2021 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar afedersiniz kabız olmuşum, kayısı falan da yiyemiyorum malum şekerden dolayı, salatalık, kefir vs ne bulduysam deniyorum da bu haftalarda ıkınmak zararlı olur mu ki
Karnıbahar brokoli haşla ye kuzu bana çok iyi gelmişti sürekli kabız olduğum için bende de şeker çok çıkınca kayısı yiyememistim

Zeytin yağı iyi geliyorlar derler ama içebilir misin canim sanki bana ikinmak riskli gibi geliyor. Benim de kabizlik sorunum var aylardır ilac kullanıyorum o olmadan çıkamıyorum maalesef.
Benim hiç olmamıştı, 2 gün otelde kaldık beslenme düzenim bozuldu, deniyim bakalım zeytinyağını teşekkür ederim.
Evde varsa eger rezene demle 1 fincan ic iyi gelir
Baktım da yok hiç kalmamış 😔
Karnıbahar brokoli haşla ye kuzu bana çok iyi gelmişti sürekli kabız olduğum için bende de şeker çok çıkınca kayısı yiyememistim
Haftada 3 gün brokoli yiyorum aslında, evde var haşlayıp yiyeyim bakalım

Bizim de bugün kontrolümüz vardı. 35. Haftadayız, herşey yolunda. Suyu, kordonu iyi durumda. Pozisyonunu da almış, normal doğumu bekliyoruz artık. 2500, 47 cm şuan. Doğuma kadar 3400 civarı olur sanırım. Zaten ilki de 3400 doğmuştu. Benden daha fazlası çıkmıyor 🤭😂
Sağlıklı olsunlar da, gerisi önemli değil.

Benim önümüzdeki hafta cati muayenesi olacak eger tamam normal dogurucan derse yapicam valla 😂😂😂
Ne yapacaksınız bana da söyleyin bebek kuvetiyle 😀
Kızlar afedersiniz kabız olmuşum, kayısı falan da yiyemiyorum malum şekerden dolayı, salatalık, kefir vs ne bulduysam deniyorum da bu haftalarda ıkınmak zararlı olur mu ki
Sabah aç karna sıcak limonlu su bana çok iyi geliyor dene istersen

Bizim de bugün kontrolümüz vardı. 35. Haftadayız, herşey yolunda. Suyu, kordonu iyi durumda. Pozisyonunu da almış, normal doğumu bekliyoruz artık. 2500, 47 cm şuan. Doğuma kadar 3400 civarı olur sanırım. Zaten ilki de 3400 doğmuştu. Benden daha fazlası çıkmıyor 🤭😂
Gözün aydın 3400 gayet iyi olur 😀

I Interrex kesinlikle çok fazla ıkınma ne olur be olmaz.
Arkadaşlar önerilerde bulunmuşlar zaten ama bir kaç tane de ben eklemek isterim.
-Yatmadan önce ve sabah muhakkak 1 er yemek kaşığı zeytinyağı iç.
-Yine yatmadan önce yoğurt veya kefire biraz pul biber ekleyip tüket. Nane de ekleyebilirsin aroma olarak.
-Muhakkak hergün düzenli olarak öğütülmüş keten tohumu ye. 2 yemek kaşığı kadar günlük. Yoğurda katabilirsin, sade yiyebilirsin.
- Şuan en acil yapabileceğin şey de, eğer evde enjektör varsa, enjektöre zeytinyağı çekip makattan içeri sık. Lavman yapar gibi. Kabız bebeklerde de yapıyoruz bunu çatlak olmaması için.

Kizlar tansiyonum 13.6 cikti sonra 12.9 a 8.1 cikti. Telaş yapmıştım biraz annemle babam yüzünden. Sanırım o etkiledi ama korktum ya 12.2 den yüksek görmemiştim hiç. 1 saatte anca 12.9 a düsmüs. Tansiyon problemi yasayan var mi? Telaş ettikçe basım da kötü oldu😢 aklıma gebelik zehirlenmesi falan geliyo

İlki kacıncı haftada dogmustu? Benim de 35 te 2500 dü ama 38 de sezaryan olcam 3400 ü bulmaz. 3 ü geçer insallah

Kizlar tansiyonum 13.6 cikti sonra 12.9 a 8.1 cikti. Telaş yapmıştım biraz annemle babam yüzünden. Sanırım o etkiledi ama korktum ya 12.2 den yüksek görmemiştim hiç. 1 saatte anca 12.9 a düsmüs. Tansiyon problemi yasayan var mi? Telaş ettikçe basım da kötü oldu😢 aklıma gebelik zehirlenmesi falan geliyo
Telaş yapma, panik yaptıkça tansiyon yükselir. Son haftalarda bu seviyeye gelmesi normal. Nefesini ve stresini kontrol et sadece şuan.
Gebelik zehirlenmesi değil o merak etme, bunun tek belirtisi tansiyon olmadığı gibi 15 16 lar olsaydı korkmam daha yerinde olurdu.
Benim de normalde tansiyonum hep düşüktür ama mesela bugün 12 ye 7 çıktı.
Çünkü kalpten pompalanan kan miktarı artıyor. Rahat ve sakin ol, dinlen biraz 🤗🤗

X