2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar tecrübesi olanlara soruyorum özellikle ama önerisi olanlarda olabilir😊 kullan at alt açma örtüsü mu yoksa yıkanan alt açma minderi mi ?? Hangisini önerirsiniz??
5 paket 10 lü kullan at alt açma örtüsü aldım hatta buyuk boy almisim 60×90.
Yıkanan alt açma minderi de almalı mıyım??

%100 önerim kullan at.

Kızlar bebek alışverişine başlayan oldumu aranızda ben daha bisey almadım nerden başlasam bilemiyorum ya 🥴 ilk gebelik ve bütün acemilikler mevcut şuan bende 😀

Baslamak mi ben bebek kıyafeti bitirdim bile 🤣🤣

Bu ay odamiz geliyor halisi perdesi yatak nevresim onlarla hasir nesirim. Abimizden kalma besigimix b3bek arabamız oyun halimiz sut sagma.makinemiz vsler var.
Ocak ayında da emzirme atleti lohusa takimi vs gibileri hallederim.

Subat basi hersey hazir ve nazır olur.🤭🤭🤭

Kizlar logusa gecelik alan varmi fiyatlar baya pahali illa almak gerekirmi bilemedim alicakmsnz yada

Normal dogum yapacaklar beni iyi dinleyin..
Pijamalı tavsiye etmiyorum.
Dogumdan sonra doktor gelip karninia hafif baski yapıp siz odadayken icerde biaey kalmis mi diye kontrol ediyor.her gelişin de... gelip dikislerinize bakiyo vs.. pijamayla bunlar zor olabiliyor .

Yine de kendi kararınız.

Kızlar bir şey sormak istiyorum. Şimdi rutin kontrolllerimizde bebeğin ölçümleri yapılıyor ya baş karın çevresi bacak boyu falan... fl ac hc uzunluğu vs. Diye yazıyor ultrason kağıdında. İşte bu ölçümler tamamen sizin haftanızla uyumlu çıkıyor mu . Mesela ben dün 24+1 de muayene oldum bacak boyu 23+2 ye uyumlu çıktı. Kafa da 4 gün kadar geri idi sanırım. Doktor kendi ağzıyla 2 hafta ileri iki hafta geri olabilir dedi sonradan da bir perinatoloğa git içimiz rahat olsun dedi ve kendi tavsiye doktor isimleri verdi. Ben zaten 2 hafta önce detaylı usg yaptırmışım hiç bir sorun yok Allah’a şükür bir daha neden 500 TL vereyim. doktordan biraz soğudum açıkçası. Sizce telaş etmem gereken bir durum var mı kilosu falan normal ölçümleri 3-5 gün geri sadece. Napayım sizce doktor içime kurt düşürdü değiştirmeyi bile düşündüm. Sizin ölçümler nasıl kızlar ve doktorlarınız ne diyor 😔

Asla böyle şeylere takılma.
Benim.oglum basi buyuk haftasından dediler gayette normal dogdu...o olculerin hepsi asla haftasiyla uyumlu cikmiyor.icini ferah tut

Kızlar sizde uzandgnz anda yediklernx sanki agnza gelyor mu su geliyoe süreklş agzma benmm neden?

Kızlar sizde uzandgnz anda yediklernx sanki agnza gelyor mu su geliyoe süreklş agzma benmm neden?
Evet geliyor :KK43: Bebekten dolayı mide yukarı çıktığı için hamilelerde reflünün arttığını okumuştum, belki daha bilimsel şekilde açıklayan olur. Reflü ve mide yanmasına, özellikle akşamları az yemek, günde 1 maden suyu tüketmek ve yeşil elma bende işe yarıyor.

Kızlar arkadaşımın babasını covidden kaybettik. Ben artık ülkece iyi olacağımıza dair inancımı yitirdim çok moralim bozuk nasıl atlatıcaz bugünleri hiç geçmeyecek gibi. Yavrularımızı neler bekliyor bilmiyorum

Çok severim gülce ismini heleki şiirini ❤ boşver sen onu içine siniyorsa koy tabi

Herşeye korkuyom ben ilk çocuk olunca galiba 😬 bi banyo tuvalet temizliyorum bitiyorum 😂 şaka bir yana Allah korusun miniklerimizi ❤

Nilay çok naif bi isim bence hangi kafayla niloya diyorlar gülesim geldi 😁

Ya keşke bir iki kişi dese anlıcam:) benim görmediğim bişimi var acaba kime desem o ne öyle niloya dedi. :) hala bu sebepten acaba Nilay olmasamı diyorum valla. Ama sanırım Nilay olcak çünkü vazgeçemiyorum 😇

Baslamak mi ben bebek kıyafeti bitirdim bile 🤣🤣

Bu ay odamiz geliyor halisi perdesi yatak nevresim onlarla hasir nesirim. Abimizden kalma besigimix b3bek arabamız oyun halimiz sut sagma.makinemiz vsler var.
Ocak ayında da emzirme atleti lohusa takimi vs gibileri hallederim.

Subat basi hersey hazir ve nazır olur.🤭🤭🤭

Ya ben daha başlamadım 24 te izne ayrılınca evde yavaştan liste yapıp öyle alayım diyorum. İlkinde çok şuursuzca alışveriş yapmıştım bunda planlı gitmek istiyorum ama plan yapcak zaman bulamıyorum evdeki canavar yüzünden.. Perş 24 raporunu alıyorum nihayet:)

Kızlar hafif gebelik şekeri çıktı sınırda yani moralim bozuldu ama buna da şükür

Ya söylemek istemeyedebilirsin ama kilo aralığın nedir. Benim doktorum yapmıyo.. Bende yaptırılmasında sakınca görmüyorum. Ya bendede çıkarsa diyorum. Çünkü ablamda zayıftı ama onda gebelik şekeri çıkmıştı.. Acaba başka doktorda yaptırsammı kendi doktoruma güvensemmi bilemedim

X