2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar bulantı ve yanma için gaviscon iyi geliyor mu. Şurup olarak mı kullandınız damla ya da başka şekli varmı. 2gündür kusma yok ama kussam daha iyi olurdum kesin :KK43:

Çok teşekkür ederim canım🥰 evham felan yapmıyor keşke öyle olsa 3 aylık hamileyim 4.5 yaşında cocugum var. benım de olsa belkı olecek dıye teselli ediyor seslı mesaj atıyo yazıyo bide arasa neler derimde aklıma geldıkce sinirleniyorum valla 😅
Ne garip insanlar var.. sana iyi gelmiyorsa bosver acma bir daha mesajlarini sen kirip uzulecegine o uzulsun..

Kızlar iyi akşamlar ben çok çabuk nefes nefese kalıyorum sizde var mı böyle bi durum? Sigara içtiğim zamanlarda bile böyle ufak şeylerden nefes nefese kalmıyordum biraz önce patates püresi yapmak için patatesleri ezerken kilometrelerce koşmuş gibi nefes nefese kaldım kötü bişey mi bu
Bu bende de oluyor, doktoruma sorduğumda normal dedi ama için rahat etmezse kardiyoloji doktoruna gidebilirsin dedi.

Doktorlar da yanılıyor demek istedim aslinda.bir çok doktorun gebelik olmadan once buradaki bir çok kadına folik asit icirdigini biliyoruz.ayrica düşük olmasın diye de gereksiz takviye verildigini de biliyorum.karaciger 1adet var ve iyi davranmak lazim.alinan her gereksiz vitamin karaciğer düşmanıdır.kansere yol açtığına dair de bir haber okudum yakın zamanda.buradan takviye psikopati olanlara duyurulur 🤣

Aaa o psikopat benim selam 😂
Benim hayatım takviyelerle geçiyor bilmiyorum psikolojik mi ama iyi hissediyorum. Otoimmün hastalıklarım var doktorumla oluşturduğumuz plan doğrultusunda bir sürü şey kullanıyorum. İlaç kullanmaktan iyidir. Gebelik olunca da konu kendimce düzenleme yaptım.
Her sabah aç karna c vitamini
Magnezyum kahvaltıdan 2 saat sonra
Omega 3 öğle yemeğinden sonra
D3k2 Kahvaltıdan sonra
İyot gün içinde
B9+b12 kahvaltıdan sonra
Bu arada d vitamini günde 10 damla aldığım halde 53 çıktı. Hiç kullanmayanların sürünüyordur muhtemelen.
herkesin böyle kullanmasına gerek yok tabi benim romatizmam azarsa fena olurum. 😂

Kızlar iyi akşamlar ben çok çabuk nefes nefese kalıyorum sizde var mı böyle bi durum? Sigara içtiğim zamanlarda bile böyle ufak şeylerden nefes nefese kalmıyordum biraz önce patates püresi yapmak için patatesleri ezerken kilometrelerce koşmuş gibi nefes nefese kaldım kötü bişey mi bu

evet ben normalde uzun mesafe koşarım bana mısın demem. Şu an hızlı yürüyüş yapamıyorum.

Aslında en iyisi namaz kılıp kuran okuyup dua etmek. Allahtan hayırlısını istemek ancak nefis alıkoyuyor
Nefsimiz ve şeytanın vesvesesi... Nefse herşey güzel gelir rahatlık ister çok şükür ama 2 yıldır ben nefsimi hep terbiye ettim daha iyi namazım ibadetlerim sadece işte ilim alırken sıkıntı yaşıyorum bazen kitap okuyasım gelmiyor ne yapsam onun için bilemiyorum 😑

Ben de aynıyım azıcık yürüsem nefes nefese kalıyorum yada merdiven çıksam ömrümde hiçte sigara içmedim acaba neden oluyor

Ya sizide arayıp sürekli n’aptınız doktora gittiniz mi diye soran tanıdıklar var mı 😂 bide çocuğu ne zamandır olmuyor teselli ediyorum ama üç aylık hamile olsam karnımda ölse 5 yaşında çocuğum olsa ölse gibi yorumlar yapıyor benim durumum üstünden yani. kaç gündür düşünüp duruyorum zaten evhamlıyım ya bi de her dra gittiğimde soruyor kötü niyetli demek istemiyorum ama karnımda ölmüştü benimki öyle olunca demişti lekelenmem olduğunda sürekli görmezden geliyorum ama sinir olmaya başladım kırmadan nasıl keserim irtibatı🤔 uzaktayız bide evdeyiz işte karantinada ne degısecek bı haftada cok yakın arkadaşlarım var bu kadar konuşmuyorum onlarla😕

Cidden insanlar aşırı garip. Sizinki biraz psikopatmış kimsenin böyle tanıdığı yoktur heralde 😂 telefonlarını çok açmayın bence sonra mesaj atın uyuyordum falan diye.
ya benim etrafımda da bir çete var. Hangi doktora gittin çetesi. X hastanesindeki y doktoruna gittim. İyi araştırdın mı? İyi miymiş. Bak benim şu doktorum var aşırı iyi. Ne verdi vitamin? Hmm şunu vermedi mi? Neden ki onu da vermesi lazımdı. Demek ki gerek görmedi.
Vajinadan mı baktı abdominalden mi? Aaa neden vajinadan baktı cihazı eskidir o zaman onu. Bizim bilmemkimin şu doktoruna git.
Yahu herkesin durumu farklı. Benim abdominalden gözükmüyor işte.
ben biraz doktor araştırdım zamanında ama çok sallamadım. Önceliğim kadın olması. sigortam sebebi ile acıbadem olması. Eve yakın olması ve doktorun normal doğuma yakın olması idi. Şimdi bu taleplerimi karşılayan birini buldum. 3 ay sonra da bir sıkıntı yaşar değiştiririm belki. Ama şu an okey. Bunun hesabını annem dahil herkese vermek zorunda mıyım şu an? 😂
Bu konularda en çok kaynanamı seviyorum. Kaynanamın Çok bilmiş Eltisi ile bile bu diyalogları yaşadık. Elti kaynanama yetiştirmiş acıbademe gidiyormuş diye bizimki acıbademi ne bilsin. Küçük yerde yaşıyor. Sormamıştı bile. Aradı guzuuum iyi hastaneye gidiyomuşun ayten söyledi. İyi yapmışın annem götü hastaneye gitme 😂😂😂😂

Kizlar Ankara ve İstanbul da hamile olan öğretmenlere idari izin geldi haberiniz olsun,ay farketmeksizin

Cidden insanlar aşırı garip. Sizinki biraz psikopatmış kimsenin böyle tanıdığı yoktur heralde 😂 telefonlarını çok açmayın bence sonra mesaj atın uyuyordum falan diye.
ya benim etrafımda da bir çete var. Hangi doktora gittin çetesi. X hastanesindeki y doktoruna gittim. İyi araştırdın mı? İyi miymiş. Bak benim şu doktorum var aşırı iyi. Ne verdi vitamin? Hmm şunu vermedi mi? Neden ki onu da vermesi lazımdı. Demek ki gerek görmedi.
Vajinadan mı baktı abdominalden mi? Aaa neden vajinadan baktı cihazı eskidir o zaman onu. Bizim bilmemkimin şu doktoruna git.
Yahu herkesin durumu farklı. Benim abdominalden gözükmüyor işte.
ben biraz doktor araştırdım zamanında ama çok sallamadım. Önceliğim kadın olması. sigortam sebebi ile acıbadem olması. Eve yakın olması ve doktorun normal doğuma yakın olması idi. Şimdi bu taleplerimi karşılayan birini buldum. 3 ay sonra da bir sıkıntı yaşar değiştiririm belki. Ama şu an okey. Bunun hesabını annem dahil herkese vermek zorunda mıyım şu an? 😂
Bu konularda en çok kaynanamı seviyorum. Kaynanamın Çok bilmiş Eltisi ile bile bu diyalogları yaşadık. Elti kaynanama yetiştirmiş acıbademe gidiyormuş diye bizimki acıbademi ne bilsin. Küçük yerde yaşıyor. Sormamıştı bile. Aradı guzuuum iyi hastaneye gidiyomuşun ayten söyledi. İyi yapmışın annem götü hastaneye gitme 😂😂😂😂
😂 tayin oldum gittim 4-5 aylık is arkadası sadece bi yerde bu samimiyet fazla geldi ben ayıp olmasın diye cevap verdikçe sonu gelmiyor 😂size katılıyorum biz karşimizdaki insan ne hisseder diye empati yaparken onlar pat diye herşeyi söyleme hayatımıza karışma haklarını buluyorlar siz zaten kendiniz için en doğru olanına karar verirsiniz onların demesiyle ne değişecek😅 işte insanlar bunun farkına varamıyorlar kimseyle iletişim kurmadan hamilelik geçirmek istiyorum artık resmen ya😅 Söylemediyseniz söylemeyin hiç çünkü onlarda akıl vermeye başlarlar.

Kızlar bulantı ve yanma için gaviscon iyi geliyor mu. Şurup olarak mı kullandınız damla ya da başka şekli varmı. 2gündür kusma yok ama kussam daha iyi olurdum kesin :KK43:
Gaviscon mide yanması için bulantınıza fayda etmez onun için etkilidir

Aaa ciddi misiniz ya, yeni mi belli oldu, müdür yardımcısı bılıyor benım durumu
Öyleymiş valla,ne ballısın kız ben burada birkaç gündür izin alabilmek için çabalıyorum 😅doktor arkadaşımdan torpil istedim anemi hastalığım ve hamileliğimle alakalı rapor uydursun diye,ya ben normalde yıllık iznimi bile kullanmayacak kadar işime aşık bir insandım niye böyle oldu ya🤦🏼‍♀️

Öyleymiş valla,ne ballısın kız ben burada birkaç gündür izin alabilmek için çabalıyorum 😅doktor arkadaşımdan torpil istedim anemi hastalığım ve hamileliğimle alakalı rapor uydursun diye,ya ben normalde yıllık iznimi bile kullanmayacak kadar işime aşık bir insandım niye böyle oldu ya🤦🏼‍♀️
Memurlar nete falan baktım, boyle Bı haber göremedim, kız hem dur daha ne olacagım bellı deıl.. Kalp atısı duymadık henuz.

Memurlar nete falan baktım, boyle Bı haber göremedim, kız hem dur daha ne olacagım bellı deıl.. Kalp atısı duymadık henuz.
Yarın duyacaksınız ya işte kuzum inşallah 💖 rapor yarına çıkar herhalde pazartesiye tamamdır,ikimiz birden rahat ederiz 😉

X