koca ağaçla içeri girdi 🤣🤣🤣
seninkinin de ortası yok galiba al sana çiçek diyip ağaç getirmiş koca yürekli baba 🤣🤣🤣

Kızlar ben anlamıyorum sütüm az mı cok mu cocuk yutkunuyo çekiyo ama yetiyo mu nasıl anlıcam acaba? Emzirirken uyuyo bayada uyanmıyo ama sarılık var hafiften. Mamayla destekliyorum ama beslenmeyi bi türlü oturtamadım.önerdiğiniz bişey var mı sarılık için de beslenme konusunda da?

Dua edin şu 2 gün içinde gelsin çarşamba doulam tatile gidiyomuş pazara kadar yok, onsuz doğuramam gibi hissediyorum çok şartladım kendimi🥲🥲🥲
Ay hadi inşallah yani her türlü doğar ama kendini güvende hissetmek te var tabi hele öyle şartladıysan 🥺

Hahahaha dün tam olarak böyleydim kız arabada emzireyim dedim tokam düşmüş saç baş dağılmış karanlıkta tokayı da bulamadım evden bi çıkışım vardı bide dönüşüm 🤣🤣🤣 eşim zaten ipi çekti iki günde indi bindisi sıkıntı 😂😂

Uff bu durum ara ara bende de oluyor ama ben ıkı sefer bebişi anneme emanet edip dışarı cıkrım sen kv edemezsın bebısle bırlıkte hoop kendını bı dısarı at çok iyi geliyor ben bır saat cıktım bıraz yurudum biraz oturdum esımle cok ıyı geldı
Burası buz gibi kız nasıl çıkıyorsunuz

Nasıl kovcam bilmiyorum ev 2+1 yatak odasında tıkılıp kaldım kabineden yuzundrb
Eşin de onlara hadi gidin diyemez ki senin de en ufak bir cümleni kaynanan üstüne bin ekler anlatır, yani ya bu koyunu güdeceksin ya bu diyardan gideceksin bacım napacaksın mecbur susacaksın anam :KK43: az sabır 🙏🏻😰

2.gunden bildiriyorum 😅Benim kaynana kucağında benim bebeğim, kendisi ayakta zor durur zaten sakinlestiriyordu. her neyse ben yatarken eşim çocuğun üstüne çay dökersin diye çay vermemişti bana oysa çocuk solumdaya emiyor sağ taraftan alacaktim içecektim her neyse kendi annesi kucağında benim bebeğimle baktım sıcak çayı içti ben başladım gözlerim dolmaya odaya çekildim kimse görmesin diye eşim geldi eşime dedim hani çocuğu yakarsa dedim bu arada kaynanam günde 10 tane benim bildiğim ilaç içiyor birde iğne yapıyor kendisine şeker vs tansiyon ne ararsanız var.. eşim ama sen iyi degildin dedi, dedim ki kaynanam çok mu sağlam sanki günde kaç ilaç iciyo birde ayakta yaptığı şeye bak dedim.. sonra düşündü haklısın uyarcam dedi.. sutumde çok azaldı şarıl şarıl akan sütten eser yok bende durumlar boyle
Kız Allah korusun bu karı gidene kadar sütünü kesecek tövbe estafurullah. Nekadar kalacakları hala belli değil mi ? Sen takma Allah aşkına anlıyorum çok zor ama süt gidiyor çocuğundan kıymetlimi sal gitsin 🥺
Sezaryen olan arkadaşlar nasıl duş aldınız? Ben korkuyorum bir şey olur diye ama koktum artık 🙈 cesursavasci cesursavasci gulumsebebek gulumsebebek @golden-snitch sulti tutti sulti tutti
Su geçirmez bant aldık eczaneden onu normal bantın üstüne kapatıp duş bitince çıkaracağım o kadar mı?
Canım o bant zaten su geçirmez. Bende günde 2 bazen baş ağrısından 3 kez duş aldım hatta attı sonunda açıldı okadar çok suya.

Kızlar ben daha yeni kahvaltımı yaptım bebeği emzirdim şimdi sallıyorum. Daha kahvaltı sofrası masada evi temizlemedim duş almam lazım ve akşam yemeğim yok. Bebekle artık tekiz, eşim işte. Şimdi arkadaşlar birazdan geleceğiz dediler. Anlamıyorum lohusa kadına neden gelirsiniz 😰🥺 bu zamana kadar annemler yardım ediyordu ama şimdi tekim? Bebeğe mi yetişim yemeğe mi temizliğe mi? Ana dün çamaşır attım bak o da makinede sermeyi unuttum 🤣🤣🤣🤣😰

Kızlar ben anlamıyorum sütüm az mı cok mu cocuk yutkunuyo çekiyo ama yetiyo mu nasıl anlıcam acaba? Emzirirken uyuyo bayada uyanmıyo ama sarılık var hafiften. Mamayla destekliyorum ama beslenmeyi bi türlü oturtamadım.önerdiğiniz bişey var mı sarılık için de beslenme konusunda da?
Canım bezini değiştirdiğinde kaka yapmışsa doymuş demektir diyorlar

Canım 2 saate bir mutlaka emzir, emzirme süren 10 15 dk olsun uyuyorsa uyandır.. çenesini okşa veya konuş sev.. benim bebis sarılık olmadı çok şükür doktorda iyi beslemessin dediği için ben bunları yaptım besleniyo..birde avucuna bak tam sıkıyorsa hala aç ama gevseme varsa tok, birde dili icerde ağzı aciksa aç, dili disarda ağzı açıksa gaz

X