2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Canım üzülme sen iyi bir annesin! Kreşler, ev ortamından farklı tüm yerler, kirli olmasa da bebeğin alışması biraz uzun sürebiliyor. Kaldı ki bu bebek daha 3 aylık.. bizim 2.5 yaşında bir kreş maceramız olmuştu da her hafta bir hastalık bitiyor diğeri başlıyordu, 3 ay sonra işi bıraktım. Meğer sadece alerjisi varmış. Farklı yüzeyler, havalar, insanlar her türlü alerjiyi taşıyabilir. Bana da sürekli enfeksiyon diye antibiyotik yazıp gönderiyorlardı. Alışmasını bekle 1 2 hafta sürekli aynı hastalık tejrarlıyorsa kreştendir. Bir alerji doktoruna göster derim.
Sağol canım tavsiyen için öyle yaparım sizler daha iyi biliyorsunuz ben acemiyim ve şuan korkuyprum da kafam allak bullak

Bizim de istedi bir ay sonraya tekrardan. Bir şey yaptın mı bu süre zarfında peki. Çocuk doktoru da bir ortopediye mutlaka götürün deyince canım çok sıkıldı.
Belkide durumlarımız aynı değil bilmiyorum bana çocuk dr u bişey yapmamı önermedi 1 ay sonra bakalım dedi sadece

Kızlar ben dün biontech 2. Dozu oldum. Sabahtan beri çok keyifsizm. Şimdi Ateşim 39 oldu. Yaşayan var mı? Eşimin zoruyla oldum zaten başının etini yiyorum. Çocuğun altını değiştir desen 50 kere o nerde bu nerde diye sorar hafta sonu bi de. Ben ytayım sen çocuğa bak acıkınca beni kaldır diyorum. Panik olurum deme öyle sorumluluk sende olsun bir şey lazım olunca seslen diyor. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Kozlar canım burnumda gerçekten artık bezdim hiçbirşeye yetemiyorum . Hiçbirşeyim tam değil iki üç gündür genzi kuru hırıltı gibi ses geliyordu bebekten bugün birde ekstradan öksürmeye başladı doktora götürdüm üst solunum yolu enfeksiyonu YİNE! Yani ben hrbiden bu çocuğa bakamıyorum !😭 doktora götürdüm hemşireye kreşe gidiyor dedim gözlerni açtı kaç aylık dedi 3 buçuk deyince bana malmışım gibi baktı. Napiym !! Bende isterim çocuğuma bakacak güvenilir bir bulmayı yok ama lanet olsun yok ! 4.000₺ 5000₺ istiyorlar ! Tanımadığım etmediğim insanlar. Annem gelemiyor onunda kendince sebepler var kardeşiim var ikitane çocuk değiller ama ısrar edemiyorum gel diye . Kaynanam deseniz bağlayan bişey yok ama teklif bile etmedi ! Evde oturup çocuğuma bakiym tamam . 10.000₺ kredi ödemem var kaça bölünceğimi şaşırdım ! Acil doktoru baktı bebeğe sorun yok sadece üst solunum enfeksiyonu var ciğerne inmedi calpol veriyorum 3 defa günde dedi antibiyotik yazıyorum ama kötü olmazsa kullanma dedi cin gibi zaten aktif bebek dedi . Ağladım utanmadan doktorun karşısında ağladım !! Anlattım kreşe veriyorum bakacak kimsem yok dedim resmen . Olur öyle şeyler bizdede aynı durumlar vardı hayat maalesef dedi sıkmayın canınızı dedi ama ne dese boş kendimi bok gibi hissediyorum. Sizinde başınızı şişirdim ama bizde durum bu bunaldım 😭😭😭
Zor cnm. Buyuk kizim 3 haftalikken eve gelen ziyaretten dolayi enfeksiyon kapmisti ve cigerlerine inmisti. Aerosol ( buhar) seklinde ilac kullandik ve burnunu temizledik sonra gecmedi hastahaneye ytirildi 1 hafta orda kaldik ordada aerosol verildi ve oksijen takviye edildi. Banada doktor ilk hastahanede yatacak dediginde karsisinda agladim ama neden biliomusun tecrubesizlikten. Ve ilk bebek korkuyosun bide bundna once kaybim vardi uzerine dusuyordum. Simdi mesela alistim bunlar cocuk hastalancaktaaaa iyilescektee suan bebegim üsutse korkmam cunku tecrubem var :) uzme kendini … ha keske annen yaninda olsa veya sen fransada olsan daha kolay olurmuydu olurdu.. ama olmuyorsa olmuyor hayirlisi hakkinda

Kızlar bugün gündüz uykularından bahsedildi, bizimki de gündüz ya 15 ya da 30 dk sonra uyanıyor ben de ya emzirerek ya da sallayarak minimum 1 saate tamamlamaya çalışıyorum. Ama tabi başka işim varsa ve ilk uyandığı anı yakalayamadıysam ve uykusu açıldıysa tekrar dalamayabiliyor o zaman da huzursuz oluyor. Destekli uyuduğu için mi böyle uyanıyor acaba anlamıyorum aslında uykusu var ki tekrar uyutunca uyuyor 🧐 bebek gibi uyumak lafı tamamen uydurmaymış benim anladığım 😅

Ben şu ara emzik konusunda kararsızım. Doktor verme dedi ben de vermedim ama aslında uykusunda falan sürekli dilini emiyor yani emzik rahatlatacak sanki. Bir kez gaz sancısından çok ağlamıştı o zaman denemiştik vermeyi emememişti cok cok cok diye sesler çıkararak bir şeyler yapmıştı yavrum. Aslında uyuturken emzikten yararlansam diyorum, sallamak ya da emzirmekten daha iyi olur gibi geliyor. Ama bir yandan da bu kadar dayandım artık vermesem mi diyorum o da ilerde bıraktırırken sorun oluyor sanırım.
3 cocuk annesi olarak soyluyorum emzik benim BuYUk kurtaricim! :)

Kızlar ben dün biontech 2. Dozu oldum. Sabahtan beri çok keyifsizm. Şimdi Ateşim 39 oldu. Yaşayan var mı? Eşimin zoruyla oldum zaten başının etini yiyorum. Çocuğun altını değiştir desen 50 kere o nerde bu nerde diye sorar hafta sonu bi de. Ben ytayım sen çocuğa bak acıkınca beni kaldır diyorum. Panik olurum deme öyle sorumluluk sende olsun bir şey lazım olunca seslen diyor. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Çok geçmiş olsun canım anne hasta olunca gerçekten daha zor bebeğimize baba da baksa aklımız kalıyor o bakamaz diyoruz🥲 annelik sandığım kadar kolay değilmiş
Zor cnm. Buyuk kizim 3 haftalikken eve gelen ziyaretten dolayi enfeksiyon kapmisti ve cigerlerine inmisti. Aerosol ( buhar) seklinde ilac kullandik ve burnunu temizledik sonra gecmedi hastahaneye ytirildi 1 hafta orda kaldik ordada aerosol verildi ve oksijen takviye edildi. Banada doktor ilk hastahanede yatacak dediginde karsisinda agladim ama neden biliomusun tecrubesizlikten. Ve ilk bebek korkuyosun bide bundna once kaybim vardi uzerine dusuyordum. Simdi mesela alistim bunlar cocuk hastalancaktaaaa iyilescektee suan bebegim üsutse korkmam cunku tecrubem var :) uzme kendini … ha keske annen yaninda olsa veya sen fransada olsan daha kolay olurmuydu olurdu.. ama olmuyorsa olmuyor hayirlisi hakkinda
Ben de çok titriyorum ilkimi doğumdan iki ay sonra kaybettim hastane korkum var her an bişey olacak korkusu zaten beni yaşatmıyor. Evet maalesef hayat şartları , keşke gelebilse annem veya gidebilsem ama olmayınca olmuyor maalesef dediğin gibi. Uyudu 20:30 da , yatağının altını hafif kaldırdım yastıkla , birde yanına soğan böldüm ikiye rahatladı gibi biraz . Calpol vermişti doktor ondan verdim arada öksürüyor , kıpırdıyor ama başındayım yani uyumam yüksek ihtimal , ateşi de 36,0 çok mu düşük acaba .

Benim azda olsa gönlümü ferahlatmaya çalışmanız gerçekten beni duygulandırıyor iyiki burada böyle arkadaşlarım oldu inanın hepiniz ailemden yakınsınız bana ♥️

Teklif asla ettirmem açlıktan ölğrüm gerekirse istifa ederim evimi satarım ama ona sormam . Onu bağlayan hiçbişey olmamasına rağmen bakmayı teklif etmedi onu bırak birde üstüne yazık küçük fln dedi . Ne maddi ne manevi hiç bir destek görmedik onlardan . Hamileyken gelirdi benim işten gelip yemek yapmamı beklerdi öyle bir insan . Asla çocuğuma bakamaz 😞 çok katı konuştum biliyorum bu sinir sana değil canım yanlış anlama sakım ama onlara o kadar doluyum ki ..

Kredimiz var herşey para değil hayatta biliyorum ama evi satıp oturmam lazım maalesef eşimin maaşı ancak kiraya yeter öyle yani . Yanlış anlamıyorum canım anlıyorum ne demek istediğini bu da bir çözüm işte doğru söylüyorsun
Yok canim neden yanlış anlayayim. Kolay şeyler yaşamamışsin haklisin. Şartlar insani istemediği şeylere zorluyor işte maalesef Allah sana da bebeğine de Kolaylıklar versin canım amin.

Ya bende 2.dozu olucam da işte böyle hasta gibi olacağım diye çekiniyorum bende çocuk ta 2 ve biri özel çocuk...
3 cocuk annesi olarak soyluyorum emzik benim BuYUk kurtaricim! :)
Ay valla benimde
Çok geçmiş olsun canım anne hasta olunca gerçekten daha zor bebeğimize baba da baksa aklımız kalıyor o bakamaz diyoruz🥲 annelik sandığım kadar kolay değilmiş

Ben de çok titriyorum ilkimi doğumdan iki ay sonra kaybettim hastane korkum var her an bişey olacak korkusu zaten beni yaşatmıyor. Evet maalesef hayat şartları , keşke gelebilse annem veya gidebilsem ama olmayınca olmuyor maalesef dediğin gibi. Uyudu 20:30 da , yatağının altını hafif kaldırdım yastıkla , birde yanına soğan böldüm ikiye rahatladı gibi biraz . Calpol vermişti doktor ondan verdim arada öksürüyor , kıpırdıyor ama başındayım yani uyumam yüksek ihtimal , ateşi de 36,0 çok mu düşük acaba .
Canım benim yapılacakları yapmışsın sık sık ta emziririsin iyi olur iyileşir paşamız

Tabi ki normal doğum ve emzirmek en güzeli de kimse kusura bakmasın emzirmek mamadan daha ucuz bir eylem değilmiş ben onu farkettim. Çünkü iyi beslenmen, uykuna, psikolojine dikkat etmen gerekiyor. Evde bir yardımcın olması gerekiyor. En ufak bir yorgunluk sinir bozukluğunda o süt çekiliyor resmen. Ben bugüne kadar çok zor geldim sadece sütle. Şükür imkanım vardı. Evde temizlik yapmıyorum başka çocuğum yok. Kocam yemek yapmayınca laf etmiyor ya kendi yapıyor ya dışarıdan söylüyor.
Ayrıca o bilip bilmeden konuşup moral bozanlar bile sütün azalmasının sebebi bence.
Yav bana komşumuzun kocası emiyor mu diye sordu. Adam sana ne sen de mi emecen? Eşime söyledim dur ben de onun eşine sorayım diyor siz çocuklarınızı emzirdiniz mi sütünüz oldu mu diyeyim 😅😅😅
Gerçekten emzirmek zahmetli.canın sıkılsa sütün azalıyor suyu ihmal et sürün azalıyor az değişik bişey ye sütün azalıyor bebek emmesin önün ıslanıyor.sebepsiz bi gün bakmışın yok gibi bigğn resmen taşıyor.bazen yaramıyor.güzel bir duygu kesinlikle ama zahmetli

Ya bende 2.dozu olucam da işte böyle hasta gibi olacağım diye çekiniyorum bende çocuk ta 2 ve biri özel çocuk...

Ay valla benimde

Canım benim yapılacakları yapmışsın sık sık ta emziririsin iyi olur iyileşir paşamız

ilk dozda hiçbir şey olmamıştı 2. Devirdi beni resmen. Bir yardımcı lazım canım keşke annemi çağırsaydım dedim bugün.

Canim baktin öksurmesi durmuyor hiriltisi cogaliyor doktoruna gotur antibioticum kullanmadan o buharli ilaclar var kendisi bilir zaten ( atrovent, budesonide ve ventolin icerikli) gec olmadan bunu yazarsa bebegin rahatlar. Ama dedigim gibi baktin hiriltisi cogaliyor gec olmadan doktoruna danis. 36,0 evet dusuk biraz usuyor olabilir bebegin

Ve sogana dilkat et cok yaklastirma gozlerini yakar bebeginin

Yazılanlara takılma sen hiç her bebek bir değil. Oğlum da kolikti mesela benim kundaksız ayaktan indirmeden uyutamazdık. Ya da memede uyurdu ağzından çıkınca uyanırdı. Yani sürekli destekle uyurdu destek kesildiği an uyanan bi bebek. Şuan düzeni oturtmaya çalışıyoruz daha sanma yatırıyoruz kendi uyuyor 1 2 saat:) kimi zaman sürekli uyanıyo açılmadan tekrar tekrar uyutuyoruz kimi zaman sallamadan uyumaya devam etmiyor. 5aylıkken otururmuş düzen biz sadece yolunu yapmaya çalışıyoruz şimdiden bakqlım sende yapabilirsin🤗
Evet cok haklısın, Z ZeynepYldr hiç moralini bozma öyle dusunme bak bu gece saaat 3 olcak ben hala uyutamadım basındayım gündğz uykusu desen hiç yok, napcam bilmiyorum ama bugünlerdw geçer demekten baska dicek bisey yok

Ya ben de mamanın öcü gibi gösterilmesine çok sinir oluyorum. Yani tamam anne sütü mükemmel bişey, en ideali emzirmek ama bazen anne istese de olmuyor. Ya bebek reddediyor ya da süt olmuyor vs. Keyfimizden mama vermiyoruz kaldı ki keyfinden mama verenlere de bi nebze saygı duyarım.
Bazılarının aç kalsa bile şakır şakır sütü oluyor, bazıları sürekli yese, içse, takviye alsa bile zar zor yetiyor süt ya da yetmiyor mamayla destekliyor. Ben 2. Gruptayım hergün bi kere mama veriyorum ama bunu birilerine söylediğimde mama verme, emzir. keşke hiç mamaya alıştırmasaydın vs. Gibi saçma fikirlerle karşılaşıyorum. Sanki benim Çeşme gibi sütüm geliyordu da ben keyfimden mamaya alıştırdım bebeği. Öyle saçma konuşuyorlar. Aynı dediğiniz gibi ben de mama yaparken vicdan azabı çekerek mama yapıyorum artık bu psikolojik baskı yüzünden. Anne sütü alan her bebek süper zeka mı oluyor acaba bunu bi sorgulamak lazım. Mamayla büyüyüp gayet sağlıklı, akıllı çocuklar var yani lütfen kutsallaştırmayalım ve anneleri strese sokmayalım zaten annelik zor bi de vicdan azabı yükletiyorlar omzumuza.
Hamileliğin son ayında malesef instagramda takılmak gibi bir hataya düştüm orda öyle bir ortamla karşılaştım ki sürekli normal doğum ve emzirmeyi destekleme. Yok efendim ayşe hanımın muhteşem ağrısız kesisiz dikişsiz şahane normal doğumu, muhteşem annemiz gibisinden sürekli bi kutsallaştırma. Ben bi komşuma sezeryan oldu dediğimde keşke sezeryan tercih etmeseydin dedi. Tercih meselesi değil bu şartlar neyi gerektiriyorsa onu olduk. Bebekte ben de tehlikeye giriyorduk apar topar acil sezeryana aldı doktor. yani bunu anlattığımda hala olsun keşke normali deneseydin zorlasaydın diyor bana. Biri de diyor x kişi bebeğini sadece emziriyor hiç mama vermedi sen de vermeseydin keşke diye kıyas yapıyor. Eğer normal doğurmadıysan ya da mama veriyorsan kötü bi annesin gibi yani böyle lanse ediliyor resmen. Tabiki bunlar desteklenmeli ama elinde olmadan bunları yapamayan annelere de destek olmak lazm. Ay kusura bakmayın bu konuda çok doluyum öyle muhabbeti geçince patladım.
Sana o kadar katılıyorum ki, normal doğum yaptım hastanede ilk gece 1 damla sütüm gelmedi, eve geldik mama artı anne sütü vermeye başladım başta kocam olmak üzere bu çocuğu obez edeceksin, emzirmemek için mamaya dayamaya basladın iyice söylenmeleri bitmedi. Kaynanam gelip gidip benden 20 gün önce doğum yapan eltimin sütünün bolluğundan bahsetti durdu. Aksamları mutlaka mama vermeye basladım bazen 1 kez bazen 2 kez sürekli yazık, ayy niye emzirmiyorsun sen emzir gelir süt demeler. Cocuk aç ağlıyor napayım yani ac mı kalsın açlıktan aglamıyordur diye herkesin ahlam kesmeleri bitmedi her mama hazırladıgımda vicdan azabı cekiyorum resmen ya gerçekten kocam dahil hepsini allaha havale ettim. Promaltlar, bestlaclar mı içmedim neler neler yedim sen yemiyorsun demeler gerçekten baydılar artık ya ne cok herkes herseyi biliyor şu doktorların da biraz ama sebep olmaları mamayı öcü gibi gösterio obez eder diye diye millet baskı altında ve en gerektiği an zehir mi veriyorum psikolojisine sokuyorlar bizi

Kızlar selamlar,

Sizlere iki sorum var; hangi marka ve kaç numara bez kullanıyorsunuz? Ben prima aktif bebek-3 e geçtim ama sanki kısa süre sonra 3 te dar gelecek gibi.

2. Si de hangi mamayı kullanıyorsunuz ? Ben aptamil klasik kullanıyorum ama değiştirsem mi diye düşünmeye başladım, anne sütü de alıyor yettiğince gün içinde

Canim Allah razı olsun çok sağol yazdığın için. İnşallah düzelir 28 yaşındayım sanırım bu yasa kadar çok çocuk kinadim başıma geldi. İnşallah düzelir yoksa benim hayatım ful evde duş bile alamıyorum kendime ayircak 5 dk bile yok inşallah geçecek bu günler
Canım kendime 5 dk vakit ayırıp dişimi fırcalayınca bile mutlu olmaya başladım düşün, duş için birine muhtaç olmaktan ise bıktım koşarak dus alıp geliyorum sağlıklı olsun canı sagolsun tabi bebeğimin ama kiminin anneliği cok yorucu kiminin bebegi koydugu gibş uyuyor her bebek cok farklı. Benimki mesela asırı inat bir bebek

Haziran annelerini görmüşümdür. 😀
Screenshot_20210918-045446.png

X