2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Evet evet doğumhane mühimm benim eşim trip yapıyor ya annen kalmasın ben kalırım diyor napcam ben
Benim eşim de çok istiyor kalmayı canım. Oğlumda yanımda kalmıştı çok da güzel becermişti her şeyi valla. Ama şimdi oğluma evde bakması lazım. Eşin gelmek istiyorsa kendine güveniyorsa gelebilir valla hem utanmıyor insan eşinden. Tek sıkıntı bebeğin altını değiştiremez belki

Aa medarda mııı ay hadi inşallah yaa çok heyecanlıyız eve sanmıyorum gidebileceğinii
Evettt Bana hep eşlerimiz de yanımızda olacak gibi geliyor inşallah hayal kırıklığı olmaz bebeğimizin ilk anlarını kaçırmayı hiç istemiyor haklı olarak
Ya inşallah öyle olur çünkü es desteği de önemli,ilk doğumumda kendime geldiğimde önce oğlumu sonra eşimi aramıştı gozlerim
Ben de en çok ikisini yanıbaşımda görmek istiyorum imkan olsaydı da doğuma girseydi keşke diyorum

Kizlar bu arada yeni doğum yapan bir arkadaşımla görüştüm,doğumdan 1-2hafta önce humana bitki çayı içmeye başlamış,sut dolmaya başlasın diye..Ama ben önce doktoruma sormayı düşünüyorum.
Rezene çayını ilk doğumundan sonra emzirirken her gün içmiştim,çok şükür oğlumun gaz problemi olmamıştı,insallah yine öyle yapacagim

Kızlar tek tek alıntıyı beceremiyorum hepinize cok tesekkur ederim evet pazartesi yatış yapacaktık tansiyon yükselince bugün alalım dediler doktorum cıktı geldi sabah 9.51 de kızım doğdu sukur boyumuz kilomuz sağlığımız iyi cok sukur bende yeni yeni toparlamaya basladım rabbim hepinizi saglıkla kavuşmayı nasip etsin hepimiz saglıkla büyütelim insallah

Maşallah ya evet gelmeyi çok istiyor ben de gelsin istiyorum onu da yapar ya çok istekli canım
Bu çok güzel haber Yaa dediğin gibi olur öyleysee çok sevindim kuzum ben de doğuma girmesini çok isterdim ama nasip
Aminn canımm çok geçmiş olsun

Süt dolmaya başlamışmı peki işe yaramışmı canım

Doğum yapalı 12 saati geçti anca girebildim. Sabah suyum geldi ve öğlen 12 de spinal anestezili sezaryan oldum 1 de odama cıktım. Hersey güzel cok sükür korktugum gibi olmadı. Detayları yine yazarım. Sütüm az da olsa geliyor ve yetermiş bebeğe, mama verdirmediler. Ben hiç ama hiç uyuyamıyorum zaten sabaha kadar dün de uyumamistim cok yorgun hissediyorum. Bi tek bana mı oldu bilmiyorum ama cok tuhaf hissediyorum sanki rüya hepsi hala hamileyim bu cocugu ben mi dogurdum cok garip hislermiş gerçekten hemen annelik yüklenecek sanıyordum öyle olmadi, alışmaya calısıyorum. Aniden olunca şoka girdim sanki. Genel olarak iyiyiz ikimizde. Böyle hissettiğim icin kendime kızıyorum ama nasıl anlatsam idrak edemiyorum inanasım gelmiyor sanki bu yaşananlara. Doguranlar da böyle hissetti mi? Ona baktıkça aşık oluyorum ama gerçek olduguna inanamıyorum sanki eve gidicem yine hamile olucam gibi ya

Hayirli uğurlu olsunBöyle hissetmeniz çok normal,ben de ilk doğumumda böyle hissetmiştim ama oğlumu hastaneden çıkarıp eve geldiğimizde o şoku atlattım ve sanki yıllardır anne gibi hissettim kendimi❤Sakin kendinizi sorgulamayin

Yanımda eşim ve annem var. Üç kere ağrı kesici oldum 12 saat icinde. Biri paroldu zaten. İlk yürüme anlatıldıgı gibi olmadi, rahattım gözüm kararmadi tansiyonum düşmedi hep karşıya baktım. sezaryan esnasında da hicbir sey hissetmedim baskı cekişme bile en güzeli buydu. Panik atağım var diye korkuyordum ama cok sakin geçirdim süreci, sakinleştiriciye gerek kalmadi hep ayıktım. Üç kere yürüdüm henüz oda içinde git gel yapıyorum. Sonda cıkarken hiç acımadı. En cok damar yolu canımı acıttı gerçekten zorlandılar cünkü iki kere açıldı falan ameliyathanede cok uğraştılar. Bir de spinal iğnesinde sanssızlık yasadım 3. De anca tuttu uzun sürdü. O da acıtmıyor sadece hissi kötüydü, hele ilkinde tutarsa hicbirsey cidden korkmayın. Anestezi etkisi cabuk geçti yani karnımdan hissetmeye basladım ağrıyı ve belimden. Normalde 3-4 saat sürermiş bende odays cıktıktan 1 saat sonra ağrı başladı. keşke epiduralde olsaydım dedim o an. Ağrı kesici istedim iyi geldi ama, ondan sonrada öyle şiddetli yaşamadım. Gaz cıkardıkca cok rahatladım. İyiki spinal olmusum diyorum su an. Genel mi olsam diye cok kararsızdım. Bir an önce toparlanıp evime dönmek istiyorum. Hastane ortamı sevmeyenler icin zaman geçmiyor Gazımı da daha ayaga kalkmadan cikardim 5 saat sonra. Kayısı hosafı getirdiler ondan sonra daha cok cikardim. Su an omuzlarımda ağrı var nescafe iciyorum su iciyorum. Anestezi uzmanı bunları önerdi umarım artmadan gider ağrısı. Dediğim gibi şu anlattıklarım rüya gibi. Gerçek mi bilmiyorum hala

Cok sevindim kuzu saglikli sihatli buyutursun insallah suan dogum yapmadim ama sanki hislerimi anlattin ben hala hamileligi icimee bi bebek olacağını benim bi bebek sahibi olacağımı beynim idrak edemiyo ama bu bi surecmis ablamda soyluyodu ilk zamanlar ablasi gibi hissedyosun diye yank cok normal bende cok heyecanlıym bizimkide saglikli sihatli hayrla gelir inşallah ne guzel yavruna kavustun

Gözün aydın canım

Hayırlı olsun canım Rabbim sağlık sıhhatle büyütmeyi nasip etsin iyi olmanıza çok sevindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…