2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar logusa gecelik alan varmi fiyatlar baya pahali illa almak gerekirmi bilemedim alicakmsnz yada
Elbise şeklinde gecelik hiç tavsiye etmem çünkü kanama oluyor ayağa kalkarken birileri kaldırıyor her taraf açılıyor ben lohusa pijama takımı giydim ama bi takım daha olsa olurmuş lohusa olmasının mantığı emzirme kısmı daha kolay açılması

Elbise şeklinde gecelik hiç tavsiye etmem çünkü kanama oluyor ayağa kalkarken birileri kaldırıyor her taraf açılıyor ben lohusa pijama takımı giydim ama bi takım daha olsa olurmuş lohusa olmasının mantığı emzirme kısmı daha kolay açılması
Benim alt ust dugmeli pijama takimim.var baya rahat hamilelik ve logusa icin aldim oyle olurmu acaba

Ben de tam tersi, 1 pijama takımı, 2 de gecelik götürmüştüm hastaneye. Sadece gecelikleri giydim. pijamanın beli falan da hemen doğum sonrası rahatsız eder gibi hissetmiştim. Bir de doktor muayeneye falan geliyor tuvalete gitmek bana öyle daha kolay gelmişti. Bu sefer yine 2 gecelik koymayı düşünüyorum

Kızlar bebek alışverişine başlayan oldumu aranızda ben daha bisey almadım nerden başlasam bilemiyorum ya 🥴 ilk gebelik ve bütün acemilikler mevcut şuan bende 😀

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Şimdi rutin kontrolllerimizde bebeğin ölçümleri yapılıyor ya baş karın çevresi bacak boyu falan... fl ac hc uzunluğu vs. Diye yazıyor ultrason kağıdında. İşte bu ölçümler tamamen sizin haftanızla uyumlu çıkıyor mu . Mesela ben dün 24+1 de muayene oldum bacak boyu 23+2 ye uyumlu çıktı. Kafa da 4 gün kadar geri idi sanırım. Doktor kendi ağzıyla 2 hafta ileri iki hafta geri olabilir dedi sonradan da bir perinatoloğa git içimiz rahat olsun dedi ve kendi tavsiye doktor isimleri verdi. Ben zaten 2 hafta önce detaylı usg yaptırmışım hiç bir sorun yok Allah’a şükür bir daha neden 500 TL vereyim. doktordan biraz soğudum açıkçası. Sizce telaş etmem gereken bir durum var mı kilosu falan normal ölçümleri 3-5 gün geri sadece. Napayım sizce doktor içime kurt düşürdü değiştirmeyi bile düşündüm. Sizin ölçümler nasıl kızlar ve doktorlarınız ne diyor 😔
Kuzum tabiki o ölçümler hep farklı farklı çıkıyor hemde 4 gün geri olması demek hiçbirşey değil. Benim bebiş 10 gün geri gibi görünüyor ölçümlerde mesela geri çıkan kısım ise şakakları arası ölçü. Gelişim geriliği olabilmesi için 2 hafta 3 hafta geride olması lazım. Profesör doktora gitmiştim detaylı için o söyledi yani
3 5 günden ne olacak. benim doktorumda dedi bazen ileri bazen geri çıkar çok fark olmadıkça sorun yok dedi. eğer tavsiye ettiği doktorla alakası varsa ya da aynı hastaneyse hiç iyi niyetli gözükmedi. hadi 10 gün geri çıkar neyse dersin.
Bebeğim 10 gün geri çıkmıştı tecrübeyle sabit yani birşey olmuyor. Gerilik sebebi araştırılması lazım tabiki önemli bir sebepten olabilir ama bizimki genetik özellikle alakalı birşeymiş mesela. Fiziksel olarak babaya benzediği için geri gibi görünüyormuş ultrasonda aslında gelişim olarak herşeyi olması gerektiği gibi
valla hatta 10 gün içinde gelirsen muayene ücretinden 15 lirayı düşeriz dediler öylede oldu. bir hafta sonra gittim. muayene ücreti 100 liraydı. 85 aldılar. tahlil falanda sağlık ocağında yaptırıp gelebilirsin diyor. bu tavrı hoşuma gidiyor.
Benim gittiğim hastanede de 10 gün içinde tekrar muayeneye gidince ücret ödenmiyor mesela

Kızlar bebek alışverişine başlayan oldumu aranızda ben daha bisey almadım nerden başlasam bilemiyorum ya 🥴 ilk gebelik ve bütün acemilikler mevcut şuan bende 😀
Canım ben de dahil bi çok kişi başladı, bitenler bile var, sende ufak ufak başla istersen son aylarda zor oluyor diyorlar, eger mobilya alacaksan bebek odası gibi önce onu hallet derim çünkü stokta ürün kalmadığı için bir kac ay sonra getiririz diyorlar, mobilya almayacaksan bebek kıyafetlerinden başlayabilirsin zıbın vs gibi

Ben halı ve perdemı de dün hallettım :) odası kurulu a yıkanıp utulenıp yerlesecek sonra tekrar gözden gecırecem eksıgı ne dıye :) bu haftalar da baslarsan keyıflı keyıflı bıtırırsın cnm ama başla artık :)

Kuzum tabiki o ölçümler hep farklı farklı çıkıyor hemde 4 gün geri olması demek hiçbirşey değil. Benim bebiş 10 gün geri gibi görünüyor ölçümlerde mesela geri çıkan kısım ise şakakları arası ölçü. Gelişim geriliği olabilmesi için 2 hafta 3 hafta geride olması lazım. Profesör doktora gitmiştim detaylı için o söyledi yani

Bebeğim 10 gün geri çıkmıştı tecrübeyle sabit yani birşey olmuyor. Gerilik sebebi araştırılması lazım tabiki önemli bir sebepten olabilir ama bizimki genetik özellikle alakalı birşeymiş mesela. Fiziksel olarak babaya benzediği için geri gibi görünüyormuş ultrasonda aslında gelişim olarak herşeyi olması gerektiği gibi

Benim gittiğim hastanede de 10 gün içinde tekrar muayeneye gidince ücret ödenmiyor mesela

canım sağol rahatlattın. O kadar araştırdım ki İngilizce Türkçe tüm makaleleri okudum ve sonuç olarak bir haftalık farkın önemi olmadığına kanaat getirdim. biz de de FL yani bacak boyu bir hafta geriden geliyor. Allahım geçen hafta psikolojim bozulmuştu yok cücelik olabilirmiş yok iskelet hastalıkları olabilirmiş kafayı yedim ama bu hastalıklardan bahsetmek için 4 hafta falan geri olması lazımmış. neyse şu an rahatım perinataloğa da gitmeyeceğim. çünkü detaylı da hiçbir şey çıkmadı bana fazladan ne söyleyecek yani. o kadar para verdiğimle kalırım muhtemelen zaten sıkıştık maddi olarak hayırlısı diyorum ve hiç bir sorun olmadığına inanıyorum.

Kizlar logusa gecelik alan varmi fiyatlar baya pahali illa almak gerekirmi bilemedim alicakmsnz yada
Ben sezeryan olacağım canım onun için gecelik almadım hatta ilkinde almıştım hiç giymedim öylece duruyor. Sezeryan olursan eğer ilk gün için göğüs kısmı rahat açılabilecek sıradan bi pijama alabilirsin ama biraz bol ve kumaşı esnek rahat bişey olsun. Ben ikinci gün için yine göğüs kısmı düğmeli biraz daha şık sabahlıklı bi pjama takımı aldım çünkü ikinci gün çok yürümüştüm koridorda falan insan lohusa da olsa güzel hissetmek istiyor.

canım sağol rahatlattın. O kadar araştırdım ki İngilizce Türkçe tüm makaleleri okudum ve sonuç olarak bir haftalık farkın önemi olmadığına kanaat getirdim. biz de de FL yani bacak boyu bir hafta geriden geliyor. Allahım geçen hafta psikolojim bozulmuştu yok cücelik olabilirmiş yok iskelet hastalıkları olabilirmiş kafayı yedim ama bu hastalıklardan bahsetmek için 4 hafta falan geri olması lazımmış. neyse şu an rahatım perinataloğa da gitmeyeceğim. çünkü detaylı da hiçbir şey çıkmadı bana fazladan ne söyleyecek yani. o kadar para verdiğimle kalırım muhtemelen zaten sıkıştık maddi olarak hayırlısı diyorum ve hiç bir sorun olmadığına inanıyorum.
Benim ilk oğlum hep bir hafta geriden geldi öyle de doğdu şu an biraz yaşıtlarına göre biraz minyon o kadar. Anne baba olarak biz de çok uzun değiliz gerçi 😁ama bu bir haftayı doktorlar hiç söylemedi bile gayet normal demişlerdi senin doktor neden bunu büyüttü anlamadım

Bencede gitmene gerek yok kuzum biz eşimle minyon tipli kişileriz. Bebeğim zaten en başından beri hiç gününde olmadı hep 2 gün yada 3 gün geri çıktı son 3 kontrolümden ilkinde 1 hafta 2.de 10 gün ve en son gittiğim kontrolde de 1 hafta geri çıktı. 10 gün geri çıktığında perinatolog baktı detaylı için gitmiştim. Kendi doktorum da perinatologta bir sorun olmadığını güzelce açıkladı. Gelişimi herşeyi gayet normal bi ölçünün haftaya göre düşük çıkması bir sorun olduğunu göstermez cihaz ölçüm yapıyor ve geri çıkan ölçü genele yansıyor o yüzden haftası geride gibi görünüyor demişti. Hatta doktor eşime dönüp bakmıştı alnı babasına benziyor yapı olarak o yüzden böyle demişti😄 Tabi bu bizim gibi 1 yada 2 haftalık gerilikler için söylenen birşey. Mesela kilosunu söylüyor peki diyorum bu kilo geride göründüğü haftaya mı uyumlu gerçek haftasıyla mı? Doktor da demişti ki geride görülen haftaya uyumlu çünkü cihaz yaptığı ölçüme göre kiloyu hesaplıyormuş. Aslında gelişimi normal giden bebeğim ölçümü geri çıkması sebebi ile ultrasonda gerçek haftasına göre belli bir gram daha zayıf görünüyor bu sebepten zaten ultrasonlar için kiloda falan belli bir oranda yanılma payı olur derler hatta.😊 velhasıl çok uzattım korkma kuzum bebişin gayet iyi 💜

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Şimdi rutin kontrolllerimizde bebeğin ölçümleri yapılıyor ya baş karın çevresi bacak boyu falan... fl ac hc uzunluğu vs. Diye yazıyor ultrason kağıdında. İşte bu ölçümler tamamen sizin haftanızla uyumlu çıkıyor mu . Mesela ben dün 24+1 de muayene oldum bacak boyu 23+2 ye uyumlu çıktı. Kafa da 4 gün kadar geri idi sanırım. Doktor kendi ağzıyla 2 hafta ileri iki hafta geri olabilir dedi sonradan da bir perinatoloğa git içimiz rahat olsun dedi ve kendi tavsiye doktor isimleri verdi. Ben zaten 2 hafta önce detaylı usg yaptırmışım hiç bir sorun yok Allah’a şükür bir daha neden 500 TL vereyim. doktordan biraz soğudum açıkçası. Sizce telaş etmem gereken bir durum var mı kilosu falan normal ölçümleri 3-5 gün geri sadece. Napayım sizce doktor içime kurt düşürdü değiştirmeyi bile düşündüm. Sizin ölçümler nasıl kızlar ve doktorlarınız ne diyor 😔
Canım benim de ölçümler hep öyle çıkıyordu kimi geri kimi ileri karışıktı ama çoğunlukla bi iki hafta geri gibiydi bu hafta da baktim bi hafta ileri çıkmış yani canını sıkma zaten stres yapmaya musaitiz bosuna moral bozma

Ben aldım canım bi tane gecelik aldım üstüne uzun hirka aldım kış üşürsem diye🙈 bi de büyük beden pijama aldım ayrı ayrı aldığım için uygun geldi dediğin gibi herşey öyle pahalı ki nasıl rahat edeceksem o şekil biseyler alayım dedim set vb almaktansa

Ekonomik yeterlilik varsa hıc sorun değil Ocak ayında da indirimler çok oluyor Cat Cat her şey halledilir kargolar artık express çok hızlı çalışıyor. Mobilya için aynı durum geçerli değil tabiki önceden sipariş istiyor ya da beşik vs tarzı taşınırlar.

Benim ilk gebelik değil ilkinden de çoğu şey durduğu için bekliyorum. Kıyafet yıkama, ütüleme, yerleştirme bile son bı ay hayli kolay yetişir ☺️ keyfini çıkarın İlk gebeliğin yardımcı olacak koca, KV, anne varsa zaten yanyandan halledilir

Ekonomik yeterlilik varsa hıc sorun değil Ocak ayında da indirimler çok oluyor Cat Cat her şey halledilir kargolar artık express çok hızlı çalışıyor. Mobilya için aynı durum geçerli değil tabiki önceden sipariş istiyor ya da beşik vs tarzı taşınırlar.

Benim ilk gebelik değil ilkinden de çoğu şey durduğu için bekliyorum. Kıyafet yıkama, ütüleme, yerleştirme bile son bı ay hayli kolay yetişir ☺️ keyfini çıkarın İlk gebeliğin yardımcı olacak koca, KV, anne varsa zaten yanyandan halledilir
Benim de ilkinden kaldı bişeyler o yüzden hiç bişey almadım sadece bir zıbın bir de tulum aldım 😁ikisi de erkek benim senin neydi

X