2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
İnşallah canim amniyosentez cocugun sown sendromlu olma riskinden cok daha yuksek riskli o nedenle paraya kiyip fetal dna yaptirmayi düşünüyorum
Canim peki bu belirtiler down sendromu riskiymis ya başka bir risk varmıymış peki yoksa sadece down sendromlu olup olmamasi ilgili istendi ileri tetkikler

Yol arkadasım benım aynıyız
[/QUOTE]

diğer gebeligimde son aylarda az almistim. İnş gene öyle olur. Pek umudum yok ama
Bu arada kol ağrısı geçmiyor kızlar ya

Canım ense kalınlığı vs ölçmemişmiydi doktorun ,down sendromu olsa o zaman belli olmazmıydı..İçini ferah tut inşallah temiz gelecektir sonuçların
İkiki test sonucum dusuk riskti 1/50000 gibi bir değer çıkmıştı. Ense kalinligi ve burun oemigi detaylida da normal cikti ama kalpte beyaz nokta ve bobrekte büyüklük ikisi bir arada goruldugunde ileri tetkik oneriyorlarmis. Bu ikisi olunca değeri yuzde 10 arttirir dedi perinatolog. Yani risk 1/50000 iken 1/5000 okuyor böyle oluncaya

Bir cok kiside kalp parlaklığı duydum bugüne kadar. yaptiracaksan için rahat eder ama temiz çıkacaktır insAllah sen strese girme
Tek başına oldugu zaman kalp parlakligi cok büyük bir sorun degil ama baska bir anomali ile gorulunce suphe uyandiriyormus ne yazik ki. O yuzden biraz gerildim bir an once yaptirmak istiyorum testi ama sonuc da baya uzun suruyor gelmesi insallah her sey temiz cikar

İnşaAllah geçer sizinde. Gerçekten berbat bir durum ama ben artık az çok beni neyin kötü ettiğini buldum. Sabah hafif kahvaltı, öğlen meyve falan yiyorum, akşam da salata üstüne tavuk veya çok istemesem de ton balığı salçalı yemek, yağlı şeyler yediğim gün mahvoluyorum. Bunlardan uzak durunca iyiyim
Moralinizi bozmayın. İnşaAllah sonucunuz temiz çıkar

Amin insAllah bilirim stresli bekleyişi ama sonu güzel olsun her şey güzel çıksın ins unutulur

İnş. sonuçlar temiz çıkar canım.Lütfen kendini çok yıpratma .Daha hiçbir şey belli değil.Moral bozma diyemeyeceğim çünkü ister istemez kötü oluyorsun söz konusu hele ki çocuğunsa.Bol bol dua et..

Evet aynen bende de bıraktığımın ertesi günü değil ikinci günü kustum. İlerleme var

İnşallah canim amniyosentez cocugun sown sendromlu olma riskinden cok daha yuksek riskli o nedenle paraya kiyip fetal dna yaptirmayi düşünüyorum
Şöyle bi durum söz konusu fetal dna sonucu olumsuz gelirse ne yapacaksınız? Eğer sonlandırmayı düşünüyorsanız . Yine amniyosentez yapmanız gerekecek . Yasal olarak sadece amniyosentez sonucuyla sonlandırma yapılabiliyor. Eğer öyle bir şey düşünmüyorsanız evet durumdan emin olmak İçin fetal DNA en güvenilir yol . Allah yardımcınız olsun. Umarım temiz sonuçlar gelir

Her sey temiz cikar dilerim, icini ferah tut, insallah cok guzel olacak

Onu cok düşündüm ama bebeğimin sağlıklı olma ihtimali amniyosentez sonucu dusuk yapma ya da erken doğum yapma riskinden daha yüksek. O yuzden bebeğimi riske atmak istemiyorum.

Şimdilik sadece emin olmak için yaptıracağız fetal DNA testini. Kendi doktorumla gorustum icimi cok rahatlattı sağolsun.

108 henüz güçlü çarpıntı hissetmediğim bir rakam bakalım cuma dr ne dicek ölmeden cumaya kalırsam

Eklentiler

• IMG-20210623-WA0000.jpeg
    49 KB · Görüntüleme: 69
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…