2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Sana o kadar katılıyorum ki, normal doğum yaptım hastanede ilk gece 1 damla sütüm gelmedi, eve geldik mama artı anne sütü vermeye başladım başta kocam olmak üzere bu çocuğu obez edeceksin, emzirmemek için mamaya dayamaya basladın iyice söylenmeleri bitmedi. Kaynanam gelip gidip benden 20 gün önce doğum yapan eltimin sütünün bolluğundan bahsetti durdu. Aksamları mutlaka mama vermeye basladım bazen 1 kez bazen 2 kez sürekli yazık, ayy niye emzirmiyorsun sen emzir gelir süt demeler. Cocuk aç ağlıyor napayım yani ac mı kalsın açlıktan aglamıyordur diye herkesin ahlam kesmeleri bitmedi her mama hazırladıgımda vicdan azabı cekiyorum resmen ya gerçekten kocam dahil hepsini allaha havale ettim. Promaltlar, bestlaclar mı içmedim neler neler yedim sen yemiyorsun demeler gerçekten baydılar artık ya ne cok herkes herseyi biliyor şu doktorların da biraz ama sebep olmaları mamayı öcü gibi gösterio obez eder diye diye millet baskı altında ve en gerektiği an zehir mi veriyorum psikolojisine sokuyorlar bizi
Gerektigi miktarda verildigi sure obez yapmasi imkansiz burdz doktorlar mama konusunda cok rahatlar bende asla kendimi kotu hissetmiyorum her mama verisimde sen kimseyi takma cnm

Kızlar selamlar,

Sizlere iki sorum var; hangi marka ve kaç numara bez kullanıyorsunuz? Ben prima aktif bebek-3 e geçtim ama sanki kısa süre sonra 3 te dar gelecek gibi.

2. Si de hangi mamayı kullanıyorsunuz ? Ben aptamil klasik kullanıyorum ama değiştirsem mi diye düşünmeye başladım, anne sütü de alıyor yettiğince gün içinde
Bebegine bu mama iyi geldiyse bence degisme:) ve ben premium protection pampers nr 3 gectim ama sanirim bu bez orda cok pahaliymis o nedenle diyer arkadaslar yardimci olurlar bu konuda

Kızlar selamlar,

Sizlere iki sorum var; hangi marka ve kaç numara bez kullanıyorsunuz? Ben prima aktif bebek-3 e geçtim ama sanki kısa süre sonra 3 te dar gelecek gibi.

2. Si de hangi mamayı kullanıyorsunuz ? Ben aptamil klasik kullanıyorum ama değiştirsem mi diye düşünmeye başladım, anne sütü de alıyor yettiğince gün içinde
slepyy bio natural 5 numara kullanıyorum canım. Mama olarak sma kullanıyorum ama daha almıycam sanırım neredeyse 5 hafta olacak mama bitmedi çoğunuda yapıp döktüm zaten. mochi pompayla gün içinde sütümü topluyorum ağladığı zamanlar ısıtıp veriyorum. inşallah dışarı çıkarken kolaylık olsun diye yanıma mama almayıda kesebilirim. geçen mama vermemek için lcw nin soyunma kabininde emzirdim.😅 hepimizin bol bol sütü olsun dolsun taşsın inşallah. Emzirmek her zaman kolay değil mama dışarıda çok kurtarıcı oluyor.

Bende bu saatte ayaktayim mama yaptim kizima 😂 23 de uyudu 4 bucukta mirildanmaya basladi sut icin simdi uykusunda icti tekrar uyudu bende dinleneyim😁
Şifa olsun kuzuya. Çok şükür ki mamalar var ya. En azından anne sütüne en yakın olan. Mama konusu konuşulmuş burada benim kv ilk oğlunda 8 gün emzirememiş pirinçten mama yapıp yedirmişler. Bide çok erken ek gıdaya geçiyorlar mamayı öcü görüyorlar ama onların beslemelerinden bin kat daha mantıklı mama. Çok şükür sütümün yettiğini düşündüğüm için mamayı kesmeyi planlıyorum. Bazen çok ağladığında açlıktan ağlıyor zannedip mama yapıyorum ama yarısını içmiyor bile aç olan çocuk silip süpürür heralde. Ama olaki yine sütümün yetmediğini düşünürsem hiç terettüt etmeden alırım tekrar.

Günaydın kızlar, bir kaç saat ıkındıktan sonra kaka ile kesin uyanışı yaptı benim bebek. 🥲

Kızlar ben dün biontech 2. Dozu oldum. Sabahtan beri çok keyifsizm. Şimdi Ateşim 39 oldu. Yaşayan var mı? Eşimin zoruyla oldum zaten başının etini yiyorum. Çocuğun altını değiştir desen 50 kere o nerde bu nerde diye sorar hafta sonu bi de. Ben ytayım sen çocuğa bak acıkınca beni kaldır diyorum. Panik olurum deme öyle sorumluluk sende olsun bir şey lazım olunca seslen diyor. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Çok geçmiş olsun, benim eşim de ikinci dozda rahatsızlanmıştı parol iyi gelmişti. Emzirirken de alınabiliyor galiba. Bizde de bebeğin esas sorumluluğu bende, genelde bu şekilde sanırım. Gerçekten ağır geliyor bazen. Hasta olmaya bile hakkımız yok.

Kızlar bizde yarım uyuduk uyandık eşimle hep bebeği gözlemledik. Soğan işe yaradı tıkanmış burun açılmaya başlıyor ve akmaya başlıyor gibi . Öksürük kuruydu ama git gide sanki sökülmeye başlicak . Sık sık emziriyorum memeden indirmiyorum zorluyorum. Tarttım bu arada 06.09.21 de doktora gitmiştik ve 6.500kg geliyordu dünde evde tarttım aynı kilo yani 2 haftadır nerdeyse kilo almadı hastalıktan dolayımı acaba . Kilo çok tedirgin etmiyor aslında sağlığına kavuşsun benim için önemlisi ama kilo kaybıda olursa dehidratasyondan korkuyorum. Bizim için son durum bu

slepyy bio natural 5 numara kullanıyorum canım. Mama olarak sma kullanıyorum ama daha almıycam sanırım neredeyse 5 hafta olacak mama bitmedi çoğunuda yapıp döktüm zaten. mochi pompayla gün içinde sütümü topluyorum ağladığı zamanlar ısıtıp veriyorum. inşallah dışarı çıkarken kolaylık olsun diye yanıma mama almayıda kesebilirim. geçen mama vermemek için lcw nin soyunma kabininde emzirdim.😅 hepimizin bol bol sütü olsun dolsun taşsın inşallah. Emzirmek her zaman kolay değil mama dışarıda çok kurtarıcı oluyor.
Kesinlikle. Mochiden memnun musun nasıl kullanıyorsun emzirme esnasında mı kaç dk da sagıyor. Ben de almıştım ama yeni dogum yaptıgımda sadece denedim bidaha da denemedim

Arkadaslar söyle bi merak ettimde Sohrab Sohrab a baktim bu grubun ilk konu sahibisiydi❤️ Cok sukur suan hamileymis😍 dua edelim saglikla kucagina alsin🤲🤲🤲 onun icin cok uzulmustum … Rabbim saglikla bebegine kavusmasini nasip etsin insallah
Canımmmsın, beni hatırladığın ıcın çok mutlu oldum🥰, burada derdime hepiniz üzülmüstünüz, ama elimizden bişey gelmedi Rabbim aldı.. Allah razı olsun, çok şükür rabbim nasip etti yeniden , bu sefer saglıcakla kucagına alabılırım inşallahh🤲🏻❤️

.
Arkadaslar söyle bi merak ettimde Sohrab Sohrab a baktim bu grubun ilk konu sahibisiydi❤️ Cok sukur suan hamileymis😍 dua edelim saglikla kucagina alsin🤲🤲🤲 onun icin cok uzulmustum … Rabbim saglikla bebegine kavusmasini nasip etsin insallah
Aaa çok sevindim bende arada bir onların topigine bakınıyorum var mı hamilelik diye şükür sonunda olmus😍 Sohrab Sohrab Cok sevindim canim hayırlı sağlıklı bir hamilelik olur insallah😊
Kızlar selamlar,

Sleepy 4 kullanıyorum canim. Mama ilk ay sma alıyorduk artık mama içmiyor aldığımız 2.kutu ziyan olmuştu çünkü
Kızlar bizde yarım uyuduk uyandık eşimle hep bebeği gözlemledik. Soğan işe yaradı tıkanmış burun açılmaya başlıyor ve akmaya başlıyor gibi . Öksürük kuruydu ama git gide sanki sökülmeye başlicak . Sık sık emziriyorum memeden indirmiyorum zorluyorum. Tarttım bu arada 06.09.21 de doktora gitmiştik ve 6.500kg geliyordu dünde evde tarttım aynı kilo yani 2 haftadır nerdeyse kilo almadı hastalıktan dolayımı acaba . Kilo çok tedirgin etmiyor aslında sağlığına kavuşsun benim için önemlisi ama kilo kaybıda olursa dehidratasyondan korkuyorum. Bizim için son durum bu
Canim 3aydan sonra kilo alımları baya yavaşlıyor. İlk aylardaki kadar çok almıyorlar. Yine de bir sorarsın doktora

cnm hastada olsada azda olsa almas gerekir... eger icin rahat etmicekse doktoruna danis
Canımmmsın, beni hatırladığın ıcın çok mutlu oldum🥰, burada derdime hepiniz üzülmüstünüz, ama elimizden bişey gelmedi Rabbim aldı.. Allah razı olsun, çok şükür rabbim nasip etti yeniden , bu sefer saglıcakla kucagına alabılırım inşallahh🤲🏻❤️
insallah cnm dualarimiz seninleeee❤️❤️❤️❤️❤️

Gözün aydın canım çok mutlu oldum senin adına allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin 🥰♥️

Kesinlikle. Mochiden memnun musun nasıl kullanıyorsun emzirme esnasında mı kaç dk da sagıyor. Ben de almıştım ama yeni dogum yaptıgımda sadece denedim bidaha da denemedim
Emdiği göğsümde sütüm kaynadığında yada göğsüm çok dolu olduğunda dolduruyor canım. Ama her zaman çok çok akmıyor ben fark ettim ki mochiyi kullandıkça sütüm artıyor emmikçe süt gelir hesabı galiba. benim bebeğim bazen akşam saatlerinde bazen sabah çok erken saatlerde rahatsızlanıyor ağlıyor memeyi almıyor öyle zamanlar için süt topluyorum. Bazen tek seferde toplanıyor bazen 3 sefer sağıp aynı ısıya getirip birleştiriyorum. Ben memnunum alıpta kullanmadığım memnun kalmadığım hiç bir şey olmadı.

Ben de mr dan geldim bizim kız inleyip duruyor uyanmadan. Bi sancısı derdi var ama çabuk geçer inş. Uyku tutmadı sesini duydukça😒
Geçmiş olsun hayırdır neden mr a gittin?
İlk çocuğumda bende lcw kabininde emzirmiştim🙈
Bu arada 5 numara mı kullanıyorum dedin?

X